Venezuela
Caracas

Bolivariaanse Republiek Venezuela
VEN
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

vicepresidenten
 
ga direct naar:     1840     1850     1860     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Vanaf de constitutie van 1830 tot 1868 had Venezuela een vicepresident; de 2e hoogste politieke functie van het land.
1830-1833 Diego Bautista García de Urbaneja y Sturdy, geboren op 16 december 1782 te Barcelona en overleden op 12 januari 1856 te Caracas.

PC
Interim Vicepresident:
13-01-1830 - ??-??-1833
1830-1835 Andrés Narvarte Pimentel, geboren in 1781 te La Guaira en overleden op 31 maart 1853 te Caracas.

PC
Vicepresident:
13-01-1830 - 20-01-1835
1835   vacant 20-01-1835 - 08-07-1835
1835-1836 Andrés Narvarte Pimentel, geboren in 1781 te La Guaira en overleden op 31 maart 1853 te Caracas.

PC
Vicepresident:
08-07-1835 - 24-04-1836
1836-1837 José María Carreño Blanco, geboren op 19 maart 1792 te Cúa en overleden op 18 mei 1849 te Caracas.

PC
Vicepresident:
24-04-1836 - 20-01-1837
1837 Diego Bautista García de Urbaneja y Sturdy, geboren op 16 december 1782 te Barcelona en overleden op 12 januari 1856 te Caracas.

PC
Vicepresident:
20-01-1837 - 11-03-1837
1837-1839   vacant 11-03-1837 - 01-02-1839
1839-1841 Carlos Valentin José de la Soledad Antonio del Sacramento Soublette y Jerez de Aristeguieta, geboren op 15 december 1789 te La Guaira en overleden op 11 februari 1870 te Caracas.

PC
Vicepresident:
01-02-1839 - ??-??-1841
1841-1843 Santos Michelena y Rojas Queipo, geboren op 1 november 1797 te Maracay en overleden op 12 maart 1848 te Caracas.

PC
Vicepresident:
??-??-1841 - 20-01-1843
1843   vacant 20-01-1843 - 28-01-1843
1843-1845 Santos Michelena y Rojas Queipo, geboren op 1 november 1797 te Maracay en overleden op 12 maart 1848 te Caracas.

PC
Vicepresident:
28-01-1843 - ??-??-1845
1845-1847 Diego Bautista García de Urbaneja y Sturdy, geboren op 16 december 1782 te Barcelona en overleden op 12 januari 1856 te Caracas.

PC
Vicepresident:
??-??-1845 - 20-01-1847
1847-1851 Antonio Leocadio Guzmán García, geboren op 5 november 1801 te Caracas en overleden op 13 november 1884 te Caracas.

PL
Vicepresident:
01-03-1847 - 20-01-1851
1851-1855 José Joaquín Herrera y Valdés, geboren in 1784 te Valencia en overleden in 1868 te Caracas.

PL
Interim Vicepresident:
20-01-1851 - 31-01-1855
1837-1839   vacant 31-01-1855 - 15-03-1858
1858-1859 Manuel Felipe de Tovar y de Tovar, geboren op 1 januari 1803 te Caracas en overleden op 21 februari 1866 te Parijs, Frankrijk.

PL
Interim Vicepresident:
15-03-1858 - 29-09-1859
1859-1860   vacant 29-09-1859 - 12-04-1860
1860-1861 Pedro José Ramón Gual Escandón, geboren op 17 januari 1783 te Caracas en overleden op 6 mei 1862 te Guayaquil.

PL
Interim Vicepresident:
12-04-1860 - 21-05-1861
1861-1863   vacant 21-05-1861 - 24-07-1863
1863-1868 Antonio Leocadio Guzmán García, geboren op 5 november 1801 te Caracas en overleden op 13 november 1884 te Caracas.

PL
Vicepresident:
24-07-1863 - 27-06-1868

In 1999 wordt het ambt van vicepresident weer opgenomen in de constitutie.
2000 Julián Isaías Rodríguez Díaz, geboren op 16 december 1942 te Valle de la Pascua.

MVR
Vicepresident:
29-01-2000 - 24-12-2000
2000-2002 Adina Mercedes Bastidas Castillo, geboren op 11 juni 1943 te Caracas.

MVR
Vicepresident:
24-12-2000 - 13-01-2002
2002 Diosdado Cabello Rondón, geboren op 15 april 1963 te El Furrial.

MVR
Vicepresident:
13-01-2002 - 12-04-2002
2002   vacant 12-04-2002 - 14-04-2002
2002 Diosdado Cabello Rondón, geboren op 15 april 1963 te El Furrial.

MVR
Vicepresident:
14-04-2002 - 28-04-2002
2002-2007 José Vicente Rangel Vale, geboren op 10 juli 1929 te Caracas en overleden op op 18 december 2020 te Caracas, oud 91 jaar.

MVR
Vicepresident:
28-04-2002 - 03-01-2007
2007-2008 Jorge Jesús Rodríguez Gómez, geboren op 9 november 1965 te Barquisimeto.

MVR, sinds 2007 PSUV
Vicepresident:
03-01-2007 - 04-01-2008
2008-2010 Ramón Alonso Carrizales Rengifo, geboren op 8 november 1952 te Zaraza.

MVR
Vicepresident:
04-01-2008 - 26-01-2010
2010-2012 Elías José Jaua Milano, geboren op 17 december 1969 te Caucagua.

PSUV
Vicepresident:
26-01-2010 - 13-10-2012
2012-2013 Nicolás Maduro Moros, geboren op 23 november 1962 te Caracas.

PSUV
Vicepresident:
13-10-2012 - 05-03-2013
2013   vacant 05-03-2013 - 08-03-2013
2013-2016 Jorge Alberto Arreaza Montserrat, geboren op 6 juni 1973 te Caracas.

PSUV
Vicepresident:
08-03-2013 - 06-01-2016
2016-2017 Aristóbulo Istúriz Almeida, geboren op 20 december 1946 te Curiepe.

PSUV
Vicepresident:
06-01-2016 - 04-01-2017
2017-2018 Tareck Zaidan El Aissami Maddah, geboren op 12 november 1974 te El Vigía.

PSUV
Vicepresident:
04-01-2017 - 14-06-2018
2018- ? Delcy Eloína Rodríguez Gómez, geboren op 18 mei 1969 te Caracas.

PSUV
Vicepresident:
14-06-2018 - heden