Slowakije
Bratislava

Republiek Slowakije
SVK
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1940      1950      1960      1970      1980      1990      2000      2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1938 werd de onafhankelijkheid uitgeroepen onder protectoraat van de Duitsers met hieronder de volgende regeringsleiders tot 1945.
1938-1939 Jozef Tiso, geboren op 13 oktober 1887 te Vel'ká Bytča en overleden op 18 april 1947 te Bratislava.

HSLS-SSNJ
Voorzitter van de Regering:
07-10-1938 - 09-03-1939
1939 Jozef Sivák, geboren op 14 januari 1886 te Bobrovec en overleden op 27 januari 1959 te Bratislava.

HSLS-SSNJ
Voorzitter van de Regering:
09-03-1939 - 11-03-1939
1939 Jozef Tiso, geboren op 13 oktober 1887 te Vel'ká Bytča en overleden op 18 april 1947 te Bratislava.

HSLS-SSNJ
Voorzitter van de Regering:
11-03-1939 - 13-03-1939
1939 Karol Sidor, geboren op 16 juli 1901 te Ružomberok en overleden op 20 oktober 1953 te Montreal, Canada.

HSLS-SSNJ
Voorzitter van de Regering:
13-03-1939 - 14-03-1939
1939 Jozef Tiso, geboren op 13 oktober 1887 te Vel'ká Bytča en overleden op 18 april 1947 te Bratislava.

HSLS-SSNJ
Voorzitter van de Regering:
14-03-1939 - 27-10-1939
1939-1944 Vojtech Lazár 'Bela' Tuka, geboren op 4 juli 1880 te Štiavnické Bane en overleden op 20 augustus 1946 te Bratislava.

HSLS-SSNJ
Voorzitter van de Regering:
27-10-1939 - 05-09-1944
1944-1945 Štefan Tiso, geboren op 18 oktober 1897 te Bytča en overleden op 28 maart 1959 te Mírov, Tsjechië.

HSLS-SSNJ

Voorzitter van de Regering:
05-09-1944 - 03-04-1945

De regeringsleiders voor Slowakije binnen Tsjechoslowakije:
1944-1945 Gustáv Husák, geboren op 10 januari 1913 te Dúbravka en overleden op 18 november 1991 te Bratislava.

KSČ
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
05-09-1944 - 17-09-1945
1945-1946 Karol Šmidke, geboren op 21 januari 1897 te Vítkovice, Tsjechië en overleden op 15 december 1952 te Bratislava.

KSČS
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
17-09-1945 - 14-08-1946
1946-1950 Gustáv Husák, geboren op 10 januari 1913 te Dúbravka en overleden op 18 november 1991 te Bratislava.

KSČ
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
14-08-1946 - 04-05-1950
1950-1951 Karol Jozef Bacílek, geboren op 2 oktober 1896 te Choťánky, Tsjechië en overleden op 19 maart 1974 te Bratislava.

KSČ
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
04-05-1950 - 07-09-1951
1951-1953 Július Ďuriš, geboren op 9 maart 1904 te Rovňany en overleden op 18 februari 1986 te Praag, Tsjechië.

KSČ
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
07-09-1951 - 31-01-1953
1953-1960 Rudolf Strechaj, geboren op 25 juli 1914 te Čachtice en overleden op 28 juli 1962 te Praag, Tsjechië.

KSČ
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
31-01-1953 - 10-07-1960
1960-1969   vacant 10-07-1960 - 02-01-1969
1969 Štefan Sádovský, geboren op 13 oktober 1928 te Vlkas en overleden op 17 juni 1984 te Bratislava.

KSČ
Premier:
02-01-1969 - 04-05-1969
1969-1988 Peter Colotka, geboren op 10 januari 1925 te Sedliacka Dubová en overleden op 20 april 2019.

KSČ
Premier:
04-05-1969 - 12-10-1988
1988-1989 Ivan Knotek, geboren op 26 augustus 1936 te Senica.

KSČ
Premier:
12-104-1988 - 22-06-1989
1989 Pavel Hrivnák, geboren op 9 oktober 1931 te Malý Čepčín en overleden op 3 februari 1995 te Bratislava.

KSČ
Premier:
22-06-1989 - 08-12-1989
1989-1990 Milan Čič, geboren op 2 januari 1932 te Zákamenné en overleden op 9 november 2012 te Bratislava.

KSČ, sinds 1990 onafhankelijk
Premier:
08-12-1989 - 27-06-1990
1990-1991 Vladimír Mečiar, geboren op 26 juli 1942 te Zvolen.

HzDS
Premier:
27-06-1990 - 23-04-1991
1991-1992 Ján Čarnogurský, geboren op 1 januari 1944 te Bratislava.

KDH
Premier:
23-04-1991 - 24-06-1992
1992 Vladimír Mečiar, geboren op 26 juli 1942 te Zvolen.

HzDS
Premier:
24-06-1992 - 31-12-1992

De regeringsleiders voor Slowakije na de afsplitsing van Tsjechoslowakije:
1993-1994 Vladimír Mečiar, geboren op 26 juli 1942 te Zvolen.

HzDS
Premier:
01-01-1993 - 16-03-1994
1994 Jozef Moravčík, geboren op 19 maart 1945 te Očová.

Partijloos
Premier:
16-03-1994 - 13-12-1994
1994-1998 Vladimír Mečiar, geboren op 26 juli 1942 te Zvolen.

HzDS
Premier:
13-12-1994 - 30-10-1998
1998-2006 Mikuláš Dzurinda, geboren op 4 februari 1955 te Spišský Štvrtok.

KDH, sinds 2000 SDKU
Premier:
30-10-1998 - 04-07-2006
2006-2010 Robert Fico, geboren op 15 september 1964 te Topol'čany.

SMER-SD
Premier:
04-07-2006 - 09-07-2010
2010-2012 Iveta Radičová, geboren op 7 december 1956 te Bratislava.

SDKU-DS
Premier:
09-07-2010 - 04-04-2012
2012-2018 Robert Fico, geboren op 15 september 1964 te Topol'čany.

SMER-SD
Premier:
04-04-2012 - 22-03-2018
2018- ? Peter Pellegrini, geboren op 6 oktober 1975 te Banská Bystrica.

SMER-SD
Premier:
22-03-2018 - heden