Solomoneilanden
Honiara

Solomoneilanden
SLB
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 7 JULI 1978
 
   
18-11-1977 - heden
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Solomon Eilanden werden in 1978 onafhankelijk binnen het Britse Gemenebest, met als vertegenwoordigend staatshoofd een gouverneur-generaal:
1978-1988 Sir Baddeley Devesi, geboren op 16 oktober 1941 te Tasimboko en overleden op 16 februari 2012 te Saint Nicholas. Gouverneur-Generaal:
07-07-1978 - 07-07-1988
1988-1994 Sir George Gerea Dennis Lepping, geboren op 22 november 1947 te Shortland Islands en overleden op 24 december 2014 te Honiara.
Gouverneur-Generaal:
07-07-1988 - 07-07-1994
1994-1999 Sir Moses Puibangara Pitakaka, geboren op 24 januari 1945 te Choiseul en overleden op 25 december 2011 te Honiara. Gouverneur-Generaal:
07-07-1994 - 07-07-1999
1999-2004 Sir John Ini Lapli, gedoopt op 24 juni 1955.
Gouverneur-Generaal:
07-07-1999 - 07-07-2004
2004-2009 Sir Nathaniel Rahumaea Waena, geboren op 1 november 1945 te Su'utaluhia. Gouverneur-Generaal:
07-07-2004 - 07-07-2009
2009-2019 Frank Utu Ofagior Kabui, geboren op 20 april 1946 te Suluagwari.

Gouverneur-Generaal:
07-07-2009 - 07-07-2019
2019- ? David V. Vunagi, geboren op 5 september 1950 te Samasodou.

Gouverneur-Generaal:
07-07-2019 - heden