Suriname
Paramaribo

Republiek Suriname
SUR
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders/vicepresidenten
 
ga direct naar:     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1948 wordt de regering geleid door een premier. In 1988 wordt het ambt afgeschaft en wordt de president regeringsleider. Daarna is de vicepresident de tweede hoogste regeringsfunctie in Suriname. De premiers:
1948-1949 Arthur John May, geboren op 2 juli 1903 te Paramaribo en overleden op 8 februari 1979 te Leidschendam, Nederland.

Partijloos
Voorzitter van het College van Assistentie:
05-04-1948 - 25-06-1948
Voorzitter van het College van Algemeen Bestuur:
25-06-1948 - 21-06-1949
1949-1951 Julius Caesar de Miranda, geboren op 3 april 1906 te Paramaribo en overleden op 28 november 1956 te Paramaribo.

NPS
Voorzitter van het College van Algemeen Bestuur:
21-06-1949 - 20-01-1950
Voorzitter van de Regeringsraad:
20-01-1950 - 02-04-1951
1951 Jacques Adam Drielsma, geboren op 14 oktober 1886 te Amsterdam, Nederland en overleden in 1975 te Amsterdam, Nederland.

Partijloos
Voorzitter van de Regeringsraad:
05-04-1951 - 04-06-1951
1951-1952 Johannes Ate Eildert Buiskool, geboren op 15 september 1899 te Koedijk, Nederland en overleden op 30 oktober 1960 te Gorssel, Nederland.

Partijloos
Voorzitter van de Regeringsraad:
04-06-1951 - 06-09-1952
1952 Adriaan Cornelis Jasper Marius Alberga, geboren op 14 februari 1887 te Paramaribo en overleden op 4 december 1952.

Partijloos
Voorzitter van de Regeringsraad:
06-09-1952 - 04-12-1952
1952-1955 Archibald Currie, geboren op 7 maart 1888 te Beneden-Cottica en overleden op 28 november 1986 te Rijswijk, Nederland.

NPS
Interim Voorzitter van de Regeringsraad:
04-12-1952 - 20-08-1954
Voorzitter van de Regeringsraad:
20-08-1954 - 15-12-1954
Premier:
15-12--1954 - 16-04-1955
1955-1958 Johan Henri Eliza Ferrier, geboren op 12 mei 1910 te Paramaribo en overleden op 4 januari 2010 te Oegstgeest, Nederland.

NPS
Premier:
16-04-1955 - 16-07-1958
1958-1963 Severinus Desiré Emanuels, geboren op 27 februari 1910 te Rotterdam, Nederland en overleden op 27 augustus 1981 te 's-Gravenhage, Nederland.

NPS
Premier:
16-07-1958 - ??-06-1963
1963-1969 Johan Adolf Pengel, geboren op 20 januari 1916 te Paramaribo en overleden op 5 juni 1970 te Paramaribo.

NPS
Premier:
??-06-1963 - 05-03-1969
1969 Arthur John May, geboren op 2 juli 1903 te Paramaribo en overleden op 8 februari 1979 te Leidschendam, Nederland.

Partijloos
Interim Premier:
05-03-1969 - 20-11-1969
1969-1973 Jules Sedney, geboren op 28 september 1922 te Paramaribo en overleden op 18 juni 2020 te Paramaribo.

PNP
Premier:
20-11-1969 - 24-12-1973
1973-1980 Henck Alphonsus Eugène Arron, geboren op 25 april 1936 te Paramaribo en overleden op 4 december 2000 te Alphen aan den Rijn, Nederland.

NPS + NPK
Premier:
24-12-1973 - 25-02-1980
1980   vacant 25-02-1980 - 15-03-1980
1980-1982 Hendrick Rudolf Chin A Sen, geboren op 18 januari 1934 te Albina en overleden op 11 augustus 1999 te Paramaribo.

Partijloos
Premier:
15-03-1980 - 04-02-1982
1982   vacant 04-02-1982 - 31-03-1982
1982 Henry Roëll Neijhorst, geboren in 1940.

Partijloos
Premier:
31-03-1982 - 09-12-1982
1982-1983   vacant 09-12-1982 - 26-02-1983
1983-1984 Liakat Ali Errol Alibux, geboren op 30 november 1948 te Paramaribo.

PALU
Premier:
26-02-1983 - 08-01-1984
1984   vacant 08-01-1984 - 03-02-1984
1984-1986 Willem Alfred Udenhout, geboren op 29 september 1937 te Coronie.

Partijloos
Premier:
03-02-1984 - 17-07-1986
1986-1987 Pretaapnarian Shawh Radhecheran Radhakishun, geboren in 1934 en overleden op 6 januari 2001 te Paramaribo.

VHP
Premier:
17-07-1986 - 07-04-1987
1987-1988 Jules Albert Wijdenbosch, geboren op 2 mei 1941 te Paramaribo.

NDP
Premier:
07-04-1987 - 26-01-1988

De vicepresidenten (voorzitters van de Ministerraad ex officio):
1988-1990 Henck Alphonsus Eugène Arron, geboren op 25 april 1936 te Paramaribo en overleden op 4 december 2000 te Alphen aan den Rijn, Nederland.

NPS + FDO
Vicepresident:
26-01-1988 - 29-12-1990
1990-1991   vacant 29-12-1990 - 07-01-1991
1991 Jules Albert Wijdenbosch, geboren op 2 mei 1941 te Paramaribo.

NDP
Vicepresident:
07-01-1991 - 16-09-1991
1991-1996 Jules Rattankoemar Adjodhia, geboren op 27 januari 1945 te Wanica.

VHP + NF
Vicepresident:
16-09-1991 - 15-09-1996
1996-2000 Pretaapnarian Shawh Radhecheran Radhakishun, geboren in 1934 en overleden op 6 januari 2001 te Paramaribo.

BVD
Vicepresident:
15-09-1996 - 12-08-2000
2000-2005 Jules Rattankoemar Adjodhia, geboren op 27 januari 1945 te Wanica.

VHP + NF
Vicepresident:
12-08-2000 - 12-08-2005
2005-2010 Ramdien Sardjoe, geboren op 10 oktober 1935 te Suriname.

VHP + NF
Vicepresident:
12-08-2005 - 12-08-2010
2010-2015 Robert Leo Antonius Ameerali, geboren op 16 augustus 1961 te Paramaribo.

ABOP + MC
Vicepresident:
12-08-2010 - 12-08-2015
2015-2020 Michael Ashwin Satyandre Adhin, geboren op 10 juni 1980 te Paramaribo.

NDP
Vicepresident:
12-08-2015 - 16-07-2020
2020- ? Ronnie Brunswijk, geboren op 7 maart 1961 te Moiwana.

ABOP
Vicepresident:
16-07-2020 - heden