Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministeries kaart
 
Secretaries of War, sinds 1947 onder Secretaries of Defense
ga direct naar:      1800      1825     1850     1875     1900     1925     1950     1975     2000
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Secretary of Defense, voorheen War is in Nederland vergelijkbaar met dat van de Minister van Defensie, vroeger Oorlog. De functie werd al ingevoerd voor de onafhankelijkheid van de Verenigde Staten met de titel Secretary at War en werd bekleed door twee ministers, Lincoln en Knox. Laatstgenoemde blijft in functie na de onafhankelijkheid en wordt de eerste Secretary of War.
1781-1783 Benjamin Lincoln, geboren op 24 januari 1733 te Hingham, MA en overleden op 9 mei 1810 te Hingham, MA.

Federalist
Secretary of War:
1781 - 1783
1785-1794 Henry Knox, geboren op 25 juli 1750 te Boston, MA en overleden op 25 oktober 1806 nabij Thomaston, ME.

Federalist
Secretary at War:
08-03-1785 - 12-09-1789
Secretary of War:
12-09-1789 - 03-12-1794
1795 Timothy Pickering, geboren op 17 juli 1745 te Salem, MA en overleden op 29 januari 1829 te Salem, MA.

Federalist
Secretary of War:
02-01-1795 - 10-12-1795
1796-1800 James McHenry, geboren op 16 november 1753 te Ballymena, Ierland en overleden op 3 mei 1816 te Baltimore, MD.

Federalist
Secretary of War:
27-01-1796 - 13-05-1800
1800-1801 Samuel Dexter, geboren op 14 mei 1861 te Boston, MA en overleden op 4 mei 1816 te Boston, MA.

Federalist
Secretary of War:
01-06-1800 - 31-01-1801
1801-1809 Henry Dearborn, geboren op 23 februari 1751 te North Hampton, NH en overleden op 6 juni 1829 te Roxbury, MA.

AA, sinds 1792 Democraat-Republikein
Secretary of War:
05-03-1801 - 04-03-1809
1809-1813 William Eustis, geboren op 10 juni 1753 te Cambridge, MA en overleden op 6 februari 1825 te Boston, MA.

Democraat-Republikein
Secretary of War:
07-03-1809 - 13-01-1813
1813-1814 John Armstrong, Jr., geboren op 25 november 1759 te Carlisle, MA en overleden op 1 april 1843 te Red Hook, NY. Secretary of War:
13-01-1813 - 27-09-1814
1814-1815 James Monroe, geboren op 28 april 1758 te Westmoreland County, VA en overleden op 4 juli 1831 te New York, NY.

Democraat-Republikein
Secretary of War:
27-09-1814 - 02-03-1815
1815-1816 William Harris Crawford, geboren op 24 februari 1772 te Amherst County, VA en overleden op 15 september 1834 te Crawford, GA.

Democraat-Republikein en sinds 1828 Democraat
Secretary of War:
01-08-1815 - 22-10-1816
1817-1825 John Caldwell Calhoun, geboren op 18 maart 1782 te Abbeville, SC en overleden op 31 maart 1850 te Washington, DC.

Democraat-Republikein, sinds 1828 Nullifier
Secretary of War:
08-12-1817 - 04-03-1825
1825-1828 James Barbour, geboren op 10 juni 1775 te Barboursville, VA en overleden op 7 juni 1842 te Barboursville, VA.

Whig, later NRP en daarna Democraat-Republikein
Secretary of War:
07-03-1825 - 23-05-1828
1828-1829 Peter Buell Porter, geboren op 14 augustus 1773 te Salisbury, CT en overleden op 20 maart 1844 te Niagara Falls, NY.

Democraat-Republikein, daarna Whig
Secretary of War:
23-05-1828 - 09-03-1829
1829-1831 John Henry Eaton, geboren 18 juni 1790 te Scotland Neck, NC en overleden op 17 november 1856 te Washington, DC.

Democraat-Republikein, sinds 1828 Democraat
Secretary of War:
09-03-1829 - 18-06-1831
1831-1836 Lewis Cass, geboren op 9 oktober 1782 te Exeter, NH en overleden op 17 juni 1766 te Detroit, MI.

Democraat
Secretary of War:
01-08-1831 - 04-10-1836
1837-1841 Joel Roberts Poinsett, geboren op 2 maart 1779 te Charleston, SC en overleden op 12 december 1851 Stateburg, SC.

Democraat
Secretary of War:
07-03-1837 - 05-03-1841
1841 John Bell, geboren op 18 februari 1796 te Nashville, TN en overleden op 10 september 1869 te Dickson County, TN.

Democraat-Republikein, sinds 1828 Democraat, sinds 1835 Whig, sinds 1854 AP en sinds 1860 CUP
Secretary of War:
05-03-1841 - 11-09-1841
1841-1843 John Canfield Spencer, geboren op 8 januari 1788 te Hudson, NY en overleden op 17 mei 1855 te Albany, NY.

Democraat-Republikein, sinds 1825 Whig
Secretary of War:
12-10-1841 - 04-03-1843
1843-1844 James Madison Porter, geboren op 6 januari 1793 te Norristown, PA en overleden op 11 november 1862 te Easton, PA.

Whig
Secretary of War:
08-03-1843 - 30-01-1844
1844-1845 William Wilkins, geboren op 20 december 1779 te Carlisle, PA en overleden op 23 juni 1865 te Pittsburgh, PA.

Democraat
Secretary of War:
15-02-1844 - 04-03-1845
1845-1849 William Learned Marcy, geboren op 12 december 1786 te Southbridge, MA en overleden op 4 juli 1857 te Ballston Spa, NY.

Democraat-Republikein, later Democraat
Secretary of War:
06-03-1845 - 04-03-1849
1849-1850 George Walker Crawford, geboren op 22 december 1798 te Columbia County, GA en overleden op 27 juli 1872 te Augusta, GA.

Whig
Secretary of War:
08-03-1849 - 23-07-1850
1850-1853 Charles Magill Conrad, geboren op 24 december 1804 te Winchester, VA en overleden op 11 april 1878 te New Orleans, LA.

Whig
Secretary of War:
15-08-1850 - 07-03-1853
1853-1857 Jefferson Finis Davis, geboren op 3 juni 1808 te Fairview, KY en overleden op 6 december 1889 te New Orleans, LA.

Democraat
Secretary of War:
07-03-1853 - 04-03-1857
1857-1860 John Buchanan Floyd, geboren op 1 juni 1806 te Blacksburg, VA en overleden op 26 augustus 1863 te Abingdon, VA.

Democraat
Secretary of War:
06-03-1857 - 29-12-1860
1861 Joseph Holt, geboren op 6 januari 1807 te Breckinridge County, KY en overleden op 1 augustus 1894 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
18-01-1861 - 05-03-1861
1861-1862 Simon Cameron, geboren op 8 maart 1799 te Maytown, PA en overleden op 26 juni 1889 te Maytown, PA.

Whig, later Democraat, daarna Republikein
Secretary of War:
05-03-1861 - 14-01-1862
1862-1868 Edwin McMasters Stanton, geboren op 19 december 1814 te Steubenville, OH en overleden op 24 december 1869 te Washington, DC.

Democraat, sinds 1862 Republikein
Secretary of War:
20-01-1862 - 28-05-1868
1868-1869 John McAllister Schofield, geboren op 29 september 1831 te Gerry, NY en overleden op 4 maart 1906 te St. Augustine, FL.

Republikein
Secretary of War:
01-06-1868 - 13-03-1869
1869 John Aaron Rawlins, geboren op 13 februari 1831 te Galena, IL en overleden op 6 september 1869 te Washington, DC.

Democraat, later Republikein
Secretary of War:
13-03-1865 - 06-09-1869
1869-1876 William Worth Belknap, geboren op 22 september 1829 te Newburgh, NY en overleden op 12 oktober 1890 te Washington, DC.

Democraat, later Republikein
Secretary of War:
25-10-1869 - 02-03-1876
1876 Alphonso Taft, geboren op 5 november 1810 Townshend, VT en overleden op 21 mei 1891 te San Diego, CA.

Republikein
Secretary of War:
08-03-1876 - 22-05-1876
1876-1877 James Donald Cameron, geboren op 14 mei 1833 te Middletown, PA en overleden op 30 augustus 1918 te Lancaster County, PA.

Republikein
Secretary of War:
22-05-1876 - 04-03-1877
1877-1879 George Washington McCrary, geboren op 29 augustus 1835 nabij Evansville, IN en overleden op 23 juni 1890 te St. Joseph, MO.

Republikein
Secretary of War:
12-03-1877 - 10-12-1879
1879-1881 Alexander Ramsey, geboren op 8 september 1815 te Hummelstown, PA en overleden op 22 april 1903 te St. Paul, MN.

Whig, later Republikein
Secretary of War:
10-12-1879 - 04-03-1881
1881-1885 Robert Todd Lincoln, geboren op 1 augustus 1843 te Springfield, IL en overleden op 26 juli 1926 te Manchester, VT.

Republikein
Secretary of War:
05-03-1881 - 04-03-1885
1885-1889 William Crowninshield Endicott, geboren op 19 november 1826 te Salem, MA en overleden op 6 mei 1900 te Boston, MA.

Democraat
Secretary of War:
05-03-1885 - 04-03-1889
1889-1891 Redfield Proctor, geboren op 1 juni 1831 te Proctorsville, VT en overleden op 4 maart 1908 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
05-03-1889 - 05-11-1891
1891-1893 Stephen Benton Elkins, geboren op 26 september 1841 te New Lexington, OH en overleden op 4 januari 1911 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
17-12-1893 - 04-03-1893
1893-1897 Daniel Scott Lamont, geboren op 9 februari 1851 te McGrawville, NY en overleden op 23 juli 1905 te Millbrook, NY.

Democraat
Secretary of War:
05-03-1893 - 04-03-1897
1897-1899 Russell Alexander Alger, geboren op 27 februari 1836 te Medina County, OH en overleden op 24 januari 1907 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
05-03-1897 - 01-08-1899
1899-1904 Elihu Root, geboren op 15 februari 1845 te Clinton, NY en overleden op 7 februari 1937 te New York, NY.

Republikein
Secretary of War:
01-08-1899 - 31-01-1904
1904-1908 William Howard Taft, geboren op 15 september 1857 te Cincinnati, OH en overleden op 8 maart 1930 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
01-02-1904 - 30-06-1908
1908-1909 Luke Edward Wright, geboren op 29 augustus 1856 te Giles County, TX en overleden op 17 november 1922 te Memphis, TN.

Democraat, later Republikein
Secretary of War:
01-07-1908 - 04-03-1909
1909-1911 Jacob McGavock Dickinson, geboren op 30 januari 1851 te Columbus, MS en overleden op 13 december 1928 te Nashville, TN.

Democraat
Secretary of War:
12-03-1909 - 21-05-1911
1911-1913 Henry Lewis Stimson, geboren op 21 september 1867 te New York, NY en overleden op 20 oktober 1950 te West Hills, NY.

Republikein
Secretary of War:
22-05-1911 - 04-03-1913
1913-1916 Lindley Miller Garrison, geboren op 28 november 1864 te Camden, NJ en overleden op 19 oktober 1932 te Seabright, NJ.

Democraat
Secretary of War:
05-03-1913 - 10-02-1916
1916-1921 Newton Diehl Baker, Jr., geboren op 3 december 1871 te Martinsburg, WV en overleden op 25 december 1937 te Shaker Heights, OH.

Democraat
Secretary of War:
09-03-1916 - 04-03-1921
1921-1925 John Wingate Weeks, geboren op 11 april 1860 te Lancaster, NH en overleden op 12 juli 1926 te Lancaster, NH.

Republikein
Secretary of War:
05-03-1921 - 13-10-1925
1925-1929 Dwight Filley Davis, Sr., geboren op 5 juli 1879 te St. Louis, MO en overleden op 28 november 1945 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
14-10-1925 - 04-03-1929
1929 James William Good, geboren op 24 september 1866 te Cedar Rapids, IA en overleden op 18 november 1929 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of War:
06-03-1929 - 18-11-1929
1929-1933 Patrick Jay Hurley, geboren op 8 januari 1883 te Lehigh, OK en overleden op 30 juli 1963 te Santa Fe, NM.

Republikein
Secretary of War:
09-12-1929 - 04-03-1933
1933-1936 George Henry Dern, geboren op 8 september 1872 te Scribner, NE en overleden op 27 augustus 1936 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of War:
04-03-1933 - 27-08-1936
1936-1940 Harry Hines Woodring, geboren op 31 mei 1887 te Elk City, KS en overleden op 9 september 1967 te Topeka, KS.

Democraat
Secretary of War:
25-09-1936 - 20-06-1940
1940-1945 Henry Lewis Stimson, geboren op 21 september 1867 te New York, NY en overleden op 20 oktober 1950 te West Hills, NY.

Republikein
Secretary of War:
10-07-1940 - 21-09-1945
1945-1947 Robert Porter Patterson, Sr., geboren op 12 februari 1891 te Glens Falls, NY en overleden op 22 januari 1952 te Newark, NJ.

Republikein
Secretary of War:
27-09-1945 - 18-07-1947
1947 Kenneth Claiborne Royall, Sr., geboren op 24 juli 1894 te Goldsboro, NC en overleden op 25 mei 1971 te Durham, NC.

Democraat
Secretary of War:
19-07-1947 - 18-09-1947

Het ambt van Secretary of War valt sinds de invoering van de National Sedcurity Act van 1947 als Secretary of the Army, samen met de Secretary of the Air Force en Secretary of the Navy onder Secretary of Defense als gezamenlijke regeringspost.
1947-1949 James Vincent Forrestal, geboren op 15 februari 1892 te Matteawan, NY en overleden op 22 mei 1949 te Montgomery County, MD.

Democraat
Secretary of Defense:
17-09-1947 - 28-03-1949
1949-1950 Louis Arthur Johnson, geboren op 10 januari 1891 te Roanoke, VA en overleden op 24 april 1966 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of Defense:
28-03-1949 - 19-09-1950
1950-1951 George Catlett Marshall, Jr., geboren op 31 december 1880 te Uniontown, PA en overleden op 16 oktober 1959 te Washington, DC.

Partijloos
Secretary of Defense:
21-09-1950 - 12-09-1951
1951-1953 Robert Abercrombie Lovett, geboren op 14 september 1895 te Huntsville, TX en overleden op 7 mei 1986 te Locust Valley, NY.

Republikein
Secretary of Defense:
17-09-1951 - 20-01-1953
1953-1957 Charles Erwin Wilson, geboren op 18 juli 1890 te Minerva, OH en overleden op 26 september 1961 te Norwood, LA.

Republikein
Secretary of Defense:
28-01-1953 - 08-10-1957
1957-1959 Neil Hosler McElroy, geboren op 30 oktober 1904 te Berea, OH en overleden op 30 november 1972 te Cincinnati, OH.

Partijloos
Secretary of Defense:
09-10-1957 - 01-12-1959
1959-1961 Thomas Sovereign Gates, Jr., geboren op 10 april 1906 te Germantown, PA en overleden op 25 maart 1983 te Philadelphia, PA.

Republikein
Secretary of Defense:
02-12-1959 - 20-01-1961
1961-1968 Robert Strange McNamara, geboren op 9 juni 1916 te San Francisco, CA en overleden op 6 juli 2009 te Washington, DC.

Republikein, sinds 1978 Democraat
Secretary of Defense:
21-01-1961 - 29-02-1968
1968-1969 Clark McAdams Clifford, geboren op 25 december 1906 te Fort Scott, KS en overleden op 10 oktober 1998 te Bethesda, MD.

Democraat
Secretary of Defense:
01-03-1968 - 20-01-1969
1969-1973 Melvin Robert Laird, geboren op 1 september 1922 te Omaha, NE en overleden op 16 november 2016 te Fort Myers, FL.

Republikein
Secretary of Defense:
22-01-1969 - 29-01-1973
1973 Elliot Lee Richardson, geboren op 20 juli 1920 Boston, MA en overleden op 31 december 1999 te Boston, MA.

Republikein
Secretary of Defense:
30-01-1973 - 24-05-1973
1973 William Perry Clements, Jr., geboren op 13 april 1917 te Dallas, TX en overleden op 29 mei 2011 te Dallas, TX.

Republikein
Interim Secretary of Defense:
24-05-1973 - 02-07-1973
1973-1975 James Rodney Schlesinger, geboren op 15 februari 1929 te New York, NY en overleden op 27 maart 2014 te Baltimore, MD.

Republikein
 
Secretary of Defense:
02-07-1973 - 19-11-1975
1974-1977 Donald Henry Rumsfeld, geboren op 9 juli 1932 te Chicago, IL.

Republikein
Secretary of Defense:
20-11-1975 - 20-01-1977
1977-1981 Harold Brown, geboren op 19 september 1927 te New York, NY en overleden op 4 januari 2019 te Rancho Santa Fe, CA.

Democraat
Secretary of Defense:
21-01-1977 - 20-01-1981
1981-1987 Caspar Willard Weinberger, geboren op 18 augustus 1917 te San Francisco, CA en overleden op 28 maart 2006 te Bangor, ME.

Republikein
Secretary of Defense:
21-01-1981 - 23-11-1987
1987-1989 Frank Charles Carlucci III, geboren op 18 oktober 1930 te Scranton, PA en overleden op 3 juni 2018 te McLean, VA.

Republikein
Secretary of Defense:
23-11-1987 - 20-01-1989
1989 William Howard Taft IV, geboren op 13 september 1945 te Washington, DC.

Partijloos
Interim Secretary of Defense:
20-01-1989 - 21-03-1989
1989-1993 Richard Bruce Cheney, geboren op 30 januari 1941 te Lincoln, NE.

Republikein
Secretary of Defense:
21-03-1989 - 20-01-1993
1993-1994 Leslie Aspin, Jr., geboren op 21 juli 1938 te Milwaukee, WI en overleden op 21 mei 1995 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of Defense:
21-01-1993 - 03-02-1994
1994-1997 William James Perry, geboren op 11 oktober 1927 te Vandergrift, PA.

Democraat
Secretary of Defense:
03-02-1994 - 23/24-01-1997
1997-2001 William Sebastian Cohen, geboren op 28 augustus 1940 te Bangor, ME.

Republikein
Secretary of Defense:
24-01-1997 - 20-01-2001
2001-2006 Donald Henry Rumsfeld, geboren op 9 juli 1932 te Chicago, IL.

Republikein
Secretary of Defense:
20-01-2001 - 18-12-2006
2006-2011 Robert Michael Gates, geboren op 25 september 1943 te Wichita, KS.

Republikein
Secretary of Defense:
18-12-2006 - 30-06-2011
2011-2013 Leon Edward Panetta, geboren op 28 juni 1938 te Monterey, CA.

Republikein, sinds 1971 Democraat
Secretary of Defense:
01-07-2011 - 26-02-2013
2013-2015 Charles Timothy Hagel, geboren op 4 oktober 1946 te North Platte, NE.

Republikein
Secretary of Defense:
27-02-2013 - 17-02-2015
2015-2017 Ashton Baldwin Carter, geboren op 24 september 1954 te Philadelphia, PA.

Democraat
Secretary of Defense:
17-02-2015 - 19-01-2017
2017-2018 James Norman Mattis, geboren op 8 september 1950 te Pullman, WA.

Partijloos
Secretary of Defense:
20-01-2017 - 31-12-2018
2019 Patrick Michael Shanahan, geboren op 27 juni 1962 te Aberdeen, WA.

Partijloos
Interim Secretary of Defense:
01-01-2019 - 23-06-2019
2019 Mark Thomas Esper, geboren op 26 april 1964 te Uniontown, PA.

Republikein
Interim Secretary of Defense:
23-06-2019 - 15-07-2019
2019 Richard Vaughn Spencer, geboren op 18 januari 1954 te Waterbury, CT.

Partijloos
Interim Secretary of Defense:
15-07-2019 - 23-07-2019
2019- ? Mark Thomas Esper, geboren op 26 april 1964 te Uniontown, PA.

Republikein
Secretary of Defense:
23-07-2019 - heden