Polen
Warschau

Republiek Polen
POL
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1830 (1e opstand)     1846 (dictatuur)    1862 (2e opstand)     1915 (Duitsland + Oostenrijk-Hongarije)     1917 (Koninkrijk Polen)     1921 (Republiek Polen)    1939 (ballingschap)     1944 (communisme)     1990 (Republiek Polen)     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De regeringsleiders van het hertogdom Warschau (1807-1813), de Eerste (1830-1831) en Tweede Opstand (1862-1864), de dictatuur van Tyssowski (1846) en de regering in Poznań (1848):
1807 Stanisław Bartłomiej Ludwik Małachowski, geboren op 24 augustus 1736 te Końskie en overleden op 28 december 1809 te Warschau.

Partijloos
President van de Ministeriële Staatsraad:
15-01-1807 - 16-12-1807
1807-1808 Ludwik Szymon Gutakowski, geboren op 28 oktober 1738 te Kierogalisyki en overleden op 1 december 1811 te Warschau.

Partijloos
President van de Ministeriële Staatsraad:
16-12-1807 - ??-11-1808
1808-1809 Józef Antoni Poniatowski, geboren op 7 mei 1763 te Wenen, Oostenrijk en overleden op 19 oktober 1813 te Leipzig, Duitsland.

Partijloos
President van de Ministeriële Staatsraad:
??-11-1808 - 25-03-1809
1809-1813 Stanisław Kostka Potocki, geboren op 20 november 1755 te Lublin en overleden op 14 september 1821 te Wilanów.

Partijloos
President van de Ministeriële Staatsraad:
25-03-1809 - 13-05-1813
     
1830-1831 Adam Jerzy Czartoryski, geboren op 14 januari 1770 te Warschau en overleden op 15 juli 1861 te Montfermeil, Frankrijk.

Conservatief
President van de Poolse Nationale Regering:
03-12-1830 - 15-08-1831
1830-1831 Józef Chłopicki, geboren op 14 maart 1771 te Kapustynie en overleden op 30 september 1854 te Krakau.

Militair
Dictator van de Poolse Nationale Regering:
05-12-1830 - 17-01-1831
1831 Jan Stefan Krukowiecki, geboren op 15 december 1772 te Lwów en overleden op 17 april 1850 te Popień.

Militair
President van de Poolse Nationale Regering:
17-08-1831 - 07-09-1831
1831 Bonawentura Niemojowski, geboren op 4 september 1787 te Słupia en overleden op 15 juni 1835 te Vanves, Frankrijk.

Liberaal
President van de Poolse Nationale Regering:
08-09-1831 - 23-09-1831
1831 Jan Nepumocen Umiński, geboren op 5 februari 1778 te Czeluścin en overleden in 1851 te Wiesbaden, Duitsland.

Militair
President van de Poolse Nationale Regering:
23-09-1831 - 23-09-1831
1831 Maciej Rybiński, geboren op 24 februari 1784 te Slavuta en overleden op 17 januari 1874 te Parijs, Frankrijk. President van de Poolse Nationale Regering:
23-09-1831 - 09-10-1831
     
Jan Józef Tyssowski, geboren op 8 maart 1811 te Tarnów en overleden op 5 april 1857 te Washington, DC, USA. President van de Nationale Regering van de Poolse Republiek:
22-02-1846 - 24-02-1846
(lid triumviraat)
1846 Ludwik Jędrzej Gorzkowski, geboren op 21 november 1811 te Krakau en overleden in 1857. President van de Nationale Regering van de Poolse Republiek:
22-02-1846 - 24-02-1846
(lid triumviraat)
 
Aleksander Grzegorzewski, geboren in 1806 en overleden op 13 juni 1855 te Czersk. President van de Nationale Regering van de Poolse Republiek:
22-02-1846 - 24-02-1846
(lid triumviraat)
 
1846 Jan Józef Tyssowski, geboren op 8 maart 1811 te Tarnów en overleden op 5 april 1857 te Washington, DC, USA. Dictator van de Poolse Republiek:
24-02-1846 - 03-03-1846
     
1848 Gustaw Potworowski, geboren op 3 juni 1800 te Bielewo en overleden op 23 november 1860 te Poznań. President van het Nationale Comité te Poznań:
20-03-1848 - 09-05-1848
     
1862-1863 Alexander Ignacy Jan-Kanty Wielopolski, geboren op 13 maart 1803 te Sędziejowice en overleden op 30 december 1877 te Dresden, Duitsland.

Conservatief
Hoofd van de Burgerregering:
24-02-1846 - 03-03-1846
1863 Stefan Bobrowski, geboren op 17 januari 1840 te Terekhove, Oekraïne en overleden op 12 april 1863 te Łaszczyn.

Radicaal
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de voorlopige Nationale Regering:
22-01-1863 - 17-02-1863
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de voorlopige Nationale Regering met Mierosławski:
17-02-1863 - 11-03-1863
1863 Ludwik Adam Mierosławski, geboren op 17 januari 1814 te Nemours, Frankrijk en overleden op 22 november 1878 te Parijs, Frankrijk.

Radicaal
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de voorlopige Nationale Regering met Bobrowski:
17-02-1863 - 11-03-1863
1863 Marian Antoni Melchior Langiewicz, geboren op 5 augustus 1827 te Krotoszyn en overleden op 11 mei 1887 te Istanbul, Turkije.

Liberaal
Dictator van de Nationale Regering:
11-03-1863 - 18-03-1863
Stefan Bobrowski, geboren op 17 januari 1840 te Terekhove, Oekraïne en overleden op 12 april 1863 te Łaszczyn.

Radicaal
Lid van de Uitvoerende Dictatoriale Commissie:
19-03-1863 - 20-03-1863
1863 Agaton Giller, geboren op 9 januari 1831 te Opatówku en overleden op 17 augustus 1887 te Ivano-Frankovsk, Oekraïne.

Radicaal
Lid van de Uitvoerende Dictatoriale Commissie:
19-03-1863 - 20-03-1863
Józef Kajetan Janowski, geboren op 17 maart 1832 te Warschau en overleden op 24 juni 1914 te Lviv, Oekraïne.

Radicaal
Interim Lid van de Uitvoerende Dictatoriale Commissie:
19-03-1863 - 20-03-1863
1863 Stefan Bobrowski, geboren op 17 januari 1840 te Terekhove, Oekraïne en overleden op 12 april 1863 te Łaszczyn.

Radicaal
Voorzitter van de Voorlopige Nationale Regering:
20-03-1863 - 12-04-1863
1863 Agaton Giller, geboren op 9 januari 1831 te Opatówku en overleden op 17 augustus 1887 te Ivano-Frankovsk, Oekraïne.

Radicaal
Voorzitter van de Voorlopige Nationale Regering:
12-04-1863 - 10-05-1863
Voorzitter van de Nationale Regering
10-05-1863 - 23-05-1863
1863 Franciszek Dobrowolski, geboren op 20 juli 1830 te Płock en overleden op 11 juli 1896 te Poznań.

Radicaal
Voorzitter van de Nationale Regering:
23-05-1863 - 09-06-1863
1863 Piotr Kobylański, geboren in 1823 te Warschau en overleden in 1868 te Usolu, Siberië, Rusland.

Radicaal
Voorzitter van de Nationale Regering:
09-06-1863 - 14-06-1863
1863 Karol Konstanty Majewski, geboren op 17 maart 1833 en overleden op 28 september 1897.

Liberaal
Voorzitter van de Nationale Regering:
14-06-1863 - 17-09-1863
1863 Franciszek Dobrowolski, geboren op 20 juli 1830 te Płock en overleden op 11 juli 1896 te Poznań.

Radicaal
Voorzitter van de Nationale Regering:
17-09-1863 - 17-10-1863
1863-1864 Romuald Traugutt, ook Michał Czarnecki, geboren op 16 januari 1826 te Szostakova, Witrusland en overleden op 5 augustus 1864 te Warschau.

Militair
Voorzitter van de Nationale Regering:
17-10-1863 - 11-04-1864
1863-1864 Aleksander Waszkowski, geboren in 1841 te Tarnogród en overleden op 17 februari 1865 te Warschau. Voorzitter van de Nationale Regering in rebellie in Warschau:
13-12-1863 - 19-12-1864
1864 Józef Kajetan Janowski, geboren op 17 maart 1832 te Warschau en overleden op 24 juni 1914 te Lviv, Oekraïne.

Radicaal
Voorzitter van de Nationale Regering:
11-04-1864 - 12-04-1864
1864 Józef Gałęzowski, geboren op 7 juni 1834 te Lypovets, Oekraïne en overleden op 18 maart 1916 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Voorzitter van de Nationale Regering:
11-04-1864 - 12-04-1864
1864 Bronisław Brzeziński, ook Zbrzeziński, overleden in 1865 te Frankrijk.

Radicaal
Voorzitter van de Nationale Regering:
20-04-1864 - ??-10-1864

De regeringsleiders tijdens de inmenging van Duitsland en Oostenrijk-Hongarije:
1915 Hans von Brandenstein, geboren op 12 december 1849 Oberammergau, Duitsland en overleden op 20 februari 1938 te Berlijn, Duitsland.

Partijloos
Duits Hoofd van de Burgerregering van Russisch Polen:
05-01-1915 - 17-04-1915
1915-1917 Wolfgang Ludwig Moritz von Kries, geboren op 27 november 1868 te Smętowo Graniczne en overleden op 15 oktober 1945 te Potsdam, Duitsland.

Partijloos
Duits Hoofd van de Burgerregering van Russisch Polen:
17-04-1915 - 04-09-1915
Duits Hoofdbestuurder bij de Generale Regering te Warschau:
04-09-1915 - ??-08-1917
1917 Carl Friedrich Wilhelm von Born-Fallois, geboren op 17 juni 1878 te Berlijn, Duitsland en overleden op 15 mei 1934 te Sienno.

Partijloos
Duits Hoofdbestuurder bij de Generale Regering te Warschau:
08/09-1917 - ??-11-1917
1917-1918 Maximilian Karl von Sandt, geboren op 23 december 1861 te Bonn, Duitsland en overleden op 29 januari 1918 te Berlijn, Duitsland. Duitsland.

Partijloos
Duits Hoofdbestuurder bij de Generale Regering te Warschau:
??-11-1917 - 29-01-1918
1918 Carl Friedrich Wilhelm von Born-Fallois, geboren op 17 juni 1878 te Berlijn, Duitsland en overleden op 15 mei 1934 te Sienno.

Partijloos
Duits Hoofdbestuurder bij de Generale Regering te Warschau:
29-01-1918 - 31-03-1918
1918 Otto Adolf Ludwig von Steinmeister, geboren op 28 februari 1860 te Bünde, Duitsland en overleden op 1 november 1937 te Frankfurt am Oder, Duitsland.

Partijloos
Duits Hoofdbestuurder bij de Generale Regering te Warschau:
31-03-1918 - 11-11-1918
       
1915-1916 Graaf Jerzy Kornel Wodzicki z Granówa ook Georg Kornel Wodzicki von Granow, geboren op 2 januari 1865 en overleden op 19 januari 1952.

Partijloos
Oostenrijks-Hongaars Hoofdbestuurder van het Civiele Staatscommissariaat:
??-09-1915 - ??-07-1916
1916-1918 Ridder Jerzy Wiktor Madeyski-Poray ook Georg Viktor von Madeyski-Poray, geboren op 15 maart 1872 te Liszki en overleden op 24 januari 1939 te Krakau.

Partijloos
Oostenrijks-Hongaars Hoofdbestuurder van het Civiele Staatscommissariaat:
??-07-1916 - 01-03-1918

De regeringsleiders tijdens het Koninkrijk Polen:
1917 Wacław Józef Niemojowski, geboren op 26 augustus 1865 te Wrocław en overleden op 14 december 1939 te Marchwacz.

Partijloos
Maarschalk van de Kroon, Voorzitter van de Voorlopige Staatsraad:
15-01-1917 - 28-08-1917
1917
1917
Michał Łempicki, geboren op 14 september 1856 te Przydworce en overleden op 29 december 1930 te Bydgoszcz.

Partijloos
Hoofd van de Voorlopige Regering onder de Maarschalk van de Kroon:
02-02-1917 - 28-08-1917
Hoofd van de Voorlopige Regering:
28-08-1917 - 26-11-1917
1917-1918 Jan Kucharzewski, geboren op 27 mei 1876 te Wysokie Masowiecki en overleden op 4 juli 1952 te New York, NY, USA.

Partijloos
Premier:
26-11-1917 - 27-02-1918
1918 Antoni Ponikowski, geboren op 29 mei 1878 te Siedlce en overleden op 27 december 1949 te Warschau.

SDN, later ZDN
Interim Premier:
27-02-1918 - 04-04-1918
1918 Jan Kanty Steczkowski, geboren op 16 oktober 1862 te Dąbrowa Tarnowska en overleden op 3 september 1929 te Krakau.

SPN
Premier:
04-04-1918 - 02-10-1918
1918 Stanisław Dzierzbicki, geboren op 18 april 1854 te Jaranowie na Kujanach en overleden op 10 september 1919 te Mława.

Partijloos
Interim Premier voor Steczkowski:
27-07-1918 - 30-09-1918
1918 Bohdan Broniewski, geboren in 1855 te Opatkowice en overleden op 4 oktober 1922 te Warschau.

Partijloos
Interim Premier voor Steczkowski:
30-09-1918 - 02-10-1918
1917-1918 Jan Kucharzewski, geboren op 27 mei 1876 te Wysokie Masowiecki en overleden op 4 juli 1952 te New York, NY, USA.

Partijloos
Interim Premier:
02-10-1918 - 09-10-1918
1918 Bohdan Broniewski, geboren in 1855 te Opatkowice en overleden op 4 oktober 1922 te Warschau.

Partijloos
Interim Premier:
09-10-1918 - 23-10-1918
1918 Józef Świeżyński, geboren op 19 april 1868 te Wlonice en overleden op 12 maart 1948 te Sandomierz.

SND
Premier:
23-10-1918 - 04-11-1918
1918 Władysław Wróblewski, geboren op 21 maart 1875 te Krakau en overleden op 19 augustus 1951 te Łódź.

SND
Interim Premier:
04-11-1918 - 14-11-1918
1918
1918
Ignacy Ewaryst Daszyński, geboren op 26 oktober 1886 te Zbarash, Oekraïne en overleden op 31 oktober 1936 te Bystra.

PPSD
Premier van de Voorlopige Volksregering in oppositie:
07-11-1918 - 14-11-1918
Premier van de Voorlopige Volksregering:
14-11-1918 - 17-11-1918
1918-1919 Jędrzej Edward Moraczewski, geboren op 13 januari 1870 te Trzemeszno en overleden op 5 augustus 1944 te Sulejówek.

PPSD
President der Ministers:
17-11-1918 - 16-01-1919
1919 Ignacy Jan Paderewski, geboren op 6 november 1860 te Kuryłowka, Oekraïne en overleden op 29 juni 1941 te New York, NY, USA.

Partijloos
Minister-President:
16-01-1919 - 13-12-1919
1919-1920 Leopold Skulski, geboren op 15 november 1878 te Zamość en overleden na 1939, waarschijnlijk 1940 te Brest, Witrusland.

NZL
Minister-President:
13-12-1919 - 23-06-1920
1920 Władysław Dominik Grabski, geboren op 7 juli 1874 te Borów en overleden op 1 maart 1938 te Warschau.

ZLN
Minister-President:
23-06-1920 - 24-07-1920
1920-1921 Wincenty Witos, geboren op 22 januari 1874 te Wierzchosławice en overleden op 31 oktober 1946 te Krakau.

PSL-P
Minister-President:
24-07-1920 - 01-06-1921

De regeringsleiders tijdens de Republiek Polen:
1921 Wincenty Witos, geboren op 22 januari 1874 te Wierzchosławice en overleden op 31 oktober 1946 te Krakau.

PSL-P
Minister-President:
01-06-1921 - 19-09-1921
1921-1922 Antoni Ponikowski, geboren op 29 mei 1878 te Siedlce en overleden op 27 december 1949 te Warschau.

SDN, later ZDN
Minister-President:
19-09-1921 - 26-06-1922
1922 Artur Śliwiński, geboren op 17 augustus 1877 te Ruszki en overleden op 16 januari 1953 te Warschau.

Partijloos
Minister-President:
26-06-1922 - 16-07-1922
1922 Wojciech Korfanty, geboren Adalbert Korfanty, geboren op 20 april 1873 te Siemianowice en overleden op 17 augustus 1939 te Warschau.

ChD
Minister-President:
16-07-1922 - 31-07-1922
1922 Julian Ignacy Nowak, geboren op 10 maart 1865 te Okocim en overleden op 7 november 1946 te Krakau.

Partijloos
Minister-President:
31-07-1922 - 14-12-1922
Voorzitter van de Ministerraad:
14-12-1922- 16-12-1922
1922-1923 Władysław Eugeniusz Sikorski, geboren op 20 mei 1881 te Tuszów Narodowy en overleden op 4 juli 1943 te Gibraltar, Groot-Brittannië.

Militair
President van de Ministerraad:
16-12-1922 - 29-05-1923
1923 Wincenty Witos, geboren op 22 januari 1874 te Wierzchosławice en overleden op 31 oktober 1946 te Krakau.

PSL-P
Minister-President:
29-05-1923 - 19-12-1923
1923-1925 Władysław Dominik Grabski, geboren op 7 juli 1874 te Borów en overleden op 1 maart 1938 te Warschau.

ZLN
Minister-President:
19-12-1923 - 20-11-1925
1925-1926 Aleksander Józef Skrzynski, geboren op 9 maart 1882 te Zagórzany en overleden op 25 september 1931 te Łąkociny.

Partijloos
President van de Ministerraad:
20-11-1925 - 10-05-1926
1926 Wincenty Witos, geboren op 22 januari 1874 te Wierzchosławice en overleden op 31 oktober 1946 te Krakau.

PSL-P
Minister-President:
10-05-1926 - 15-05-1926
1926 Kazimierz Władysław Bartel, geboren op 3 maart 1882 te Lwów, Oekraïne en overleden op 26 juli 1941 te Lwów, Oekraïne.

PP
President van de Ministerraad:
15-05-1926 - 02-10-1926
1926-1928 Józef Klemens Piłsudski, geboren op 5 december 1867 Zalavas, Litouwen en overleden op 12 mei 1935 te Warschau.

Militair
President van de Ministerraad:
02-10-1926 - 27-06-1928
1928-1929 Kazimierz Władysław Bartel, geboren op 3 maart 1882 te Lwów, Oekraïne en overleden op 26 juli 1941 te Lwów, Oekraïne.

PP, sinds 1928 BBWR
President van de Ministerraad:
27-06-1928 - 14-04-1929
1929 Kazimierz Stanisław Świtalski, geboren op 4 maart 1886 te Sanok en overleden op 28 december 1962 te Warschau.

BBWR
President van de Ministerraad:
14-04-1929 - 29-12-1929
1929-1930 Kazimierz Władysław Bartel, geboren op 3 maart 1882 te Lwów, Oekraïne en overleden op 26 juli 1941 te Lwów, Oekraïne.

PSL-W, later PP, sinds 1928 BBWR
President van de Ministerraad:
29-12-1929 - 29-03-1930
1930 Walery Jan Sławek, geboren op 2 november 1879 te Strutynka, Oekraïne en overleden op 3 april 1939 te Warschau.

BBWR
President van de Ministerraad:
29-03-1930 - 25-08-1930
1930 Józef Klemens Piłsudski, geboren op 5 december 1867 Zalavas, Litouwen en overleden op 12 mei 1935 te Warschau.

Militair
President van de Ministerraad:
25-08-1930 - 04-12-1930
1930-1931 Walery Jan Sławek, geboren op 2 november 1879 te Strutynka, Oekraïne en overleden op 3 april 1939 te Warschau.

BBWR
President van de Ministerraad:
04-12-1930 - 27-05-1931
1931-1933 Aleksander Błażej Prystor, geboren op 2 januari 1874 te Vilnius, Litouwen en overleden in 1941 te Moskou, Rusland.

BBWR
President van de Ministerraad:
27-05-1931 - 10-05-1933
1933-1934 Janusz Jędrzejewicz, geboren op 21 juni 1885 te Spiczyńce, Oekraïne en overleden op 16 maart 1951 te Londen, Groot-Brittannië.

BBWR
President van de Ministerraad:
10-05-1933 - 15-05-1934
1934-1935 Leon Tadeusz Kozłowski, geboren op 6 juni 1892 te Rembieszyce en overleden op 11 mei 1944 te Berlijn, Duitsland.

BBWR
President van de Ministerraad:
15-05-1934 - 28-03-1935
1935 Walery Jan Sławek, geboren op 2 november 1879 te Strutynka, Oekraïne en overleden op 3 april 1939 te Warschau.

BBWR
President van de Ministerraad:
28-03-1935 - 13-10-1935
1935-1936 Marian Zyndram-Kościałkowski, ook Jerzy Orwid, geboren op 16 maart 1892 te Kaunas, Litouwen en overleden op 12 april 1946 te Brookwood, Woking, Groot-Brittannië.

BBWR
President van de Ministerraad:
13-10-1935 - 15-05-1936
1936-1939 Felicjan Sławoy Składkowski, geboren op 9 juli 1885 te Gąbin en overleden op 31 augustus 1962 te Londen, Groot-Brittannië.

BBWR
President van de Ministerraad:
15-05-1936 - 17-09-1939

Op 1 september 1939 werd een Duitse regering aangesteld welkslechts twee maanden stand hield. Premier Składkowski vluchte 16 dagen later naar Roemenië en werd zo de eerste regeringsleider in ballingschap, welke in Frankrijk en daarna Enegeland bleef functioneren tot 1990.
1939 Josef Wagner, geboren op 12 januari 1899 te Algrange, Frankrijk en overleden op 22 april of 2 mei 1945 te Berlijn, Duitsland.

NSDAP
Duitse Hoofd van de Burgerregering in Legergroep Zuid:
01-09-1939 - 02-10-1939
1939 Hans Michael Frank, geboren op 23 mei 1900 te Karlsruhe, Duitsland en overleden op 16 oktober 1946 te Nürnberg, Duitsland.

NSDAP
Duitse Hoogste Leider van de Regering:
01-09-1939 - 02-10-1939
       
1939 Felicjan Sławoy Składkowski, geboren op 9 juli 1885 te Gąbin en overleden op 31 augustus 1962 te Londen, Groot-Brittannië.

Militair
Premier in ballingschap (Roemenië):
17-09-1939 - 30-09-1939
1939-1940 Władysław Eugeniusz Sikorski, geboren op 20 mei 1881 te Tuszów Narodowy en overleden op 4 juli 1943 te Gibraltar, Groot-Brittannië.

Militair
Premier in ballingschap:
30-09-1939 - 18-07-1940
1940 August Zaleski, geboren op 13 september 1883 te Warschau en overleden op 7 april 1972 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

Partijloos
Premier in ballingschap:
18-07-1940 - 20-07-1940
1940-1943 Władysław Eugeniusz Sikorski, geboren op 20 mei 1881 te Tuszów Narodowy en overleden op 4 juli 1943 te Gibraltar, Groot-Brittannië.

Militair
Premier in ballingschap:
20-07-1940 - 04-07-1943
1943-1944 Stanisław Mikołajczyk, geboren op 18 juli 1901 te Dorsten, Duitsland en overleden op 13 december 1966 te Washington, DC, USA.

SL
Interim Premier in ballingschap:
05-07-1943 - 14-07-1943
Premier in ballingschap:
14-07-1943 - 29-11-1944
1944-1947 Tomasz Stefan Arciszewski, geboren op 4 novembre 1877 te Sierzchowy en overleden op 20 november 1955 te London, Groot-Brittannië.

PPS
Premier in ballingschap:
29-11-1944 - 02-07-1947
1947-1949 Tadeusz 'Bór' Komorowski, geboren op 1 juni 1895 te Chorobrów en overleden op 24 augustus 1966 te Buckley, Verenigd Koninkrijk.

Militair/partijloos
Premier in ballingschap:
02-07-1947 - 07-04-1949
1949-1950 graaf Tadeusz Tomaszewski, geboren op 26 november 1881 te Sacin en overleden op 10 augustus 1950 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

PPS
Premier in ballingschap:
07-04-1949 - 25-09-1950
1950-1954 Roman Władisław Odzierzyński, geboren op 28 februari 1892 te Lviv, Oekraïne en overleden op 9 juli 1975 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

Militair/partijloos
Premier in ballingschap:
25-09-1950 - 18-01-1954
1954 Jerzy Hryniewski, geboren Mikołaj Dolanowski, geboren op 29 november 1895 en overleden op 15 maart 1978 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

LNP
Premier in ballingschap:
18-01-1954 - 08-06-1954
1954-1955 Stanisław Cat-Mackiewicz, geboren op 18 december 1896 te Sint Petersburg, Rusland en overleden op 18 februari 1966 te Warschau.

Partijloos
Premier in ballingschap:
08-06-1954 - 08-08-1955
1955 Hugon Hanke, geboren op 26 maart 1904 te Siemianowice Śląskieen overleden op 19 december 1964 te Warschau.

SP
Premier in ballingschap:
08-08-1955 - 11-09-1955
1955-1965 Antoni Pająk, geboren op 31 juli 1893 te Bestwina en overleden op 26 november 1965 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

PPS
Premier in ballingschap:
11-09-1955 - 25-06-1965
1965-1970 Aleksander Zawisza, geboren op 12 december 1896 te Panevėžys, Litouwen en overleden 28 maart 1977 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

Partijloos
Premier in ballingschap:
25-06-1965 - 16-07-1970
1970-1972 Zygmunt Muchniewski, geboren op 30 juli 1896 en overleden op 5 januari 1979 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

SP
Premier in ballingschap:
16-07-1970 - 15-07-1972
1972-1976 Alfred Urbański, geboren op 13 januari 1899 en overleden op 10 september 1983 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

PPS
Premier in ballingschap:
15-07-1972 - 02-07-1976
1976-1986 Kazimierz Aleksander Sabbat, geboren op 27 februari 1913 te Bielany Kapitulne en overleden op 19 juli 1989 te Londen, Verenigd Koninkrijk.

Partijloos
Premier in ballingschap:
05-08-1976 - 07-04-1986
1986-1990 Edward Franciszek Szczepanik, geboren op 22 augustus 1915 te Suwałki en overleden op 11 oktober 2005 te Bricklehampton, Verenigd Koninkrijk.

LNP
Premier in ballingschap:
07-04-1986 - 22-12-1990

Na het herstel van de Poolse Republiek in 1944 hieronder de regeringsleiders uit het communistische tijdperk:
1944-1947 Edward Osóbka-Morawski, geboren op 5 oktober 1909 te Bliżyn en overleden op 9 januari 1997 te Warschau.

PPS
Voorzitter Pools Comité van Nationale Bevrijding:
21-07-1944 - 01-01-1945
Premier:
01-01-1945 - 06-02-1947
1947-1952 Józef Cyrankiewicz, geboren op 23 april 1911 te Tarnów en overleden op 20 januari 1989 te Warschau.

PPS, sinds 1948 PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
06-02-1947 - 20-11-1952
1952-1954 Bolesław Bierut, geboren op 18 april 1892 te Rury Jezuicki, Rusland en overleden op 12 maart 1956 te Moskou, Rusland.

PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
20-11-1952 - 19-03-1954
1954-1970 Józef Cyrankiewicz, geboren op 23 april 1911 te Tarnów en overleden op 20 januari 1989 te Warschau.

PPS, sinds 1948 PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
19-03-1954 - 23-12-1970
1970-1980 Piotr Jaroszewicz, geboren op 9 oktober 1909 te Nieśwież en overleden op 1 september 1992 te Warschau.

PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
23-12-1970 - 18-02-1980
1980 Edward Babiuch, geboren op 28 december 1927 te Grabocin.

PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
18-02-1980 - 24-08-1980
1980-1981 Józef Pińkowski, geboren op 17 april 1929 te Siedlce en overleden op 8 november 2000 te Warschau.

PZPR
Interim Voorzitter van de Ministerraad:
24-08-1980 - 05-09-1980
Voorzitter van de Ministerraad:
05-09-1980 - 09-02-1981
1981-1985 Wojciech Witold Jaruzelski, geboren op 6 juli 1923 te Kurów en overleden op 25 me1 2014 te Warschau.

PZPR/militair
Voorzitter van de Ministerraad:
09-02-1981 - 06-11-1985
1985-1988 Zbigniew Stefan Messner, geboren op 13 maart 1929 te Stryj en overleden op 10 januari 2014 te Warschau.

PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
06-11-1985 - 27-09-1988
1988-1989 Mieczysław Franciszek Rakowski, geboren op 1 december 1926 te Kowalewko en overleden op 8 november 2008 te Warschau.

PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
27-09-1988 - 02-08-1989
1989 Czesław Kiszczak, geboren op 19 oktober 1925 te Roczyny en overleden op 5 november 2015 te Warschau.

PZPR
Voorzitter van de Ministerraad:
02-08-1989 - 24-08-1989
1989 Tadeusz Mazowiecki, geboren op 18 april 1927 te Płock en overleden op 28 oktober 2013 te Warschau.

Partijloos
Voorzitter van de Ministerraad:
24-08-1989 - 31-12-1989

De leiders van de regering
na de val van het communisme:
1990-1991 Tadeusz Mazowiecki, geboren op 18 april 1927 te Płock en overleden op 28 oktober 2013 te Warschau.

Partijloos
Voorzitter van de Ministerraad:
01-01-1990 - 04-01-1991
1991 Jan Krzysztof Bielecki, geboren op 3 maart 1951 te Bydgoszcz.

KLD
Voorzitter van de Ministerraad:
04-01-1991 - 05-12-1991
1991-1992 Jan Ferdynand Olszewski, geboren op 20 augustus 1930 te Warschau en overleden op 7 februari 2019 te Warschau.

PC
Voorzitter van de Ministerraad:
06-12-1991 - 05-06-1992
1992 Waldemar Pawlak, geboren op 5 september 1959 te Model.

PSL
Voorzitter van de Ministerraad:
05-06-1992 - 08-07-1992
1992-1993 Hanna Suchocka, geboren op 3 april 1946 te Pleszew.

UD
Voorzitter van de Ministerraad:
08-07-1992 - 26-10-1993
1993-1995 Waldemar Pawlak, geboren op 5 september 1959 te Model.

PSL
Voorzitter van de Ministerraad:
26-10-1993 - 06-03-1995
1995-1996 Józef Oleksy, geboren op 22 juni 1946 te Nowy Sącz en overleden op 9 januari 2015 te Warschau.

SdRP/SLD
Voorzitter van de Ministerraad:
06-03-1995 - 07-02-1996
1996-1997 Włodzimierz Cimoszewicz, geboren op 13 september 1950 te Warschau.

SdRP/SLD
Voorzitter van de Ministerraad:
07-02-1996 - 17-10-1997
1997 Marek Marian Belka, geboren op 9 januari 1952 te Łódź.

SdRP/SLD, later SLD
Interim Voorzitter van de Ministerraad:
17-10-1997 - 31-10-1997
1997-2001 Jerzy Karol Buzek, geboren op 3 juli 1940 te Śmiłowice.

AWS
Voorzitter van de Ministerraad:
31-10-1997 - 19-10-2001
2001-2004 Leszek Cezary Miller, geboren op 3 juli 1946 te Żyrardów.

SLD
Voorzitter van de Ministerraad:
19-10-2001 - 02-05-2004
2004-2005 Marek Marian Belka, geboren op 9 januari 1952 te Łódź.

SdRP/SLD, later SLD
President van de Ministerraad:
02-05-2004 - 31-10-2005
2005-2006 Kazimierz Marcinkiewicz, geboren op 20 september 1959 te Gorzów Wielkopolski.

PiS
Voorzitter van de Ministerraad:
31-10-2005 - 14-07-2006
2006-2007 Jarosław Aleksander Kaczyński, geboren op 18 juni 1949 te Warschau.

PiS
Voorzitter van de Ministerraad:
14-07-2006 - 16-11-2007
2007-2014 Donald Franciszek Tusk, geboren op 22 april 1957 te Gdańsk.

PO
Voorzitter van de Ministerraad:
16-11-2007 - 22-09-2014
2014-2015 Ewa Kopacz, geboren Lis, geboren op 3 december 1956 te Skaryszew.

PO
Voorzitter van de Ministerraad:
22-09-2014 - 16-11-2015
2015-2017 Beata Maria Szydło, geboren Kusińska, geboren op 15 april 1963 te Oświęcim.

PiS
Voorzitter van de Ministerraad:
16-11-2015 - 11-12-2017
2017- ? Mateusz Jakub Morawiecki, geboren op 20 juni 1968 te Wrocław.

PiS
Voorzitter van de Ministerraad:
11-12-2017 - heden