Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministeries kaart
 
Secretaries of the Interior
ga direct naar: 1860     1870     1880     1890     1900     1910     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Secretary of the Interior is gelijkwaardig aan de Nederlandse Minister van Binnenlandse Zaken. Het werd ingevoerd in 1849 door president Zachary Taylor.
1849-1850 Thomas Ewing, Sr., geboren op 28 december 1789 te West Liberty, WV en overleden op 26 oktober 1871 te Lancaster, OH.

NRP, sinds 1833 Whig
Secretary of the Interior:
08-03-1849 - 22-07-1950
1850 Thomas McKean Thompson McKennan, geboren op 31 maart 1794 te New Castle, DE en overleden op 9 juli 1852 te Reading, PA.

AMP, later Whig
Secretary of the Interior:
15-08-1850 - 26-08-1850
1850-1853 Alexander Hugh Holmes Stuart, geboren op 2 april 1807 te Staunton, VA en overleden op 13 februari 1891 te Staunton, VA.

Whig
Secretary of the Interior:
14-09-1850 - 07-03-1853
1853-1857 Robert McClelland, geboren op 1 augustus 1807 te Greencastle, PA en overleden op 30 augustus 1880 te Detroit, MI.

Democraat
Secretary of the Interior:
08-03-1853 - 09-03-1857
1857-1861 Jacob Thompson, geboren 15 mei 1810 te Leasburg, NC en overleden op 24 maart 1885 te Memphis, TN.

Democraat
Secretary of the Interior:
10-03-1857 - 08-01-1865
1861-1862 Caleb Blood Smith, geboren op 16 april 1808 te Boston, MA en overleden op 7 januari 1864 te Indianapolis, IN.

Whig, later Republikein
Secretary of the Interior:
05-03-1861 - 31-12-1862
1863-1865 John Palmer Usher, geboren op 9 januari 1816 te Brookfield, NY en overleden op 13 april 1889 te Philadelphia, PA.

Republikein
Secretary of the Interior:
01-01-1863 - 05-03-1865
1865-1866 James Harlan, geboren op 26 augustus 1820 te Clark County, IL en overleden op 5 oktober 1899 te Mount Pleasant, IA.

Whig, later Free Soil en daarna Republikein
Secretary of the Interior:
16-05-1865 - 31-08-1866
1866-1869 Orville Hickman Browning, geboren op 10 februari 1806 te Cynthiana, KY en overleden op 10 augustus 1881 te Quincy, IL.

Whig, later Republikein
Secretary of the Interior:
01-09-1866 - 04-03-1869
1869-1870 Jacob Dolson Cox, Jr., geboren op 27 oktober 1828 te Montreal, Canada en overleden op 4 augustus 1900 te Gloucester, MA.

Republikein
Secretary of the Interior:
05-03-1869 - 31-10-1870
1870-1875 /font 115"> Columbus Delano, geboren op 4 juni 1809 te Shoreham, VT en overleden op 23 oktober 1896 te Mount Vernon, OH.

NRP, later Whig, daarna Republikein
Secretary of the Interior:
01-11-1870 - 30-09-1875
1875-1877 Zachariah Chandler, geboren op 10 december 1813 te Bedford, NH en overleden op 1 november 1879 te Chicago, IL.

Whig, later Republikein
Secretary of the Interior:
19-10-1875 - 11-03-1877
1877-1881 Carl Christian Schurz, geboren op 2 maart 1829 te Erftstadt, Duitsland en overleden op 14 mei 1906 te New York, NY.

Republikein
Secretary of the Interior:
12-03-1877 - 07-03-1881
1881-1882 Samuel Jordan Kirkwood, geboren op 20 december 1813 te Harford County, MD en overleden op 1 september 1894 te Iowa City, IA.

Republikein
Secretary of the Interior:
08-03-1881 - 17-04-1882
1882-1885 Henry Moore Teller, geboren op 23 mei 1830 te Granger, NY en overleden op 23 februari 1914 te Denver, CO.

Republikein, sinds 1897 Zilver-Republikein en sinds 1903 Democraat
Secretary of the Interior:
18-04-1882 - 03-03-1885
1885-1888 Lucius Quintus Cincinnatus Lamar II, geboren op 17 september 1825 te Eatonton, GA en overleden op 23 januari 1893 te Macon, GA.

Democraat
Secretary of the Interior:
06-03-1885 - 10-01-1888
1888-1889 William Freeman Vilas, geboren op 9 juli 1840 te Chelsea, VT en overleden op 27 augustus 1908 te Madison, WI.

Democraat
Secretary of the Interior:
16-01-1888 - 06-03-1889
1889-1893 John Willock Noble, geboren op 26 oktober 1831 te Lancaster, OH en overleden op 22 maart 1912 te St. Louis, MO.

Republikein
Secretary of the Interior:
07-03-1889 - 06-03-1893
1893-1896 Michael Hoke Smith, geboren op 2 september 1855 te Newton, NC en overleden op 27 november 1931 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of the Interior:
06-03-1893 - 01-09-1896
1896-1897 David Rowland Francis, geboren op 1 oktober 1850 te Richmond, KY en overleden op 15 januari 1927 te St. Louis, MO.

Democraat
Secretary of the Interior:
03-09-1896 - 05-03-1897
1897-1899 Cornelius Newton Bliss, geboren op 26 januari 1833 te Fall River, MA en overleden op 9 oktober 1911 te New York, NY.

Republikein
Secretary of the Interior:
06-03-1897 - 19-02-1899
1899-1907 Ethan Allen Hitchcock, geboren op 19 september 1835 te Mobile, AL en overleden op 9 april 1909 te Washington, DC.

Republikein
Secretary of the Interior:
20-02-1899 - 04-03-1907
1907-1909 James Rudolph Garfield, geboren op 17 oktober 1865 te Hiram, OH en overleden op 24 maart 1950 te Cleveland, OH.

Republikein, later Progressief
Secretary of the Interior:
05-03-1907 - 05-03-1909
1909-1911 Richard Achilles Ballinger, geboren op 9 juli 1858 te Boonesboro, IA en overleden op 6 juni 1922 te Seattle, WA.

Republikein
Secretary of the Interior:
06-03-1909 - 12-03-1911
1911-1913 Walter Lowrie Fisher, geboren op 4 juli 1862 te Wheeling, VA en overleden op 9 november 1935 te Winnetka, IL.

Republikein
Secretary of the Interior:
13-03-1911 - 05-03-1913
1913-1920 Franklin Knight Lane, geboren op 11 juli 1838 te Philadelphia, PA en overleden op 12 december 1922 te Philadelphia, PA.

Republikein
Secretary of the Interior:
06-03-1913 - 01-03-1920
1920 Alexander T Vogelsang Interim Secretary of the Interior:
01-03-1920 - 13-03-1920
1920-1921 John Barton Payne, geboren op 26 januari 1855 te Pruntytown, WV en overleden op 24 januari 1935 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of the Interior:
15-03-1920 - 04-03-1921
1921-1923 Albert Bacon Fall, geboren op 26 november 1861 te Frankfort, KY en overleden op 30 november 1944 te El Paso, TX.

Republikein
Secretary of the Interior:
05-03-1921 - 04-03-1923
1923-1928 Hubert Work, geboren op 3 juli 1860 te Marion Center, PA en overleden op 14 december 1942 te Denver, CO.

Republikein
Secretary of the Interior:
04-03-1923 - 24-07-1928
1928-1929 Roy Owen West, geboren op 27 oktober 1868 te Georgetown, IL en overleden op 29 november 1958 te Chicago, IL.

Republikein
Secretary of the Interior:
25-07-1928 - 04-03-1929
1929-1933 Ray Lyman Wilbur, geboren op 13 april 1875 te Booneboro, IA en overleden op 26 juni 1949 te Stanford, CA.

Republikein
Secretary of the Interior:
05-03-1929 - 04-03-1933
1933-1946 Harold LeClair Ickes, geboren op 15 maart 1874 te Altoona, PA en overleden op 3 februari 1952 te Washington, DC.

Republikein, later progressief, daarna Democraat
Secretary of the Interior:
04-03-1933 - 15-02-1946
1946 Oscar Littleton Chapman, geboren op 22 oktober 1896 te Omega, VA en overleden op 8 februari 1978 te Washington, DC.

Democraat
Interim Secretary of the Interior:
15-02-1946 - 18-03-1946
1946-1949 Julius Albert Krug, geboren op 23 november 1907 te Madison, WI en overleden op 26 maart 1970 te Knoxville, TN.

Democraat
Secretary of the Interior:
18-03-1946 - 01-12-1949
1949-1953 Oscar Littleton Chapman, geboren op 22 oktober 1896 te Omega, VA en overleden op 8 februari 1978 te Washington, DC.

Democraat
Secretary of the Interior:
01-12-1949 - 20-01-1953
1953-1956 James Douglas McKay, geboren op 24 juni 1893 te Portland, OR en overleden op 22 juni 1959 te Slaem, OR.

Republikein
Secretary of the Interior:
21-01-1953 - 15-04-1956
1956 Clarence Alba Davis, geboren op 21 november 1892 te Beaver City, NE en overleden op 26 mei 1974 te Lincoln, NE. Interim Secretary of the Interior:
15-04-1956 - 08-06-1956
1956-1961 Fred Andrew Seaton, geboren op 11 december 1909 te Washington, DC en overleden op 16 januari 1974 te Minneapolis, MN.

Republikein
Secretary of the Interior:
08-06-1956 - 20-01-1961
1961-1969 Stewart Lee Udall, geboren op 31 januari 1920 te St. Johns, AZ en overleden op 20 maart 2010 te Santa Fe, NM.

Democraat
Secretary of the Interior:
21-01-1961 - 20-01-1969
1969-1970 Walter Joseph Hickel, geboren op 18 augustus 1919 te Ellinwood, KS en overleden op 7 mei 2010 te Anchorage, AK.

Republikein
Secretary of the Interior:
24-01-1969 - 25-11-1970
1970-1971 Fred J Russell Interim Secretary of the Interior:
25-11-1970 - 29-01-1971
1971-1975 Rogers Clark Ballard Morton, geboren op 19 september 1914 te Louisville, KY en overleden op 19 april 1979 te Easton, MD.

Republikein
Secretary of the Interior:
29-01-1971 -30-04-1975
1975 Dale Kent Frizzell, geboren op 11 februari 1929 te Wichita, KS en overleden op 26 oktober 2016 te Tulsa, OK.

Republikein
Interim Secretary of the Interior:
30-04-1975 - 12-06-1975
1975 Stanley Knapp Hathaway, geboren op 19 juli 1924 te Osceola, NE en overleden op 4 oktober 2005 te Cheyenne, WY.

Republikein
Secretary of the Interior:
12-06-1975 - 09-10-1975
1975 Dale Kent Frizzell, geboren op 11 februari 1929 te Wichita, KS en overleden op 26 oktober 2016 te Tulsa, OK.

Republikein
Interim Secretary of the Interior:
09-10-1975 - 17-10-1975
1975-1977 Thomas Savig Kleppe, geboren op 1 juli 1919 te Kintyre, ND en overleden op 2 maart 1907 te Bethesda, MD.

Republikein
Secretary of the Interior:
17-10-1975 - 20-01-1977
1977 Alfred G Albert Interim Secretary of the Interior:
20-01-1977 - 23-01-1977
1977-1981 Cecil Dale Andrus, geboren op 25 augustus 1931 te Hood River, OR en overleden op 24 augustus 2017 te Boise, ID.

Democraat
Secretary of the Interior:
23-01-1977 - 20-01-1981
1981-1983 James Gaius Watt, geboren op 31 januari 1938 te Lusk, WY.

Republikein
Secretary of the Interior:
23-01-1981 - 08-11-1983
1983 J J Simmonds III Interim Secretary of the Interior:
08-11-1983 - 18-11-1983
1983-1985 William Patrick Clark, Jr., geboren op 23 oktober 1931 te Oxnard, CA en overleden op 10 augustus 2013 te Shandon, CA.

Republikein
Secretary of the Interior:
18-11-1983 - 07-02-1985
1985-1989 Donald Paul Hodel, geboren op 23 mei 1935 te Portland, OR.

Republikein
Secretary of the Interior:
08-02-1985 - 20-01-1989
1989 Earl Edward Gjelde, geboren op 1 augustus 1944 te Portland, OR.

Republikein
Interim Secretary of the Interior:
20-01-1989 - 03-02-1989
1989-1993 Manuel Lujan, Jr., geboren op 12 mei 1928 te San Ildefonso Pueblo, NM en overleden op 25 april 2019 te Albuquerque, NM.

Republikein
Secretary of the Interior:
03-02-1989 - 20-01-1993
1993-2001 Bruce Edward Babbitt, geboren op 27 juni 1938 te Flagstaff, AZ.

Democraat
Secretary of the Interior:
22-01-1993 - 02-01-2001
2001 Thomas N Slonaker Interim Secretary of the Interior:
02-01-2001 - 31-01-2001
2001-2006 Gale Ann Norton, geboren op 11 maart 1954 te Wichita, KS.

Republikein
Secretary of the Interior:
31-01-2001 - 31-03-2006
2006 Patricia Lynn Scarlett, geboren in 1949.

Interim Secretary of the Interior:
01-04-2006 - 26-05-2006
2006-2009 Dirk Kempthorne, geboren op 29 oktober 1951 te San Diego, CA.

Republikein
Secretary of the Interior:
29-05-2006 - 19-01-2009
2009 Patricia Lynn Scarlett, geboren in 1949.

Interim Secretary of the Interior:
19-01-2009 - 20-01-2009
2009-2013 Kenneth Lee Salazar, geboren op 2 maart 1955 te Alamosa, CO.

Democraat
Secretary of the Interior:
20-01-2009 - 12-04-2013
2013-2017 Sarah Margaret Jewell, geboren Roffey, geboren op 21 februari 1956 te Londen, Engeland.

Democraat
Secretary of the Interior:
12-04-2013 - 20-01-2017
2017 Kevin Haugrud

Interim Secretary of the Interior:
20-01-2017 - 01-03-2017
2017-2019 Ryan Keith Zinke, geboren op 1 september 1961 te Bozeman, MT.

Republikein
Secretary of the Interior:
01-03-2017 - 02-01-2019
2019- ? David Longly Bernhardt, geboren op 17 augustus 1969 te Rifle, CO.

Republikein
Interim Secretary of the Interior:
02-01-2019 - 11-04-2019
Secretary of the Interior:
11-04-2019 - heden