Senegal
Dakar

Republiek Senegal
SEN
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:     1990     2000     2010
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het jaar voorafgaand aan de autonomie was Mamadou Dia aangetreden als premier. Hij overbrugde de Mali Federatie en de onafhankelijkheid eveneens als premier:
1957-1962 Mamadou Dia, geboren op 18 juli 1910 te Khombole en overleden op 25 januari 2009 te Dakar.

BPS, sinds 1958 UPS
Vice President van de Regeringsraad:
18-05-1957 - 26-07-1958
President van de Regeringsraad:
26-07-1958 - 04-04-1959
Premier:
04-04-1959 - 18-12-1962
1962-1970   vacant 18-12-1962 - 26-02-1970
1970-1980 Abdou Diouf, geboren op 7 september 1935 te Louga.

UPS, sinds 1976 PSS
Premier:
26-02-1970 - 31-12-1980
1981-1983 Habib Thiam, geboren op 21 januari 1933 te Keur Madiabel en overleden op 26 juni 2017.

PSS
Premier:
01-01-1981 - 03-04-1983
1983 Moustapha Niasse, geboren op 4 november 1939 te Keur Madiabel.

PSS
Interim Premier:
03-04-1983 - 29-04-1983
1983-1991   vacant 29-04-1983 - 08-04-1991
1991-1998 Habib Thiam, geboren op 21 januari 1933 te Keur Madiabel en overleden op 26 juni 2017.

PSS
Premier:
08-04-1991 - 03-07-1998
1998-2000 Mamadou Lamine Loum, geboren op 3 februari 1952 te Mboss.

PSS
Premier:
03-07-1998 - 05-04-2000
2000-2001 Moustapha Niasse, geboren op 4 november 1939 te Keur Madiabel.

AFP
Premier:
05-04-2000 - 03-03-2001
2001-2002 Mame Madior Boye, geboren in 1940 te Saint-Louis.

Partijloos
Premier:
03-03-2001 - 04-11-2002
2002-2004 Idrissa Seck, geboren op 9 augustus 1959 te Thiès.

PDS
Premier:
04-11-2002 - 21-04-2004
2004-2007 Chérif Macky Sall, geboren op 11 december 1961 te Fatick.

PDS
Premier:
21-04-2004 - 19-06-2007
2007-2009 Cheikh Hadjibou Soumaré, geboren in 1951 te Dakar.

Partijloos
Premier:
19-06-2007 - 30-04-2009
2009-2012 Souleymane Ndéné Ndiaye, geboren op 6 augustus 1958 te Kaolack.

PDS
Premier:
30-04-2009 - 05-04-2012
2012-2013 Abdoul Mbaye, geboren op 13 april 1953 te Dakar.

Partijloos
Premier:
05-04-2012 - 03-09-2013
2013-2014 Aminata Touré, geboren op 12 oktober 1962 te Dakar.

APR
Premier:
03-09-2013 - 08-07-2014
2014-2019 Mohamed Ben Abdallah Dionne, geboren op 22 november 1959 te Gossas.

Partijloos
Premier:
08-07-2014 - 14-05-2019
2019- ?   afgeschaft 14-05-2019 - heden