Solomoneilanden
Honiara

Solomoneilanden
SLB
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:   1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Solomon Eilanden hadden sinds 1970 al een soort van regeringsleider in de Hoge Commissaris van de West Pacific, onderbroken door de regering van Sitai (1971-72). Sinds 1974 is de hoofdminister de leider van de regering en op de Onafhankelijkheidsdag wordt de titel premier:
1970-1971 Sir Michael David Irving Gass, geboren op 24 april 1916 en overleden op 23 februari 1983 te Somerset, Engeland. Voorzitter van de Regeringsraad:
28-08-1970 - ??-08-1971
(tevens Hoge Commissaris van de West Pacific)
1971-1972 Silas Sitai, geboren in 1920 en overleden in oktober 1972.

Partijloos
Voorzitter van de Regeringsraad:
??-08-1971 - 31-10-1972
1972-1973 Sir Michael David Irving Gass, geboren op 24 april 1916 en overleden op 23 februari 1983 te Somerset, Engeland. Voorzitter van de Regeringsraad:
31-10-1972 - 1973
(tevens Hoge Commissaris van de West Pacific)
1973-1974 Sir Donald Collin Cumyn Luddington, geboren op 18 augustus 1920 te Edinburgh, Schotland en overleden op 26 januari 2009 te Easingwold, Engeland. Voorzitter van de Regeringsraad:
1973 - 28-08-1974
(tevens Hoge Commissaris van de West Pacific)
1974-1976 Solomon Sunaone Mamaloni, geboren op 23 januari 1943 te Rumahui en overleden op 11 januari 2000 te Honiara.

PPP
Hoofdminister:
28-08-1974 - 14-07-1976
1976-1981 Peter Kenilorea, geboren op 23 mei 1943 te Malaita en overleden op 24 februari 2016 te Honiara.

SIUP, 1978-1980 partijloos, daarna weer SIUP
Hoofdminister:
14-07-1976 - 07-07-1978
Premier:
07-07-1978 - 31-08-1981
1981-1984 Solomon Sunaone Mamaloni, geboren op 23 januari 1943 te Rumahui en overleden op 11 januari 2000 te Honiara.

PAP
Premier:
31-08-1981 - 19-11-1984
1984-1986 Sir Peter Kenilorea, geboren op 23 mei 1943 te Malaita en overleden op 24 februari 2016 te Honiara.

SIUP
Premier:
19-11-1984 - 01-12-1986
1986-1989 Ezekiel Alebua, geboren in 1947 te Solomoneilanden.

SIUP

Premier:
01-12-1986 - 28-03-1989
1989-1993 Solomon Sunaone Mamaloni, geboren op 23 januari 1943 te Rumahui en overleden op 11 januari 2000 te Honiara.

PAP, sinds 1992 GNUR
Premier:
28-03-1989 - 18-06-1993
1984-1986 Sir Francis Billy Hilly, geboren op 20 juli 1948 te Emu Harbour.

Partijloos + NCP
Premier:
18-06-1993 - 07-11-1994
1994-1997 Solomon Sunaone Mamaloni, geboren op 23 januari 1943 te Rumahui en overleden op 11 januari 2000 te Honiara.

SINURP
Premier:
07-11-1994 - 27-08-1997
1997-2000 Bartholomew Ulafa'alu, geboren op 25 december 1950 te Solomoneilanden en overleden op 25 mei 2007 te Honiara.

SILP + SIAC
Premier:
27-08-1997 - 30-06-2000
2000-2001 Manasseh Damukana Sogavare, geboren op 17 januari 1955 te Tagibangara.

PPP
Premier:
30-06-2000 - 17-12-2001
2001-2006 Sir Allan Kemakeza, geboren op 11 oktober 1950 te Savo.

PAP
Premier:
17-12-2001 - 20-04-2006
2006 Snyder Rini, geboren op 27 juli 1948 te Telina.

AIM
Premier:
20-04-2006 - 04-05-2006
2006-2007 Manasseh Damukana Sogavare, geboren op 17 januari 1955 te Tagibangara.

SISCP
Premier:
04-05-2006 - 20-12-2007
2007-2010 David Derek Sikua, geboren op 10 oktober 1959 te Ngalitavethi.

SILP + SIAC
Premier:
20-12-2007 - 25-08-2010
2010-2011 Danny Philip, geboren op 5 augustus 1953 te Lokuru.

RDPSI + NCRA
Premier:
25-08-2010 - 16-11-2011
2011-2014 Gordon Darcy Lilo, geboren op 28 augutus 1965 te Ghatere.

SIPRA + NCRA
Premier:
16-11-2011 - 09-12-2014
2014-2017 Manasseh Damukana Sogavare, geboren op 17 januari 1955 te Tagibangara.

OURP, sinds 2016 partijloos
Premier:
09-12-2014 - 15-11-2017
2017-2019 Rick Nelson Houenipwela, geboren op 8 augustus 1958 te Riverside, Klein Malaita.

DPSI
Premier:
15-11-2017 - 24-04-2019
2019- ? Manasseh Damukana Sogavare, geboren op 17 januari 1955 te Tagibangara.

OURP, sinds 2016 partijloos
Premier:
24-04-2019 - heden