Tadzjikistan
Dushanbe

Republiek Tadzjikistan
TJK
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

SOEVEREINITEIT VAN TADZJIKISCHE SSR UITGEROEPEN: 24 AUGUSTUS 1990
REPUBLIEK TADZJIKISTAN: 31 AUGUSTUS 1991
 
   
  09-09-1991 - 24-11-1992 24-11-1992 - heden  
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Soevereiniteit van de Sovjetrepubliek Tadzjikistan werd in 1990 uitgeroepen door de voorzitter van de Hoogste Sovjet, Kachar Machkamov, die in november dat jaar geïnstalleerd werd tot president en bij het uitroepen van de onafhanleijke republiek in 1991 de scepter overdroeg aan Aslanov als interim president.
1990-1991 Kachor Machkamovitsj Machmakov, geboren op 16 april 1932 te Khujand en overleden op 8 juni 2016 te Dushanbe, oud 84 jaar.

KPT
Voorzitter van de Hoogste Sovjet:
24-08-1990 - 30-11-1990
President:
30-11-1990 - 31-08-1991
1991 Kadriddin Aslonovitsj Aslonov, geboren op 29 mei 1947 te Garmski en overleden in november 1992 te Kurgan Tjoebe, oud 45 jaar.

CPT
Interim President:
31-08-1991 - 23-09-1991
1991-1992 Rahmon Nabijevitsj Nabijev, geboren op 5 oktober 1930 te Sjeikburhan en overleden op 10 of 11 april 1993 te Khujand, oud 62 jaar.

CPT
Interim President:
23-09-1991 - 02-12-1991
President:
02-12-1992 - 07-09-1992
1992-1994 Akbarsjo Iskandarovitsj Iskandarov, geboren op 1 augustus 1951 te Darvoz.

Partijloos
Interim President:
07-09-1992 - 19-11-1992
1994- ? Emomali Sjaripovitsj Rachmon, geboren Rachmonov, geboren op 5 oktober 1952 te Dangara.

Partijloos, sinds 1994 PDPT
Interim President:
19-11-1992 - 27-11-1992
Voorzitter van de Hoogste Raad:
27-11-1992 - 16-11-1994
President:
16-11-1994 - heden