Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministeries kaart
 
Secretaries of Labor (tot 1913 met Commerce)
ga direct naar: 1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Secretary of Labor is gelijkwaardig aan het voormalige Nederlandse Ministerie van Arbeid, Nijverheid, later Economische Zaken. Het werd in 1913 door president Woodrow Wilson afgescheiden van het Secretary of Commerce & Labor.
1913-1921 William Bauchop Wilson, geboren op 2 april 1862 te Blantyre, Schotland en overleden op 25 mei 1934 te Savannah, NY.

Democraat
Secretary of Labor:
06-03-1913 - 04-03-1921
1921-1930 James John Davis, geboren op 27 oktober 1873 te Tredegar, Wales en overleden op 22 november 1947 te Takoma Park, MD.

Republikein
Secretary of Labor:
05-03-1921 - 30-11-1930
1930-1933 William Nuckles Doak, geboren op 12 december 1882 te Rural Retreat, VA en overleden op 23 oktober 1933 te McLean, VA.

Republikein
Secretary of Labor:
09-12-1930 - 04-03-1933
1933-1945 Frannie Carolie Wilson, geboren Perkins, geboren op 10 april 1880 te Boston, MA en overleden op 14 mei 1965 te New York, NY.

Democraat
Secretary of Labor:
04-03-1933 - 30-06-1945
1945-1948 Lewis Baxter Schwellenbach, geboren op 20 september 1894 te Superior, WI en overleden op 10 juni 1948 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of Labor:
01-07-1945 - 10-06-1948
1948-1953 Maurice Joseph Tobin, geboren op 22 mei 1901 te Boston, MA en overleden op 19 juli 1953 te Scituate, MA.

Democraat
Secretary of Labor:
13-08-1948 - 20-01-1953
1953 Martin Patrick Durkin, geboren op 18 maart 1894 te Chicago, IL en overleden op 13 november 1955 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of Labor:
21-01-1953 - 10-09-1953
1953-1961 James Paul Mitchell, geboren op 12 november 1900 te Elizabeth, NJ en overleden op 19 oktober 1964 te New York, NY.

Republikein
Secretary of Labor:
09-10-1953 - 20-01-1961
1961-1962 Arthur Joseph Goldberg, geboren op 8 augustus 1908 te Chicago, IL en overleden op 19 januari 1990 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of Labor:
21-01-1961 - 20-09-1962
1962-1969 William Willard Wirtz, geboren op 14 maart 1912 te DeKalb, IL en overleden op 24 april 2010 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of Labor:
25-09-1962 - 20-01-1969
1969-1970 George Pratt Shultz, geboren op 13 december 1920 te New York, NY.

Republikein
 
Secretary of Labor:
22-01-1969 - 01-07-1970
1970-1973 James Day Hodgson, geboren op 3 december 1915 te Dawson, MN en overleden op 28 november 2012 te Malibu, CA.

Republikein
Secretary of Labor:
02-07-1970 - 01-02-1973
1973-1975 Peter Joseph Brennan, geboren op 24 mei 1918 te New York, NY en overleden op 2 oktober 1996 te Massapequa, NY.

Democraat
Secretary of Labor:
02-02-1973 - 15-03-1975
1975-1976 John Thomas Dunlop, geboren op 5 juli 1914 te Placerville, CA en overleden op 2 oktober 2003 te Boston, MA.

Partijloos
Secretary of Labor:
18-03-1975 - 31-01-1976
1976-1977 William Julian Usery, Jr., geboren op 21 december 1923 te Hardwick, GA en overleden op 10 december 2016 te Eatonton, GA.

Republikein
Secretary of Labor:
10-02-1976 - 20-01-1977
1977-1981 Freddie Ray Marshall, geboren op 22 augustus 1928 te Oak Grove, LA.

Democraat
Secretary of Labor:
27-01-1977 - 20-01-1981
1981-1985 Raymond James Donovan, geboren op 31 augustus 1930 te Bayonne, NJ.

Republikein
Secretary of Labor:
04-02-1981 - 15-03-1985
1985-1987 William Emerson Brock III, geboren op 23 november 1930 te Chattanooga, TN.

Republikein
Secretary of Labor:
29-04-1985 - 31-10-1987
1987-1989 Ann Marie Korologos, geboren Lauenstein, geboren op 16 november 1941 te Chatham, NJ.
Tijdens haar ambstperiode heette ze: Ann Marie McLaughlin, daarvoor Ann Marie Dore.

Republikein
Secretary of Labor:
17-12-1987 - 20-01-1989
1989-1990 Mary Elizabeth Alexander Dole, geboren Hanford, geboren op 29 juli 1936 te Salisbury, NC.

Democraat, sinds 1975 Republikein
Secretary of Labor:
25-01-1989 - 23-11-1990
1991-1993 Lynn Morley Martin, geboren op 26 december 1939 te Evanston.

Republikein
Secretary of Labor:
22-01-1991 - 20-01-1993
1993-1997 Robert Bernard Reich, geboren op 24 juni 1946 te Scranton, PA.

Democraat
Secretary of Labor:
22-01-1993 - 20-01-1997
1997-2001 Alexis Margaret Herman, geboren op 16 juli 1947 te Mobile, AL.

Democraat
Secretary of Labor:
01-05-1997 - 20-01-2001
2001-2009 Elaine Lan Chao, geboren op 26 maart 1953 te Taipei, Taiwan.

Republikein
Secretary of Labor:
29-01-2001 - 20-01-2009
2009 Howard Marc Radzely, geboren in 1970. Interim Secretary of Labor:
20-01-2009 - 02-02-2009
2009 Edward Charles Hugler, geboren op 7 februari 1950 te Philadelphia, PA. Interim Secretary of Labor:
02-02-2009 - 24-02-2009
2009-2013 Hilda Lucia Solis, geboren op 20 oktober 1957 te Los Angeles, CA.

Democraat
Secretary of Labor:
24-02-2009 - 22-01-2013
2013 Seth D Harris, geboren op 12 oktober 1962. Interim Secretary of Labor:
22-01-2013 - 23-07-2013
2013-2017 Thomas Edward Perez, geboren op 7 oktober 1961 te Buffalo, NY.

Democraat
Secretary of Labor:
23-07-2013 - 20-01-2017
2017 Edward Charles Hugler, geboren op 7 februari 1950 te Philadelphia, PA. Interim Secretary of Labor:
20-01-2017 - 28-04-2017
2017-2019 Rene Alexander Acosta, geboren op 16 januari 1969 te Miami, FL.

Republikein
Secretary of Labor:
28-04-2017 - 19-07-2019
2019-? Patrick Pizzella, geboren op 19 mei 1954 te New Rochelle, NY.

Republikein
Interim Secretary of Labor:
19-07-2019 - heden