Senegal
Dakar

Republiek Senegal
SEN
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

AUTONOMIE: 25 NOVEMBER 1958
MALI FEDERATIE: 04 APRIL 1959
ONAFHANKELIJK: 20 AUGUSTUS 1960
 
25-11-1958 - 04-04-1959 04-04-1959 - 20-08-1960 20-08-1960 - heden
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1958 kreeg Senegal autonomie binnen Frankrijk. Op 20 juni 1960 werd De Mali Federatie onafhankelijk van Frankrijk met het latere Malinese staatshoofd Keïta als president. Door politieke moeilijkheden splitste deze federatie, die in 1959 was ontstaan uit Senegal en Frans Soedan, zich twee maanden later al weer op in Mali en Senegal. De hoge commissaris, de president van de Mali Federatie en de Senegalese presidenten vanaf 1960:
1958-1960 Auguste Michel Marie Pierre Lami, geboren op 3 mei 1909 te Marseille, Frankrijk en overleden op 21 september 1994. Hoge Commissaris van de Autonomische Republiek Senegal:
25-11-1958 - 20-06-1960
       
1959-1960 Modibo Keïta, geboren op 4 juni 1915 te Bamako-Coura, Mali en overleden op 16 mei 1977 te Kidal, Mali.

US-RDA
President van de Mali Federatie:
04-04-1959 - 20-08-1960
     
1960-1980 Léopold Sédar Senghor, geboren op 9 oktober 1906 te Joal en overleden op 20 december 2001 te Verson, Frankrijk.

UPS, sinds 1976 PSS
President:
06-09-1960 - 31-12-1980
1981-2000 Abdou Diouf, geboren op 7 september 1935 te Louga.

PSS
President:
01-01-1981 - 01-04-2000
2000-2012 Abdoulaye Wade, geboren op 29 mei 1926 te Kébémer.

PDS
President:
01-04-2000 - 02-04-2012
2012- ? Chérif Macky Sall, geboren op 11 december 1961 te Fatick.

APR
President:
02-04-2012 - heden