Venezuela
Caracas

Bolivariaanse Republiek Venezuela
VEN
locatie
vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJKHEIDSOORLOG: 19 APRIL 1810 - 8 NOVEMBER 1823
ONAFHANKELIJKHEID: 14 JULI 1811
SPAANSE BEZETTING: 25 JULI 1812
VERENIGDE STATEN VAN VENEZUELA: 8 AUGUSTUS 1813
SPAANSE BEZETTING: 8 SEPTEMBER 1814
ONAFHANKELIJKHEID: 7 MEI 1816
ONDERDEEL GROOT COLOMBIA: 17 DECEMBER 1819
ONAFHANKELIJKHEID: 13 JANUARI 1830
REPUBLIEK VENEZUELA: 24 OKTOBER 1830
VERENIGDE STATEN VAN VENEZUELA: 3 MEI 1864
REPUBLIEK VENEZUELA: 15 APRIL 1953
BOLIVARIAANSE REPUBLIEK VENEZUELA: 30 DECEMBER 1999
REPUBLIEK VENEZUELA: 12 APRIL 2002
BOLIVARIAANSE REPUBLIEK VENEZUELA: 13 APRIL 2002
 
1811-1812 / 1813-1814 14-10-1830 - 20-04-1836 20-04-1836 - 25-02-1859 25-02-1859 - 15-06-1859 15-06-1859 - 29-07-1863
29-07-1863 - 28-03-1905 28-03-1905 - 15-07-1930 15-07-1930 - 17-02-1954 17-02-1954 - 07-03-2006 07-03-2006 - heden
ga direct naar:     1819     1830     1840     1850     1860     1870     1880     1890     1900     1910
                          1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Van 1810 tot 1823 wordt de Venezolaanse onafhankelijkheids oorlog uitgevochten met Spanje. waarbij op 14 juli 1811 de eerste onafhankelijkheid wordt uitgeroepen. In 1812 neemt Spanje weer bezit van Venezuela, maar ruim een jaar later maakt Bolívar het land weer onafhankelijk. Ook deze onafhankelijk duurt slechts 13 maanden. In 1816 wordt Spanje feitelijk verdreven, hoewel de laatste basis nog stand houdt tot 1823.
1810 José de las Llamosas, geen gegevens bekend. President van de Revolutionaire Junta tegen de Regering van Fernando VII:
19-04-1810 - ??-08-1810
1810-1811 Martín Tovar Ponte, geboren op 27 september 1772 te Caracas en overleden op 26 november 1843 te Caracas. President van de Revolutionaire Junta tegen de Regering van Fernando VII:
??-08-1810 - 02-03-1811
1811 Felipe Fermín de Paúl y Terreros, geboren op 7 december 1774 te Caracas en overleden in 1843 of 1847. President van het Generale Congres van de Verenigde Provincies van Venezuela:
02-03-1811 - 28-03-1811
José Cristóbal Hurtado de Mendoza y Montilla, geboren op 23 juli 1772 te Trujillo en overleden op 8 februari 1829 te Caracas. Lid van het 1e Triumviraat (wekelijks roterend):
28-03-1811 - 03-04-1812
1811-1812 Juan Manuel de Escalona y Ruiz de Arguinzones, geboren in 1768 te Caracas en overleden op 23 maart 1833 te Caracas. Lid van het 1e Triumviraat (wekelijks roterend):
28-03-1811 - 03-04-1812
  Baltasar Padrón, geboren in 17?? op de Canarische Eilanden, Spanje en overleden in 1817. Lid van het 1e Triumviraat (wekelijks roterend):
28-03-1811 - 03-04-1812
  Francisco Javier de Mayz y Márquez de Valenzuela, geboren in 1766 te Cumaná en overleden in 1833 te Cumaná. Lid van het 2e Triumviraat (wekelijks roterend):
03-04-1812 - ??-04-1812
Francisco Javier de Ustáriz y Mijares de Solórzano, geboren in 1772 te Venezuela en overleden op 11 december 1814 te Maturín. Lid van het 2e Triumviraat (wekelijks roterend):
03-04-1812 - 19-05-1812
1812 Francisco Silvestre Espejo Camaño, geboren op 16 april 1758 te Siquire en overleden op 15 juli 1814 te Valencia. Lid van het 2e Triumviraat (wekelijks roterend):
03-04-1812 - 19-05-1812
  Fernando Rodríguez del Toro e Ibarra, geboren op 12 juli 1772 te Caracas en overleden op 25 december 1822 te Caracas. Lid van het 2e Triumviraat (wekelijks roterend):
??-04-1812 - 19-05-1812
  Juan Germán Roscio Nieves, geboren op 27 mei 1763 te San Francisco de Tiznados en overleden op 10 maart 1821 te Cúcuta, Colombia. Lid van het 2e Triumviraat (wekelijks roterend):
??-04-1812 - 19-05-1812
1812 Sebastián Francisco de Miranda y Rodríguez Espinoza, geboren op 28 maart 1750 te Caracas en overleden op 14 juli 1816 te San Fernando, Spanje. Opperbevelhebber van de Land- en Zeemacht:
19-05-1812 - 25-07-1812
1812-1813   Spaanse Bezetting 25-07-1812 - 08-08-1813
1813-1814 Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar Palacios Ponte y Blanco, geboren op 24 juli 1783 te Caracas en overleden op 17 december 1830 te Santa Marta, Colombia. Opperbevelhebber van het Bevrijdingsleger:
06-08-1813 - 14-10-1813
Bevrijder en Opperbevelhebber van het Leger:
14-10-1813 - 08-09-1814
1814-1816   Spaanse Bezetting 25-07-1812 - 08-08-1813
1816-1819 Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar Palacios Ponte y Blanco, geboren op 24 juli 1783 te Caracas en overleden op 17 december 1830 te Santa Marta, Colombia. Hoogste Chef:
07-05-1816 - 15-02-1819
1819 Juan Francisco Antonio Hilarión Zea Díaz, geboren op 21 oktober 1766 te Medellín, Colombia en overleden op 28 november 1822 te Bath, Engeland. Interim President van het Soevereine Congres:
15-02-1819 - 15-02-1819
1819 Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar Palacios Ponte y Blanco, geboren op 24 juli 1783 te Caracas en overleden op 17 december 1830 te Santa Marta, Colombia.

Militair
Interim President:
15-02-1819 - 17-02-1819
President:
17-02-1819 - 17-12-1819

Van 1819 tot 1830 is Venezuela onderdeel van Groot Colombia en valt onder de president aldaar.
1830-1835 José Antonio Páez Herrera, geboren op 13 juni 1790 te Curpa en overleden op 6 mei 1873 te New York, Verenigde Staten.

PC
Staatschef:
13-01-1830 - 27-05-1830
Staatspresident:
27-05-1830 - 11-04-1831
President:
11-04-1831 - 20-01-1835
1835 Andrés Narvarte Pimentel, geboren in 1781 te La Guaira en overleden op 31 maart 1853 te Caracas.

PC
Interim President:
20-01-1835 - 09-02-1835
1835 José María de los Dolores Vargas Ponce, geboren op 10 maart 1786 te La Guaira en overleden op 13 juli 1854 te New York, NY, USA.

PC
President:
09-02-1835 - 08-07-1835
1835 Pedro Briceño Méndez, geboren in 1792/4 te Barinas en overleden in 1836 te Curaçao, Nederland.

PC
Voorlopig President:
08-07-1835 - 13-07-1835
1835 Santiago Mariño Carige, geboren op 25 juli 1788 te Isla Margarita en overleden op 4 september 1854 te La Victoria.

PC
Hoogste Staatschef:
13-07-1835 - 28-07-1835
1835 José María Carreño Blanco, geboren op 19 maart 1792 te Cúa en overleden op 18 mei 1849 te Caracas.

PC
Interim President:
28-07-1835 - 20-08-1835
1835-1836 José María de los Dolores Vargas Ponce, geboren op 10 maart 1786 te La Guaira en overleden op 13 juli 1854 te New York, NY, USA.

PC
President:
20-08-1835 - 24-04-1836
1836-1837 Andrés Narvarte Pimentel, geboren in 1781 te La Guaira en overleden op 31 maart 1853 te Caracas.

PC
Interim President:
24-04-1836 - 20-01-1837
1837 José María Carreño Blanco, geboren op 19 maart 1792 te Cúa en overleden op 18 mei 1849 te Caracas.

PC
Interim President:
20-01-1837 - 11-03-1837
1837-1839 Carlos Valentin José de la Soledad Antonio del Sacramento Soublette y Jerez de Aristeguieta, geboren op 15 december 1789 te La Guaira en overleden op 11 februari 1870 te Caracas.

PC
Interim President:
11-03-1837 - 01-02-1839
1839-1843 José Antonio Páez Herrera, geboren op 13 juni 1790 te Curpa en overleden op 6 mei 1873 te New York, NY, USA.

PC
President:
01-02-1839 - 20-01-1843
1843 Santos Michelena y Rojas Queipo, geboren op 1 november 1797 te Maracay en overleden op 12 maart 1848 te Caracas.

PC
Interim President:
20-01-1843 - 28-01-1843
1843-1847 Carlos Valentin José de la Soledad Antonio del Sacramento Soublette y Jerez de Aristeguieta, geboren op 15 december 1789 te La Guaira en overleden op 11 februari 1870 te Caracas.

PC
President:
28-01-1843 - 20-01-1847
1847 Diego Bautista García de Urbaneja y Sturdy, geboren op 16 december 1782 te Barcelona en overleden op 12 januari 1856 te Caracas.

PL
Interim President:
20-01-1847 - 01-03-1847
1847-1851 José Tadeo Monagas Burgos, geboren op 28 oktober 1784 te Maturin en overleden op 18 november 1868 te Caracas. Broer van José Gregorio, vader van José Ruperto Monagas.

PC
President:
01-03-1847 - 20-01-1851
1851 Antonio Leocadio Guzmán García, geboren op 5 november 1801 te Caracas en overleden op 13 november 1884 te Caracas.

PL
Interim President:
20-01-1851 - 05-02-1851
1851-1855 José Gregorio Monagas Burgos, geboren op 4 mei 1795 te Aragua de Barcelona en overleden op 15 juli 1858 te Maracaibo. Broer van José Tadeo.

PL
President:
05-02-1851 - 20-01-1855
1855 José Joaquín Herrera y Valdés, geboren in 1784 te Valencia en overleden in 1868 te Caracas.

PL
Interim President:
20-01-1855 - 31-01-1855
1855-1858 José Tadeo Monagas Burgos, geboren op 28 oktober 1784 te Maturin en overleden op 18 november 1868 te Caracas. Broer van José Gregorio, vader van José Ruperto Monagas.

PL
President:
31-01-1855 - 15-03-1858
1858 Pedro José Ramón Gual Escandón, geboren op 17 januari 1783 te Caracas en overleden op 6 mei 1862 te Guayaquil.

Partijloos
Voorlopig President:
15-03-1858 - 18-03-1858
1858-1859 Julián Castro Contreras, geboren op 12 juni 1805 te Petare en overleden op 12 juni 1875 te Valencia.

PL
Hoogste Chef van het Bevrijdingsleger:
18-03-1858 - 26-07-1858
Voorlopig Staatschef:
26-07-1858 - 05-01-1859
Interim President:
05-01-1859 - 02-08-1859
1859
Juan Crisóstomo Falcón y Zavarce, geboren op 27 januari 1820 te Hato Tabe en overleden op 29 april 1870 te Fort-de-France, Martinique, Frankrijk.

PC
Rebellerende Hoogste Chef:
01-08-1858 - ??-08-1859
1859 Pedro José Ramón Gual Escandón, geboren op 17 januari 1783 te Caracas en overleden op 6 mei 1862 te Guayaquil.

Partijloos
Interim President:
02-08-1859 - 29-09-1859
1859-1861 Manuel Felipe de Tovar y de Tovar, geboren op 1 januari 1803 te Caracas en overleden op 21 februari 1866 te Parijs, Frankrijk.

PC
Interim President:
29-09-1859 - 12-04-1860
President:
12-04-1860 - 20-05-1861
1861 Pedro José Ramón Gual Escandón, geboren op 17 januari 1783 te Caracas en overleden op 6 mei 1862 te Guayaquil.

Partijloos
Interim President:
20-05-1861 - 10-09-1861
1861-1863 José Antonio Páez Herrera, geboren op 13 juni 1790 te Curpa en overleden op 6 mei 1873 te New York, NY, USA.

PC
Hoogste Chef:
10-09-1861 - 17-06-1863
1863 Antonio Leocadio Guzmán Blanco, geboren op 28 februari 1829 te Caracas en overleden op 28 juli 1899 te Parijs, Frankrijk.

PL
Interim President:
17-06-1863 - 24-07-1863
1863
1863-1865
Juan Crisóstomo Falcón y Zavarce, geboren op 27 januari 1820 te Hato Tabe en overleden op 29 april 1870 te Fort-de-France, Martinique, Frankrijk.

PC
Rebellerend President:
22-05-1863 - 24-07-1863
Voorlopig President:
24-07-1863 - 18-03-1865
1865 Antonio Leocadio Guzmán Blanco, geboren op 28 februari 1829 te Caracas en overleden op 28 juli 1899 te Parijs, Frankrijk.

PL
Interim President:
18-03-1865 - 07-06-1865
1865-1868 Juan Crisóstomo Falcón y Zavarce, geboren op 27 januari 1820 te Hato Tabe en overleden op 29 april 1870 te Fort-de-France, Martinique, Frankrijk.

PL
President:
07-06-1865 - 25-04-1868
1868 Manuel Ezequiel Bruzual, geboren in 1832/33 te Santa Marta en overleden op 15 augustus 1868 te Willemstad, Nederlandse Antillen.

PL
Voorlopig President:
25-04-1868 - 27-06-1868
1868 José Tadeo Monagas Burgos, geboren op 28 oktober 1784 te Maturin en overleden op 18 november 1868 te Caracas. Broer van José Gregorio, vader van José Ruperto Monagas.

PL
Generaal van het Revolutionaire Leger
27-06-1868 - 28-06-1868
1868-1869 Guillermo Tell Villegas, geboren in 1823 te Valencia en overleden op 21 maart 1907 te Valencia.

PL
President van de Nationale Uitvoering:
28-06-1868 - 22-02-1869
Interim President:
22-02-1869 - 08-03-1869
1869-1870 José Ruperto Saturnino Monagas Oriach, geboren in 1831 te Aragua de Barcelona en overleden op 12 juni 1880 te Aragua de Barcelona.

Militair
Interim President:
08-03-1869 - 20-03-1870
1870 Juan Vicente González Delgado, geboren in 1825 te Calabozo en overleden in 1902.

Partijloos
Interim President:
20-03-1870 - 11-04-1870
1870 Esteban de Palacios y Vegas, geboren in 1835 te Caracas en overleden op 25 mei 1876 te Caracas.

Partijloos
Interim President:
11-04-1870 - 27-04-1870
1870-1877 Antonio Leocadio Guzmán Blanco, geboren op 28 februari 1829 te Caracas en overleden op 28 juli 1899 te Parijs, Frankrijk.

PL
Chef-Generaal:
27-04-1870 - 22-07-1870
Voorlopig President:
22-07-1870 - 27-04-1873
President:
27-04-1873 - 20-02-1877
1877 Jacinto Gutiérrez y Martínez de Alemán, geboren op 27 september 1808 te Cumaná en overleden op 16 september 1884 te Caracas.

PL
Interim President:
21-02-1877 - 02-03-1877
1877-1878 Francisco de Paula Linares Alcántara, geboren op 13 april 1825 te Turmero en overleden op 30 november 1878 te La Guaira.

PL
President:
02-03-1877 - 30-11-1878
1878-1879 Jacinto Gutiérrez y Martínez de Alemán, geboren op 27 september 1808 te Cumaná en overleden op 16 september 1884 te Caracas.

PL
Interim President:
30-11-1878 - 01-01-1879
1878-1879
Gregorio Cedeño, geboren in 1830 te Valencia en overleden op 6 december 1891 te Valencia.

PL
Rebellerende Hoogste Chef:
29-12-1878 - 13-02-1879
1879 José Gregorio Valera Linares, geboorte onbekend en overleden na 1880. Halfbroer van Francisco de Paula Linares Alcántara.

PL
Voorlopig President:
01-01-1879 - 13-02-1879
1879 Gregorio Cedeño, geboren in 1830 te Valencia en overleden op 6 december 1891 te Valencia.

PL
Hoogste Chef:
13-02-1879 - 26-02-1879
1879 Antonio Leocadio Guzmán Blanco, geboren op 28 februari 1829 te Caracas en overleden op 28 juli 1899 te Parijs, Frankrijk.

PL
Hoogste Directeur:
26-02-1879 - 08-05-1879
1879 José Rafael Pacheco Rodríguez, geboren in 1829 en overleden in 1884.

PL
Interim President:
08-05-1879 - 12-05-1879
1879-1884 Antonio Leocadio Guzmán Blanco, geboren op 28 februari 1829 te Caracas en overleden op 28 juli 1899 te Parijs, Frankrijk.

PL
Voorlopig President:
12-05-1879 - 17-03-1880
President:
17-03-1880 - 27-04-1884
1884-1886 Joaquín Sinforiano de Jesús Crespo Torres, geboren op 22 augustus 1841 te San Francisco de Cara en overleden op 16 april 1898 te La Mata Carmelera.

PL
President:
27-04-1884 - 27-04-1886
1886 Manuel Antonio Díez y López de Umérez, geboren in 1838 te Caracas en overleden op 29 december 1916 te Caracas.

PL
Interim President:
27-04-1886 - 15-09-1886
1886-1887 Antonio Leocadio Guzmán Blanco, geboren op 28 februari 1829 te Caracas en overleden op 28 juli 1899 te Parijs, Frankrijk.

PL
President:
15-09-1886 - 08-08-1887
1887-1888 Hermógenes López, geboren op 19 april 1830 te Naguanagua en overleden op 17 december 1898 te Valencia.

PL
Interim President:
08-08-1887 - 05-07-1888
1888-1890 Juan Pablo Rojas Paúl, geboren op 26 november 1826 te Caracas en overleden op 22 juli 1905 te Caracas.

PL
President:
05-07-1888 - 19-03-1890
1890-1892 Raimundo Ignacio Andueza Palacio, geboren op 6 februari 1846 te Guanare en overleden op 17 augustus 1900 te Caracas.

PC
President:
19-03-1890 - 17-06-1892
1892 Guillermo Tell Villegas, geboren in 1823 te Valencia en overleden op 21 maart 1907 te Valencia.

PL
Interim President:
17-06-1892 - 02-09-1892
1892 Guillermo Tell Villegas Pulido, geboren op 28 juli 1854 te Barinas en overleden op 25 juli 1949 te Caracas.

PL
Interim President:
02-09-1892 - 06-10-1892
1892-1894 Joaquín Sinforiano de Jesús Crespo Torres, geboren op 22 augustus 1841 te San Francisco de Cara en overleden op 16 april 1898 te La Mata Carmelera.

PL
Interim President
07-10-1892 - 15-06-1893
Voorlopig President:
15-06-1893 - 28-02-1894
1894 Manuel Guzmán Álvarez, geboren op 25 juli 1830 te Urica en overleden op 1 mei 1912 te Urica.

PL
Interim President:
28-02-1894 - 14-03-1894
1894-1898 Joaquín Sinforiano de Jesús Crespo Torres, geboren op 22 augustus 1841 te San Francisco de Cara en overleden op 16 april 1898 te La Mata Carmelera.

PL
President:
14-03-1894 - 20-02-1898
1898 Manuel Guzmán Álvarez, geboren op 25 juli 1830 te Urica en overleden op 1 mei 1912 te Urica.

PL
Interim President:
20-02-1898 - 28-02-1898
1898-1899 Ignacio Andrade Troconis, geboren op 31 juli 1839 te Mérida en overleden op 17 februari 1925 te Macuto.

PL
President:
28-02-1898 - 20-10-1899
1899 Víctor Rodríguez Párraga, geboren op 13 januari 1836 te Uriche en overleden op 16 februari 1918 te Caracas.

Militair
Interim President:
20-10-1899 - 23-10-1899
1899-1909 José Cipriano Castro Ruiz, geboren op 12 oktober 1858 te Capacho en overleden op 4 december 1924 te San Juan, Puerto Rico.

Militair
Hoogste Chef:
23-10-1899 - 09-03-1901
Voorlopig President:
09-03-1901 - 20-02-1902
President:
20-02-1902 - 06-05-1904
Voorlopig President:
06-05-1904 - 10-06-1905
President:
10-06-1905 - 11-08-1909
(geschorst op 17-02-1909)
1909
1909-1910
Juan Vicente Gómez Chacón, geboren op 24 juli 1857 te Hacienda La Mulera en overleden op 17 december 1935 te Maracay.

Militair
Interim President voor geschorste Ruiz:
17-02-1909 - 11-08-1909
Voorlopig President:
11-08-1909 - 19-04-1910
1910 Emilio Constantino Guerrero Guerrero, geboren op 5 april 1866 te La Grita en overleden op 9 oktober 1920 te Río de Janeiro, Brazilië.

Partijloos
Interim President:
19-04-1910 - 29-04-1910
1910 Jesús Ramón Ayala Anzola, geboren in 1842 en overleden in 1920.

Militair
Interim President:
29-04-1910 - 03-06-1910
1910-1914 Juan Vicente Gómez Chacón, geboren op 24 juli 1857 te Hacienda La Mulera en overleden op 17 december 1935 te Maracay.

Militair
President:
03-06-1910 - 05-08-1913
1913-1914 José Gil Fortoul, geboren op 25 november 1861 te Barquisimeto en overleden op 15 juni 1943 te Caracas.

Partijloos
Aangewezen Voorlopig President:
05-08-1913 - 19-04-1914
1914-1922 Victorino Márquez Bustillos, geboren in 1858 te Guanare en overleden op 10 januari 1941 te Caracas.

Partijloos
Voorlopig President:
19-04-1914 - 24-06-1922
1922-1929 Juan Vicente Gómez Chacón, geboren op 24 juli 1857 te Hacienda La Mulera en overleden op 17 december 1935 te Maracay.

Militair
President:
24-06-1922 - 19-04-1929
1929-1931 Juan Bautista Pérez, geboren op 20 december 1869 te Caracas en overleden op 7 mei 1952 te Caracas.

Partijloos
Interim President:
19-04-1929 - 31-05-1929
President:
31-05-1929 - 13-06-1931
1931 Pedro Itriago Chacín, geboren op 9 september 1875 te Zaraza en overleden op 19 mei 1936 te Canarische Eilanden, Spanje.

Partijloos
Interim President:
13-06-1931 - 13-07-1931
1931-1935 Juan Vicente Gómez Chacón, geboren op 24 juli 1857 te Hacienda La Mulera en overleden op 17 december 1935 te Maracay. President:
13-07-1931 - 17-12-1935
Pedro Rafael Tinoco Smith, geboren op 17 juli 1887 te Caracas en overleden op 16 juni 1966 te Caracas.

Partijloos
Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
  Pedro Itriago Chacín, geboren op 9 september 1875 te Zaraza en overleden op 19 mei 1936 te Canarische Eilanden, Spanje.

Militair
Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
  José Eleazar López Contreras, geboren op 5 mei 1883 te Queniquea en overleden op 2 januari 1973 te Caracas.

Militair
Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
  Efraín González Cárdenas, geboren op 3 november 1879 te Carpacho en overleden op 21 juli 1969 te Caracas. Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
1935  Rafael Cayama Martínez, geboren in 1868/74 te Moruy en overleden in 1944 Caracas.

Militair
Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
  Antonio Díaz González, geen gegevens bekend. Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
Rafael González Rincones, geboren op 12 februari 1885 te San Cristobal en overleden op 13 april 1958 te Caracas.

Partijloos
Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
  Henrique Toledo Trujillo, geboren op 21 oktober 1885 te Caracas en overleden in 1986 te Caracas. Minister van het kabinet:
17-12-1935 - 18-12-1935
1935-1936 José Eleazar López Contreras, geboren op 5 mei 1883 te Queniquea en overleden op 2 januari 1973 te Caracas.

Militair
Interim President:
18-12-1935 - 31-12-1935
President:
31-12-1935 - 19-04-1936
1936 Carlos Arminio Borjas Pérez, geboren op 9 april 1868 te San Carlos en overleden 2 november 1942 te Caracas.

Partijloos
Interim President:
19-04-1936 - 29-04-1936
1936-1941 José Eleazar López Contreras, geboren op 5 mei 1883 te Queniquea en overleden op 2 januari 1973 te Caracas.

Militair
President:
29-04-1936 - 19-04-1941
Interim President:
19-04-1941 - 05-05-1941
1941-1945 Isaías Medina Angarita, geboren op 6 juli 1897 te San Cristóbal en overleden op 15 september 1953 te Caracas.

PDV
President:
05-05-1941 - 19-10-1945
1945-1948 Rómulo Ernesto Betancourt Bello, geboren op 22 februari 1908 te Guatire en overleden op 28 september 1981 te New York, Verenigde Staten.

AD
Voorzitter van de Revolutionaire Raad:
19-10-1945 - 15-02-1948
1948 Rómulo Ángel del Monte Carmelo Gallegos Freire, geboren op 2 augustus 1884 te Caracas en overleden op 7 april 1969 te Caracas.

AD
President:
15-02-1948 - 24-11-1948
  Carlos Román Delgado Chalbaud Gómez, geboren op 20 januari 1909 te Caracas en overleden op 13 november 1950 te Caracas.

Militair
Voorzitter van de Militaire Junta:
24-11-1948 - 13-11-1950
  Marcos Evangelista Pérez Jiménez, geboren op 25 april 1914 te Michelena en overleden op 20 september 2001 te Alcobendas.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
24-11-1948 - 02-12-1952
1948-1952 Luis Felipe Llovera Páez Secocín, geboren op 14 april 1913 te Ciudad Bolívar en overleden op 10 september 1977 te Caracas.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
24-11-1948 - 02-12-1952
  Germán Suárez Flamerich, geboren op 10 april 1907 te Caracas en overleden op 24 juni 1990 te Caracas.

Partijloos
Voorzitter van de Militaire Raad:
27-11-1950 - 02-12-1952
1952-1958 Marcos Evangelista Pérez Jiménez, geboren op 25 april 1914 te Michelena en overleden op 20 september 2001 te Alcobendas.

Militair
Voorlopig President:
02-12-1952 - 19-04-1953
President:
19-04-1953 - 23-01-1958
1958 Wolfgang Enrique Larrazábal Ugueto, geboren op 5 maart 1911 te Carúpano en overleden op 27 februari 2003 te Caracas.

Militair
Voorzitter van de Regeringsraad:
23-01-1958 - 14-11-1958
1958-1959 Edgar Sanabria Arcia, geboren op 3 oktober 1911 te Caracas en overleden op 24 april 1989 te Caracas.

Partijloos
Voorzitter van de Regeringsraad:
14-11-1958 - 13-02-1959
1959-1964 Rómulo Ernesto Betancourt Bello, geboren op 22 februari 1908 te Guatire en overleden op 28 september 1981 te New York, Verenigde Staten.

AD
Voorzitter van de Revolutionaire Raad:
13-02-1959 - 11-03-1964
1964-1969 Raúl Leoni Otero, geboren op 26 april 1905 te El Manteco en overleden op 5 juli 1972 te New York, Verenigde Staten.

AD
President:
11-03-1964 - 11-03-1969
1969-1974 Rafael Antonio Caldera Rodríguez, geboren op 24 januari 1916 te San Felipe en overleden op 24 december 2009 te Caracas.

COPEI
President:
11-03-1969 - 12-03-1974
1974-1979 Carlos Andrés Pérez Rodríguez, geboren op 27 oktober 1922 te Rubio en overleden op 25 december 2010 te Miami, FL, USA.

AD
President:
12-03-1974 - 12-03-1979
1979-1984 Luis Herrera Campins, geboren op 4 mei 1925 te Acarigua en overleden op 9 november 2007 te Caracas.

COPEI
President:
12-03-1979 - 02-02-1984
1984-1989 Jaime Ramón Lusinchi, geboren op 27 mei 1924 te Clarines en overleden op 21 mei 2014 te Caracas.

AD
President:
02-02-1984 - 02-02-1989
1989-1993 Carlos Andrés Pérez Rodríguez, geboren op 27 oktober 1922 te Rubio en overleden op 25 december 2010 te Miami, FL, USA.

AD
President:
02-02-1989 - 31-08-1993
(geschorst vanaf 21-05-1993)
1993 Octavio Lepage Barreto, geboren op 24 november 1923 te Santa Rosa en overleden op 6 januari 2017 te Caracas.

AD
Interim President voor geschorste Pérez:
21-05-1993 - 05-06-1993
1993
1993-1994
Ramón José Velásquez Mujica, geboren op 28 november 1916 te San Juan de Colón en overleden op 24 juni 2014 te Caracas.

Partijloos
Interim President voor geschorste Pérez:
05-06-1993 - 31-08-1993
INterim President:
31-08-1993 - 02-02-1994
1994-1999 Rafael Antonio Caldera Rodríguez, geboren op 24 januari 1916 te San Felipe en overleden op 24 december 2009 te Caracas.

CN
President:
02-02-1994 - 02-02-1999
1999-2002 Hugo Rafael Chávez Frías, geboren op 28 juli 1954 te Sabaneta en overleden op 5 maart 2013 te Caracas.

MVR
President:
02-02-1999 - 12-04-2002
2002 Efraïn Vásquez Velasco, geen gegevens bekend.

Militair
Rebellerend Voorzitter van de Militaire Commissie:
11-04-2002 - 12-04-2002
2002 Pedro Francisco Carmona Estanga, geboren op 6 juli 1941 te Barquisimeto.

Partijloos
President van de Overgangsregering:
12-04-2002 - 13-04-2002
2002 Diosdado Cabello Rondón, geboren op 15 april 1963 te El Furrial.

MVR
Interim President:
13-04-2002 - 14-04-2002
2002-2013 Hugo Rafael Chávez Frías, geboren op 28 juli 1954 te Sabaneta en overleden op 5 maart 2013 te Caracas.

MVR, sinds 2007 PSUV
President:
14-04-2002 - 05-03-2013
2011
2011
2012
Elías José Jaua Milano, geboren op 17 december 1969 te Caucagua.

PSUV
Interim President voor Chávez::
10-06-2011 - 04-07-2011
17-07-2011 - 23-07-2011
24-02-2012 - 17-03-2012
2012-2013
2013-?
Nicolás Maduro Moros, geboren op 23 november 1962 te Caracas.

PSUV
Interim President voor Chávez:
10-12-2012 - 05-03-2013
Interim President:
05-03-2013 - 19-04-2013
President:
19-04-2013 - 23-01-2019
Betwist President:
23-01-2019 - heden
2019- ? Juan Gerardo Guaidó Márquez, geboren op 28 juli 1983 te La Guaira.

VP
Betwist Interim President:
23-01-2019 - heden