Suriname
Paramaribo

Republiek Suriname
SUR
locatie
regeringsleiders/vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 25 NOVEMBER 1975
 
25-11-1975 - heden
ga direct naar:     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Suriname werd in 1975 onafhankelijk van Nederland en gouverneur-generaal Ferrier wordt in dat jaar de eerste president. In 1988 wordt het premierschap afgeschaft en is de president tevens regeringsleider:
1975-1980 Johan Henri Eliza Ferrier, geboren op 12 mei 1910 te Paramaribo en overleden op 4 januari 2010 te Oegstgeest, Nederland.

Partijloos
President:
25-11-1975 - 13-08-1980
1980 Désiré Delano Bouterse, geboren op 13 oktober 1945 te Domburg.

Militair
Nationaal Legerleider:
13-08-1980 - 15-08-1980
1980-1982 Hendrick Rudolf Chin A Sen, geboren op 18 januari 1934 te Albina en overleden op 11 augustus 1999 te Paramaribo.

PNR
President:
15-08-1980 - 04-02-1982
1982 Désiré Delano Bouterse, geboren op 13 oktober 1945 te Domburg.

Militair
Nationaal Legerleider:
04-02-1982 - 08-02-1982
1982-1988 Lachmipersad Frederik Ramdat Misier, geboren op 28 oktober 1926 te Nieuw Nickerie en overleden op 27 juni 2004 te Paramaribo.

Partijloos
Interim President:
08-02-1982 - 25-01-1988
1988-1990 Ramsewak Shankar, geboren op 6 november 1937 te Nieuw Amsterdam.

VHP
President:
25-01-1988 - 24-12-1990
1990 Ivan Frank Graanoogst, geboren circa 1955 in Paramaribo.

Militair
Nationaal Legerleider:
24-12-1990 - 30-12-1990
1990-1991 Johannes Samuel Petrus Kraag, geboren op 29 juli 1913 te Hamilton en overleden op 24 mei 1996 te Paramaribo.

NPS + FDO
President:
30-12-1990 - 16-09-1991
1991-1996 Runaldo Ronald Venetiaan, geboren op 18 juni 1936 te Paramaribo.

NPS + NF
President:
16-09-1991 - 14-09-1996
1996-2000 Jules Albert Wijdenbosch, geboren op 2 mei 1941 te Paramaribo.

NDP
President:
14-09-1996 - 12-08-2000
2000-2010 Runaldo Ronald Venetiaan, geboren op 18 juni 1936 te Paramaribo.

NPS + NF
President:
12-08-2000 - 12-08-2010
2010-2020 Désiré Delano Bouterse, geboren op 13 oktober 1945 te Domburg.

NDP + MC
President:
12-08-2010 - 16-07-2020
2020- ? Chandrikapersad Santokhi, geboren op 3 februari 1959 te Lelydorp.

VHP
President:
16-07-2020 - heden