Sierra Leone
Freetown

Republiek Sierra Leone
SLE
locatie
regeringsleiders en vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJKHEID: 27 APRIL 1961
 
   
  27-04-1961 - heden  
 
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1961 vormden de Britse kroonkolonie Freetown en het achterland, dat als Brits protectoraat gold, de nieuwe onafhankelijke staat Sierra Leone binnen het Verenigd Koninkrijk, met als vertegenwoordiger in het land een gouverneur-generaal.
1961-1971 Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen. Koningin:
27-04-1961 - 19-04-1971
       
1961-1962 Sir Maurice Henry Dorman, geboren op 7 augustus 1912 te Stafford, Engeland en overleden op 26 oktober 1993 te Overton, Engeland. Gouverneur-Generaal:
27-04-1961 - 05-05-1962
1962-1967
1967-1968
Sir Henry Josiah Lightfoot Boston, geboren op 19 augustus 1898 te Bonthe en overleden op 14 december 1969 te Freetown of Engeland. Interim Gouverneur-Generaal:
05-05-1962 - 06-07-1962
Gouverneur-Generaal:
06-07-1962 - 22-04-1968
(geschorst sinds 23-03-1967)
1967 Leslie William Leigh, geboren op 23 februari 1921 en overleden op 13 april 1980 te Monrovia, Liberia.

Militair
Vicevoorzitter van de Nationale Raad van Reformatie:
23-03-1967 - 28-03-1967
1967-1968 Andrew Terrence Juxon-Smith, geboren in 1933 en overleden in 1996 te Stapleton, NY, USA.

Militair
Voorzitter van Nationale Raad van Reformatie:
27-03-1967 - 18-04-1968
1968 Patrick Saidu Conteh, gegevens onbekend.

Militair
Voorzitter van de Anti-Corrupte Revolutionaire Beweging:
18-04-1968 - 19-04-1968
1968 John Amadu Bangura, geboren op 8 maart 1930 te Kalangba en geëxecuteerd op 29 maart 1970 te Freetown.

Militair
Voorzitter van de Nationale Interim Raad:
19-04-1968 - 22-04-1968
1968-1971 Sir Banja Tejan-Sie, geboren op 7 augustus 1917 te Moyamba en overleden op 8 augustus 2000. Interim Gouverneur-Generaal:
22-04-1968 - 21-10-1970
Gouverneur-Generaal:
21-10-1970 - 31-03-1971
1971 Christopher Okoro Elnathan Eustace Cole, geboren in 1921 en overleden na 1990.

Partijloos
Interim Gouverneur-Generaal:
31-03-1971 - 19-04-1971

In 1971 wordt de republiek Sierra Leone uitgeroepen met als staatshoofd een president.
1971 Christopher Okoro Elnathan Eustace Cole, geboren in 1921 en overleden na 1990.

Partijloos
President:
19-04-1971 - 21-04-1971
1971-1985 Siaka Probyn Stevens, geboren op 24 augustus 1905 te Moyamba en overleden op 29 mei 1988 te Freetown.

APC
President:
21-04-1971 - 28-11-1985
1985-1992 Joseph Saidu Momoh, geboren op 26 januari 1937 te Binkolo en overleden op 8 maart 2003 te Conakry, Guinea.

APC
President:
28-11-1985 - 29-04-1992
1992 James Yahya Kanu, geboren te Magburaka en geëxecuteerd in november 1992 nabij Freetown.

Militair
Voorzitter van de Nationale Voorlopige Defensieraad:
30-04-1992 - 01-05-1992
1992-1996 Valentine Esegragbo Melvine Strasser, geboren op 26 april 1967 te Freetown.

Militair
Voorzitter van de Nationale Voorlopige Regerende Raad:
01-05-1992 - 16-01-1996
1996 Julius Maada Wonie Bio, geboren op 12 mei 1964 te Tihun.

Militair
Voorzitter van de Nationale Voorlopige Regerende Raad:
17-01-1996 - 29-03-1996
1996-1997 Alhaji Ahmad Tejan Kabbah, geboren op 16 februari 1932 te Pendembu en overleden op 13 maart 2014 te Freetown.

SLPP
President:
29-03-1996 - 25-05-1997
1997-1998 Johnny Paul Koroma, geboren op 9 mei 1960 te Tombodu en overleden op 1 juni 2003 te Liberia.

Militair
Voorzitter van de Revolutionaire Raad van de Strijdkrachten:
26-05-1997 - 26-02-1998
1998-2007 Alhaji Ahmad Tejan Kabbah, geboren op 16 februari 1932 te Pendembu en overleden op 13 maart 2014 te Freetown.

SLPP
President:
13-02-1998 - 17-09-2007
2007-2018 Ernest Bai Koroma, geboren op 2 oktober 1953 te Makeni.

APC
President:
17-09-2007 - 04-04-2018
2018- ? Julius Maada Wonie Bio, geboren op 12 mei 1964 te Tihun.

SLPP
President:
04-04-2018 - heden