Servië
Belgrado

Republiek Servië
SRB
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar: 1820      1830      1840      1850      1860      1870      1880      1890      1900      1910
Duitse leiders      Socialistische leiders      Binnen Republiek Joegoslavië      Republiek Servië     
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De eerst moderne regering in Servië werd gevormd in 1805 met de president van de bestuursraad als regeringsleider. In 1814 werd deze door de Ottomanen afgeschaft en twee jaar later ontstond een nieuwe regering nog wel onder Ottomaanse suzereiniteit.
1805-1807 Mateja Nenadović, geboren op 26 februari 1777 te Brankovina en overleden op 11 december 1854 te Valjevo. President van de Bestuursraad:
12-08-1805 - ??-01-1807
1807-1808 Sima Marković, geboren in 1768 te Veliki Boraken overleden op 22 maart 1817 te Belgrado.

Militair
President van de Bestuursraad:
??-01-1807 - ??-01-1808
1808-1810 Mladen Milovanović, geboren circa 1760 te Botunje en overleden in 1823 te Zlatibor.

Militair
President van de Bestuursraad:
??-01-1808 - ??-01-1810
1810-1811 Jakov Nenadović, geboren in 1765 te Brankovina en overleden in 1836 te Wenen, Oostenrijk.

Militair
President van de Bestuursraad:
??-01-1810 - 10-01-1811
1811-1813 Karađorđe Petrović, geboren op 3 november 1752 te Viševac en overleden op 24 juli 1817 te Radovanski Lug.

Militair
President van de Bestuursraad:
10-01-1811 - 21-09-1813
1813-1814 Mladen Milovanović, geboren circa 1760 te Botunje en overleden in 1823 te Zlatibor.

Militair
President van de Bestuursraad:
21-09-1813 - 1814
1814-1815   Ottomaanse overheersing 1814 - 09-11-1815
1815-1816 Petar Nikolajević Moler, geboren in 1775 te Babina Luka en overleden in 1816 te Bogovađa. President van de Volkskanselarij (Vertegenwoordiger van de Prins):
21-11-1815 - 16-05-1816
1818-1820 Avram Petronijević, geboren op 13 september 1791 te Tekija en overleden op 22 april 1852 te Istanboel, Turkije. President van de Volkskanselarij:
1818 - 1820
1821-1826 Jevrem Teodorović Obrenović, geboren op 18 maart 1790 te Gornja Dobrinja en overleden op 20 september 1856 te Mărășești, Roemenië. President van de Volkskanselarij:
1821 - 1826
1826 Avram Petronijević, geboren op 13 september 1791 te Tekija en overleden op 22 april 1852 te Istanboel, Turkije. President van de Volkskanselarij:
1826
1826 Miloje Todorović, geboren in 1762 te Crnča en overleden in 1832 te Crnča. President van de Volkskanselarij:
1826
1826-1835 Dimitrije Davidović, geboren op 23 oktober 1789 te Zemun en overleden op 6 april 1838 te Smederevo. President van de Volkskanselarij:
1826 - 1835
1835-1839 Jakov Živanović, geboren op 16 september 1823 te Kragujevac en overleden op 10 juni 1868 te Belgrado. President van de Volkskanselarij:
1835 - 1839
       
1835-1836 Koča Marković, geboren in 1795 te Požarevac en overleden op 17 maart 1836 te Požarevac. Vertegenwoordiger van de Prins (Hoogste Minister):
15-02-1835 - 28-03-1836
1836-1839 Stefan Stefanović 'Tenka', geboren in mei 1797 te Poreč en overleden op 2 september 1865 te Belgrado.

Militair
Interim Vertegenwoordiger van de Prins:
28-03-1836 - 26-02-1839
1839-1840 Avram Petronijević, geboren op 13 september 1791 te Tekija en overleden op 22 april 1852 te Istanboel, Turkije.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
26-02-1839 - 08-05-1840
1840 Paun Janković, geboren in 1808 te Konjska en overleden op 25 juli 1865 te Smederevo. Interim Vertegenwoordiger van de Prins:
08-05-1840 - 15-05-1840
1840-1842 Đorđe Protić, geboren in 1793 te Bela Crkva en overleden op 7 december 1857 te Belgrado.

Militair
Vertegenwoordiger van de Prins:
15-05-1840 - 08-09-1842
1842-1843 Avram Petronijević, geboren op 13 september 1791 te Tekija en overleden op 22 april 1852 te Istanboel, Turkije.

Liberaal
Voorzitter van het Voorlopige Bestuur:
08-09-1842 - 07-11-1842
Vertegenwoordiger van de Prins:
07-11-1842 - 20-06-1843
1843
Aleksa Janković, geboren in 1806 te Timișoara, Roemenië en overleden op 22 juni 1869 te Belgrado.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
20-06-1843 - 06-10-1843
1843-1844 Aleksa Simić, geboren op 18 maart 1818 te Boljevci en overleden op 17 maart 1872 te Belgrado.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
06-10-1843 - 11-10-1844
1843
Aleksa Janković, geboren in 1806 te Timișoara, Roemenië en overleden op 22 juni 1869 te Belgrado.

Liberaal
Interim Vertegenwoordiger van de Prins voor Simić:
06-10-1843 - 29-11-1843
1844-1852 Avram Petronijević, geboren op 13 september 1791 te Tekija en overleden op 22 april 1852 te Istanboel, Turkije.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
11-10-1844 - 22-04-1852
1851-1852
1852
Aleksa Janković, geboren in 1806 te Timișoara, Roemenië en overleden op 22 juni 1869 te Belgrado.

Liberaal
Interim Vertegenwoordiger van de Prins voor Petronijević:
??-10-1851 - 22-04-1852
Vertegenwoordiger van de Prins:
22-04-1852 - 25-09-1852
1852-1853 Ilija Garašanin, geboren op 28 januari 1812 te Garaši en overleden op 22 juni 1874 te Grocka.

Conservatief
Vertegenwoordiger van de Prins:
25-09-1852 - 26-03-1853
1853-1855 Aleksa Simić, geboren op 18 maart 1818 te Boljevci en overleden op 17 maart 1872 te Belgrado.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
26-03-1853 - 28-12-1855
1855-1856 Aleksa Janković, geboren in 1806 te Timișoara, Roemenië en overleden op 22 juni 1869 te Belgrado.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
28-12-1855 - 10-06-1856
1856 Stevan Marković, geboren op 26 december 1804 te Zemun en overleden op 29 november 1864 te Wenen, Oostenrijk.

Liberaal
Interim Vertegenwoordiger van de Prins:
10-06-1856 - 28-09-1856
1856-1857 Aleksa Simić, geboren op 18 maart 1818 te Boljevci en overleden op 17 maart 1872 te Belgrado.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
28-09-1856 - 01-07-1857
1857-1858 Stevan Marković, geboren op 26 december 1804 te Zemun en overleden op 29 november 1864 te Wenen, Oostenrijk.

Liberaal
Vertegenwoordiger van de Prins:
01-07-1857 - 12-06-1858
1858-1859 Stefan Magazinović, geboren in 1804 te Šabac en overleden op 17 februari 1874 te Belgrado. Interim Vertegenwoordiger van de Prins:
12-06-1858 - 18-04-1859
1859-1860 Cvetko Rajović, geboren in 1793 te Vuković, Bosnië en Herzegovina en overleden op 22 april 1873 te Belgrado.

Conservatief
Vertegenwoordiger van de Prins:
18-04-1859 - 08-11-1860
1860-1861 Filip Hristić, geboren in 1819 te Belgrado en overleden op 29 januari 1905 te Menton, Frankrijk.

Conservatief
Vertegenwoordiger van de Prins:
08-11-1860 - 21-10-1861
1861-1867 Ilija Garašanin, geboren op 28 januari 1812 te Garaši en overleden op 22 juni 1874 te Grocka.

Conservatief
Vertegenwoordiger van de Prins:
21-10-1861 - 22-03-1862
Premier (Voorzitter van de Ministerraad):
22-03-1862 - 15-11-1867
1867 Jovan Ristić, geboren op 16 januari 1831 te Kragujevac en overleden op 4 september 1899 te Belgrado.

Liberaal
Interim Premier:
15-11-1867 - 03-12-1867
1867-1868 Nikola Hristić, geboren op 10 augustus 1818 te Sremska Mitrovica en overleden op 26 november 1911 te Belgrado.

Conservatief
Premier:
03-12-1867 - 03-07-1868
1868-1869 Đorđe Cenić, geboren op 6 februari 1825 te Belgrado en overleden op 7 oktober 1903 te Wenen, Oostenrijk.

Conservatief
Premier (President van de Ministerraad):
03-04-1868 - 08-08-1869
1869-1872 Radivoje Milojković, geboren op 27 december 1832 te Glogovac en overleden op 16 december 1888 te Belgrado.

Liberaal
Premier:
08-08-1869 - 22-08-1872
1872-1873 Milovoje Petrović Blaznavac, geboren op 16 mei 1824 te Blaznava en overleden op 5 april 1873 te Belgrado.

Militair
Premier:
22-08-1872 - 05-04-1873
1873 Jovan Ristić, geboren op 16 januari 1831 te Kragujevac en overleden op 4 september 1899 te Belgrado.

Liberaal
Interim Premier:
05-04-1873 - 14-04-1873
Premier:
14-04-1873 - 03-11-1873
1873-1874 Jovan Marinović, geboren in 1821 te Sarajevo, Bosnië en Herzegovina en overleden op 20 augustus 1893 te Villers-sur-Mer, Frankrijk.

Conservatief
Premier:
03-11-1873 - 07-12-1874
1874-1875 Aćim Čumić, geboren in 1836 te Trešnjevica en overleden op 9 augustus 1901 te Kusatak.

Conservatief
Premier:
07-12-1874 - 03-02-1875
1875 Danilo Stefanović, geboren op 20 mei 1815 te Timișoara, Roemenië en overleden op 2 december 1886 te Belgrado.

Conservatief
Premier:
03-02-1875 - 31-08-1875
1875 Stevča Michailović, geboren in januari 1804 te Jagodina en overleden op 19 september 1888 te Belgrado.

Liberaal
Premier:
31-08-1875 - 08-10-1875
1875-1876 Ljubomir Kaljević, geboren in 1841 te Užice en overleden op 20 maart 1907 te Belgrado.

Liberaal
Premier:
08-10-1875 - 06-05-1876
1876-1878 Stevča Michailović, geboren in januari 1804 te Jagodina en overleden op 19 september 1888 te Belgrado.

Liberaal
Premier:
06-05-1876 - 13-10-1878
1878-1880 Jovan Ristić, geboren op 16 januari 1831 te Kragujevac en overleden op 4 september 1899 te Belgrado.

Liberaal
Premier:
13-10-1878 - 02-11-1880
1880-1883 Milan Piroćanac, geboren op 7 januari 1837 te Jagodina eo overleden op 1 maart 1897 te Belgrado.

SNS
Premier:
02-11-1880 - 13-10-1883
1883-1884 Nikola Hristić, geboren op 10 augustus 1818 te Sremska Mitrovica en overleden op 26 november 1911 te Belgrado.

Conservatief
Premier:
13-10-1883 - 01-03-1884
1884-1887 Milutin Garašanin, geboren op 22 februari 1843 te Belgrado en overleden op 5 maart 1898 te Parijs, Frankrijk.

SNS
Premier:
01-03-1884 - 13-06-1887
1887 Jovan Ristić, geboren op 16 januari 1831 te Kragujevac en overleden op 4 september 1899 te Belgrado.

LS
Premier:
13-06-1887 - 31-12-1887
1887-1888 Sava Grujić, geboren op 25 november 1840 te Kalori en overleden op 3 november 1913 te Belgrado.

Militair
Premier:
31-12-1887 - 26-04-1888
1888-1889 Nikola Hristić, geboren op 10 augustus 1818 te Sremska Mitrovica en overleden op 26 november 1911 te Belgrado.

Conservatief
Premier:
26-04-1888 - 06-03-1889
1889 Kosta Protić, geboren 29 september 1831 te Požarevac en overleden op 4 juni 1892 te Brestovačka Banja.

Militair
Premier:
06-03-1889 - 07-03-1889
1889-1891 Sava Grujić, geboren op 25 november 1840 te Kalori en overleden op 3 november 1913 te Belgrado.

Militair
Premier:
07-03-1889 - 23-02-1891
1891-1892 Nikola Pašić, geboren op 18 december 1845 te Veliki Izvor en overleden op 10 december 1926 te Belgrado.

NRS
Premier:
23-02-1891 - 21-08-1892
1892-1893 Jovan Avakumović, geboren op 1 januari 1841 te Belgrado en overleden op 3 augustus 1928 te Rogaška Slatina, Slovenië.

LS
Premier:
21-08-1892 - 13-04-1893
1893 Lazar Dokić, geboren op 27 september 1845 te Belgrado en overleden op 13 december 1893 te Opatija, Kroatië.

NRS
Premier:
13-04-1893 - 05-12-1893
1893-1894 Sava Grujić, geboren op 25 november 1840 te Kalori en overleden op 3 november 1913 te Belgrado.

Militair
Premier:
05-12-1893 - 24-01-1894
1894 Đorđe Simić, geboren op 28 februari 1843 te Belgrado en overleden op 11 oktober 1921 te Zemun.

Partijloos
Premier:
24-01-1894 - 02-04-1894
1894 Svetomir Nikolajević, geboren op 21 september 1844 te Raduša en overleden op 18 april 1922 te Belgrado.

NRS
Premier:
02-04-1894 - 27-10-1894
1894-1895 Nikola Hristić, geboren op 10 augustus 1818 te Sremska Mitrovica en overleden op 26 november 1911 te Belgrado.

Conservatief
Premier:
27-10-1894 - 07-07-1895
1895-1896 Stojan Novaković, geboren op 1 november 1842 te Šabac en overleden op 18 februari 1915 te Niš.

SNS
Premier:
07-07-1895 - 29-12-1896
1896-1897 Đorđe Simić, geboren op 28 februari 1843 te Belgrado en overleden op 11 oktober 1921 te Zemun.

Partijloos
Premier:
29-12-1896 - 23-10-1897
1897-1900 Vladan Đorđević, geboren op 21 november 1844 te Belgrado en overleden op 31 augustus 1930 te Baden bij Wenen, Oostenrijk.

SNS
Premier:
23-10-1897 - 24-07-1900
1900-1901 Aleksa Jovanović, geboren op 19 augustus 1846 te Ćuprija en overleden op 6 mei 1920 te Belgrado.

Partijloos
Premier:
24-07-1900 - 02-04-1910
1901-1902 Mihailo Vujić, geboren op 7 november 1853 te Belgrado en overleden op 14 maart 1913 te Sušak, Kroatië.

Radicaal
Premier:
02-04-1901 - 20-10-1902
1902 Petar Velimirović, geboren op 16 januari 1848 te Sikole en overleden op 23 december 1911 te Belgrado.

NRS
Premier:
20-10-1902 - 19-11-1902
1902-1903 Dimitrije Cincar-Marković, geboren op 6 september 1849 Šabac en overleden op 11 juni 1903 te Belgrado.

Militair
Premier:
19-11-1902 - 11-06-1903
1903 Jovan Avakumović, geboren op 1 januari 1841 te Belgrado en overleden op 3 augustus 1928 te Rogaška Slatina, Slovenië.

LS
Premier:
11-06-1903 - 04-10-1903
1903-1904 Sava Grujić, geboren op 25 november 1840 te Kalori en overleden op 3 november 1913 te Belgrado.

Militair
Premier:
04-10-1903 - 10-12-1904
1904-1905 Nikola Pašić, geboren op 18 december 1845 te Veliki Izvor en overleden op 10 december 1926 te Belgrado.

NRS
Premier:
10-12-1904 - 29-05-1905
1905-1906 Ljubomir Stojanović, geboren op 18 augustus 1860 te Užice en overleden op 16 juni 1930 te Praag, Tsjechië.

SRS
Premier:
29-05-1905 - 14-03-1906
1906 Sava Grujić, geboren op 25 november 1840 te Kalori en overleden op 3 november 1913 te Belgrado.

Militair
Premier:
14-03-1906 - 30-04-1906
1906-1908 Nikola Pašić, geboren op 18 december 1845 te Veliki Izvor en overleden op 10 december 1926 te Belgrado.

NRS
Premier:
30-04-1906 - 20-07-1908
1908-1909 Petar Velimirović, geboren op 16 januari 1848 te Sikole en overleden op 23 december 1911 te Belgrado.

NRS
Premier:
20-07-1908 - 24-02-1909
1909 Stojan Novaković, geboren op 1 november 1842 te Šabac en overleden op 18 februari 1915 te Niš.

SNS
Premier:
24-02-1909 - 24-10-1909
1909-1911 Nikola Pašić, geboren op 18 december 1845 te Veliki Izvor en overleden op 10 december 1926 te Belgrado.

NRS
Premier:
24-10-1909 - 07-07-1911
1911-1912 Milovan Milovanović, geboren op 17 februari 1863 te Belgrado en overleden op 18 juni 1912 te Belgrado.

NRS
Premier:
07-07-1911 - 01-07-1912
1912 Marko Trifković, geboren op 6 september 1874 te Belgrado en overleden op 26 juli 1928 te Belgrado.

NRS
Premier:
01-07-1912 - 12-09-1912
1912-1918 Nikola Pašić, geboren op 18 december 1845 te Veliki Izvor en overleden op 10 december 1926 te Belgrado.

NRS
Premier:
12-09-1912 - ??-11-1915
Premier in ballingschap op Corfu, Griekenland:
??-11-1915 - 01-12-1918

Tijdens de Tweede Wereldoorlog wordt een Duits georiënteerde regering gevormd genaamd De Servische Regering van Nationale R
edding, welke slechts drie jaar standhield (blauw). Van 1944 tot 1945 is een overgangsperiode met drie regeringsleiders. Daarna de regeringsleiders (vanaf Nešković) van Socialistisch Servië binnen Joegoslavië.
1941 Milan Aćimović, geboren op 30 mei 1898 te Pinosava en overleden op 25 mei 1945 te Zelengora, Bosnië en Herzegovina.

Partijloos
President van de Raad van Commissarissen:
30-04-1941 - 29-08-1941
1941-1944 Milan Nedić, geboren op 2 september 1878 te Grocka en overleden op 4 februari 1946 te Belgrado.

Militair
President van de Ministeriële Raad van de Servische Regering van Nationale Redding:
29-08-1941 - 10-10-1944
1944 Ivan Petković, geboren in 1902 en overleden in 1972.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van het Publieke Bestuur in Servië:
10-10-1944 - 20-10-1944
       
1944-1945 Milentije Popović, geboren op 7 juli 1913 te Crna Trava en overleden op 8 mei 1971 te Belgrado.

KPS
Interim Voorzitter van het Voorlopige Comité voor Servië:
18-11-1944 - 01-01-1945
1944-1945 Pavle Savić, geboren op 10 januari 1909 te Thessaloniki, Griekenland en overleden op 30 mei 1994 te Belgrado.

KPS
Commissaris voor de Wederopbouw:
18-11-1944 - 01-01-1945
President van de Publieke Economische Raad:
01-01-1945 - 09-04-1945
1945 Jaša Prodanović, geboren op 23 april 1867 te Čačak en overleden op 1 juni 1948 te Belgrado.

Partijloos
Minister voor Servië (als onderdeel van de Joegoslavische Regering):
07-03-1945 - 09-04-1945
1945-1948 Blagoje Nešković, geboren op 11 februari 1907 te Kragujevac en overleden op 11 november 1984 te Belgrado.

KPS
President van de Regering (Premier):
09-04-1945 - 05-09-1948
1948-1953 Petar Stambolić, geboren op 12 juli 1912 te Brezova en overleden op 21 september 2007 te Belgrado.

KPS, sinds 1952 SKS
President van de Regering:
05-09-1948 - 05-02-1953
President van de Uitvoerende Raad:
05-02-1953 - 16-12-1953
1953-1957 Jovan Veselinov 'Žarko', geboren op 20 januari 1906 te Kumane en overleden op 8 februari 1982 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad:
16-12-1953 - 06-04-1957
1957-1962 Miloš Minić, geboren op 28 augustus 1914 te Preljin en overleden op 5 september 2003 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad:
06-04-1957 - 09-06-1962
1962-1964 Slobodan Penezić Krcun, geboren op 2 juni 1918 te Užice en overleden op 6 november 1964 te Šopić.

SKS
President van de Uitvoerende Raad:
09-06-1962 - 26-06-1963
President van de Uitvoerende Raad der Republiek:
26-06-1963 - 06-11-1964
1964 Stefan Doronsjki, geboren op 26 september 1919 te Krčedin en overleden op 14 augustus 1981 te Belgrado.

SKS
Interim President van de Uitvoerende Raad der Republiek:
06-11-1964 - 17-11-1964
1964-1967 Dragi Stamenković, geboren op 29 februari 1920 te Leskovac en overleden op 17 februari 2004 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad der Republiek:
17-11-1964 - 06-05-1967
1967-1969 Đurica Jojkić, geboren op 25 januari 1914 te Turija en overleden op 2 december 1981 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad der Republiek:
06-05-1967 - 07-05-1969
1969-1974 Milenko Bojanić, geboren op 24 september 1924 te Aradac en overleden op 22 mei 1987 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad der Republiek:
07-05-1969 - 06-05-1974
1974-1978 Dušan Čkrebić, geboren op 7 augustus 1927 te Niš.

SKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
06-05-1974 - 06-05-1978
1978-1982 Ivan Stambolić, geboren op 5 november 1936 te Brezova en overleden op 25 augustus 2000 te Fruška Gora.

SKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
06-05-1978 - 05-05-1982
1982-1986 Branislav Ikonić, geboren op 21 juni 1928 te Gornje Crniljevo en overleden op 16 januari 2002 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
06-05-1982 - 06-05-1986
1986-1989 Desimir Jeftić, geboren op 16 december 1938 te Kruševac en overleden op 13 oktober 2017 te Belgrado.

SKS
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
06-05-1986 - 05-12-1989
1989-1991 Stanko Radmilović, geboren op 21 juli 1936 te Oljasi, Kroatië.

SKS, sinds 1990 SPS
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
05-12-1989 - 11-02-1991

De premiers van de Republiek Servië binnen Joegoslavië en de Unie van Servië en Montenegro (1991-2006) en van de Republiek Servië.
1991 Dragutin Zelenović, geboren op 19 mei 1928 te Temerin en overleden op 27 april 2020 te Novi Sad.

SPS
Premier:
11-02-1991 - 23-12-1991
1991-1993 Radoman Božović, geboren op 13 januari 1953 te Šipačno, Montenegro.

SPS
Premier:
23-12-1991 - 10-02-1993
1993-1994 Nikola Šainović, geboren op 7 december 1948 te Bor.

SPS
Premier:
10-02-1993 - 18-03-1994
1994-2000 Mirko Marjanović, geboren op 27 juli 1937 te Knin, Kroatië en overleden op 21 februari 2006 te Belgrado.


SPS
Premier
18-03-1994 - 24-10-2000
2000-2001 Milomir Minić, geboren op 5 oktober 1950 te Valjevo.

SPS
Premier:
24-10-2000 - 25-01-2001
  Nebojša Čović, geboren 2 juli 1958 te Belgrado.

DA
Co-Premier met Minić (Interim Vicepremier):
24-10-2000 - 25-01-2001
2000-2001 Spasoje Krunić, geboren 22 oktober 1939 te Nikšić.

SPO
Co-Premier met Minić (Interim Vicepremier):
24-10-2000 - 25-01-2001

2001-2003 Zoran Đinđić, geboren op 1 augustus 1952 te Bosanski Šamac, Bosnië en Herzegovina en vermoord op 12 maart 2003 te Belgrado.

DS
Laatste Premier Servië binnen Joegoslavië:
25-01-2001 - 04-02-2003
Premier Servië binnen Unie Servië en Montenegro:
04-02-2003 - 12-03-2003
2003 Nebojša Čović, geboren 2 juli 1958 te Belgrado.

DA
Interim Premier:
12-03-2003 - 16-03-2003
2003 Žarko Korać, geboren op 9 maart 1947 te Belgrado.

SDP
Interim Premier:
17-03-2003 - 18-03-2003
2003-2004 Zoran Živković, geboren op 22 december 1960 te Niš.

DS
Premier:
18-03-2003 - 03-03-2004
2004-2008 Vojislav Koštunica, geboren op 24 maart 1944 te Belgrado.

DSS
Laatste Premier Servië binnen Unie Servië en Montenegro:
03-03-2004 - 05-06-2006
Premier van geheel onafhankelijk Servië:
05-06-2008 - 07-07-2008
2008-2012 Mirko Cvetković, geboren op 26 januari 1950 te Belgrado.

Partijloos
Premier:
07-07-2008 - 27-07-2012
2012-2014 Ivica Dačić, geboren op 1 januari 1966 te Prizren, Kosovo.

SPS
Premier:
27-07-2012 - 27-04-2014
2014-2017 Aleksandar Vučić, geboren op 5 maart 1970 te Belgrado.

SNS
Premier:
27-04-2014 - 31-05-2017
2017 Ivica Dačić, geboren op 1 januari 1966 te Prizren, Kosovo.

SPS
Interim Premier:
31-05-2017 - 29-06-2017
2017- ? Ana Brnabić, geboren op 28 september 1975 te Belgrado.

Partijloos
Premier:
29-06-2017 - heden