Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
confederatie (1861-1865)
overige verdwenen landen
staatshoofden bestuurlijke indeling
gouverneurs/senatoren
kaart

vicepresidenten

ministeries van het kabinet van de president:
Secretaries of State Secretaries of the Treasury Secretaries of Defense
Attorney General Secretaries of the Interior Secretaries of Agriculture
Secretaries of Commerce Secretaries of Labor Secretaries of Health & Human Services
Secretaries of Housing & Urban Development Secretaries of Transportation Secretaries of Energy
Secretaries of Education Secretaries of Veterans Affairs Secretaries of Homeland Security

voormalige ministeries van het kabinet van de president:
Secretaries of the Navy     Postmaster General
ga direct naar:      1825     1850     1875     1900     1925     1950     1975     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Verenigde Staten scheidden zich aan het einde van de achttiende eeuw definitief af van het Britse Rijk. In 1789 werd de eerste vicepresident van het land geïnstalleerd. De positie was vaak vacant, vanwege het feit dat wanneer een president in functie stierf, de vicepresident doorschoof naar de hoogste functie en niet werd vervangen tot de nieuwe verkiezingen. De vicepresidenten van de Verenigde Staten van 1789 tot heden:
1789-1797 John Adams, geboren op 30 oktober 1735 te Quicy, MA en overleden op 4 juli 1826 te Quincy, MA, oud 90 jaar.

Federalist
Vicepresident:
21-04-1789 - 04-03-1797
1797-1801 Thomas Jefferson, geboren op 13 april 1743 te Shadwell, VA en overleden op 4 juli 1826 te Charlottesville, VA, oud 83 jaar.

Democraat-Republikein
Vicepresident:
04-03-1797 - 04-03-1801
1801-1805 Aaron Burr, geboren op 6 februari 1756 te Newark, NJ en overleden op 14 september 1836 te Staten Island, NY, oud 80 jaar.

Democraat-Republikein
Vicepresident:
04-03-1801 - 04-03-1805
1805-1812 George Clinton, geboren op 26 juli 1739 te Little Britain, NY en overleden op 20 april 1812 te Washington, DC, oud 72 jaar.

Democraat-Republikein
Vicepresident:
04-03-1805 - 20-04-1812
1812-1813 vacant 20-04-1812 - 04-03-1813
1813-1814 Elbridge Thomas Gerry, geboren op 17 juli 1744 te Marble Head, MA en overleden op 23 november 1814 te Washington, DC, oud 70 jaar.

Democraat-Republikein
Vicepresident:
04-03-1813 - 23-11-1814
1814-1817   vacant 23-11-1814 - 04-03-1817
1817-1825 Daniel D(ecius) Tompkins, geboren op 21 juni 1774 te Scarsdale, NY en overleden op 11 juni 1825 te Tompkinsville, NY, oud 48 jaar.

Democraat-Republikein
Vicepresident:
04-03-1817 - 04-03-1825
1825-1832 John Caldwell Calhoun, geboren op 18 maart 1782 te Abbeville, SC en overleden op 31 maart 1850 te Washington, DC, oud 68 jaar.

Democraat-Republikein, sinds 1828 Nullifier
Vicepresident:
04-03-1825 - 28-12-1832
1832-1833   vacant 28-12-1832 - 04-03-1833
1833-1837 Martin Van Buren, geboren op 5 december 1782 te Kinderhook, NY en overleden op 24 juli 1862 te Kinderhook, NY, oud 79 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1833 - 04-03-1837
1837-1841 Richard Mentor Johnson, geboren op 17 oktober 1780 te Beargrass, KY en overleden op 19 november 1850 te Frankfort, KY, oud 70 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1837 - 04-03-1841
1841 John Tyler, geboren op 19 maart 1790 te Greenway, VA en overleden op 18 januari 1862 te Richmond, VA, oud 71 jaar.

Whig
Vicepresident:
04-03-1841 - 04-04-1841
1841-1845   vacant 04-04-1841 - 04-03-1845
1845-1849 George Mifflin Dallas, geboren op 10 juli 1792 te Philadelphia, PA en overleden op 31 december 1864 te Philadelphia, PA, oud 72 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1845 - 04-03-1849
1849-1850 Millard Fillmore, geboren 7 januari 1800 te Summerhill, NY en overleden op 8 maart 1874 te Buffalo, NY, oud 74 jaar.

Whig
Vicepresident:
04-03-1849 - 09-07-1850
1850-1853   vacant 09-07-1850 - 04-03-1853
1853 William Rufus deVane King, geboren op 7 april 1786 te Sampson County, NC en overleden op 18 april 1853 te Selma, AL, oud 67 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1853 - 18-04-1853
1853-1857   vacant 18-04-1853 - 04-03-1857
1857-1861 John Cabell Breckinridge, geboren op 16 januari 1821 te Lexington, KY en overleden op 17 mei 1875 te Lexington, KY, oud 54 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1857 - 04-03-1861
1861-1865 Hannibal Hamlin, geboren op 27 augustus 1809 te Paris, ME en overleden op 4 juli 1891 te Bangor, ME, oud 81 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1861 - 04-03-1865
1865 Andrew Johnson, geboren op 29 december 1808 te Raleigh, NC en overleden op 31 juli 1875 te Carter's Station, TN, oud 66 jaar.

Democraat, NUP
Vicepresident:
04-03-1865 - 15-04-1865
1865-1869   vacant 15-04-1865 - 04-03-1869
1869-1873 Schuyler Colfax, Jr., geboren op 23 maart 1823 te New York, NY en overleden op 13 januari 1885 te Mankato, MN, oud 61 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1869 - 04-03-1873
1873-1875 Henry Wilson, geboren op 16 februari 1812 te Farmington, NH en overleden op 22 november 1875 te Washington, DC, oud 63 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1873 - 22-11-1875
1875-1877   vacant 22-11-1875 - 04-03-1877
1877-1881 William Almon Wheeler, geboren op 30 juni 1819 te Malone, NY en overleden op 4 juni 1887 te Malone, NY, oud 67 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1877 - 04-03-1881
1881 Chester Alan Arthur, geboren op 5 oktober 1829 te Fairfield, VT en overleden op 18 november 1886 te New York, NY, oud 57 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1881 - 19-09-1881
1881-1885   vacant 19-09-1881 - 04-03-1885
1885 Thomas Andrews Hendricks, geboren op 7 september 1819 te Fultonham, OH en vermoord op 25 november 1885 te Indianapolis, IN, oud 66 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1885 - 25-11-1885
1885-1889   vacant 25-11-1885 - 04-03-1889
1889-1893 Levi Parsons Morton, geboren op 16 mei 1824 te Shoreham, VT en overleden op 16 mei 1920 te Rhinebeck, NY, oud 96 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1889 - 04-03-1893
1893-1897 Adlai Ewing Stevenson I, geboren op 11 mei 1852 te Unionville Center, OH en overleden op 4 juni 1918 te Indianapolis, IN, oud 66 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1893 - 04-03-1897
1897-1899 Garret Augustus Hobart, geboren op 3 juni 1844 te Long Branch, NJ en overleden op 21 november 1899 te Paterson, NJ, oud 55 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1897 - 21-11-1899
1899-1901   vacant 21-11-1899 - 04-03-1901
1901 Theodore Roosevelt, geboren op 27 oktober 1858 te New York, NY en overleden op 6 januari 1919 te Oyster Bay, NY, oud 60 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1901 - 14-09-1901
1901-1905   vacant 14-09-1901 - 04-03-1905
1905-1909 Charles Warren Fairbanks, geboren op 11 mei 1852 te Unionville Center, OH en overleden op 4 juni 1918 te Indianapolis, IN, oud 66 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1905 - 04-03-1909
1909-1912 James Schoolcraft Sherman, geboren op 24 oktober 1855 te Utica, NY en overleden op 30 oktober 1912 te Utica, NY, oud 57 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1909 - 30-10-1912
1912-1913 vacant 30-10-1912 - 04-03-1913
1913-1921 Thomas Riley Marshall, geboren op 14 maart 1854 te North Manchester, IN en overleden op 1 juni 1925 te Washington, DC, oud 71 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1913 - 04-03-1921
1921-1923 John Calvin Coolidge, Jr., geboren op 4 juli 1872 te Plymouth Notch, VT en overleden op 5 januari 1933 te Northampton, MA, oud 60 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1921 - 02-08-1923
1923-1825   vacant 02-08-1923 - 04-03-1925
1925-1929 Charles Gates Dawes, geboren op 27 augustus 1865 te Marietta, OH en overleden op 23 april 1951 te Evanston, IL, oud 85 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1925 - 04-03-1929
1929-1933 Charles Curtis, geboren op 25 januari 1860 te Topeka, KS en overleden op 8 februari 1936 te Washington, DC, oud 76 jaar.

Republikein
Vicepresident:
04-03-1929 - 04-03-1933
1933-1941 John Nance Garner IV, geboren op 22 november 1868 te Red River County, TX en overleden op 7 november 1967 te Uvalde, TX, oud 98 jaar.

Democraat
Vicepresident:
04-03-1933 - 20-01-1941
1941-1945 Henry Agard Wallace, geboren op 7 oktober 1888 te Orient, IA en overleden op 18 november 1965 te Danbury, CT, oud 77 jaar.

Republikein, sinds 1933 Democraat en sinds 1946 Progressief
Vicepresident:
20-01-1941 - 20-01-1945
1945 Harry S Truman, geboren op 8 mei 1884 te Lamar, MO en overleden op 26 december 1972 te Independence, MO, oud 88 jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-1945 - 12-04-1945
1945-1949   vacant 12-04-1945 - 21-01-1949
1949-1953 Alben William Barkley, geboren op 24 november 1877 te Graves County, KY en overleden op 30 april 1956 te Lexington, VA, oud 78 jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-1949 - 20-01-1953
1953-1961 Richard Mulhous Nixon, geboren op 9 januari 1913 te Yorba Linda, CA en overleden op 22 april 1994 te New York, NY, oud 81 jaar.

Republikein
Vicepresident:
20-01-1953 - 20-01-1961
1961-1963 Lyndon Baines Johnson, geboren op 27 augustus 1908 te Stonewall, TX en overleden op 22 januari 1973 te Johnson City, TX, oud 64 jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-1961 - 22-11-1963
1963-1965   vacant 22-11-1963 - 20-01-1965
1965-1969 Hubert Horatio Humphrey, Jr., geboren op 27 mei 1911 te Wallace, SD en overleden op 13 januari 1978 te Waverly, MN, oud 66 jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-1965 - 20-01-1969
1969-1973 Spiro Theodore Agnew, geboren op 9 november 1918 te Towson, MD en overleden op 17 september 1996 te Berlin, MD, oud 77 jaar.

Republikein
Vicepresident:
20-01-1969 - 10-10-1973
1973   vacant 10-10-1973 - 06-12-1973
1973-1974 Gerald Rudolph Ford, Jr., geboren als Leslie Lynch King, Jr., geboren op 14 juli 1913 te Omaha, NE en overleden op 26 december 2006 te Rancho Mirage, CA, oud 93 jaar.

Republikein
Vicepresident:
06-12-1973 - 09-08-1974
1974   vacant 09-08-1974 - 19-12-1974
1974-1977 Nelson Aldrich Rockefeller, geboren op 8 juli 1908 te Bar Harbor, ME en overleden op 26 januari 1979 te New York, NY, oud 70 jaar.

Republikein
Vicepresident:
19-12-1974 - 20-01-1977
1977-1981 Walter Frederick Mondale, geboren op 5 januari 1928 te Ceylon, MN, oud jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-1977 - 20-01-1981
1981-1989 George Herbert Walker Bush, geboren op 12 juni 1924 te Milton, MA en overleden op 30 november 2018 te Houston, TX, oud 94 jaar.

Republikein
 
Vicepresident:
20-01-1981 - 20-01-1989
1989-1993 James Danforth Quale, geboren op 4 februari 1947 te Indianapolis, IN, oud jaar.

 Republikein
Vicepresident:
20-01-1989 - 20-01-1993
1993-2001 Albert Arnold Gore, Jr., geboren op 31 maart 1948 te Washington, DC, oud jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-1993 - 20-01-2001
2001-2009 Richard Bruce Cheney, geboren op 30 januari 1941 te Lincoln, NE, oud jaar.

Republikein
Vicepresident:
20-01-2001 - 20-01-2009
2009-2017 Joseph Robinette Biden Jr., geboren op 20 november 1942 te Scranton, PA, oud jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-2009 - 20-01-2017
2017-2021 Michael Richard Pence, geboren op 7 juni 1959 te Columbus, IN, oud jaar.

Republikein
Vicepresident:
20-01-2017 - 20-01-2021
2021- ? Kamala Devi Harris, geboren op 20 oktober 1964 te Oakland, CA, oud jaar.

Democraat
Vicepresident:
20-01-2021 - heden