620 Portugal - Lissabon
Portugal - Lisboa

República Portuguesa (Republiek Portugal)

 PT - PRT  
locatie
staatshoofden kaart

ONAFHANKELIJK GRAAFSCHAP: 1095
KONINKRIJK PORTUGAL: 26 JULI 1139
SPAANSE OVERHEERSING: 27 JULI 1580
KONINKRIJK PORTUGAL: 1 DECEMBER 1640
REPUBLIEK PORTUGAL: 5 OKTOBER 1910

De premiers vanaf 1834 tot aan de eerste republiek van 1910:

1834-1835 Pedro de Sousa Holstein (1781-1850)
1835 José da Silva Carvalho (1782-1856)
Agostinho José Freire (1780-1836)
José Luis de Sousa Botelho (1785-1855)
Manuel Duarte Leitão (1787-1856)
Vitório de Sousa Coutinho (1790-1857)
1835 Vitório de Sousa Coutinho (1790-1857)
1835 João Saldanha de Oliveira (1790-1876)
1835 Bernardo de Sá Nogueira (1795-1876)
Manuel Velez Caldeira (1791-1868)
Francisco de Campos (1780-1873)
José Jorge Loureiro (1791-1860)
Nuno Severo de Mendoça (1804-1875)
1835-1836 José Jorge Loureiro (1791-1860)
1836 António de Noronha (1792-1860)
1836 José da Gama Carneiro (1788-1849)
1836 José de Portugal (1780-1840)
1836-1837 Bernardo de Sá Nogueira (1795-1876)

1837
António Dias de Oliveira (1804-1863)
João de Oliveira (1788-1860)
Joaquim de Sousa Quevedo (1777-1838)
Manuel de Castro Pereira (1778-1863)
1837 António Dias de Oliveira (1804-1863)
1837-1839 Bernardo de Sá Nogueira (1795-1876)
1839 Rodrigo Pinto Pizarro (1788-1841)
1839-1841 José Travassos Valdez (1787-1862)
1841-1842 Joaquim de Aguiar (1792-1884)
1842 Pedro de Sousa Holstein (1781-1850)

1842
António da Costa Cabral (1803-1889)
Vicente de Queirós (1792-1868)
Marcelino de Azevedo (1794-1853)
António Pereira dos Reis (1804-1850)
1842-1846 António de Noronha (1792-1860)
1846 Pedro de Sousa Holstein (1781-1850)
1846-1847 João Saldanha de Oliveira (1790-1876)
1847 Francisco Tavares de Almeida (1798-1872)
Manuel Duarte Leitão (1787-1856)
João de Oliveira (1788-1860)
Ildefonso Bayard (1785-1856)
Joaquim Pereira de Vasconcelos (?->1847)
1847

António de Azevedo Melo (1795-1862)
Francisco da Silva Ferrão (1798-1874)
Marino Franzini (1779-1861)
António da Silva Leão (1793-1850)
João de Fontes Pereira (1780-1856)
Joaquim Velez Barreiros (1803-1865)
1847-1849 João Saldanha de Oliveira (1790-1876)
1849-1851 António da Costa Cabral (1803-1889)
1851 António de Noronha (1792-1860)
1851-1856 João Saldanha de Oliveira (1790-1876)
1856-1859 Nuno Severo de Mendoça (1804-1875)
1859-1860 António de Noronha (1792-1860)

1860
Fontes Pereiro de Melo (1819-1887)
Martens Ferrão (1824-1895)
José Maria Caldeira (1825-1896)
António Serpa (1825-1900)
1860 Joaquim de Aguiar (1792-1884)
1860-1865 António de Noronha (1792-1860)
1865 Bernardo de Sá Nogueira (1795-1876)
1865-1868 Joaquim de Aguiar (1792-1884)
1868 António de Ávila (1806-1881)
1868-1869 Bernardo de Sá Nogueira (1795-1876)
1869-1870 António de Noronha (1792-1860)
1870 João Saldanha de Oliveira (1790-1876)
1870 Bernardo de Sá Nogueira (1795-1876)
1870-1871 António de Ávila (1806-1881)
1871-1877 Fontes Pereiro de Melo (1819-1887)
1877-1878 António de Ávila (1806-1881)
1878-1879 Fontes Pereiro de Melo (1819-1887)
1879-1881 Anselmo Braamcamp (1819-1885)
1881 Rodrigues Sampaio (1806-1882)
1881-1886 Fontes Pereiro de Melo (1819-1887)
1886-1890 Luciano de Castro (1834-1914)
1890 António Serpa (1825-1900)
1890-1892 João Crisóstomo (1811-1895)
1892-1893 José Dias Ferreira (1837-1909)
1893-1897 Ernesto Hintze Ribeiro (1849-1907)
1897-1900 Luciano de Castro (1834-1914)
1900-1904 Ernesto Hintze Ribeiro (1849-1907)
1904-1906 Luciano de Castro (1834-1914)
1906 Ernesto Hintze Ribeiro (1849-1907)
1906-1908 João Franco (1855-1929)
1908 Francisco Ferreira do Amaral (1844-1923)
1908-1909 Artur Campos Henriques (1853-1922)
1909 Sebastião Teles (1847-1921)
1909 Venceslau de Lima (1858-1919)
1909-1910 Francisco da Veiga Beirão (1841-1916)
1910 Teixeira de Sousa (1857-1917)

Premiers tijdens de Eerste Republiek:

1910-1911 Teófilo Braga (1843-1924)
1911 João Chagas (1863-1925)
1911-1912 Augusto de Vasconcelos (1867-1951)
1912 Duarte Leite (1864-1950)
1912 Augusto de Vasconcelos (1867-1951)
1912-1913 Duarte Leite (1864-1950)
1913-1914 Afonso Costa (1871-1937)
1914 Bernardino Machado (1851-1944)
1914-1915 Victor Hugo de Azevedo (1871-1955)
1915 Pimenta de Castro (1836-1918)
1915 José Norton de Matos (1867-1955)
António da Silva (1872-1950)
José de Freitas Ribeiro (1868-1929)
Alfredo de Sá Cardoso (1864-1950)
Álvaro Xavier de Castro (1878-1929)
1915 João Chagas (1863-1925)
1915 José de Castro (1868-1929)
1915-1916 Afonso Costa (1871-1937)
1916 António de Almeida (1866-1929)
1916 Afonso Costa (1871-1937)
1916-1917 António de Almeida (1866-1929)
1917 Afonso Costa (1871-1937)
1917 José Norton de Matos (1867-1955)
1917 Afonso Costa (1871-1937)
1917 José Norton de Matos (1867-1955)
1917 Sidónio Pais (1872-1918)
António Machado Santos (1875-1921)
Feliciano da Costa (1884-1929)
1917-1918 Sidónio Pais (1872-1918)
1918

António Bernardino Ferreira (18??->1918)
Jorge Couceiro da Costa (1858-1837)
João Tamagnini Barbosa (1883-1948)
Álvaro de Mendonça (1875-1959)
João do Canto (1862-1934)
António Egas Moniz (1874-1955)
João Alberto Azevedo Neves (1877-1955)
Alexandre de Vasconcelos (1872-1929)
Alfredo Magalhães (1870-1957)
Henrique Forbes de Bessa (1894-1920)
José João da Cruz Azevedo (1888-1964)
Fernandes de Oliveira (18??->1932)
1918 João do Canto (1862-1934)
1918-1919 João Tamagnini Barbosa (1883-1948)
1919 Henrique de Paiva (1861-1944)
1919 José Relvas (1858-1929)
1919 Domingos Pereira (1882-1956)
1919-1920 Alfredo de Sá Cardoso (1864-1950)
1920 Francisco Fernandes Costa (1857-1925)
1920 Alfredo de Sá Cardoso (1864-1950)
1920 Domingos Pereira (1882-1956)
1920 António Maria Baptista (1866-1920)
1920 José Ramos Preto (1871-1949)
1920 António da Silva (1872-1950)
1920 António Granjo (1881-1921)
1920 Álvaro de Castro (1878-1928)
1920-1921 Liberato Pinto (1880-1949)
1921 Bernardino Machado (1851-1944)
1921 Tomé de Barros Queirós (1872-1925)
1921 António Granjo (1881-1921)

1921

Raul Lelo Portela (1888-1972)
Vicente Ferreira (1874-1953)
António de Freitas Soares (1877-1953)
Ricardo Pais Gomes (1868-1928)
Melo Barreto (1873-1935)
António Curson (18??->1949)
Manuel Ferreira da Rocha (1885-1951)
António Ginestal Machado (1873-1940)
Júlio de Lima Duque (1856-1927)
António Aboim Inglês (1869-1941)
1921 Manuel Coelho (1857-1943)
1921 Carlos Maia Pinto (1866-1932)
1921-1922 Francisco Cunha Leal (1888-1970)
1922-1923 António da Silva (1872-1950)
1923 António Ginestal Machado (1873-1940)
1923-1924 Álvaro de Castro (1878-1928)
1924 Alfredo Rodrigues Gaspar (1865-1938)
1924-1925 Domingues dos Santos (1885-1958)
1925 Vitorino Guimarães (1876-1957)
1925 António da Silva (1872-1950)
1925 Domingos Pereira (1882-1956)
1925-1926 António da Silva (1872-1950)

De premiers tijdens de Tweede republiek, de Militaire Dictatuur (1926-1932) en de Nieuwe Staat (1932-1974):


1926


José Mendes Cabeçadas (1883-1965)
Armando da Gama Ochoa (1877-1941)
Jaime Baptista (18??->1926)
Carlos Vilhena (1888-1988)
1926 José Mendes Cabeçadas (1883-1965)
1926 Manuel Gomes da Costa (1863-1929)
1926-1928 Óscar Carmona (1869-1951)
1927 Jaime Zuzarte Cortesão (1884-1960)
1928-1929 Vicente de Freitas (1869-1952)
1929 Artur Ivens Ferraz (1870-1933)
1929 Luís Lopes da Fonseca (1870-1933)
1929-1930 Artur Ivens Ferraz (1870-1933)
1930-1932 Domingos Oliveira (1873-1957)

1932-1968

António de Oliveira Salazar (1889-1970)
1968-1974 Marcello Caetano (1906-1980)

De premiers van de Derde Republiek: de Voorlopige Regeringen van De Revolutionaire Periode (1974-1976) en de Constitutionele Regeringen (1976-heden):


1974


António de Spínola (1910-1996)
Francisco da Costa Gomes (1914-2001)
Jaime Silvério Marques (1914/5-1986)
Diogo Neto (1924-1995)
Carlos Galvão de Melo (1921-2008)
José Pinheiro de Azevedo (1917-1983)
António Rosa Coutinho (1926-2010)
1974 Adelino da Palma Carlos (1905-1992)
1974-1975 Vasco Gonçalves (1922-2005)
1975-1976 José Pinheiro de Azevedo (1917-1983)
1976 Vasco de Almeida (1932)

1976-1978

Mário Soares (19242017)
1978 Alfredo Nobre da Costa (1923-1996)
1978-1979 Carlos Mota Pinto (1937-1985)
1979-1980 Maria de Lourdes Pintasilgo (1930-2004)
1980 Francisco Sá Carneiro (1934-1980)
1980-1981 Diogo Freitas do Amaral (1941-2019)
1981-1983 Francisco Pinto Balsemão (1937)
1983-1985 Mário Soares (1924-2017)
1985-1995 Aníbal Cavaco Silva (1939)
1995-2002 António Guterres (1949)
2002-2004 Manuel Barroso (1956)
2004-2005 Pedro Santana Lopes (1956)
2005-2011 José Sócrates (1957)
2011-2015 Pedro Passos Coelho (1964)
2015- ? António Costa (1961)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Pedro de Sousa Holstein, hertog van Palmela, geboren op 8 mei 1781 te Turijn, Italië en overleden op 12 oktober 1850 te Lissabon.

Cartista
President van het Ministerie:
24-09-1834 - 28-04-1835
07-02-1842 - 08-02-1842
20-05-1846 - 06-10-1846
José da Silva Carvalho, geboren op 19 december 1782 te Santa Comba Dão en overleden op 5 september 1856 te Lissabon.

Cartista
Interim President van het Ministerie:
28-04-1835 - 04-05-1835
(Lid van het Ministerie)
Agostinho José Freire, geboren op 28 augustus 1780 te Évora en overleden op 4 november 1836 te Lissabon.

Militair
Interim President van het Ministerie:
28-04-1835 - 04-05-1835
(Lid van het Ministerie)
José Luís de Sousa Botelho Mourão e Vasconcelos, graaf van Vila Real, geboren op 9 februari 1785 te Lissabon en overleden op 26 september 1855 te Sint Petersburg, Rusland.

Cartista
Interim President van het Ministerie:
28-04-1835 - 04-05-1835
(Lid van het Ministerie)
Manuel Duarte Leitão, geboren op 11 april 1787 te Manteigas en overleden op 12 oktober 1856 te Lissabon.

Militair
Interim President van het Ministerie:
28-04-1835 - 04-05-1835
28-04-1847 - 22-08-1847
(Lid van het Ministerie)
Vitório Maria Francisco de Sousa Coutinho Teixeira de Andrade Barbosa, graaf van Linhares, geboren op 25 juni 1790 te Turijn, Italië en overleden op 30 juni 1857.

Cartista, Chamorro
Interim President van het Ministerie:
28-04-1835 - 04-05-1835
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
04-05-1835 - 27-05-1835
João Carlos Gregório Domingos Vicente Francisco de Saldanha Oliveira e Daun, graaf, markies en hertog van Saldanha, geboren op 17 november 1790 te Lissabon en overleden op 21 november 1876 te London, Groot-Brittannië.

Vintista, Cartist, PR
President van het Ministerie:
27-05-1835 - 18-11-1835
06-10-1846 - 28-04-1847
18-12-1847 - 18-06-1849
01-05-1851 - 06-06-1856
19-05-1870 - 29-08-1870
Bernardo de Sá Nogueira de Figueiredo, markies van Sá da Bandeira, geboren op 26 september 1795 te Santarém en overleden op 6 januari 1876 te Lissabon.

Setembrista, PH, PR
Interim President van het Ministerie:
18-11-1835 - 25-11-1835
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
05-11-1836 - 01-06-1837
10-08-1837 - 17-04-1839
17-04-1865 - 04-09-1865
22-07-1868 - 11-08-1869
29-08-1870 - 29-10-1870
Manuel António Velez Caldeira de Pina Castelo Branco, geboren op 25 juni 1791 te Lissabon en overleden op 10 januari 1868. Interim President van het Ministerie:
18-11-1835 - 25-11-1835
(Lid van het Ministerie)
Francisco António de Campos Henriques, geboren op 1 november of december 1780 te Vila Nova de Foz Coa en overleden op 28 juli of augustus 1873 te Lissabon.

Partijloos
Interim President van het Ministerie:
18-11-1835 - 25-11-1835
(Lid van het Ministerie)
José Jorge Loureiro, geboren op 23 april 1791 te Lissabon en overleden op 1 juni 1860 te Lissabon.

Cartista
Interim President van het Ministerie:
18-11-1835 - 25-11-1835
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
25-11-1835 - 20-04-1836
Nuno José Severo de Mendoça Rolim de Moura Barreto, graaf van Vale de Reis, markies en hertog van Loulé, geboren op 6 november 1804 te Lissabon en overleden op 22 mei 1875 te Lissabon.

Setembrista, PH
Interim President van het Ministerie:
18-11-1835 - 25-11-1835
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
06-06-1856 - 16-03-1859
04-07-1860 - 17-04-1865
11-08-1869 - 26-05-1870
António José de Sousa Manuel de Menezes Severim de Noronha, hertog van Terceira, geboren op 18 maart 1792 te Lissabon en overleden op 26 april 1860 te Lissabon.

Cartista, PR
President van het Ministerie:
20-04-1836 - 10-09-1836
09-02-1842 - 20-05-1846
26-04-1851 - 01-05-1851
16-03-1859 - 26-04-1860
José Manuel Inácio da Cunha e Meneses Portugal da Gama e Vascondelos Carneiro de Sousa e Faro, graaf van Lumiares, geboren op 12 januari 1788 te Lissabon en overleden op 24 oktober 1849 te Lissabon.

Setembrista
President van het Ministerie:
10-09-1836 - 04-11-1836
José Bernardino de Portugal e Castro, markies van Valença, graaf van Vimioso, geboren op 20 mei 1780 te Salvador en overleden op 26 februari 1840 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
04-11-1836 - 05-11-1836
António Dias de Oliveira, geboren op 20 juli 1804 te Valongo en overleden op 1 april 1863.

Setembrista
Interim President van het Ministerie:
01-06-1837 - 02-06-1837
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
02-06-1837 - 10-08-1837
João Gualberto de Oliveira, baron en graaf van Tojal, geboren op 12 juli 1788 te Funchal en overleden op 10 februari 1852 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
01-06-1837 - 02-06-1837
28-04-1847 - 22-08-1847
(Lid van het Ministerie)
Joaquim de Sousa Quevedo Pizarro, burggraaf van Bóbeda, geboren in november 1777 te Bóbeda en overleden op 24 april 1838 te Bóbeda.

Militair
Interim President van het Ministerie:
01-06-1837 - 02-06-1837
(Lid van het Ministerie)
Manuel Castro Pereira de Mesquita Pimentel Cardoso e Sousa, geboren op 17 oktober 1778 te Vila Nova de Foz Coa en overleden op 16 augustus 1863 te Porto. Interim President van het Ministerie:
01-06-1837 - 02-06-1837
(Lid van het Ministerie)
Rodrigo Pinto Pizzaro Pimentel de Almeida Carvalhais, baron da Ribeira de Sabrosa, geboren op 30 maart 1788 te Vilar de Maçada en overleden op 8 april 1841te Vilar de Maçada.

Setembrista
President van het Ministerie:
17-04-1839 - 26-11-1839
José Lúcio Travassos Valdez, graaf van Bonfim, geboren op 23 februari 1787 te Elvas en overleden op 10 juli 1862 te Lissabon.

Setembrista
President van het Ministerie:
26-11-1839 - 09-06-1841
Joaquim António de Aguiar e Ribeiro, geboren op 24 augustus 1792 te Coimbra en overleden op 26 mei 1884 te Barreiro.

Cartista
President van het Ministerie:
09-06-1841 - 07-02-1842
01-05-1860 - 04-07-1860
04-09-1865 - 04-01-1868
António Bernardo da Costa Cabral, markies van Tomar, geboren op 9 mei 1803 te Algodres en overleden op 1 september 1889 te Porto.

Setembrista, Cartista
Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
08-02-1842 - 09-02-1842
President van het Ministerie:
18-06-1849 - 26-04-1851
António Vicente de Queirós, graaf da Ponte de Maria, geboren op 5 augustus 1792 te Valença en overleden op 7 februari 1868 te Lissabon. Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
08-02-1842 - 09-02-1842
Marcelino Máximo de Azevedo e Melo, burggraaf de Oliveira do Douro, geboren op 10 januari 1794 te Penafiel en overleden op 13 juli 1853 te Porto.

Cartista, Cabralista
Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
08-02-1842 - 09-02-1842
António Pereiro dos Reis, geboren op 19 mei 1804 te Ourém en overleden op 19 april 1850 te Lissabon. Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
08-02-1842 - 09-02-1842
Francisco Tavares de Almeida Proença, geboren op 17 november 1798 te Covilhã en overleden op 25 augustus 1872. Interim President van het Ministerie:
28-04-1847 - 22-08-1847
(Lid van het Ministerie)
Ildefonso Leopoldo Bayard, geboren in 1785 en overleden in 1856. Interim President van het Ministerie:
28-04-1847 - 22-08-1847
(Lid van het Ministerie)
Joaquim Pereira de Vasconcelos, baron de Ponte da Barca, overleden na 1847. Interim President van het Ministerie:
03-05-1847 - 22-08-1847
(Lid van het Ministerie)
António de Azevedo Melo e Carvalho, geboren op 9 maart of 11 mei 1795 te Penafiel en overleden op 20 februari 1862 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
22-08-1847 - 18-12-1847
(Lid van het Ministerie)
Francisco António Fernandes da Silva Ferrão, geboren op 3 juli 1798 te Coimbra en overleden op 5 maart 1874 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
22-08-1847 - 18-12-1847
(Lid van het Ministerie)
Marino Miguel Franzini, geboren op 21 januari 1779 te Lissabon en overleden op 29 november 1861 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
22-08-1847 - 18-12-1847
(Lid van het Ministerie)
António José da Silva Leão, baron de Almofala, geboren op 17 februari 1793 te Aveiro en overleden op 22 juni 1850 te Portalegre. Interim President van het Ministerie:
22-08-1847 - 18-12-1847
(Lid van het Ministerie)
João de Fontes Pereira de Melo, geboren op 25 januari 1780 te Elvas en overleden op 28 okotber 1856 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
22-08-1847 - 18-12-1847
(Lid van het Ministerie)
Joaquim António Velez Barreiros, baron da Luz, geboren op 25 november 1803 te Oeiras en overleden 1 oktober 1865 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
22-08-1847 - 18-12-1847
(Lid van het Ministerie)
António Maria de Fontes Pereira de Melo, geboren op 8 september 1819 te Lissabon en overleden op 22 januari 1887 te Lissabon.

PR
Interim President van het Ministerie:
26-04-1860 - 01-05-1860
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
13-09-1871 - 05-03-1877
29-01-1878 - 01-06-1879
14-11-1881 - 20-02-1886
João Baptista da Silva Ferrão de Carvalho Martens, geboren op 28 januari 1824 te Lissabon en overleden op 15 september 1895 te Florence, Italië.

PR
Interim President van het Ministerie:
26-04-1860 - 01-05-1860
(Lid van het Ministerie)
José Maria Caldeira do Casal Ribeiro, graaf do Casal Ribeiro, geboren op 18 april 1825 te Lissabon en overleden op 14 juni 1896 te Madrid, Spanje. Interim President van het Ministerie:
26-04-1860 - 01-05-1860
(Lid van het Ministerie)
António de Serpa Pimentel, geboren op 20 november 1825 te Coimbra en overleden op 2 maart 1900 te Lissabon.

PR

Interim President van het Ministerie:
26-04-1860 - 01-05-1860
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
14-01-1890 - 14-10-1890
António José de Ávila, graaf en markies van Ávila en hertog van Ávila en Bolama, geboren op 8 maart 1807 te Horta en overleden op 3 mei 1881 te Lissabon.

Cartista, PR
President van het Ministerie:
04-01-1868 - 22-07-1868
29-10-1870 - 13-09-1871
05-03-1877 - 29-01-1878
Anselmo José Braamcamp de Almeida Castelo Branco, geboren op 23 oktober 1819 te Liassabon en overleden op 13 november 1885 te Lissabon.

PP
President van het Ministerie:
01-06-1879 - 25-03-1881
António Rodrigues Sampaio e de Amorim, geboren op 25 juli 1806 te São Bartolomeu do Mar en overleden op 13 september 1882 te Sintra.

PR
President van het Ministerie:
25-03-1881 - 14-11-1881
José Luciano de Castro Pereira Côrte-Real, geboren op 14 december 1834 te Oliveirinha en overleden op 9 maart 1914 te Anadia.

PP
President van het Ministerie:
20-02-1886 - 14-01-1890
07-02-1897 - 26-06-1900
20-10-1904 - 19-03-1906
João Crisóstomo de Abreu e Sousa, geboren op 27 januari 1811 te Lissabon en overleden op 7 januari 1895 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
14-10-1890 - 17-01-1892
José Dias Ferreira, geboren op 30 november 1837 te Pombeiro da Beira en overleden op 8 september 1909 te Vidago.

Partijloos
President van het Ministerie:
17-01-1892 - 23-02-1893
Ernesto Rodolfo Hintze Ribeiro, geboren op 7 november 1849 te Ponta Delgada en overleden op 1 augustus 1907 te Lissabon.

PR
President van het Ministerie:
23-02-1893 - 07-02-1897
26-06-1900 - 20-10-1904
19-03-1906 - 19-05-1906
João Ferreira Franco Pinto Castelo Branco, geboren op 14 februari 1855 te Alcaide en overleden in december 1929 te Portugal.

PRL
President van het Ministerie:
19-05-1906 - 04-02-1908
Francisco Joaquim Ferreira do Amaral, geboren op 11 juni 1844 te Lissabon en overleden op 11 augustus 1923.

Militair
President van het Ministerie:
04-02-1908 - 26-12-1908
Artur Alberto de Campos Henriques, geboren op 28 april 1853 te Porto en overleden op 7 november 1922 te Lissabon.

PR
President van het Ministerie:
26-12-1908 - 11-04-1909
Sebastião Custódio de Sousa Teles, geboren op 27 juli 1847 te Faro en overleden op 7 juni 1921 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
11-04-1909 - 14-05-1909
Venceslau de Sousa Pereira de Lima, geboren op 15 november 1858 te Porto en overleden op 24 december 1919 te Lissabon.

PR
President van het Ministerie:
14-05-1909 - 22-12-1909
Francisco António da Veiga Beirão, geboren op 24 juli 1841 te Lissabon en overleden op 11 november 1916 te Paço de Arcos.

PP
President van het Ministerie:
24-12-1909 - 26-06-1910
António Teixeira de Sousa, geboren op 5 mei 1857 te Celeirós en overleden op 5 juni 1917 te Porto.

PR
President van het Ministerie:
26-06-1910 - 05-10-1910
Joaquim Teófilo Fernandes Braga, geboren op 24 februari 1843 te São José en overleden op 28 januari 1924 te Lissabon.

PRP
President van de Voorlopige Regering:
05-10-1910 - 03-09-1911
João Pinheira Chagas, geboren op 1 september 1863 te Rio de Janeiro, Brazilië en overleden op 28 mei 1925 te Estoril.

PRP
President van het Ministerie:
03-09-1911 - 13-11-1911
15-05-1915 - 17-05-1915
Augusto César de Almeida de Vasconcelos Correia, geboren op 25 september 1867 te Lissabon en overleden op 27 september 1951 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
13-11-1911 - 16-06-1912
Interim President van het Ministerie:
23-09-1912 - 30-09-1912
Duarte Leite Pereira da Silva, geboren op 11 augustus 1864 te Porto en overleden op 29 september 1950 te Meinêdo.

PRP
President van het Ministerie:
16-06-1912 - 23-09-1912
30-09-1912 - 09-01-1913
Afonso Augusto da Costa, geboren op 6 maart 1871 te Seia en overleden op 11 mei 1937 te Parijs, Frankrijk.

PRP
President van het Ministerie:
09-01-1913 - 09-02-1914
30-11-1915 - 16-03-1916
25-04-1917 - 07-10-1917
25-10-1917 - 19-11-1917
Interim President van het Ministerie:
04-09-1916 - 05-10-1916
Bernardino Luís Machado Guimarães, geboren op 28 maart 1851 te Rio de Janeiro, Brazilië en overleden op 29 april 1944 te Porto.

PRP
President van het Ministerie:
09-02-1914 - 12-12-1914
02-03-1921 - 24-05-1921
Victor Hugo de Azevedo Coutinho, geboren op 12 november 1871 te Macao, China en overleden op 27 juni 1955 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
12-12-1914 - 25-01-1915
Joaquim Pereira Pimenta de Castro, geboren op 5 november 1846 te Monção en overleden op 14 mei 1918 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
25-01-1915 - 14-05-1915
José Maria Mendes Ribeiro Norton de Matos, geboren op 23 maart 1867 te Ponte de Lima en overleden op 3 januari 1855 te Ponte de Lima.

PRP
Lid van de Constitutionele Junta:
14-05-1915 - 15-05-1915
Interim President van het Ministerie:
07-10-1917 - 25-10-1917
19-11-1917 - 08-12-1917
António Maria da Silva, geboren op 26 mei 1872 te Lissabon en overleden op 14 oktober 1950 te Lissabon.

PRP
Lid van de Constitutionele Junta:
14-05-1915 - 15-05-1915
President van het Ministerie:
26-06-1920 - 19-07-1920
06-02-1922 - 15-11-1923
02-07-1925 - 01-08-1925
18-12-1925 - 29-05-1926
José de Freitas Ribeiro, geboren op 23 mei 1868 te Cascais en overleden op 3 november 1929 te Cascais.

PRP
Lid van de Constitutionele Junta:
14-05-1915 - 15-05-1915
Alfredo Ernesto de Sá Cardoso, geboren op 6 juni 1864 te Lissabon en overleden op 24 april 1950 te Lissabon.

PRP
Lid van de Constitutionele Junta:
14-05-1915 - 15-05-1915
President van het Ministerie:
29-06-1919 - 15-01-1920
15-01-1920 - 21-01-1920
Álvaro Xavier de Castro, geboren op 9 november 1878 te Guarda en overleden op 29 juni 1928 te Coimbra.

PRN
Lid van de Constitutionele Junta:
14-05-1915 - 15-05-1915
President van het Ministerie:
20-11-1920 - 30-11-1920
18-12-1923 - 07-07-1924
José Augusto Soares Ribeiro de Castro, geboren op 7 april 1868 te Valhelhas en overleden op 31 juli 1929 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
17-05-1915 - 30-11-1915
António José de Almeida, geboren op 27 juli 1866 te Penacova en overleden op 31 oktober 1929 te Lissabon.

PRE
President van het Ministerie:
16-03-1916 - 04-09-1916
05-10-1916 - 25-04-1917
Sidónio Bernardino Cardoso da Silva Pais, geboren op 1 mei 1872 te Caminho en overleden op 14 december 1918 te Lissabon.

Militair, sinds 1917 PNR
President van de Militaire Junta:
08-12-1917 - 12-12-1917
President van het Ministerie:
12-12-1918 - 14-12-1918
António Maria de Azevedo Machado Santos, geboren op 10 januari 1875 te Lissabon en overleden op 19 oktober 1921 te Lissabon.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
08-12-1917 - 12-12-1917
José Feliciano da Costa Júnior, geboren op 18 december 1884 te Lissabon en overleden op 24 oktober 1929 te Lissabon.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
08-12-1917 - 12-12-1917
António Bernardino de Sousa Ferreira, geboren in 18?? en overleden na 1918. Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
Jorge Couceiro da Costa, geboren in 1858 en overleden in 1937. Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
João Tamagnini de Sousa Barbosa, geboren op 30 december 1883 te Macao, China en overleden op 15 december 1948 te Lissabon.

PNR
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
23-12-1918 - 27-01-1919
Álvaro César de Mendonça, geboren op 6 november 1875 te Elvas en overleden op 5 juli 1959 te Lissabon.

Militair
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
João do Canto e Castro da Silva Antunes Júnior, geboren op 19 mei 1862 te Lissabon en overleden op 14 maart 1934 te Lissabon.

PNR
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
15-12-1918 - 23-12-1918
António Caetano de Abreu Freire Egas Moniz, geboren op 29 november 1874 te Estarreja en overleden op 13 december 1955 te Lissabon.

PCR, PE, PS
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
João Alberto Pereira de Azevedo Neves, geboren op 12 mei 1877 te Angra do Heroísmo en overleden op 14 april 1955 te Lissabon.

PP
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
Alexandre José Botelho de Vasconcelos e Sá, geboren op 28 november 1872 te Porto en overleden op 1 oktober 1929.

PCR
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
José Alfredo Mendes Magalhães, geboren op 20 april 1870 te Valença do Minho en overleden op 17 oktober 1957 te Porto.

PRP
Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
Henrique Ventura Forbes de Bessa, geboren op 10 september 1894 te Porto en overleden op 10 maart 1920 Île de France, Frankrijk. Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
José João Pinto da Cruz Azevedo, geboren op 11 september 1888 te Porto en overleden op 31 oktober 1964 te Lissabon. Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
Eduardo Fernandes de Oliveira, geboren in 18?? en overleden na 1932. Interim President van het Ministerie:
14-12-1918 - 15-12-1918
(Lid van het Ministerie)
Henrique Mitchell de Paiva Cabral Couceiro, geboren op 30 december 1861 te Lissabon en overleden op 11 februari 1944 te Lissabon.

Militair, monarchist
President van de Voorlopige Junta van het Koninkrijk Portugal in Porto en het Noorden:
19-01-1919 - 13-02-1919
(In naam van voormalig koning Manuel II)
José Maria Mascarenhas Relvas, geboren op 5 maart 1858 te Golegã en overleden op 31 oktober 1929 te Alpiarça.

PRP
President van het Ministerie:
27-01-1919 - 30-03-1919
Domingos Leite Pereira, geboren op 19 september 1882 te Braga en overleden op 27 oktober 1956 te Porto.

PRP
President van het Ministerie:
30-03-1919 - 29-06-1919
21-01-1920 - 08-03-1920
01-08-1925 - 18-12-1925
Francisco José Fernandes Costa, geboren op 19 april 1857 te Foz de Arouce en overleden op 19 juli 1925 te Figueira da Foz.

PRP
President van het Ministerie:
15-01-1919 - 15-01-1919
(nooit aangetreden)
António Maria Baptista, geboren op 5 januari 1866 te Beja en overleden op 6 juni 1920 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
08-03-1920 - 06-06-1920
José Ramos Preto, geboren in 1871 te Louriçal do Campo en overleden op 7 januari 1949 te Louriçal do Campo.

PRP
Interim President van het Ministerie:
06-06-1920 - 06-06-1920
President van het Ministerie:
06-06-1920 - 26-06-1920
António Joaquim Granjo, geboren op 27 december 1881 te Chaves en overleden op 19 oktober 1921 te Lissabon.

PLR
President van het Ministerie:
19-07-1920 - 20-11-1920
30-08-1921 - 19-10-1921
Liberato Damião Ribeiro Pinto, geboren op 29 september 1880 te Lissabon en overleden op 4 september 1949 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
30-11-1920 - 02-03-1921
Tomé José de Barros Queirós, geboren op 2 februari 1872 te Ílhavo en overleden op 5 mei 1925 te Lissabon.

PLR
President van het Ministerie:
24-05-1921 - 30-08-1921
Raúl Lelo Portela, geboren in 1888 en overleden in 1972. Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
António Vicente Ferreira, geboren op 2 februari 1872 te Ílhavo en overleden op 5 mei 1925 te Lissabon.

Partijloos
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
António Maria de Freitas Soares, geboren op 25 februari 1877 te Vila Boa do Bispo en overleden op 10 november 1953 te Lissabon.

Militair
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
Ricardo Pais Gomes, geboren op 14 maart 1868 te Viseu en overleden in 1928.

Partijloos
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
João Carlos de Melo Barreto, geboren op 3 juni 1873 te Lissabon en overleden op 26 januari 1935 te Madrid, Spanje.

Partijloos
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
António Augusto Curson, geboren in 18?? en overleden na 1949. Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
Manuel Ferreira da Rocha, geboren op 7 november 1885 en overleden op 5 augustus 1951. Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
António Ginestal Machado, geboren op 3 mei 1874 te Almeida en overleden op 28 juni 1940 te Santarém.

PRN
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
President van het Ministerie:
15-11-1923 - 18-12-1923
Júlio Ernesto de Lima Duque, geboren in 1856 te Penacova en overleden in 1927.

PN
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
António Lobo de Amboim Inglês, geboren op 20 juni 1869 te Aljustrel en overleden op 18 oktober 1941 te Aljustrel.

Partijloos
Interim President van het Ministerie:
19-10-1921 - 20-10-1921
(Lid van het Ministerie)
Manuel Maria Coelho, geboren op 6 maart 1857 te Chaves en overleden op 10 januari 1943 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
20-10-1921 - 05-11-1921
Carlos Henriques da Silva Maia Pinto, geboren op 5 juni 1866 te Porto en overleden op 2 november 1932 te Foz do Douro.

PRP
President van het Ministerie:
05-11-1921 - 16-12-1921
Francisco Pinto da Cunha Leal, geboren op 22 augustus 1888 te Pedrógão de São Pedro en overleden op 26 april 1970 te Lissabon.

Partijloos
President van het Ministerie:
16-12-1921 - 06-02-1922
Alfredo Rodrigues Gaspar, geboren op 8 augustus 1865 te Funchal en overleden op 1 december 1938 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
07-07-1924 - 22-11-1924
José Domingues dos Santos, geboren op 5 augustus 1885 te Lavra en overleden op 16 augustus 1958 te Porto.

PRED
President van het Ministerie:
22-11-1924 - 16-02-1925
Vitorino Máximo de Carvalho Guimarães, geboren op 13 november 1876 te Penafiel en overleden op 18 oktober 1957 te Lissabon.

PRP
President van het Ministerie:
16-02-1925 - 02-07-1925
José Mendes Cabeçadas Júnior, geboren op 19 augustus 1883 te Loulé en overleden op 11 juni 1965 te Lissabon.

Militair
President van de Junta van de Redding van het Volk:
29-05-1926 - 31-05-1926
President van het Ministerie:
31-05-1926 - 17-06-1926
Armando Humberto da Gama Ochoa, geboren op 28 juli 1877 te Bragança en overleden op 9 juni 1941 te Vichy, Frankrijk.

Militair

Lid van de Junta van de Redding van het Volk:
29-05-1926 - 31-05-1926
Jaime Pereira Rodrigues Baptista, geboren in 18?? en overleden na 1926.

Militair
Lid van de Junta van de Redding van het Volk:
29-05-1926 - 31-05-1926
Carlos de Jesus Vilhena, geboren op 19 augustus 1888 te Santiago de Cacém en overleden op 31 maart 1988 te Abela.

PRP
Lid van de Junta van de Redding van het Volk:
29-05-1926 - 31-05-1926
Manuel de Oliveira Gomes da Costa, geboren op 14 januari 1863 te Lissabon en overleden op 17 december 1929 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
17-06-1926 - 09-07-1926
António Óscar de Fragoso Carmona, geboren op 24 november 1869 te Lissabon en overleden op 18 april 1951 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
09-07-1926 - 18-04-1928
Jaime Zuzarte Cortesão, geboren op 29 april 1884 te Ançã en overleden op 14 augustus 1960 te Lissabon.

Partijloos
Rebellerend Hoofd van de Burgerregering in Porto:
03-02-1927 - 07-02-1927/TD>
José Vicente de Freitas, geboren op 22 januari 1869 te Calheta en overleden op 6 september 1952 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
18-04-1928 - 09-07-1929
Artur Ivens Ferraz, geboren op 1 december 1870 te Lissabon en overleden op 16 januari 1933 te Lissabon.

Militair
President van het Ministerie:
09-07-1929 - 16-10-1929
26-10-1929 - 21-01-1930
Luís Maria Lopes da Fonseca, geboren op 1 maart 1883 te Mata de Lobos en overleden op 8 december 1974.

UN
Interim President van het Ministerie:
16-10-1929 - 26-10-1929
Domingos Augusto Alves da Costa e Oliveira, geboren op 31 juli 1873 te Lissabon en overleden op 25 december 1957 te Lissabon.

UN
President van het Ministerie:
21-01-1930 - 05-07-1932
António de Oliveira Salazar, geboren op 28 april 1889 te Vimieiro en overleden op 27 juli 1970 te Lissabon.

UN
President van het Ministerie:
05-07-1932 - 11-04-1933
President van de Ministerraad:
11-04-1933 - 27-09-1968
Marcello José das Neves Alves Caetano, geboren op 17 augustus 1906 te Lissabon en overleden op 26 okotber 1980 te Rio de Janeiro, Brazilië.

UN, sinds 1970 ANP
President van de Ministerraad:
27-09-1968 - 25-04-1974
António Sebastião Ribeiro de Spínola, geboren op 11 april 1910 te Estremoz en overleden op 13 augustus 1996 te Lissabon.

Militair/MFA
President van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
Francisco da Costa Gomes, geboren op 30 juni 1914 te Chaves en overleden op 31 juni 2001 te Cascais.

Militair/MFA
Lid van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
Jaime Silvério Marques, geboren in 1914 of 1915 te Nazaré en overleden op 14 januari 1986 te Lissabon.

Militair/MFA
Lid van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
Manuel Diogo Neto, geboren op 16 januari 1924 te Lissabon en overleden op 15 december 1995.

Militair/MFA
Lid van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
Carlos Galvão e Melo, geboren op 4 augustus 1921 te Figueira da Foz en overleden op 20 maart 2008 te Estoril.

Militair/MFA
Lid van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
José Baptista Pinheiro de Azevedo, geboren op 5 juni 1917 te Luanda, Angola en overleden op 10 augustus 1983 te Lissabon.

Militair/MFA
Lid van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
Premier:
19-09-1975 - 23-06-1976
António Alva Rosa Coutinho, geboren op 14 februari 1926 te Lissabon en overleden op 2 juni 2010 te Lissabon.

Militair/MFA
Lid van de Junta van Nationale Redding:
25-04-1974 - 16-05-1974
Adelino da Palma Carlos, geboren op 3 maart 1905 te Faro en overleden op 25 oktober 1992 te Lissabon.

Partijloos
Premier:
16-05-1974 - 18-07-1974
Vasco dos Santos Gonçalves, geboren op 3 mei 1922 te Lissabon en overleden op 11 juni 2005 te Almancil.

Militair/MFA
Premier:
18-07-1974 - 19-09-1975
Vasco Fernando Leote de Almeida e Costa, geboren op 26 juli 1932 te São Sebastião de Pedreira.

Militair/MFA
Interim Premier:
23-06-1976 - 23-07-1976
Mário Alberto Nobre Lopes Saores, geboren op 7 december 1924 te Lissabon en overleden op 7 januari 2017 te Lissabon.

PS
Premier:
23-07-1976 - 29-08-1978
09-06-1983 - 06-11-1985
Alfredo Jorge Nobre da Costa, geboren op 10 september 1923 te Lapa en overleden op 4 februari 1996 te Lissabon.

Partijloos
Premier:
29-08-1978 - 22-11-1978
Carlos Alberto da Mota Pinto, geboren op 25 juli 1937 te Pombal en overleden op 7 mei 1985 te Coimbra.

Partijloos
Premier:
22-11-1978 - 01-08-1979
Maria de Lourdes Ruivo da Silva de Matos Pintasilgo, geboren op 18 januari 1930 te Abrantes en overleden op 10 juli 2004 te Lissabon.

Partijloos
Premier:
01-08-1979 - 03-01-1980
Francisco Manuel Lumbrales de Sá Carneiro, geboren op 19 juli 1934 te Porto en overleden op 4 december 1980 te Camarate.

CDS
Premier:
03-01-1980 - 04-12-1980
Diogo Pinto de Freitas do Amaral, geboren op 21 juli 1941 te Póvoa de Varzim en overleden op 3 oktober 2019 te Cascais.

CDS
Interim Premier:
04-12-1980 - 09-01-1981
Francisco José Pereira Pinto Balsemão, geboren op 1 september 1937 te Lissabon.

PSD
Premier:
09-01-1981 - 09-06-1983
Aníbal António Cavaco Silva, geboren op 15 juli 1939 te Boliquieme.

PSD
Premier:
06-11-1985 - 28-10-1995
António Manuel de Oliveira Guterres, geboren op 30 april 1949 te Lissabon.

PS
Premier:
28-10-1995 - 06-04-2002
José Manuel Durão Barroso, geboren op 23 maart 1956 te Lissabon.

PSD
Premier:
06-04-2002 - 17-07-2004
Pedro Miguel Santana Lopes, geboren op 29 juni 1956 te Lissabon.

PSD
Premier:
17-07-2004 - 12-03-2005
José Sócrates de Carvalho Pinto de Sousa, geboren op 6 september 1957 te Alijó.

PS
Premier:
12-03-2005 - 21-06-2011
Pedro Manuel Mamede Passos Coelho, geboren op 24 juli 1964 te Coimbra.

PSD
Premier:
21-06-2011 - 26-11-2015
António Luís Santos da Costa, geboren op 17 juli 1961 te Lissabon.

PS
Premier:
26-11-2015 - heden