Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
terug naar overzicht van ministeries kaart
 
Attorneys General
ga direct naar: 1810     1820     1830     1840     1850     1860     1870     1880     1890     1900     1910
                                     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het ambt van Attorney General is in Nederland vergelijkbaar met het Ministerie van Justitie.
1789-1794 Edmund Jennings Randolph, geboren op 10 augustus 1753 te WIlliamsburg, VA en overleden op 12 september 1813 te Millwood, VA.

Federalist
Attorney General:
26-09-1789 - 26-01-1794
1794-1795 William Bradford, geboren op 14 december 1755 te Philadelphia, PA en overleden op 23 augustus 1795 te Washington, DC.

Federalist
Attorney General:
27-01-1794 - 23-08-1795
1795-1801 Charles Lee, geboren in 1758 te Leesylvania, VA en overleden op 24 juni 1815 te Fauquier County, VA.

Federalist
Attorney General:
10-12-1795 - 19-02-1801
1801-1805 Levi Lincoln, Sr., geboren op 15 mei 1749 te Hingham, MA en overleden op 14 april 1820 te Worcester, MA.

Democraat-Republikein
Attorney General:
05-03-1801 - 02-03-1805
1805 Robert Smith, geboren op 3 november 1757 te Lancaster, PA en overleden op 26 november 1842 te Baltimore, MD.

Democraat-Republikein
Interim Attorney General:
02-03-1805 - 07-08-1805
1805-1806 John Breckinridge, geboren op 2 december 1760 te Augusta County, VA en overleden op 14 december 1806 te Fayette County, KY.

Democraat-Republikein
Attorney General:
07-08-1805 - 14-12-1806
1807-1811 Caesar Augustus Rodney, geboren op 4 januari 1772 te Wilmington, DE en overleden op 10 juni 1824 te Buenos Aires, Argentinië.

Democraat-Republikein
Attorney General:
20-01-1807 - 10-12-1811
1811-1814 William Pinkney, geboren op 17 maart 1764 te Annapolis, MD en overleden op 25 februari 1822 te Washington, DC.

Democraat-Republikein
Attorney General:
11-12-1811 - 09-02-1814
1814-1817 Richard Rush, geboren op 29 augustus 1780 te Philadelphia, PA en overleden op 30 juli 1859 te Philadelphia, PA.

Federalist, later NRP en daarna Democraat
Attorney General:
10-02-1814 - 12-11-1817
1817-1829 William Wirt, geboren op 8 november 1772 te Bladensburg, MD en overleden op 18 februari 1834 te Washington, DC.

Democraat-Republikein, AMP
Attorney General:
13-11-1817 - 04-03-1829
1829-1831 John Macpherson Berrien, geboren op 23 augustus 1781 te Rocky Hill, NJ en overleden op 1 januari 1856 te Savannah, GA.

Whig
Attorney General:
09-03-1829 - 19-07-1831
1831-1833 Roger Brooke Taney, geboren op 17 maart 1777 te Calvert County, MD en overleden op 12 oktober 1864 te Washington, DC.

Federalist en sinds 1828 Democraat
Attorney General:
20-07-1831 - 14-11-1833
1833-1838 Benjamin Franklin Butler, geboren op 17 december 1795 te Kinderhook Landing, NY en overleden op 8 november 1858 te Parijs, Frankrijk.

Democraat
Attorney General:
15-11-1833 - 04-07-1838
1838-1840 Felix Grundy, geboren op 11 september 1777 te Berkley County, VA en overleden  op 19 december 1840 te Nashville, TN.

Democraat-Republikein, later Democraat
Attorney General:
05-07-1838 - 10-01-1840
1840-1841 Henry Dilworth Gilpin, geboren op 14 april 1801 te Lancaster, Engeland en overleden op 29 januari 1860 te Philadelphia, PA.

Democraat-Republikein en sinds 1828 Democraat
Attorney General:
11-01-1840 - 04-03-1841
1841 John Jordan Crittenden, geboren op 10 september 1787 te Versailles, KY en overleden op 26 juli 1863 te Frankfort, KY.

Democraat-Republikein, sinds 1828 Nullifier
Attorney General:
05-03-1841 - 12-09-1841
1841-1843 Hugh Swinton Legaré, geboren op 2 januari 1797 te Charleston, SC en overleden op 20 juni 1843 te Boston, MA.

Democraat
Attorney General:
13-09-1841 - 13-06-1843
1843-1845 John Nelson, geboren op 1 juli 1791 te Frederick, MD en overleden op 18 januari 1860 te Baltimore, MD.

Whig
Attorney General:
01-07-1843 - 04-03-1845
1845-1846 John Young Mason, geboren op 18 april 1799 te Greensville County, VA en overleden op 3 oktober 1859 te Parijs, Frankrijk.

Jacksonian, sinds 1833 Democraat
Attorney General:
05-03-1845 - 16-10-1846
1846-1848 Nathan Clifford, geboren 18 augustus 1803 te Rumney, NH en overleden op 25 juli 1881 te Cornisch, ME.

Democraat
Attorney General:
17-10-1846 - 17-03-1848
1848-1849 Isaac Toucey, geboren op 15 november 1792 te Newtown, CT en overleden op 30 juli 1869 te Hartford, CT.

Democraat
Attorney General:
21-06-1848 - 04-03-1849
1849-1850 Reverdy Johnson, geboren op 21 mei 1796 te Annapolis, MD en overleden op 10 februari 1876 te Annapolis, MD.

Whig, later Democraat
Attorney General:
08-03-1849 - 21-07-1850
1850-1853 John Jordan Crittenden, geboren op 10 september 1787 te Versailles, KY en overleden op 26 juli 1863 te Frankfort, KY.

Democraat-Republikein, sinds 1828 Nullifier
Attorney General:
22-07-1850 - 04-03-1853
1853-1857 Caleb Cushing, geboren op 17 januari 1800 te Salisbury, MA en overleden op 2 januari 1879 te Newburyport, MA.

Democraat-Republikein, sinds 1825 NRP, sinds 1833 Whig, sinds 1847 Democraat
Attorney General:
07-03-1853 - 04-03-1857
1857-1860 Jeremiah Sullivan Black, geboren op 10 januari 1810 te Stone Creek, PA en overleden op 19 augustus 1883 te York, PA.

Democraat
Attorney General:
06-03-1857 - 16-12-1860
1860-1861 Edwin McMasters Stanton, geboren op 19 december 1814 te Steubenville, OH en overleden op 24 december 1869 te Washington, DC.

Democraat, sinds 1862 Republikein
Attorney General:
20-12-1860 - 04-03-1861
1861-1864 Edward Bates, geboren op 4 september 1793 te Goochland County, VA en overleden op 25 maart 1869 te St. Louis, MO.

Democraat-Republikein, later Whig, daarna Republikein
Attorney General:
05-03-1861 - 24-11-1864
1864-1866 James Speed, geboren op 11 maart 1812 Jefferson County, KY en overleden op 25 juni 1887 te Louisville, KY.

Whig, later Republikein
Attorney General:
02-12-1864 - 22-07-1866
1866-1868 Henry Stanbery, geboren op 20 februari 1803 te New York, NY en overleden op 26 juni 1881 te New York, NY.

Whig, later Republikein
Attorney General:
23-07-1866 - 16-07-1868
1868-1869 William Maxwell Evarts, geboren op 6 februari 1818 te Charleston, MA en overleden op 28 februari 1901 te New York, NY.

Whig, later Republikein
Attorney General:
17-07-1868 - 04-03-1869
1869-1870 Ebenezer Rockwood Hoar, geboren op 21 februari 1816 te Concord, MA en overleden op 31 januari 1895 te Concord, MA.

Whig, sinds 1854 Republikein
Attorney General:
05-03-1869 - 22-11-1870
1870-1871 Amos Tappan Akerman, geboren op 23 februari 1821 te Portsmouth, NH en overleden op 21 december 1880 te Cartersville, GA.

Whig, later Republikein
Attorney General:
23-11-1870 - 13-12-1871
1871-1875 George Henry Williams, geboren op 26 maart 1823 te New Lebanon, NY en overleden op 4 april 1910 te Portland, OR.

Democraat, sinds 1864 Republikein
Attorney General:
14-12-1871 - 25-04-1875
1875-1876 Edwards Pierrepont, geboren op 4 maart 1817 te New Haven, CT en overleden op 6 maart 1892 te New York, NY.

Democraat, later Oorlogdemocraat, daarna Republikein
Attorney General:
26-04-1875 - 21-05-1876
1876-1877 Alphonso Taft, geboren op 5 november 1810 Townshend, VT en overleden op 21 mei 1891 te San Diego, CA.

Republikein
Attorney General:
22-05-1876 - 04-03-1877
1877-1881 Charles Devens, Jr., geboren op 4 april 1820 te Charlestown, MA en overleden op 7 januari 1891 te Cambridge, MA.

Whig, later  Republikein
Attorney General:
12-03-1877 - 04-03-1881
1881 Isaac Wayne MacVeagh, geboren op 19 april 1833 Phoenixville, PA en overleden op 11 januari 1917 te Washington, DC.

Republikein, later Democraat
Attorney General:
05-03-1881 - 15-12-1881
1881-1885 Benjamin Harris Brewster, geboren op 13 oktober 1816 te Salem, NJ en overleden op 4 april 1888 te Philadelphia, PA.

Republikein
Attorney General:
16-12-1881 - 04-03-1885
1885-1889 Augustus Hill Garland, geboren op 11 juni 1832 te Tipton County, TN en overleden op 26 januari 1899 te Washington, DC.

Whig, sinds 1855 AP, sinds 1859 CUP en sinds 1860 Democraat
Attorney General:
06-03-1885 - 04-03-1889
1889-1893 William Henry Harrison Miller, geboren op 6 september 1840 te Augusta, NY en overleden op 25 mei 1917 te Indianapolis, IN.

Republikein
Attorney General:
07-03-1889 - 04-03-1893
1893-1895 Richard Olney, geboren op 15 september 1835 te Oxford, MA en overleden op 8 april 1917 te Boston, MA.

Democraat
Attorney General:
06-03-1893 - 07-04-1895
1895-1897 Judson Harmon, geboren op 3 februari 1846 te Newtown, OH en overleden op 22 februari 1927 te Cincinnati, OH.

Democraat
Attorney General:
08-04-1895 - 04-03-1897
1897-1898 Joseph McKenna, geboren op 10 augustus 1843 te Philadelphia, PA en overleden op 21 november 1926 te Washington, DC.

Republikein
Attorney General:
05-03-1897 - 25-01-1898
1898-1901 John William Griggs, geboren op 10 juli 1849 te Newton, NJ en overleden op 28 november 1927 te Paterson, NJ.

Republikein
Attorney General:
25-01-1898 - 29-03-1901
1901-1904 Philander Chase Knox, geboren op 6 mei 1853 te Brownsville, PA en overleden op 12 oktober 21 te Washington, DC.

Republikein
Attorney General:
05-04-1901 - 30-06-1904
1904-1906 William Henry Moody, geboren op 23 december 1845 te Newbury, MA en overleden op 2 juli 1917 te Haverhill, MA.

Republikein
Attorney General:
01-07-1904 - 17-12-1906
1906-1909 Charles Joseph Bonaparte, geboren op 9 juni 1851 te Baltimore, MD en overleden op 28 juni 1921 te Baltimore County, MD.

Republikein
Attorney General:
17-12-1906 - 04-03-1909
1909-1913 George Woodward Wickersham, geboren op 19 september 1858 te Pittsburgh, PA en overleden op 25 januari 1936 te New York, NY.

Republikein
Attorney General:
04-03-1909 - 04-03-1913
1913-1914 James Clark McReynolds, geboren op 3 februari 1862 te Elkton, KY en overleden op 24 augustus 1946 te Washington, DC.

Democraat
Attorney General:
05-03-1913 - 29-08-1914
1914-1919 Thomas Watt Gregory, geboren op 6 november 1861 te Crawfordsville, MS en overleden op 26 februari 1933 te New York, NY.

Democraat
Attorney General:
29-08-1914 - 04-03-1919
1919-1921 Alexander Mitchell Palmer, geboren op 4 mei 1872 te White Haven, PA en overleden op 11 mei 1936 te Washington, DC.

Democraat
Attorney General:
05-03-1919 - 04-03-1921
1921-1924 Harry Micajah Daugherty, geboren op 26 januari 1860 te Washington Court House, OH en overleden op 21 oktober 1941 te Columbus, OH.

Republikein
Attorney General:
04-03-1921 - 06-04-1924
1924-1925 Harlan Fiske Stone, geboren op 11 oktober 1872 te Chesterfield, NH en overleden op 22 april 1946 te Washington, DC.

Republikein
Attorney General:
07-04-1924 - 01-03-1925
1925-1929 John Garibaldi Sargent, geboren op 13 oktober 1860 te Ludlow, VT en overleden op 5 maart 1939 te Ludlow, VT.

Republikein
Attorney General:
07-03-1925 - 04-03-1929
1929-1933 William DeWitt Mitchell, geboren op 9 september 1874 te Winona, MN en overleden op 24 augustus 1955 te Syosset, NY.

Republikein
Attorney General:
04-03-1929 - 04-03-1933
1933-1939 Homer Stille Cummings, geboren op 30 april 1870 te Chicago, IL en overleden op 10 september 1956 te Stamford, CT.

Democraat
Attorney General:
04-03-1933 - 01-01-1939
1939-1940 William Francis Murphy, geboren op 13 april 1890 te Harbor Beach, MI en overleden op 19 juli 1949 te Detroit, MI.

Democraat
Attorney General:
02-01-1939 - 18-01-1940
1940-1941 Robert Houghwout Jackson, geboren op 13 februari 1892 te Spring Creek, PA en overleden op 9 oktober 1954 te Washington, DC.

Democraat
Attorney General:
18-01-1940 - 25-08-1941
1941-1945 Francis Beverley Biddle, geboren op 19 mei 1886 te Parijs, Frankrijk en overleden op 4 oktober 1968 te Wellfleet, MA.

Democraat
Attorney General:
26-08-1941 - 26-06-1945
1945-1949 Thomas Campbell Clark, geboren op 23 september 1899 te Dallas, TX en overleden op 13 juli 1977 te New York, NY.

Democraat
Attorney General:
27-06-1945 - 26-07-1949
1949-1952 James Howard McGrath, geboren op 28 november 1903 te Woonsocket, RI en overleden op 2 september 1966 te Narragansett, RI.

Democraat
Attorney General:
27-07-1949 - 03-04-1952
1952-1953 James Patrick McGranery, geboren op 8 juli 1895 te Philadelphia, PA en overleden op 23 december 1962 te Palm Beach, FL.

Democraat
Attorney General:
04-04-1952 - 20-01-1953
1953-1957 Herbert Brownell, Jr., geboren op 20 februari 1904 te Nemaha County, NE en overleden op 1 mei 1996 te New York, NY.

Republikein
Attorney General:
21-01-1953 - 23-10-1957
1957-1961 William Pierce Rogers, geboren op 23 juni 1913 te Norfolk, NY en overleden op 2 januari 2001 te Bethesda, MD.

Republikein
Attorney General:
23-10-1957 - 20-01-1961
1961-1964 Robert Francis Kennedy, geboren op 20 november 1925 te Brookline, MA en vermoord op 6 juni 1968 te Los Angeles, CA.

Democraat
Attorney General:
20-01-1961 - 03-09-1964
1964-1966 Nicholas deBelleville Katzenbach, geboren op 17 januari 1922 te Philadelphia, PA en overleden op 8 mei 2012 te Skillman, NJ.

Democraat
Interim Attorney General:
04-09-1964 - 28-01-1965
Attorney General:
28-01-1965 - 28-11-1966
1966-1969 William Ramsey Clark, geboren op 18 december 1927 te Dallas, TX.

Democraat
Interim Attorney General:
28-11-1966 - 10-03-1967
Attorney General:
10-03-1967 - 20-01-1969
1969-1972 John Newton Mitchell, geboren op 15 september 1913 te Detroit, MI en overleden op 9 november 1988 te Washington, DC.

Republikein
Attorney General:
20-01-1969 - 15-02-1972
1972-1973 Richard Gordon Kleindienst, geboren op 5 augustus 1923 te Winslow, AZ en overleden op 3 februari 2000 te Prescott, AZ.

Republikein
Attorney General:
15-02-1972 - 25-05-1973
1973 Elliot Lee Richardson, geboren op 20 juli 1920 Boston, MA en overleden op 31 december 1999 te Boston, MA.

Republikein
Attorney General:
25-05-1973 - 20-10-1973
1973-1974 Robert Heron Bork, geboren op 1 maart 1927 te Pittsburgh, PA en overleden op 19 december 2012 te Arlington, VA.

Republikein
Interim Attorney General:
20-10-1973 - 07-01-1974
1974-1975 William Bart Saxbe, geboren op 24 juni 1916 te Mechanicsburg, OH en overleden op 24 augustus 2010 Mechanicsburg, OH.

Republikein
 
Attorney General:
04-01-1974 - 14-01-1975
1975-1977 Edward Hirsch Levi, geboren op 26 juni 2011 te Chicago, IL en overleden op 7 maart 2000 te Chicago, IL.

Republikein
Attorney General:
14-01-1975 - 20-01-1977
1977 Richard Lewis Thornburgh, geboren op 16 juli 1932 te Pittsburgh, PA.

Republikein
Interim Attorney General:
20-01-1977 - 26-01-19774
1977-1979 Griffin Boyette Bell, geboren op 31 oktober 1918 te Americus, GA en overleden op 5 januari 2009 te Atlanta, GA.

Democraat
Attorney General:
26-01-1977 - 16-08-1979
1979-1981 Benjamin Richard Civiletti, geboren op 17 juli 1935 te Peekshill, NY.

Democraat
Attorney General:
16-08-1979 - 19-01-1981
1981-1985 William French Smith, geboren op 26 oktober Wilton, NH en overleden op 29 oktober 1990 te Los Angeles, CA.

Republikein
Attorney General:
23-01-1981 - 25-02-1985
1985-1988 Edwin Meese III, geboren op 2 december 1931 te Oakland, CA.

Republikein
Attorney General:
25-02-1985 - 12-08-1988
1988-1991 Richard Lewis Thornburgh, geboren op 16 juli 1932 te Pittsburgh, PA.

Republikein
Attorney General:
12-08-1988 - 15-08-1991
1991-1993 William Pelham Barr, geboren op 23 mei 1950 te New York, NY.

Republikein
Interim Attorney General:
16-08-1991 - 26-11-1991
Attorney General:
26-11-1991 - 20-01-1993
1993 Stuart Michael Gerson, geboren op 16 januari 1944 te New York, NY.

Republikein
Interim Attorney General:
20-01-1993 - 12-03-1993
1993-2001 Janet Wood Reno, geboren op 21 juli 1938 te Miami, FL en overleden op 7 november 2016 te Miami, FL.

Democraat
Attorney General:
12-03-1993 - 20-01-2001
2001 Eric Himpton Holder, Jr., geboren op 21 januari 1951 te New York, NY.

Democraat
Interim Attorney General:
20-01-2001 - 02-02-2001
2001-2005 John David Ashcroft, geboren op 9 mei 1942 te Chicago, IL.

Republikein
Attorney General:
02-02-2001 - 03-02-2005
2005-2007 Alberto Recuerdo Gonzales, geboren op 4 augustus 1975 te San Antonio, TX.

Republikein
Attorney General:
03-02-2005 - 17-09-2007
2007 Paul Drew Clement, geboren op 24 juni 1966 te Cedarburg, WI.

Republikein
Interim Attorney General:
17-09-2007 - 18-09-2007
2007 Peter Douglas Keisler, geboren op 13 oktober 1960 te Hempstead, NY.

Republikein
Interim Attorney General:
18-09-2007 - 09-11-2007
2007-2009 Michael Bernard Mukasey, geboren op 28 juni 1941 te New York, NY.

Republikein
Attorney General:
09-11-2007 - 20-01-2009
2009 Mark Robert Filip, geboren op 8 september 1950 te Pullman, WA.

Partijloos
Interim Attorney General:
20-01-2009 - 03-02-2009
2009-2015 Eric Himpton Holder, Jr., geboren op 21 januari 1951 te New York, NY.

Democraat
Interim Attorney General:
03-02-2009 - 27-04-2015
2015-2017 Loretta Elizabeth Lynch, geboren op 21 mei 1959 te Greensboro, NC.

Partijloos
Attorney General:
27-04-2015 - 20-01-2017
2017 Sally Caroline Yates, geboren Quillian, geboren op 20 augustus 1960 te Atlanta, GA.

Democraat
Interim Attorney General:
20-01-2017 - 30-01-2017
2017 Dana James Boente, geboren op 7 februari 1954 te Carlinville, IL.

Partijloos
Interim Attorney General:
30-01-2017 - 09-02-2017
2017-2018 Jefferson Beauregard Sessions III, geboren op 24 september 1946 te Selma, AL.

Republikein
Attorney General:
09-02-2017 - 07-11-2018
2018-2019 Matthew George Whitaker, geboren op 29 oktober 1969 te Des Moines, IA.

Republikein
Interim Attorney General:
07-11-2018 - 14-02-2019
2019- ? William Pelham Barr, geboren op 23 mei 1950 te New York, NY.

Republikein
Attorney General:
14-02-2019 - heden