Sri Lanka
Sri Jayawardenepura Kotte

Democratische Republiek Sri Lanka
LNK
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK BINNEN BRITSE GEMENEBEST ALS CEYLON: 4 FEBRUARI 1948
REPUBLIEK SRI LANKA: 22 MEI 1972
DEMOCRATISCHE REPUBLIEK SRI LANKA: 7 SEPTEMBER 1978
 
04-02-1948 - 02-03-1951 02-03-1951 - 22-05-1972 22-05-1972 - heden
ga direct naar:     gouverneurs-generaal     onafh. 1972     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Ceylon werd in 1948 een onafhankelijke republiek binnen het Britse Gemenebest, met een gouverneur-generaal als vertegenwoordiger van de monarch.
1948-1952 Alfred Frederick Arthur George VI, geboren op 14 december 1895 te Sandringham, Verenigd Koninkrijk en overleden op 6 februari 1952 te Sandringham, Verenigd Koninkrijk. Koning:
04-02-1948 - 06-02-1952
1952-1972 Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen, Verenigd Koninkrijk. Koningin:
06-02-1952 - 22-05-1972
       
1948-1949 Sir Henry Monck-Mason Moore, geboren op 18 maart 1887 te Londen, Verenigd Koninkrijk en overleden 26 maart 1964 te Kaapstad, Zuid Afrika. Gouverneur-Generaal:
04-02-1948 - 05-07-1949
1949-1954 Herwald Ramsbotham, 1st Viscount Soulbury, geboren op 6 maart 1887 te Winterbrook of Wallingford, Verenigd Koninkrijk en overleden op 30 januari 1971. Gouverneur-Generaal:
05-07-1949 - 17-07-1954
1954-1962 Sir Oliver Ernest Goenetilleke, geboren op 20 oktober 1892 te Trincomalee en overleden op 17 december 1978 te Colombo. Gouverneur-Generaal:
17-07-1954 - 02-03-1962
1962-1972 William Gopallawa, geboren op 17 september 1897 te Matale en overleden op 31 januari 1981 te Colombo. Gouverneur-Generaal:
02-03-1962 - 22-05-1972

In 1972 werd Ceylon geheel onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk als Sri Lanka, met gouverneur-generaal Gopallawa als eerste president:
1972-1978 William Gopallawa, geboren op 17 september 1897 te Matale en overleden op 31 januari 1981 te Colombo.

Partijloos
President:
22-05-1972 - 04-02-1978
1978-1989 Dzjoenius Richard Dzjajewardene, geboren op 17 september 1906 te Colombo en overleden op 1 november 1996 te Colombo.

EJP
President:
04-02-1978 - 02-01-1989
1989-1993 Ranasinghe Premadasa, geboren op 23 juni 1924 te Colombo en vermoord op 1 mei 1993 te Colombo.

EJP
President:
02-01-1989 - 01-05-1993
1993-1994 Dingiri Banda Wijetoenga, geboren op 15 februari 1916 te Udunuwara en overleden op 21 september 2008 te Kandy.

EJP
President:
01-05-1993 - 12-11-1994
1994-2005 Tsjandrika Koemaratoenga, geboren Bandaranaike, geboren op 29 juni 1945 te Athenegalle.

SLNP
President:
12-11-1994 - 19-11-2005
2005-2015 Percy Mahendra 'Mahinda' Radzjapaksa, geboren op 18 november 1945 te Weerakatiya.

SLNP
President:
19-11-2005 - 09-01-2015
2015-2019 Pallewatte Gamaralalage Maithripala Japa Sirisena, geboren op 3 september 1951 te Yagoda.

SLNP
President:
09-01-2015 - 18-11-2019
2019- ? Nandasena Gotabaja Radzjapaksa, geboren op 20 juni 1949 te Palatuwa.

SLPP
President:
18-11-2019 - heden