Wit-Rusland
Minsk

Republiek Wit-Rusland
BLR
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar: 1920      1940      1960      1980      Leiders in ballingschap      Onafhankelijkheid van 1991      2010      2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De regeringsleiders in de roerige periode 1917-1920:
1917-1918 Kārlis Landers, geboren op 25 april 1883 te Vērgales, Letland en overleden op 29 juli 1937 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen van de Westelijke Regio en Front:
09-12-1917 - ??-01-1918
1918 Mojsjej Josifovitsj Kalmanovitsj, geboren in 1888 te Ribinskoje, Rusland en overleden op 27 november 1937 te Moskou, Rusland.

RKP
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen van de Westelijke Regio en Front:
??-01-1918 - 21-02-1918
1918 Jazep Jakawljevitsj Varonka, geboren op 4 april 1891 te Sokółka en overleden op 4 juni 1952 te Chicago, IL, USA.

BSG
Rebellerend Voorzitter van het Volkssecretariaat:
21-02-1918 - 14-05-1918
1918 Raman Aljaksandravitsj Skirmoent, geboren op 7 mei 1868 te Paretsjtsja en overleden op 7 oktober 1939 te Poryetshe.

Partijloos
Rebellerend Voorzitter van het Volkssecretariaat:
14-05-1918 - 21-07-1918
1918 Ivan Mikitavitsj Sjerada, geboren op 13 mei 1879 te Zadzvjeja en overleden na 19 november 1943 Sovjet Unie.

PSF
Rebellerend Voorzitter van het Volkssecretariaat:
21-07-1918 - 11-10-1918
1918
1918-1919
1919-1920
Antonas Luckevičius, geboren op 18 november 1883 te Šiauliai, Litouwen en overleden op 23 maart 1942 te Atkarsk, Rusland.

SDP
Rebellerend Voorzitter van het Ministerraad:
11-10-1918 - 03-12-1918
Rebellerend Voorzitter van het Ministerraad in ballingschap:
03-12-1918 - 01-12-1919
Rebellerend Voorzitter van het Ministerraad:
13-12-1919 - 28-02-1920

De regeringsleiders het Sovjet tijdperk 1920-1991.
1920-1924 Aljaksandr Rigoravitsj Tsjarvjakow, geboren op 25 februari 1892 te Dukora en overleden op 16 juni 1937 te Minsk.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
18-12-1920 - 17-3-1924
1924-1927 Jazep Aljaksandrovitsj Adamovitsj, geboren op 7 januari 1897 te Bobruisk en overleden op 22 april 1937 te Minsk.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
17-03-1924 - 07-05-1927
1927-1937 Nikolaj Matvejevitsj Goloded, geboren op 21 mei 1894 te Stari Krivets, Rusland en overleden op 21 juni 1937 te Minsk.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
07-05-1927 - 30-05-1937
1937 Danila Ivanavitsj Valkovitsj, geboren op 18 april 1900 te Mosti en overleden op 26 november 1937 of in 1943.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
30-05-1937 - 08-09-1937
1937   Onbekende interim voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen 08-09-1937 - 10-09-1937
1937-1938 Apanas Fjodaravitsj Kavalyow, geboren op 2 december 1903 te Loshnitsa en overleden op 20 juli 1993.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
10-09-1937 - 28-07-1938
1938-1940 Koezma Vjenjediktavitsj Kisjaljow, geboren op 1 november 1903 te Lobkovichi en overleden op 4 maart 1977.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
28-07-1938 - 28-06-1940
1940-1941
1941-1944
Ivan Sjamjonavitsj Bilinski, geboren op 18 januari 1903 te Yakubowka en overleden op 10 mei 1976.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
28-06-1940 - 28-06-1941
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen in ballingschap:
28-06-1941 - 07-02-1944
1944
1944-1948
Pantjelejmon Kondratjevitsj Ponomarenka, geboren op 9 augustus 1902 te Chelkovsky, Rusland en overleden op 18 januari 1984 te Moskou, Rusland.

KPB-B
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen in ballingschap:
07-02-1944 - 03-07-1944
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
03-07-1944 - 27-03-1946
Voorzitter van de Ministerraad:
27-03-1946 - 17-03-1948
1948-1953 Aljaksjej Jawchimavitsj Kljasjtsjov, geboren op 25 februari 1905 te Mikhnovichi en overleden op 13 december 1968 te Moskou, Rusland.

KPB-B, sinds 1952 KBP
Voorzitter van de Ministerraad:
17-03-1948 - 25-06-1953
1953-1956 Kiril Trafimavitsj Mazoeraw, geboren op 5 april 1914 te Rudnya-Pribitkawskaya en overleden op 19 december 1989 te Moskou, Rusland.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
25-06-1953 - 28-07-1956
1956-1959 Mikalay Jafremavitsj Awchimovitsj, geboren op 14 januari 1907 te Borisov en overleden op 12 september 1996 te Minsk.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
28-07-1956 - 09-04-1959
1959-1978 Tsichan Jakawlevitsj Kisjaljow, geboren op 12 augustus 1917 te Agarodnaya en overleden op 11 januari 1983 te Minsk.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
09-04-1959 - 11-12-1978
1978-1983 Aljaksandr Nitsjiparavitsj Aksjonaw, geboren op 9 oktober 1924 te Kuntorowka en overleden op 8 september 2009 te Minsk.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
11-12-1978 - 08-07-1983
1983-1986 Oeladzimir Ignatavitsj Brovikaw, geboren op 12 maart 1931 te Vetka en overleden op 10 februari 1992 te Moskou, Rusland.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
08-07-1983 - 10-01-1986
1989-1990 Michail Vasiljevitsj Kavalyow, geboren op 6 augustus 1925 te Dubrovitsa en overleden op 5 juli 2007 te Minsk.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
10-01-1986 - 07-04-1990
1990-1991 Vjatsjaslaw Frantsavitsj Kjebitsj, geboren op 10 juni 1936 te Konjoesjevsjtsjina.

KPB
Voorzitter van de Ministerraad:
07-04-1990 - 19-09-1991

In ballingschap is de voorzitter van de Raad van Volksministers de regeringsleider. De functie wordt in 1948 afgeschaft:
1919-1923
Vatslaw Joestinavitsj Lastowski, geboren op 8 november 1883 te Kolechiki en overleden op 23 januari 1938 te Saratov, Rusland.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
13-12-1919 - 23-05-1923
1923-1925 Aljaksandr Ivanavitsj Tsvikjevitsj, geboren op 22 juni 1888 te Brest en overleden op 30 december 1937 te Minsk.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
23-05-1923 - ??-10-1925
1925-1943 Vasil Ivanavitsj Zacharka, geboren op 1 april 1877 te Dobroseltse en overleden op 14 maart 1943 te Praag, Tsjechië.

PSF
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
12-12-1925 - 06-03-1943
(Praag, Tsjechië)
1943-1946 Mikalaj Sjamjonavitsj Abramtsjik, geboren op 16 augustus 1903 te Sichavichi en overleden op 29 mei 1970 te Parijs, Frankrijk. Voorzitter van de Raad van Volksministers:
06-03-1943 - ??-03-1946
(Praag, Tsjechië, sinds 1945 Parijs, Frankrijk)
1946-1948 Awgjen Todaravitsj Kaloebovitsj, geboren in 1910 en overleden in 1987.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
??-03-1946 - ??-06-1948
(West-Duitsland)

De regeringsleider van Sovjet Wit-Rusland blijft na de onafhankelijkheid nog bijna drie jaar voorzitter van de ministerraad van een onafhankelijk Wit-Rusland. Zijn opvolger wordt premier in 1994:
1991-1994 Vjatsjaslaw Frantsavitsj Kjebitsj, geboren op 10 juni 1936 te Konyushevshchina.

Partijloos
Voorzitter van de Ministerraad:
19-09-1991 - 22-07-1994
1994-1996 Michail Mikalajevitsj Tsjihir, geboren op 29 mei 1948 te Usawa.

Partijloos
Premier:
22-07-1994 - 18-11-1996
1996-2000 Sjargej Stjapanovitsj Linh, geboren op 7 maart 1937 te Minsk.

Partijloos
Interim Premier:
18-11-1996 - 19-02-1997
Premier:
19-02-1997 - 18-02-2000
2000-2001 Oeladzimir Vasiljevitsj Jarmosjin, geboren op 26 oktober 1942 te Pronsk.

Partijloos
Interim Premier:
18-02-2000 - 14-03-2000
Premier:
14-03-2000 - 01-10-2001
2001-2003 Gjenadz Vasiljevitsj Navitski, geboren op 2 januari 1949 te Mahiljow.

Partijloos
Interim Premier:
01-10-2001 - 10-10-2001
Premier:
10-10-2001 - 10-07-2003
2003-2010 Sjargej Sjargejevitsj Sidorski, geboren op 13 maart 1954 te Gomel.

Partijloos
Interim Premier:
10-07-2003 - 19-12-2003
Premier:
10-07-2003 - 08-04-2006
Interim Premier:
08-04-2006 - 18-04-2006
Premier:
18-04-2006 - 28-10-2010
2010-2014 Michail Oeladzimiravitsj Mjasnikovitsj, geboren op 6 mei 1950 te Novi Snov.

Partijloos
Premier:
28-10-2010 - 27-12-2014
2014-2018 Andrej Oeladzimirovitsj Kabjakow, geboren op 21 november 1960 te Moskou, Rusland.

Partijloos
Premier:
27-12-2014 - 18-08-2018
2018-2020 Sjargej Mikalajevitsj Roemas, geboren op 1 december 1969 te Gomel.

Partijloos
Premier:
18-08-2018 - 04-06-2020
2020- ? Raman Aljaksandravitsj Galowtsjenka, geboren op 10 augustus 1973 te Zodhzina.

Partijloos
Premier:
04-06-2020 - heden