Somalië
Mogadishu

Federale Republiek Somalië
SOM
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK (VK) STAAT SOMALILAND: 26 JUNI 1960
ONAFHANKELIJK (ITALIË) EN SAMENVOEGING MET SOMALILAND TOT REPUBLIEK SOMALIË: 1 JULI 1960
DEMOCRATISCHE REPUBLIEK SOMALIË: 21 OKTOBER 1969
REPUBLIEK SOMALIË: 21 JULI 1991
FEDERALE REPUBLIEK SOMALIË: 1 AUGUSTUS 2012

 
26-06-1960 - heden
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1960 werd Brits Somaliland onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk en vijf dagen later werd Italiaans Somaliland onafhankelijk van Italië. Op diezelfde dag werd het land verenigd in de Republiek Somalië met als staatshoofd een president. In de periode.
Hoewel het land presidenten en andere leiders had, heerste er vanaf november 1991 anarchie en tot 27 augustus 2000 was er geen sprake meer van een generale regeringsstructuur.
1960 Mohamed Hadzji Ibrahim Egal, geboren op 15 augustus 1928 te Odweyne, Somaliland en overleden op 3 mei 2002 te Pretoria, Zuid-Afrika, oud 73 jaar.

SNL
Premier en de facto Staatshoofd van de Staat Somaliland:
25-06-1960 - 01-07-1960
1960-1967 Aden Abdoellah Osman Dar, geboren op 9 december 1908 te Beledweyne en overleden op 8 juni 2007 te Nairobi, Kenya, oud 98 jaar.

SYL
Voorzitter van de Wetgevende Vergadering:
01-07-1960 - 01-07-1960
Voorlopig President:
01-07-1960 - 06-07-1967
President:
06-07-1960 - 10-06-1967
1967-1969 Abdirasjid Ali Sjermarke, geboren op 8 juni of 16 november 1919 te Harardhere en vermoord op 15 oktober 1969 te Las Anod, oud 60 of 59 jaar.

SYL
President:
10-06-1967 - 15-10-1969
1969 Sjeich Mochtar Mohamed Hoessein, geboren in 1912 in Xuddur en overleden op 12 juni 2012 te Nairobi, Kenia, oud ± 100 jaar.

SYL
President:
15-10-1969 - 21-10-1969
1969-1991 Mohamed Siad Barre, geboren in 1910 te Shilavo of 6 oktober 1919 te Garbahaarrey en overleden op 2 januari 1995 te Lagos, Nigeria, oud 84 of 75 jaar.

Militair, sinds 1976 SRSP
President van de Hoogste Revolutionaire Raad:
21-10-1969 - 01-07-1976
President:
01-07-1976 - 26-01-1991
1991-1997 Ali Machdi Mohamed, geboren op 1 januari 1939 te Jowhar en overleden op 10 maart 2021 te Nairobi, Kenia, oud 82 jaar.

USC/SSA
Interim President:
26-01-1991 - 21-07-1991
President:
21-07-1991 - 04-04-1997
1995-1996 Mohamed Farrach Hassan Ajdid, geboren op 15 december 1934 te Beledweyne en vermoord op 1 augustus 1996 te Mogadishu, oud 61 jaar. Vader van Hoessein Ajdid.

USC/SSA
Interim President in oppositie:
15-06-1995 - 01-08-1996
1996-1998 Hoessein Mohamed Farrach Ajdid, geboren op 16 augustus 1962 te Mudug, oud jaar. Zoon Mohamed Ajdid.

USC/SSA
Interim President in oppositie:
04-08-1996 - 20-03-1998
Ali Mahdi Mohamed, geboren op 1 januari 1939 te Jowhar en overleden op 10 maart 2021 te Nairobi, Kenia, oud 82 jaar.

USC/SSA
Co-Voorzitter van de Raad van Nationale Redding:
04-04-1997 - 27-08-2000
Osman Hassan Ali 'Ato', geboren in 1940 en overleden op 5 augustus 2013, oud ± 73 jaar.

USC/SSA
Co-Voorzitter van de Raad van Nationale Redding:
04-04-1997 - 27-08-2000
1997-2000 Abdoelkadir Mohamed Aden 'Zoppe', geboren op 25 mei 1919 te Hiran en overleden in mei 2002 te Italië, oud ± 83 jaar.

SDM
Co-Voorzitter van de Raad van Nationale Redding:
04-04-1997 - 27-08-2000
Abdoellahi Joesoef Achmed, geboren op 15 december 1934 te Galkayo en overleden op 23 maart 2012 te Aboe Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten, oud 77 jaar.

SSDF
Co-Voorzitter van de Raad van Nationale Redding:
04-04-1997 - 27-08-2000
Aden Abdoellahi Noer 'Gabjow', geboren circa 1929 in Mado Gashi, Kenia en overleden op 5 juni 2002 te Nairobi, Kenia, oud ± 72 jaar.

SPM
Co-Voorzitter van de Raad van Nationale Redding:
04-04-1997 - 27-08-2000
2000-2004 Abdikasim Salad Hassan, geboren op 1 januari 1941 te Galdogob, oud jaar.

Partijloos
President:
27-08-2000 - 14-10-2004
2004-2008 Abdoellahi Joesoef Achmed, geboren op 15 december 1934 te Galkayo en overleden op 23 maart 2012 te Aboe Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten, oud 77 jaar.

SSDF
President:
14-10-2004 - 29-12-2008
2006 Sjeich Sjarif Sjeich Achmed, geboren op 25 juli 1964 te Mahaday, oud jaar.

UIC
Voorzitter van de Unie van Islamitische Rechtbanken:
05-06-2006 - 24-06-2006
Voorzitter van de Uitvoerende Raad van Islamitische Rechtbanken:
24-06-2006 - 28-12-2006
2008-2009 Sjeich Aden Mohamed Nuur 'Madobe', geboren op 15 april 1956 te Hudur, oud jaar.

RRA
Interim President:
29-12-2008 - 31-01-2009
2009-2012 Sjeich Sjarif Sjeich Achmed, geboren op 25 juli 1964 te Mahaday, oud jaar.

ARS
President:
31-01-2009 - 20-08-2012
2012 Moese Hassan Sjeich Sajid Abdoelle, geboren op 25 december 1940 te Somalië, oud jaar.

Partijloos
Interim President:
20-08-2012 - 28-08-2012
2012 Mohamed Osman Dzjawari, geboren op 7 december 1945 te Afgoi, oud jaar.

Partijloos
Interim President:
28-08-2012 - 16-09-2012
2012-2017 Hassan Sjeich Mahamoed, geboren op 29 november 1955 te Jalalaqsi, oud jaar.

PDP
President:
16-09-2012 - 16-02-2017
2017- ? Mohamed Abdoellahi Mohamed 'Farmadzjo', geboren op 5 mei 1962 te Mogadishu, oud jaar.

TPP
President:
16-02-2017 - heden