Qatar
Doha

Staat Qatar
QAT
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Een jaar voor de onafhankelijkheid van 1971 krijgt Qatar zijn eerste regeringsleider, welke tot op heden partijloos zijn en uit de familie van de emirs stammen.
1970-1995 Chalifa bin Hamad bin Abdoellah bin Jassim bin Moehammad Al Thani, geboren op 17 september 1932 te Rajan en overleden op 23 oktober 2016 te Doha. Premier:
29-05-1970 - 27-06-1995
1995-1996 Hamad bin Chalifa bin Hamad bin Abdoellah bin Jassim bin Moehammad Al Thani, geboren op 1 januari 1952 te Doha. Premier:
27-06-1995 - 29-10-1996
1996-2007 Abdoellah bin Chalifa bin Hamad bin Abdoellah Al Thani, geboren op 11 februari 1958 te Doha. Premier:
29-10-1996 - 03-04-2007
2007-2013 Hamad bin Jassim bin Jaber bin Moehammad Al Thani, geboren op 11 januari of 30 augustus 1959 te Doha. Premier:
03-04-2007 - 26-06-2013
2013-2020 Abdoellah bin Nasser bin Chalifa Al Thani, geboren in 1959 te Doha.
(Ook geboortevermeldingen van 1960, 1963, 1965 en 1969 bekend)
Premier:
26-06-2013 - 28-01-2020
2020- ? Chalid bin Chalifa bin Abdoel Aziz Al Thani, geboren in 1968 te Doha. Premier:
28-01-2020 - heden