Vanuatu
Port Vila

Republiek Vanuatu
VUT
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart


regeringsleiders

 
ga direct naar:   1990   2000   2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Vanuatu had sinds 1977 een eigen regeringsleider (hoogste Minister). Sinds de onfahankelijkheide heeft de eilandengroep een premier:
1977-1978 George Kaltoi Sigari Manulapalapa Kalsakau, geboren op 14 augustus 1930 en overleden op 31 december 2001.

NUP
Hoogste Minister:
29-11-1977 - 22-12-1978
1977-1978 Walter Hadye Lini, geboren in 1942 te Pentecost eiland en overleden op 21 februari 1999 te Port Vila.

VP
Voorzitter van de Voorlopige Volksregering (in oppositie):
29-11-1977 - 11-05-1978
1978-1979 Gérard Leymang, geboren in 1937 te Malekula eiland en overleden op 30 april 2002 te Nouméa, Nieuw Caledonië, Frankrijk.

TU
Hoogste Minister:
22-12-1978 - 29-11-1979
1979-1980 Walter Hadye Lini, geboren in 1942 te Pentecost eiland en overleden op 21 februari 1999 te Port Vila.

VP
Hoogste Minister:
29-11-1979 - 30-07-1980
       
1980-1991 Walter Hadye Lini, geboren in 1942 te Pentecost eiland en overleden op 21 februari 1999 te Port Vila.

VP
Premier:
30-07-1980 - 06-09-1991
1988 Barak Tame Sopé Mautamata, geboren in 19 januari 1955 te Port Vila.

MPP
Premier in oppositie:
18-12-1988 - 19-12-1988
1991 Donald Masike 'Vanua Kalpokas, geboren op 23 augustus 1943 te Lelepa en overleden op 20 maart 2019 te Lelepa.

VP
Premier:
06-09-1991 - 16-12-1991
1991-1995 Maxime Carlot Korman, geboren op 26 april 1941 te Port Vila.

UPM
Premier:
16-12-1991 - 21-12-1995
1995-1996 Rialuth Serge Vohor, geboren op 24 april 1955 te Port Olry.

UPM
Premier:
21-12-1995 - 23-02-1996
1996 Maxime Carlot Korman, geboren 26 april 1941 te Port Vila.

UPM
Premier:
23-02-1996 - 30-09-1996
1996-1998 Rialuth Serge Vohor, geboren op 24 april 1955 te Port Olry.

UPM
Premier:
30-09-1996 - 30-03-1988
1998-1999 Donald Masike 'Vanua Kalpokas, geboren op 23 augustus 1943 te Lelepa en overleden op 20 maart 2019 te Lelepa.

VP
Premier:
30-03-1998 - 25-11-1999
1999-2001 Barak Tame Sopé Mautamata, geboren op 19 januari 1955 te Port Vila.

MPP
Premier:
25-11-1999 - 13-04-2001
2001-2004 Edward Nipake Natapei Tua Fanua'ariki, geboren op 17 juli 1954 te Vanuatu.

VP
Premier:
13-04-2001 - 29-07-2004
2004 Rialuth Serge Vohor, geboren op 24 april 1955 te Port Olry.

UPM
Premier:
29-07-2004 - 11-12-2004
2004-2008 Ham Lini Vanuaroroa, geboren op 8 december 1951 te Pentecost eiland.

NUP
Premier:
11-12-2004 - 22-09-2008
2008-2010 Edward Nipake Natapei Tua Fanua'ariki, geboren op 17 juli 1954 te Vanuatu.

VP
Premier:
22-09-2008 - 02-12-2010
2010-2011 Meltek Sato Kilman Livtuvanu, geboren op 30 december 1957.

PPP
Premier:
02-12-2010 - 24-04-2011
2011 Rialuth Serge Vohor, geboren op 24 april 1955 te Port Olry.

UPM
Premier:
24-04-2011 - 13-05-2011
2011 Meltek Sato Kilman Livtuvanu, geboren op 30 december 1957.

PPP
Premier:
13-05-2011 - 16-06-2011
2011 Edward Nipake Natapei Tua Fanua'ariki, geboren op 17 juli 1954 te Vanuatu.

VP
Premier:
16-06-2011 - 26-06-2011
2011-2013 Meltek Sato Kilman Livtuvanu, geboren op 30 december 1957.

PPP
Premier:
26-06-2011 - 21-03-2013
2013 Ham Lini Vanuaroroa, geboren op 8 december 1951 te Pentecost eiland.

NUP
Interim Premier:
21-03-2013 - 23-03-2013
2013-2014 Moana Carcasses Kalosil, geboren op 27 januari 1963 te Taravao.

GC
Premier:
23-03-2013 - 15-05-2014
2014-2015 Joe Natuman, geboren op24 november 1952 te Lenakel.

VP
Premier:
15-05-2014 - 11-06-2015
2015-2016 Meltek Sato Kilman Livtuvanu, geboren op 30 december 1957.

PPP
Premier:
11-06-2015 - 11-02-2016
2016- ? Charlot Salwai Tabimasmas, geboren op 24 april 1963 op Pentecost eiland.

RMC
Premier:
11-02-2016 - heden