Slovenië
Ljubljana

Republiek Slovenië
SLN
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De regeringsleiders tijdens de Joegoslavische, socialistische periode:
1945 Edvard Kocbek, geboren op 27 september 1904 te Maribor en overleden op 3 november 1981 te Ljubljana.

OFS
Joegoslavisch Minister voor Slovenië:
07-03-1945 - 10-05-1945
1945-1946 Boris Kidrič, geboren op 10 april 1912 te Wenen, Oostenrijk en overleden op 11 april 1953 te Ljubljana.

KPS
President van de Volksregering:
10-05-1945 - 30-01-1946
President van de Regering:
30-01-1946 - 17-07-1946
1946-1953 Miha Marinko, geboren op 8 september 1900 te Trbovlje en overleden op 19 augustus 1983 te Ljubljana.

KPS, sinds 1952 ZKS
President van de Regering:
17-06-1946 - 30-01-1953
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
30-01-1953 - 15-12-1953
1953-1962 Boris Kraigher, geboren 14 februari 1914 te Sv. Trojica en overleden op 4 januari 1967 te Sremska Mitrovica.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
15-12-1953 - 25-06-1962
1962-1965 Viktor Avbelj-Rudi, geboren op 26 februari 1914 te Prevoje en overleden op 6 april 1993 te Ljubljana.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
25-06-1962 - 29-04-1965
1965-1967 Janko Smole, geboren op 2 juni 1921 te Ljubljana en overleden op 11 juni 2010 te Ljubljana.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
29-04-1965 - 09-05-1967
1967-1972 Stane Kavčič, geboren op 30 oktober 1919 te Ljubljana en overleden op 27 maart 1987 te Ljubljana.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
09-05-1967 - 27-11-1972
1972-1978 Andrej Marinc, geboren op 4 oktober 1930 te Celje.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
27-11-1972 - 09-05-1978
1978-1980 Anton Vratuša, geboren Vratussa Antal, op 21 februari 1915 te Dolnji Slaveči en overleden op 30 juli 2017 te Ljubljana.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
09-05-1978 - ??-07-1980
1980-1984 Janez Zemljarič, geboren op 30 december 1928 te Bukovci.

ZKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
??-07-1980 - 23-05-1984
1984-1990 Dušan Šinigoj, geboren op 7 november 1933 te Dornberk.

ZKS, sinds 1990 SDP
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
23-05-1984 - 16-05-1990

De premiers na het uiteenvallen van Joegoslavië:
1990-1992 Alojz Peterle, geboren op 5 juli 1948 te Čužnja vas.

SKD
President van de Uitvoerende Raad van de Vertegenwoordiging:
16-05-1990 - 23-01-1992
Premier:
23-01-1992 - 14-05-1992
1992-2000 Janez Drnovšek, geboren op 17 mei 1950 te Celje en overleden op 23 februari 2008 te Zaplana.

LDS
Premier:
14-05-1992 - 07-06-2000
2000 Andrej Bajuk, geboren op 18 oktober 1943 te Ljubljana en overleden op 16 augustus 2011 te Ljubljana.

SLS, sinds augustus 2000 NSi
Premier:
07-06-2000 - 30-11-2000
2000-2002 Janez Drnovšek, geboren op 17 mei 1950 te Celje en overleden op 23 februari 2008 te Zaplana.

LDS
Premier:
30-11-2000 - 19-12-2002
2002-2004 Anton Rop, geboren op 27 december 1960 te Ljubljana.

LDS
Premier:
19-12-2002 - 03-12-2004
2004-2008 Janez Janša, geboren op 17 september 1958 te Ljubljana.

SDS
Premier:
03-12-2004 - 21-11-2008
2008-2012 Borut Pahor, geboren op 2 november 1963 te Postojna.

SD
Premier:
21-11-2008 - 10-02-2012
2012-2013 Janez Janša, geboren op 17 september 1958 te Ljubljana.

SDS
Premier:
10-02-2012 - 20-03-2013
2013-2014 Alenka Bratušek, geboren op 21 maart 1970 te Celje.

PS, sinds 2014 ZAB
Premier:
20-03-2013 - 18-09-2014
2014-2018 Miroslav Cerar Jr., geboren op 25 augustus 1963 te Ljubljana.

SMC
Premier:
18-09-2014 - 13-09-2018
2018-2020 Marjan Šarec, geboren op 2 december 1977 te Ljubljana.

LMŠ
Premier:
13-09-2018 - 03-03-2020
2020- ? Janez Janša, geboren op 17 september 1958 te Ljubljana.

SDS
Premier:
03-03-2020 - heden