Tuvalu
Funafuti

Tuvalu
TUV
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Tuvalu heeft sinds 1975 een regeringsleider.
1975-1981 Sir Toaripi Lauti, heette voor 1980 Toalipi Lauti, geboren op 28 november 1928 te Toaripi, Papua-Nieuw Guinea en overleden op 25 mei 2014 te Funafuti. Hoogste Minister:
02-10-1975 - 01-10-1978
Premier:
01-10-1978 - 08-09-1981
1981-1989 Sir Tomasi Puapua, geboren op 10 september 1938 te Nanumanga. Premier:
08-09-1981 - 16-10-1989
1989-1993 Bikenibeu Paeniu, geboren op 10 mei 1956 te Bikenibeu. Premier:
16-10-1989 - 10-12-1993
1993-1996 Sir Kamuta Latasi, geboren op 4 september 1936 te Lauli'i, Samoa. Premier:
10-12-1993 - 24-12-1996
1996-1999 Bikenibeu Paeniu, geboren op 10 mei 1956 te Bikenibeu. Premier:
24-12-1996 - 27-04-1999
1999-2000 Ionatana Ionatana, geboren op 5 september 1938 te Funafuti en overleden op 8 december 2000 te Funafuti. Premier:
27-04-1999 - 08-12-2000
2000-2001 Lagitupu Tuilimu, geboorte niet bekend. Interim Premier:
08-12-2000 - 24-02-2001
2001 Faimalaga Luka, geboren op 15 april 1940 en overleden op 19 augustus 2005 te Suva, Fiji. Premier:
24-02-2001 - 14-12-2001
2001-2002 Koloa Talake, geboren op 7 juni 1934 te Vaitupu en overleden op 26 mei 2008 Auckland, Nieuw-Zeeland. Premier:
14-12-2001 - 02-08-2002
2002-2004 Saufatu Sopoanga, geboren op 22 februari 1952 te Nukufetau. Premier:
02-08-2002 - 27-08-2004
2004-2006 Maatia Toafa, geboren op 1 mei 1954. Interim Premier:
27-08-2004 - 11-10-2004
Premier:
11-10-2004 - 14-08-2006
2006-2010 Apisai Ielemia, geboren op 19 augustus 1955 en overleden op 19 november 2018 te Funafuti. Premier:
14-08-2006 - 29-09-2010
2010 Maatia Toafa, geboren op 1 mei 1954. Premier:
29-09-2010 - 24-12-2010
2010-2013 Willy Telavi, geboren op 28 januari 1954 te Nanumea. Premier:
24-12-2010 - 01-08-2013
2013-2019 Enele Sosene Sopoaga, geboren op 10 februari 1956 te Nukufetau. Interim Premier:
01-08-2013 - 05-08-2013
Premier:
05-08-2013 - 19-09-2019
2019- ? Kausea Natano, geboren ca. 1958. Premier:
19-09-2019 - heden