Verenigde Staten
Washington

Verenigde Staten van Amerika
USA
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling
gouverneurs/senatoren
confederatie (1861-1865) kaart

verdwenen landen binnen van de Verenigde Staten:

California  |  Hawai'i   |  Texas  |  Vermont  |  West Florida

California
Sonoma

California Republic of Bear Flag Republic
 
     
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De California Republic of Bear Flag Republic werd door kolonisten uit Sonoma uitgeroepen tijdens de Amerikaans-Mexicaanse oorlog, maar was slechts een kort leven beschoren van 26 dagen met maar één president:
1846 William Brown Ide, geboren op 28 maart 1796 te Rutland, MA en overleden op 19/20 december 1852 te Red Bluff, CA, oud 56 jaar.

Partijloos
President:
14-06-1846 - 09-07-1846
       

 

Hawai'i
Lahaina (1795-1845), Honolulu (1845-heden)

Koninkrijk Hawai'i
       
1793 - 1816
1816 - 25-02-1843
25-02-1843 - 31-07-1843
31-07-1843 - 20-05-1845
    
20-05-1845 - 01-02-1893 01-02-1893 - 01-04-1893 01-04-1893 - heden  
       
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De eilanden van Hawai'i werden in de periode 1795-1810 verenigd onder koning Kamehameha I tot één koninkrijk. Dit rijk viel in 1843 kortstondig onder de Britse kroon met een gouverneur, maar nog datzelfde jaar werd het koninkrijk hersteld. In 1893 werd de laatste monarch afgezet en werd een voorlopige regering geïnstalleerd, welke in 1894 overging in de Republiek Hawai'i. In 1898 werd Hawai'i uiteindelijk een territorium van de Verenigde Staten. Dole bleef nog tot 1900 president en werd daarna gouverneur van het territorium Hawaii. In 1959 werd de eilandengroep een staat. De staatshoofden:
1795-1819 Kamehameha I de Grote, geboren circa 1758 te Kohala en overleden op 8 mei 1819 te Kailua-Kona, oud ± 61 jaar. Koning:
1795 - 08-05-1819
1819-1824 Kamehameha II, geboren Liholiho, geboren circa 1797 te Hilo en overleden op 14 juli 1824 te Londen, Engeland, oud ± 27 jaar. Koning:
20-05-1819 - 14-07-1824
1823-1824
1824-1825
Ka̒ahumanu I, geboren Elisabeta, geboren circa 1768 nabij Hanā en overleden op 5 juni 1832 te Mānoa Vallei, oud ± 64 jaar. Regentes voor Kamehameha II:
1823 - 14-07-1824
Koningin:
14-07-1824 - 06-05-1825
1825-1854 Kamehameha III, geboren Kauikeaouli, geboren op 11 augustus 1813 te Keauhou Bay en overleden op 15 december 1854 te Honolulu, oud 41 jaar. Koning:
06-05-1825 - 15-12-1854
1825-1832 Ka̒ahumanu I, geboren Elisabeta, geboren circa 1768 nabij Hanā en overleden op 5 juni 1832 te Mānoa Vallei, oud ± 64 jaar. Regentes voor Kamehameha III:
06-05-1825 - 05-06-1832
1832-1833 Ka̒ahumanu II, geboren Kīna̒u, geboren circa 1805 te Waikiki en overleden op 4 april 1839 te Honolulu, oud ± 34 jaar. Regentes voor Kamehameha III:
??-06-1832 - ??-03-1833
1843 Admiraal Lord George Paulet, geboren op 12 augustus 1803 en overleden op 22 november 1879, oud 76 jaar. Commandant voor het Verenigd Koninkrijk:
25-02-1843 - 31-07-1843
1843 Ka̒ahumanu III, geboren Kekāuluohi, geboren op 27 juli 1794 te Honolulu en overleden op 7 juni 1845 te Pohukaina, oud 50 jaar. Regentes:
25-02-1843 - 31-07-1843
1854-1863 Kamehameha IV, geboren Alexander 'Iolani Liholiho Keawenui, geboren op 9 februari 1834 te Honolulu en overleden op 30 november 1863 te Honolulu, oud 29 jaar. Koning:
15-12-1854 - 30-11-1863
1863 Ka̒ahumanu IV, geboren Victoria Kamāmalu, geboren op 1 november 1838 te Honolulu en overleden op 29 mei 1866 te Papakanene, oud 27 jaar. Regentes:
30-11-1863 - 30-11-1863
1863-1872 Kamehameha V, geboren Lot Kapuāiwa, geboren op 11 december 1830 te Honolulu en overleden op 11 december 1872 te Honolulu, oud 42 jaar. Koning:
30-11-1863 - 11-12-1872
Ferdinand William Hutchison, geboren in 1819 te Edinburgh, Schotland, Verenigd Koninkrijk en overleden op 20 mei 1893 te Leichhardt, NSW, Australië, oud ± 74 jaar. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
11-12-1872 - 09-01-1873
1872-1873 Robert Stirling, geboorte onbekend en overleden op 6 januari 1889. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
11-12-1872 - 09-01-1873
Stephen Henry Phillips, geboren op 16 augustus 1823 te Salem, MA en overleden op 8 april 1897 te Salem, MA, oud 73 jaar. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
11-12-1872 - 09-01-1873
1873-1874 Lunalilo, geboren William Charles Lunalilo, geboren op 31 januari 1835 te Pohukaina en overleden op 3 februari 1874 te Honolulu, oud 39 jaar. Koning:
09-01-1873 - 03-02-1874
Robert Stirling, geboorte onbekend en overleden op 6 januari 1889. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
03-02-1874 - 13-02-1874
  Edwin Oscar Hall, geboren op 21 oktober 1810 te New Hampshire en overleden op 19 september 1883 te Hawaii, oud 72 jaar. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
03-02-1874 - 13-02-1874
1874 Charles Reed Bishop, geboren op 25 januari 1822 te Glens Falls, NY en overleden op 7 juni 1915 te San Francisco, CA, oud 93 jaar. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
03-02-1874 - 13-02-1874
Albert Francis Judd, geboren op 7 januari 1838 te Honolulu en overleden op 20 mei 1900 te Honolulu, oud 62 jaar. Lid van het Uitvoerend Ministerie:
03-02-1874 - 13-02-1874
1874-1891 Kalākaua, geboren David La'amea Kamanakapu'u Mahinulani Nalaiaehuokalani Lumialani Kalākaua, geboren op 16 november 1836 te Honolulu en overleden op 20 januari 1891 te San Francisco, CA, oud 54 jaar. Koning:
13-02-1874 - 20-01-1891
1891-1893
1893-1895
Lili'uokalani, geboren Lydia Kamaka'eha Kaola Mali'i Lili'uokalani, geboren op 2 september 1838 te Honolulu en overleden op 11 november 1917 te Honolulu, oud 79 jaar. Regentes:
20-01-1891 - 29-01-1891
Koningin:
29-01-1891 - 17-01-1893
(formeel afgetreden: 24-01-1895)
1893-1900 Sanford Ballard Dole, geboren op 23 april 1844 te Honolulu en overleden op 9 juni 1926 te Honolulu, oud 82 jaar. Voorzitter Van de Uitvoerende Raad van de Voorlopige Regering:
17-01-1893 - 15-02-1893
President van de Voorlopige Regering:
15-02-1893 - 04-07-1894
President:
04-07-1894 - 14-06-1900
1893 Francis March Hatch, geboren op 6 juni 1852 te Portsmouth, NH en overleden op 19 maart 1923 te Honolulu, oud 70 jaar. Interim President van de Voorlopige Regering voor Dole:
24-08-1893 - 19-10-1893
       

 

Texas
Washington-on-the-Brazos (1836), Harrisburg (1836), Galveston (1836),
Velasco (1836), Columbia (1836-1837), Houston (1837-1839) en Austin (1839-1845)

Texas Republic
     
   
  1836 - 1839 1839 - 1845  
     
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Na de Texaanse Revolutie riep Texas in 1836 de onafhankelijkheid uit. In 1845 werd het door de VS geannexeerd tot één der staten. Een jaar later droeg president Jones het gezag over aan de VS.
De presidenten:
1836 Richard Ellis, geboren op 14 februari 1781 te Lunenburg County, VA en overleden op 20 december 1846 te Bowie County, TX, oud 65 jaar. President van de Conventie:
02-03-1836 - 17-03-1836
1836 David Gouverneur Burnet, geboren op 14 april 1788 te Newark, NJ en overleden op 5 december 1870 te Galveston, TX, oud 82 jaar. Interim President:
17-03-1836 - 22-10-1836
1836-1838 Samuel Houston, geboren op 2 maart 1793 te Rockbridge, VA en overleden op 26 juli 1863 te Huntsville, TX, oud 70 jaar. President:
22-10-1836 - 10-12-1838
13-12-1841 - 09-12-1844
1838-1841 Mirabeau Buonaparte Lamar, geboren op 16 augustus 1798 te Louisville, GA en overleden op 19 december 1859 te Richmond, TX, oud 61 jaar. President:
10-12-1838 - 13-12-1841
1841-1844 Samuel Houston, geboren op 2 maart 1793 te Rockbridge, VA en overleden op 26 juli 1863 te Huntsville, TX, oud 70 jaar. President:
13-12-1841 - 09-12-1844
1844-1846 Anson Jones, geboren op 20 januari 1798 te Great Barrington, MA en overleden op 9 januari 1858 te Houston, TX, oud 59 jaar. President:
09-12-1844 - 19-02-1846

De vicepresidenten:
1836 Manuel Lorenzo Justiniano de Zavala y Saenz, geboren op 3 oktober 1788 te Tecoh, Yucatán, Mexico en overleden op 15 november 1836 te Channelview, TX, oud 48 jaar. Interim Vicepresident:
16-03-1836 - 17-10-1836
1836-1838 Mirabeau Buonaparte Lamar, geboren op 16 augustus 1798 te Louisville, GA en overleden op 19 december 1859 te Richmond, TX, oud 61 jaar. Vicepresident:
22-10-1836 - 10-12-1838
1838-1841 David Gouverneur Burnet, geboren op 14 april 1788 te Newark, NJ en overleden op 5 december 1870 te Galveston, TX, oud 82 jaar. Vicepresident:
10-12-1838 - 13-12-1841
1841-1844 Edward Burleson, geboren op 15 december 1798 te Buncombe County, NC en overleden op 26 december 1851 te Austin, TX, oud 53 jaar. Vicepresident:
13-12-1841 - 09-12-1844
1844-1845 Kenneth Lewis Anderson, geboren op 11 september 1805 te Hillsborough, NC en overleden op 3 juli 1845 te Andersen, TX, oud 39 jaar. Vicepresident:
09-12-1844 - 03-07-1845
       

 

Vermont
Windsor (1778-17??) en Castleton (17??-1791)

Vermont Republic
     
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Vermont Republic ontstond toen de kolonisten van 28 nederzettingen het gebied onafhankelijk verklaarden van Britse kolonies in New Hampshire en New York. Het staatshoofd werd een gouverneur. In 1791 werd Vermont een staat van de VS:
1777 Joseph Bowker, geboren op 28 december 1725 te Hopkinton, MA en overleden op 2 juli 1784 te Rutland, VT, oud 58 jaar. President van de Algemene Conventie:
17-01-1777 - 11-07-1777
1777-1789 Thomas Chittenden, geboren op 6 januari 1730 te East Guildford, CT en overleden op 25 augustus 1797 te Williston, VT, oud 67 jaar. President van de Veiligheidsraad:
11-07-1777 - 12-03-1778
President:
13-03-1778 - 09-10-1789
20-10-1790 - 04-03-1791
(daarna gouverneur tot 25-08-1797)
1789 Joseph Marsh, geboren op 12 januari 1726 te Lebanon, CT en overleden op 9 februari 1811 te Quechee, VT, oud 85 jaar. Interim President:
10-10-1789 - 13-10-1789
1789-1790 Moses Robinson, geboren op 22 maart 1741 te Hardwick, MA en overleden op 26 mei 1813 te Bennington, VT, oud 72 jaar. President:
13-10-1789 - 14-10-1790
1790 Peter Olcott, geboren op 25 april 1733 te Bolton, CT en overleden op 12 september 1808 te Hanover, NH, oud 75 jaar. Interim President:
14-10-1790 - 20-10-1790
1790-1791 Thomas Chittenden, geboren op 6 januari 1730 te East Guildford, CT en overleden op 25 augustus 1797 te Williston, VT, oud 67 jaar. President van de Veiligheidsraad:
11-07-1777 - 12-03-1778
President:
13-03-1778 - 09-10-1789
20-10-1790 - 04-03-1791
(daarna gouverneur tot 25-08-1797)
       

 

West Florida
St. Francisville

Republic of West Florida
 
     
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Republic of West Florida ontstond op 22 september 1810, toen de bewoners zich verzetten tegen het Spaanse bestuur. De Republiek bestond exact 90 dagen en werd daarna bij de staat Louisiana gevoegd:
1810 John Angus Rhea, geboren in 1753 te Langhorn, Londonderry, Ierland en overleden op 27 mei 1832 te Blountville, TN, oud ± 69 jaar. President van de Conventie:
22-09-1810 - 10-10-1810
1810 John Hunter Johnson, geboren in 1778 te Natchez District, LA en overleden in maart 1819 op weg naar Attakapas, LA, oud ± 41 jaar. Voorzitter van het Comité van de Conventie:
10-10-1810 - 21-11-1810
  John Angus Rhea, geboren in 1753 te Londonderry, Ierland en overleden op 27 mei 1832 te Blountville, TN, oud ± 69 jaar. Gouverneur:
21-11-1810 - 29-11-1810
1810 John Hunter Johnson, geboren in 1778 te Natchez District, LA en overleden in maart 1819 op weg naar Attakapas, LA, oud ±41 jaar. Interim Gouverneur:
21-11-1810 - 29-11-1810
1810 Fulwar Skipwith, geboren op 21 februari 1765 te Dinwiddie County, VA en overleden op 7 januari 1839 te Baton Rouge, LA, oud 73 jaar. Gouverneur:
29-11-1810 - 10-12-1810