Saint Vincent en de Grenadines
Kingstown

Saint Vincent en de Grenadines
VCT
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

GEASSOCIEERDE STAAT: 27 OKTOBER 1969
ONAFHANKELIJK: 27 OKTOBER 1979
 
03-01-1958 - 27-10-1979 27-10-1979 - ??-03-1985 ??-03-1985 - 21-10-1985 21-10-1985 - heden
 
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Saint Vincent en de Grenadines werd in 1979 onafhankelijk binnen het Britse Gemenebest met de Britse monarch als staatshoofd en een gouverneur-generaal als vertegenwoordiger in het land. Tien jaar daarvoor was het al tot geassocieerde staat gevormd.
1969- ? Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen, Engeland. Koningin:
27-10-1969 - heden
       
1969-1970 Hywel George, geboren in 1924. Gouverneur:
27-10-1969 - 27-10-1970
1970-1976 Sir Rupert Godfrey John, geboren op 19 mei 1916 te Evesham. Viert in 2016 zijn 100e verjaardag! Gouverneur:
27-10-1970 - 1976
1977-1985 Sir Sydney Douglas Gun-Munroe, geboren op 29 november 1916 te Grenada en overleden op 1 maart 2007 te Bequia. Gouverneur:
01-01-1977 - 27-10-1979
Gouverneur-Generaal:
27-10-1979 - 28-02-1985
1985-1988 Sir Joseph Lambert Eustace, geboren op 28 februari 1908 te Mayreau en overleden op 2 november 1996. Gouverneur-Generaal:
28-02-1985 - 29-02-1988
1988-1989 Henry Harvey Williams, geboren op 6 januari 1917 te Gomea Village en overleden op 11 november 2004. Interim Gouverneur-Generaal:
29-02-1988 - 20-09-1989
1989-1996 Sir David Emmanuel Jack, geboren op 16 juli 1918 te Victoria Village en overleden op 18 juli 1998 te New Montrose. Gouverneur-Generaal:
20-09-1989 - 01-06-1996
1996-2002 Sir Charles James Antrobus, geboren op 14 mei 1933 te Old Montrose en overleden op 3 juni 2002 te Toronto, Canada. Gouverneur-Generaal:
01-06-1996 - 03-06-2002
2002 Monica Jessie Dacon, geboren Sheen, geboren op 4 juni 1934 Britse Bovenwindse eilanden. Interim Gouverneur-Generaal:
03-06-2002 - 02-09-2002
2002-2019 Sir Frederick Nathaniel Ballantyne, geboren op 5 juli 1936 te Layou en overleden op 23 januari 2020 te Villa. Gouverneur-Generaal:
02-09-2002 - 01-08-2019
2019- ? Susan Dilys Dougan, geboren Ryan, geboren circa 1954/55 te Colonarie. Gouverneur-Generaal:
01-08-2019 - heden