Tunesië
Tunis

Republiek Tunesië
TUN
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1850     1875     1900     1910     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Eind 18e eeuw zijn twee regeringsleiders bekend alvorens in 1800 de Grootvizier van Tunis deze functie toegewezen kreeg:
17??-1782 Radzjab Chaznadar, overleden op 21 mei 1797. Leider van der Regering:
17?? - 1782
1782-1800 Moestafa Chodzja, geboren circa 1728 in de Kaukasus en overleden op 10 oktober 1800. Leider van der Regering:
1782 - 10-10-1800
       
1800-1815 Joessef Saheb Ettabaâ, geboren circa 1765 in Moldavië en overleden op 23 januari 1815 te Le Bardo. Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
10-10-1800 - 23-01-1815
1815-1822 Mohamed Arbi Zarroek Chaznadar, geboren circa 1760 te Le Bardo en overleden op 29 oktober 1822 te Le Bardo. Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
1815 - 29-10-1822
1822-1829 Hoessein Chodzja, geboren in Favignana, Sicilië, Italië en overleden in 1857 te Tunis.
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
1822 - 1829
1829-1837 Sjakir Saheb Ettabaâ, geboren circa 1790 te Tsjerkessië, Rusland en overleden op 11 september 1837 te Le Bardo.
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
1829 - 1837
1837-1855 Moestafa Saheb Ettabaâ, geboren in 1784 te Georgië en overleden op 10 mei 1861 te Le Bardo.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
1837 - 1855
1855-1873 Moestafa Chaznadar, geboren als Georgios Kalkias Stravelakis, geboren in 1817 te Kardamila, Chios, Griekenland en overleden op 26 juli 1878 te Tunis.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
1855 - 22-10-1873
1873-1877 Heireddine Pasja, geboren in 1822/23 te Tsjerkessië, Rusland en overleden op 30 januari 1890 te Istanboel, Turkije.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
22-10-1873 - 21-07-1877
1877-1878 Mohamed Chaznadar, geboren circa 1810 te Kos, Griekenland en overleden in 1889 te La Marsa. 

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
21-07-1877 - 24-08-1878
1878-1881 Moestafa Ben Ismaïl, geboren circa 1850 te Bizerte en overleden in 1887 of 1892 te Istanboel, Turkije.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
24-08-1878 - 12-09-1881
1881-1882 Mohamed Chaznadar, geboren circa 1810 te Kos, Griekenland en overleden in 1889 te La Marsa. 

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
12-09-1881 - ??-10-1882
1882-1907 Mohamed Aziz Boeattoer, geboren in 1825 te Tunis en overleden op 4 februari 1907 te La Marsa.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
??-10-1882 - 04-02-1907
1907   vacant 04-02-1907 - 18-02-1907
1907-1908 M'hamed Djelloeli, geboren in februari 1826 te Tunis en overleden in juni 1908 te Tunis.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
18-02-1907 - ??-06-1908
1908-1915 Joessef Dzjaït, geboren in 1830 te Tunis en overleden in oktober 1915 te Dhul-Hijah.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
??-06-1908 - ??-06-1915
1915-1922 Mohamed Tajeb Djelloeli, geboren in 1857 en overleden in 1944.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als regeringsleider:
??-06-1915 - ??-05-1922

De Grootvizier van de Beylik van Tunis krijgt van 1922 de functie van premier:
1922-1926 Moestafa Dingoeizli, geboren in 1865 te Tunis en overleden op 20 oktober 1926.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
??-05-1922 - 20-10-1926
1926-1932 Tsjelil Boehageb, geboren op 27 augustus 1863 te Tunis en overleden op 8 februari 1942 te La Marsa.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
20-10-1926 - 02-03-1932
1932-1942 Mohamed Hadi Lachoea, geboren in 1872 te Tunis en overleden in 1949 te Tunis.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
02-03-1932 - 31-12-1942
1943 M'hamed Tsjenik, geboren in mei 1889 te Tunis en overleden op 20 november 1976 te Radès.

PND
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
01-01-1943 - 15-05-1943
1943-1947 Slaheddine Baccoesj, geboren op 14 augustus 1883 en overleden op 24 december 1959.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
15-05-1943 - 21-07-1947
1947-1950 Moestafa Kaak, geboren op 17 april 1893 te Tunis en overleden 6 juli 1984 te Tunis.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
21-07-1947 - 17-08-1950
1950-1952 M'hamed Tsjenik, geboren in mei 1889 te Tunis en overleden op 20 november 1976 te Radès.

PND
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
17-08-1950 - 26-03-1952
1952   vacant 26-03-1952 - 12-04-1952
1952-1954 Slaheddine Baccoesj, geboren op 14 augustus 1883 en overleden op 24 december 1959.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
12-04-1952 - 02-03-1954
1954 Mohamed Salah Mzali, geboren op 11 februari 1896 te Monastir en overleden op 22 november 1984.

Partijloos
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
02-03-1954 - 06-07-1954
1954 Georges Dupoizat, geboren in 1909 en overleden in 1975.

Partijloos
Interim premier:
06-07-1954 - 07-08-1954
1954-1956 Tahar Ben Ammar, geboren op 25 november 1889 te Tunis en overleden op 10 mei 1985 te Tunis.

PD
Grootvizier Beylik Tunis als premier:
07-08-1954 - 20-03-1956

Ammar was de laatste premier onder Frans bewind en de eerste van het Koninkrijk Tunesië. Tweede en gelijk laatste premier van het Koninkrijk is Boerguiba. Na het uitroepen van de Republiek wordt hij president en schaft het premierschap af tot 1969, wanneer Ladgham aantreedt als eerste premier van de republiek Tunesië.
1956 Tahar Ben Ammar, geboren op 25 november 1889 te Tunis en overleden op 10 mei 1985 te Tunis.

PD
Premier van het Koninkrijk Tunesië:
20-03-1956 - 11-04-1956
1956-1957 Habib Boerguiba, geboren op 3 augustus 1903 te Monastir en overleden op 6 april 2000 te Monastir.

PND
Premier van het Koninkrijk Tunesië:
11-04-1956 - 25-07-1957
1957-1969   afgeschaft 25-07-1957 - 19-10-1969
1969-1970 Bahi Ladgham, geboren op 10 januari 1913 te Tunis en overleden op 13 april 1998 te Parijs, Frankrijk.

PSD
Premier:
19-10-1969 - 02-11-1970
1970-1980 Mohamed al-Hadi Ben Amira Ben Mohamed Noeira, geboren op 5 april 1911 te Monastir en overleden op 25 januari 1993 te La Marsa.

PSD
Premier:
02-11-1970 - 23-04-1980
1980-1986 Mohamed Mzali, geboren op 23 december 1925 te Monastir en overleden op 23 juni 2010 te Parijs, Frankrijk.

PSD
Premier:
23-04-1980 - 08-07-1986
1986-1987 Rasjid Sfar, geboren op 11 september 1933 te Mahdia.

PSD
Premier:
08-07-1986 - 02-10-1987
1987 Zine al-Abidine Ben Ali, geboren op 3 september 1936 te Hammam-Sousse en overleden op 19 september 2019 te Djedda.

PSD
Premier:
02-10-1987 - 07-11-1987
1987-1989 Hédi Baccoesj, geboren op 15 januari 1930 te Hammam Sousse en overleden op 21 januari 2020.

PSD, sinds 1988 RCD
Premier:
07-11-1987 - 27-09-1989
1989-1999 Hamed Karoei, geboren op 30 december 1927 te Sousse en overleden op 27 maart 2020 te Sousse.

RCD
Premier:
27-09-1989 - 17-11-1999
1999-2011 Mohamed Ghannoechi, geboren op 18 augustus 1941 te Sousse.

RCD, sinds 2011 Partijloos
Premier:
17-11-1999 - 27-02-2011
2011 Mohammed Bedzji Caïd Essebsi, geboren op 29 november 1926 te Sidi Bou Saïd en overleden op 25 juli 2019 te Tunis.

Partijloos

Premier:
27-02-2011 - 24-12-2011
2011-2013 Hamadi Dzjebali, geboren op 13 oktober 1949 te Sousse.

HN
Hoofd van de Regering:
24-12-2011 - 14-03-2013
2013-2014 Ali Laarayedh, geboren op 19 juli 1955 te Medenine.

HN
Hoofd van de Regering:
14-03-2013 - 29-01-2014
2014-2015 Mehdi Dzjomaâ, geboren op 21 april 1962 te Mahdia.

Partijloos
Hoofd van de Regering:
29-01-2014 - 06-02-2015
2015-2016 Habib Essid, geboren op 1 juni 1949 te Sousse.

NT
Hoofd van de Regering:
06-02-2015 - 27-08-2016
2016-2020 Joessef Tsjahed, geboren op 18 september 1975 te Tunis.

NT, sinds 2019 TT
Hoofd van de Regering:
27-08-2016 - 27-02-2020
2019 Kamel Moerdzjane, geboren op 9 mei 1948 te Hammam Sousse.

TT
Interim Hoofd van de Regering voor Tsjahed:
22-08-2019 - 30-10-2019
(presidentskandidatuur Tsjahed)
2020 Eljes Fachfach, geboren in 1972 te Tunis.

FDTL
Hoofd van de Regering:
27-02-2020 - 02-09-2020
2020- ? Hitsjem Metsjitsji, geboren in januari 1974 te Bou Salem.

FDTL
Hoofd van de Regering:
02-09-2020