Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministeries kaart
 
Secretaries of Commerce (tot 1913 met Labor)
ga direct naar:     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Secretary of Commerce & Labor is gelijkwaardig aan het voormalige Nederlandse Ministerie van Handel en Nijverheid, later Economische Zaken. Het werd ingevoerd in 1903 door president Theodore Roosevelt.
1903-1904 George Bruce Cortelyou, geboren op 26 juli 1862 te New York, NY en overleden op 23 oktober 1940 te New York, NY, oud 78 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce & Labor:
18-02-1903 - 30-06-1904
1904-1906 Victor Howard Metcalf, geboren op 10 oktober 1853 te Utica, NY en overleden op 20 februari 1936 te Oakland, CA, oud 82 jaar.

Partijloos
Secretary of Commerce & Labor:
01-07-1904 - 16-12-1906
1906-1909 Oscar Solomon Strauss, geboren op 23 december 1850 te Otterberg, Duitsland en overleden op 3 mei 1926 te New York, NY, oud 75 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce & Labor:
17-12-1906 - 05-03-1909
1909-1913 Charles Nagel, geboren op 9 augustus 1849 te Colorado County, TX en overleden op 5 januari 1940 te St. Louis, MO, oud 90 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce & Labor:
06-03-1909 - 04-03-1913

Bij het begin van Woodrow Wilson zijn ambtstermijn werd het departement gescheiden van Labor tot Secretary of Commerce. Het Departement Labor kreeg zijn eigen ministerie.
1913-1919 William Cox Redfield, geboren op 18 juni 1858 te Albany, NY en overleden op 13 juni 1932 te New York, NY, oud 73 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
05-03-1913 - 31-10-1919
1919-1921 Joshua Willis Alexander, geboren op 22 januari 1852 te Cincinnati, OH en overleden op 27 februari 1936 te Gallatin, MO, oud 84 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
16-12-1919 - 04-03-1921
1921-1928 Herbert Clark Hoover, geboren op 10 augustus 1874 te West Branch, IA en overleden op 20 oktober 1964 te New York, NY, oud 90 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
05-03-1921 - 21-08-1928
1928-1929 William Fairfield Whiting, geboren op 20 januari 1864 te Holyoke, MA en overleden op 31 augustus 1936 te Holyoke, MA, oud 72 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
22-08-1928 - 04-03-1929
1929-1932 Robert Patterson Lamont, geboren op 1 december 1867 te Detroit, MI en overleden op 20 februari 1948 te Chicago, IL, oud 80 jaar. Secretary of Commerce:
05-03-1929 - 07-08-1932
1932-1933 Roy Dikeman Chapman, Sr., geboren op 23 februari 1880 te Lansing, MI en overleden op 16 februari 1936 te Detroit, MI, oud 55 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
08-08-1932 - 03-03-1933
1933-1938 Daniel Calhoun Roper, geboren op 1 april 1867 te Marlboro County, SC en overleden op 11 april 1943 te Washington, DC, oud 76 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
04-03-1933 - 23-12-1938
1938-1940 Harry Lloyd Hopkins, geboren op 17 augustus 1890 te Sioux City, IA en overleden op 29 januari 1946 te New York, NY, oud 55 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
24-12-1938 - 18-09-1940
1940-1945 Jesse Holman Jones, geboren op 5 april 1874 te Robertson County, TN en overleden op 1 juni 1956 te Houston, TX, oud 82 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
19-09-1940 - 01-03-1945
1945-1946 Henry Agard Wallace, geboren op 7 oktober 1888 te Orient, IA en overleden op 18 november 1965 te Danbury, CT, oud 77 jaar.

Republikein, sinds 1933 Democraat en sinds 1946 Progressief
Secretary of Commerce:
02-03-1945 - 20-09-1946
1946 Alfred E. Schindler, geboren in 1894 en overleden op 2 januari 1987 te St. Louis, MO, oud ± 94 jaar.

Republikein
Interim Secretary of Commerce:
20-09-1946 - 07-10-1946
1946-1948 William Averell Harriman, geboren op 15 november 1891 te New York, NY en overleden op 26 juli 1986 te Yorktown Heights, NY, oud 94 jaar.

Republikein, sinds 1928 Democraat
Secretary of Commerce:
07-10-1946 -22-04-1948
1948-1953 Charles W Sawyer, geboren op 10 februari 1887 te Cincinnati, OH en overleden op 7 april 1979 te Palm Beach, FL, oud 92 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
06-05-1948 - 20-01-1953
1953-1958 Charles Sinclair Weeks, geboren op 15 juni 1893 te Newton, MA en overleden op 7 februari 1972 te Concord, MA, oud 78 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
21-01-1953 - 10-11-1958
1958-1959 Lewis Lichtenstein Strauss, geboren op 31 januari 1896 te Charleston, WV en overleden op 21 januari 1977 te Trenton, NJ, oud 78 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
13-11-1958 - 30-06-1959
1959-1961 Frederick Henry Mueller, geboren op 22 november 1893 te Grand Rapids, MI en overleden op 31 augustus 1976 te Grand Rapids, MI, oud 82 jaar.

Republikein
Interim Secretary of Commerce:
30-06-1959 - 10-08-1959
Secretary of Commerce:
10-08-1959 - 19-01-1961
1961-1965 Luther Hartwell Hodges, geboren op 9 maart 1898 te Cascade, VA en overleden op 6 oktober 1974 te Chapel Hill, NC, oud 76 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
21-01-1961 - 15-01-1965
1965-1967 John Thomas Connor, geboren op 3 november 1914 te Syracuse, NY en overleden op 6 oktober 2000 te Boston, MA, oud 85 jaar. Secretary of Commerce:
18-01-1965 - 31-01-1967
1967-1968 Alexander Buel Trowbridge III, geboren op 12 december 1929 te Englewood, NJ en overleden op 27 april 2006 te Washington, DC, oud 76 jaar.

Democraat
Interim Secretary of Commerce:
31-01-1967 - 14-06-1967
Secretary of Commerce:
14-06-1967 - 01-03-1968
1968-1969 Cyrus Rowlett Smith, geboren op 9 september 1899 te Minerva, TX en overleden op 4 april 1990 te Annapolis, MD, oud 90 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
06-03-1968 - 19-01-1969
1969-1972 Maurice Hubert Stans, geboren op 22 maart 1908 te Shakopee, MN en overleden op 14 april 1998 te Pasadena, CA, oud 90 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
21-01-1969 - 15-02-1972
1972-1973 Peter George Peterson, geboren op 5 juni 1926 te Kearney, NE en overleden op 20 maart 2018 te New York, NY, oud 91 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
29-02-1972 - 01-02-1973
1973-1975 Frederick Baily Dent, geboren op 17 augustus 1922 te Cape May, NJ en overleden op 10 december 2019 te Spartanburg, SC, oud 97 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
02-02-1973 - 26-03-1975
1975-1976 Rogers Clark Ballard Morton, geboren op 19 september 1914 te Louisville, KY en overleden op 19 april 1979 te Easton, MD, oud 64 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
01-05-1975 - 02-02-1976
1976-1977 Elliot Lee Richardson, geboren op 20 juli 1920 Boston, MA en overleden op 31 december 1999 te Boston, MA, oud 79 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
02-02-1976 - 20-01-1977
1977-1979 Clara Juanita Kreps, geboren Morris, geboren op 11 januari 1921 te Lynch, KY en overleden op 5 juli 2010 te Durham, NC, oud 89 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
23-01-1977 - 31-10-1979
1979-1980 Luther Hartwell Hodges, Jr., geboren op 19 november 1936 te Eden, NC, oud jaar.

Democraat
Interim Secretary of Commerce:
31-10-1979 - 09-01-1980
1980-1981 Philip Morris Klutznick, geboren op 9 juli 1907 te Kansas City, MO en overleden op 14 augustus 1999 te Chicago, IL, oud 92 jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
09-01-1980 - 20-01-1981
1981-1987 Malcolm Baldrige, geboren op 29 juni 1918 San Francisco, CA en overleden op 1 februari 2003 te Modesto, CA, oud 84 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
20-01-1981 - 25-07-1987
1987 Clarence J Brown, Jr., geboren op 18 juni 1927 te Columbus, OH, oud jaar.

Republikein
Interim Secretary of Commerce:
25-07-1987 - 19-10-1987
1987-1989 Calvin William Verity, Jr., geboren op 26 januari 1917 te Middletown, OH en overleden op 3 januari 2007 te Beaufort, SC, oud 89 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
19-10-1987 - 30-01-1989
1989-1992 Robert Adam Mosbacher, Sr., geboren op 11 maart 1927 te Mount Vernon, NY en overleden op 24 januari 2010 te Houston, TX, oud 82 jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
31-01-1989 - 15-01-1992
1992 Rockwell Anthony Schnabel, geboren op 30 december 1936 te Amsterdam, Nederland, oud jaar.

Republikein
Interim Secretary of Commerce:
15-01-1992 - 27-02-1992
1992-1993 Barbara Franklin, geboren Hackman, geboren op 19 maart 1940 te Lancaster, PA, oud jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
27-02-1992 - 20-01-1993
1993-1996 Ronald Harmon Brown, geboren op 1 augustus 1941 te Washington, DC en verongelukt op 3 april 1996 nabij Dubrovnik, Kroatië, oud 54 jaar.

Democraat

Secretary of Commerce:
20-01-1993 - 03-04-1996
1996 Mary Good, geboren Lowe, geboren op 20 juni 1931 te Grapevine, TX en overleden op 20 november 2019 te Little Rock, AR, oud 88 jaar. Interim Secretary of Commerce:
03-04-1996 - 12-04-1996
1996-1997 Michael Kantor, geboren op 7 augustus 1939 te Nashville, TN, oud jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
12-04-1996 - 21-01-1997
1997-2000 William Michael Daley, geboren op 9 augustus 1948 te Chicago, IL, oud jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
30-01-1997 - 19-07-2000
2000 Robert L Mallett, geboren op 1 april 1957 te Houston, TX, oud jaar.

Democraat
Interim Secretary of Commerce:
19-07-2000 - 21-07-2000
2000-2001 Norman Yoshio Mineta, geboren op 12 november 1931 te San Jose, CA, oud jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
21-07-2000 - 20-01-2001
2001-2005 Donald Louis Evans, geboren op 27 juli 1946 te Houston, TX, oud jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
20-01-2001 - 07-02-2005
2005-2009 Carlos Miguel Gutierrez, geborenGutiérrez, geboren op 4 november 1953 te Havana, Cuba, oud jaar.

Republikein
Secretary of Commerce:
07-02-2005 - 20-01-2009
2009 Otto J Wolff Interim Secretary of Commerce:
20-01-2009 - 26-03-2009
2009-2011 Gary Faye Locke, geboren op 21 januari 1950 te Seattle, WA, oud jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
26-03-2009 - 01-08-2011
2011 Rebecca Margaret Blank, geboren op 19 september 1955 te Columbia, MO, oud jaar.

Democraat
Interim Secretary of Commerce:
01-08-2011 - 21-10-2011
2011-2012 John Edgar Bryson, geboren op 24 juli 1943 te New York, NY, oud jaar.

Democraat
Secretary of Commerce:
21-10-2011 - 11-06-2012
2012-2013 Rebecca Margaret Blank, geboren op 19 september 1955 te Columbia, MO, oud jaar.

Democraat
Interim Secretary of Commerce:
11-06-2012 - 01-06-2013
2013 Cameron Forbes Kerry, geboren op 6 september 1950 te Washington, DC, oud jaar.

Democraat
Interim Secretary of Commerce:
01-06-2013 - 26-06-2013
2013-2017 Penny Pritzker, geboren op 2 mei 1959 te Chicago, IL, oud jaar.

Democraat

Secretary of Commerce:
26-06-2013 - 20-01-2017
2017-2021 Wilbur Louis Ross, Jr., geboren op 28 november 1937 te Weehawken, NJ, oud jaar.

Democraat, sinds 2016 Republikein
Secretary of Commerce:
28-02-2017 - 20-01-2021
2021 Wynn Coggins, geboorte niet bekend.

Interim Secretary of Commerce:
20-01-2021 - 03-03-2021
2021- ? Gina Marie Raimondo, geboren op 17 mei 1971 te Smithfield, RI, oud jaar.

Democraat

Secretary of Commerce:
03-03
-2021 - heden