Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministers kaart
 
Secretaries of Transportation
ga direct naar:      1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Secretary of Transportation is ontstaan in 1967 onder Lyndon Johnson. In Nederland vergelijkbaar met het ministerie van Transport/Vervoer.
1967-1969 Alan Stephenson Boyd, geboren op 20 juli 1922 te Jacksonville, FL en overleden op 18 oktober 2020 te Seattle, WA.

Democraat
Secretary of Transportation:
16-01-1967 - 20-01-1969
1969-1973 John Anthony Volpe, geboren op 8 december 1923 te Wakefield, MA en overleden op 11 november 1994 te Nahant, MA.

Republikein
Secretary of Transportation:
22-01-1969 - 02-02-1973
1973-1975 Claude Stout Brinegar, geboren op 16 december 1926 te Rockport, CA en overleden op 13 maart 2009 te Palo Alto, CA. Secretary of Transportation:
02-02-1973 - 01-02-1975
1975-1977 William Thaddeus Coleman, Jr., geboren op 37 juli 1920 te Philadelphia, PA en overleden op 31 maart 2017 te Alexandria, VA.

Republikein
Secretary of Transportation:
07-03-1975 - 20-01-1977
1977-1979 Brockman Adams, geboren op 13 januari 1927 te Atlanta, GA en overleden op 10 september 2004 te Stevensville, MD.

Democraat
Secretary of Transportation:
23-01-1977 - 20-07-1979
1979-1981 Neil Edward Goldschmidt, geboren op 16 juni 1940 te Eugene, OR.

Democraat
Secretary of Transportation:
15-08-1979 - 20-01-1981
1981-1983 Andrew Lindsay Lewis, Jr., geboren op 3 november 1931 te Broomall, PA en overleden op 10 februari 2016 te Prescott, AZ.

Republikein
Secretary of Transportation:
23-01-1981 - 01-02-1983
1983-1987 Mary Elizabeth Alexander Dole, geboren Hanford, geboren op 29 juli 1936 te Salisbury, NC.

Democraat, sinds 1975 Republikein
Secretary of Transportation:
07-02-1983 - 30-09-1987
1987-1989 James Horace Burnley IV, geboren op 30 juli 1948 te High Point, NC.

Republikein
Secretary of Transportation:
03-12-1987 - 20-01-1989
1989-1991 Samuel Knox Skinner, geboren op 10 juni 1938 te Chicago, IL.

Republikein
Secretary of Transportation:
06-02-1989 - 13-12-1991
1992-1993 Andrew Hill Card, Jr., geboren op 10 mei 1947 te Brockton, MA.

Republikein
Secretary of Transportation:
24-02-1992 - 20-01-1993
1993-1997 Federico Fabian Peña, geboren op 15 maart 1947 te Laredo, TX.

Democraat
Secretary of Transportation:
21-01-1993 - 14-02-1997
1997-2001 Rodney Earl Slater, geboren op 23 februari 1955 te Marianna, AR.

Democraat
Secretary of Transportation:
14-02-1997 - 20-01-2001
2001-2006 Norman Yoshio Mineta, geboren op 12 november 1931 te San Jose, CA.

Democraat
Secretary of Transportation:
25-01-2001 - 07-08-2006
2006 Maria Cino, geboren op 19 april 1957 te Buffalo, NY.

Republikein
Interim Secretary of Transportation:
07-08-2006 - 17-10-2006
2006-2009 Mary Elizabeth Peters, geboren op 4 december 1948 te Peoria, AZ.

Republikein
Secretary of Transportation:
17-10-2006 - 20-01-2009
2009-2013 Raymond H LaHood, geboren op 6 december 1945 te Peoria, IL.

Republikein
Secretary of Transportation:
23-01-2009 - 02-07-2013
2013-2017 Anthony Renard Foxx, geboren op 30 april 1971 te Charlotte, NC.

Democraat
Secretary of Transportation:
02-07-2013 - 20-01-2017
2017 Michael Peter Huerta, geboren op 30 april 1971 te Charlotte, NC.

Democraat
Interim Secretary of Transportation:
20-01-2017 - 31-01-2017
2017-? Elaine Lan Chao, geboren op 26 maart 1953 te Taipei, Taiwan.

Republikein
Secretary of Transportation:
31-01-2017 - heden