Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministers kaart
 
Secretaries of Energy
ga direct naar:      1990      2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Secretary of Energy is ontstaan in 1977 onder Jimmy Carter. In Nederland vergelijkbaar met het ministerie van Energie.
1977-1979 James Rodney Schlesinger, geboren op 15 februari 1929 te New York, NY en overleden op 27 maart 2014 te Baltimore, MD.

Republikein
 
Secretary of Energy:
06-08-1977 - 23-08-1979
1979-1981 Charles William Duncan, Jr., geboren op 9 september 1926 te Houston, TX.

Democraaat
Secretary of Energy:
24-08-1979 - 20-01-1981
1981-1982 James Burrows Edwards., geboren op 24 juni 1927 te Hawthorne, FL en overleden op 26 december 2014 te Mount Pleasant, SC.

Republikein
Secretary of Energy:
23-01-1983 - 05-11-1982
1982-1985 Donald Paul Hodel, geboren op 23 mei 1935 te Portland, OR.

Republikein
Secretary of Energy:
05-11-1982 - 07-02-1985
1985-1989 John Stewart Herrington, geboren op 31 mei 1939 te Los Angeles, CA.

Republikein
Secretary of Energy:
07-02-1985 - 20-01-1989
1989-1993 James David Watkins, geboren op 7 maart 1927 te Alhambra, CA en overleden op 26 juli 2012 te Alexandria, VA.

Republikein
Secretary of Energy:
01-03-1989 - 20-01-1993
1993-1997 Hazel O'Leary, geboren Reid, geboren op 17 mei 1937 te Newport News, PA.

Democraat
Secretary of Energy:
22-01-1993 - 20-01-1997
1997-1998 Federico Fabian Peña, geboren op 15 maart 1947 te Laredo, TX.

Democraat
Secretary of Energy:
12-03-1997 - 30-06-1998
1998-2001 William Blaine Richardson III, geboren op 15 november 1947 te Pasadena, CA.

Democraat
Secretary of Energy:
18-08-1998 - 20-01-2001
2001-2005 Edward Spencer Abraham, geboren op 12 juni 1952 te East Lansing, MI.

Republikein
Secretary of Energy:
20-01-2001 - 01-02-2005
2005-2009 Samuel Wright Bodman III, geboren op 26 november 1938 te Chicago, IL en overleden op 7 september 2018 te El Paso, TX.

Republikein
Secretary of Energy:
01-01-2005 - 20-01-2009
2009-2013 Steven Chu, geboren op 28 februari 1948 te St. Louis, MO.

Democraat
Secretary of Energy:
20-01-2009 - 22-04-2013
2013-2017 Ernest Jeffrey Moniz, geboren op 22 december 1944 te Fall River, MA.

Democraat
Secretary of Energy:
21-05-2013 - 20-01-2017
2017-2019 James Richard Perry, geboren op 4 maart 1950 te Haskell, TX.

Democraat, sinds 1989 Republikein
Secretary of Energy:
02-03-2017 - 01-12-2019
2019-? Daniel Ray Brouillette, geboren op 18 augustus 1962 te Paincourtville, LA.

Republikein
Interim ecretary of Energy:
02-12-2019 - 04-12-2019
Secretary of Energy:
04-12-2019 - heden