Sri Lanka
Sri Jayawardenepura Kotte

Democratische Republiek Sri Lanka
LNK
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Ceylon heeft sinds 1947 en Sri Lanka sinds 1972 zijn eigen regeringsleider.
1947-1952 Don Stephen Senanajake, geboren op 20 oktober 1884 te Botale en overleden op 22 maart 1952 te Colombo.

EJP
Premier:
24-09-1947 - 22-03-1952
1952-1953 Dudley Shelton Senanajake, geboren op 19 juni 1911 en overleden op 13 april 1973 te Colombo.

EJP
Premier:
26-03-1952 - 12-10-1953
1953-1956 Sir John Lionel Kotelawala, geboren op 4 april 1897 en overleden op 2 oktober 1980 te Colombo.

EJP
Premier:
12-10-1953 - 12-04-1956
1956-1959 Solomon West Ridgeway Dias Bandaranaike, geboren op 8 januari 1899 te Colombo en vermoord op 26 september 1959 te Colombo.

SLNP
Premier:
12-04-1956 - 26-09-1959
1959-1960 Wijejananda Dahanajake, geboren op 22 oktober 1902 te Galle en overleden op 4 mei 1997 te Galle.

SLNP
Premier:
26-09-1959 - 21-03-1960
1960 Dudley Shelton Senanajake, geboren op 19 juni 1911 en overleden op 13 april 1973 te Colombo.

EJP
Premier:
21-03-1960 - 21-07-1960
1960-1965 Sirimavo Dias Bandaranaike, geboren Ratwatte, geboren op 17 april 1916 te Balangoda en overleden op 10 oktober 2000 bij Colombo.

SLNP
Premier:
21-07-1960 - 25-03-1965
1965-1970 Dudley Shelton Senanajake, geboren op 19 juni 1911 en overleden op 13 april 1973 te Colombo.

EJP
Premier:
25-03-1965 - 29-05-1970
1970-1977 Sirimavo Dias Bandaranaike, geboren Ratwatte, geboren op 17 april 1916 te Balangoda en overleden op 10 oktober 2000 bij Colombo.

SLNP
Premier:
29-05-1970 - 23-07-1977
1977-1978 Dzjoenius Richard Dzjajewardene, geboren op 17 september 1906 te Colombo en overleden op 1 november 1996 te Colombo.

EJP
Premier:
23-07-1977 - 06-02-1978
1978-1989 Ranasinghe Premadasa, geboren op 23 juni 1924 te Colombo en vermoord op 1 mei 1993 te Colombo.

EJP
Premier:
06-02-1978 - 03-03-1989
1989-1993 Dingiri Banda Wijetoenga, geboren op 15 februari 1916 of 1922 te Udunuwara en overleden op 21 september 2008 te Kandy.

EJP
Premier:
03-03-1989 - 07-05-1993
1993-1994 Ranil Wickremesinghe, geboren op 24 maart 1949 te Colombo.

EJP
Premier:
07-05-1993 - 19-08-1994
1994 Tsjandrika Koemaratoenga, geboren Bandaranaike, geboren op 29 juni 1945 te Athenegalle.

SLNP
Premier:
19-08-1994 - 14-11-1994
1994-2000 Sirimavo Dias Bandaranaike, geboren Ratwatte, geboren op 17 april 1916 te Balangoda en overleden op 10 oktober 2000 bij Colombo.

SLNP
Premier:
14-11-1994 - 10-08-2000
2000-2001 Ratnasiri Wickremanajake, geboren op 5 mei 1933 te Sri Lanka en overleden op 27 december 2016 te Colombo.

SLNP
Premier:
10-08-2000 - 09-12-2001
2001-2004 Ranil Wickremesinghe, geboren op 24 maart 1949 te Colombo.

EJP
Premier:
09-12-2001 - 06-04-2004
2004-2005 Percy Mahendra 'Mahinda' Radzjapaksa, geboren op 18 november 1945 te Weerakatiya.

SLNP
Premier:
06-04-2004 - 21-11-2005
2005-2010 Ratnasiri Wickremanajake, geboren op 5 mei 1933 te Sri Lanka en overleden op 27 december 2016 te Colombo.

SLNP
Premier:
21-11-2005 - 21-04-2010
2010-2015 Disanajake Moedijanselage 'Du Mi' Dzjajaratne, geboren op 4 juni 1931 te Colombo en overleden op 19 november 2019 te Kandy.

SLNP
Premier:
21-04-2010 - 09-01-2015
2015-2018 Ranil Wickremesinghe, geboren op 24 maart 1949 te Colombo.

EJP
Premier:
09-01-2015 - 26-10-2018
Premier volgens het Parlement:
26-10-2018 - 16-12-2018
(constitutionele crisis, zie Rajapaksa hieronder)
2018 Percy Mahendra 'Mahinda' Radzjapaksa, geboren op 18 november 1945 te Weerakatiya.

SLPP
Premier aangewezen door de President:
26-10-2018 - 16-12-2018
(constitutionele crisis, zie Wickremesinghe hierboven)
2018-2019 Ranil Wickremesinghe, geboren op 24 maart 1949 te Colombo.

EJP
Premier:
16-12-2018 - 21-11-2019
2019- ? Percy Mahendra 'Mahinda' Radzjapaksa, geboren op 18 november 1945 te Weerakatiya.

SLPP
Premier:
21-11-2019 - heden