Togo
Lomé

Republiek Togo
TGO
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1995     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Togo werd op 27 april 1960 geheel onafhankelijk van Frankrijk. Het Franse territorium kende al sinds 1956 een premier, als autonome republiek en als republiek(nog steeds onder Frans bewind). Na de onafhankelijkheid in 1960 bleef Olympio premier. Een jaar later schafte hij de functie af. In 1991 werd er voor het eerst weer een nieuwe premier aangesteld:
1956-1958 Nicolas Grunitzky, geboren op 5 april 1913 te Atakpamé en overleden op 27 september 1969 te Parijs, Frankrijk.

PTP
Premier:
10-09-1956 - 16-05-1958
1958-1961 Sylvanus Épiphanio Olympio, geboren op 6 september 1902 te Lomé en overleden op 13 januari 1963 te Lomé.

CUT
Premier:
16-05-1958 - 12-04-1961
1961-1991   afgeschaft  12-04-1961 - 27-08-1991
1991-1994 Joseph Kokou Koffigoh, geboren in 1948 te Kpélé Dafo.

CFN
Premier:
27-08-1991 - 23-04-1994
1994-1996 Édouard Kodjovi Kodjo, geboren op 23 mei 1938 te Sokodé en overleden op 11 april 2020 te Parijs, Frankrijk.

UTD
Premier:
23-04-1994 - 20-08-1996
09-06-2005 - 20-09-2006
1996-1999 Kwassi Klutse, geboren op 29 juli 1945 te Agbélouvé.

RPT
Premier:
20-08-1996 - 21-05-1999
1999-2000 Eugene Koffi Adoboli, geboren op 3 oktober 1934 te Togo.

RPT
Premier:
21-05-1999 - 31-08-2000
2000-2002 Messan Agbéyomé Gabriel Kodjo, geboren op 12 oktober 1954 te Tokpli.

RPT
Premier:
31-08-2000 - 29-06-2002
2002-2005 Koffi Sama, geboren in 1944 te Amoutchou.

RPT
Premier:
29-06-2002 - 09-06-2005
2005-2006 Édouard Kodjovi Kodjo, geboren op 23 mei 1938 te Sokodé en overleden op 11 april 2020 te Parijs, Frankrijk.

CPP
Premier:
09-06-2005 - 20-09-2006
2006-2007 Yawovi Madji Agboyibo, geboren op 31 december 1943 te Kouvé en overleden op 30 mei 2020 te Parijs, Frankrijk.

CAR
Premier:
20-09-2006 - 06-12-2007
2007-2008 Komlan Mally, geboren op 12 december 1960 te Adiva.

RPT
Premier:
06-12-2007 - 08-09-2008
2008-2012 Gilbert Fossoun Houngbo, geboren op 4 februari 1961 te Togo.

Partijloos
Premier:
08-09-2008 - 23-07-2012
2012-2015 Arthème Kwesi Séléagodji Ahoomey-Zunu, geboren op 1 december 1958 te Lomé.

CPP, sinds 2013 UNIR
Premier:
23-07-2012 - 10-06-2015
2015-2020 Komi Sélom Klassou, geboren op 10 februari 1960 te Notsé.

UNIR
Premier:
10-06-2015 - 28-09-2020
2020- ?  Victoire Sidémého Dzidudu Dogbé Tomegah, geboren op 23 december 1959 te Lomé.

UNIR
Premier:
28-09-2020 - heden