Peru
Lima

Republiek Peru
PER
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling
kaart

regeringsleiders
ga direct naar:   1830     Zuid-Peru (1836-1838)     Noord-Peru (1836-1837)     Peru: 1856    1860    1870    1880    Montero en Iglesias (1882-1885)
Peru: 1885    1890    1900    1910    1920    1930    1940    1950    1960    1970    1980    1990    2000    2010    2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1825 wordt de eerste regeringsleider in de vorm van een president van de ministerraad aangesteld. In 1836 wordt het land onderdeel van de Peru-Bolivia Confederatie en bestaat uit drie landen: Bolivia en de al eerder uit de Peruviaanse scheiding voortgekomen Zuid-Peru (blauw) en Noord-Peru (groen). Het eerste en enige staatshoofd van de confederatie was Andrés de Santa Cruz, maar de delen hadden ook hun eigen president van de ministerraad.
1825 José Domingo de la Merced de la Mar y Cortázar, geboren 12 mei 1778 te Cuenca, Ecuador en overleden op 11 oktober 1830 te San José, Costa Rica.

Militair
President van de Ministerraad:
24-02-1825 - 03-04-1825
1825-1826 José Hipólito Unanue y Pavóno, geboren op 13 augustus 1755 te Arica en overleden op 15 juli 1833 te Cañete.

Militair
Interim President van de Ministerraad:
03-04-1825 - 05-01-1826
1826 José Domingo de la Merced de la Mar y Cortázar, geboren 12 mei 1778 te Cuenca, Ecuador en overleden op 11 oktober 1830 te San José, Costa Rica.

Militair
President van de Ministerraad:
05-01-1826 - 25-02-1826
1826 José Hipólito Unanue y Pavóno, geboren op 13 augustus 1755 te Arica en overleden op 15 juli 1833 te Cañete.

Militair
Interim President van de Ministerraad:
25-02-1826 - 29-06-1826
1826-1829 José Andrés de Santa Cruz y Villavicencio y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
President van de Ministerraad:
29-06-1826 - 07-07-1829
1829-1835   De president is tevens regeringsleider 07-07-1829 - 12-09-1835
1835 Juan José Salas Bernales, geboren op 9 mei 1792 te Ica en overleden op 14 februari 1847 te La Macacone.

Militair
President van de Ministerraad:
12-09-1835 - 10-10-1835
1835 Juan Bautista de Lavalle y Zugasti, graaf van San Antonio de Vista Alegre, geboren in 1782 te Lima en overleden in 1851 te Lima. President van de Ministerraad:
10-10-1835 - 28-12-1835
1835-1836 Manuel Bartolomé Ferreyros y de la Mata, geboren 24 augustus 1793 te Lima en overleden op 24 september 1872 te Lima. President van de Ministerraad:
28-12-1835 - 1836
       
1836-1837 Juan Pío de Tristan y Moscoso, geboren op 11 juli 1773 te Arequipa en overleden op 24 augustus 1860 te Lima. President van de Ministerraad van Zuid-Peru:
1836 - 1837
1837-1838 José Joaquín Casimiro Olañeta y Güemes, geboren op 3 maart 1795 te Chuquisaca en overleden op 12 augustus 1860 te Chuquisaca. President van de Ministerraad van Zuid-Peru:
1837 - 1838
       
1836-1837 Mariano de Sierra, overleden na 1837. President van de Ministerraad van Noord-Peru:
1836 - 1837
1837 José María Galdeano y Mendoza, geboren op 7 juli 1782 te Lima en overleden op 6 februari 1863 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad van Noord-Peru:
1837 - 21-08-1837

Vanaf 1838 heeft Peru geen separate regeringsleider. Pas in 1856 wordt er voor het eerstweer een president van de ministerraad aangesteld.
1856-1857 Juan Manuel del Mar Bernedo, geboren op 29 december 1805 te Cuzco en overleden op 16 juni 1862 te Lima. President van de Ministerraad:
12-1856 - 1857
1857-1858 José María Raygada y Gallo, geboren op 18 december 1795 te Piura en overleden op 15 januari 1859 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
14-02-1857 - 15-07-1858
1858 Miguel de San Román y Meza, geboren op 17 mei 1802 te Puno en overleden op 3 april 1863 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
15-07-1858 - 24-10-1858
1858-1859 José María Raygada y Gallo, geboren op 18 december 1795 te Piura en overleden op 15 januari 1859 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
1858 - 15-02-1859
1859-1860 Manuel Ortíz de Zevallos y García, geboren in 1809 of 1812 te Quito, Ecuador en overleden op 24 april 1882. President van de Ministerraad:
1859 - 1860
1860-1862 Juan Antonio Pezet y Rodríguez, geboren op 11 juli 1809 te Lima en overleden op 24 maart 1879 te Chorrillos.

Militair
President van de Ministerraad:
1860 - 1862
1862-1863 José Gregorio Paz Soldán y Ureta, geboren op 9 mei 1808 te Arequipa en overleden op 18 december 1875 te Lima. President van de Ministerraad:
27-10-1862 - 09-04-1863
1863-1864 Juan Antonio Ribeyro Estrada, geboren in 1810 te Lima en overleden op 6 december 1886 te Lima. President van de Ministerraad:
10-04-1863 - 11-08-1864
1864 José Manuel Costas Arce, geboren in 1820 te Puno en overleden in 1883 te Arequipa. President van de Ministerraad:
11-08-1864 - 14-10-1864
1864-1865 José Allende, geboren in 1793 te Lima en overleden op 29 juni 1873 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
14-10-1864 - 03-04-1865
1865 Manuel Ignacio de Vivanco Iturralde, geboren op 15 juni 1806 te Valparaíso, Chili en overleden op 16 september 1873 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
03-04-1865 - 12-07-1865
1865 Pedro José Calderón, geboren in 1832 te Lima en overleden in 1885 te Lima. President van de Ministerraad:
12-07-1865 - 06-11-1865
1865 Juan Antonio Ugarteche Posadas, geboren op 12 juni 1804 te Salta, Argentinië en overleden in 1872 te Valparaíso, Chili.

Militair
Rebellerend President van de Ministerraad:
26-09-1865 - 06-11-1865
1865   vacant 06-11-1865 - 09-11-1865
1865 Francisco Javier Mariátegui y Tellería, geboren op 22 november 1793 te Lima en overleden op 23 december 1884 te Lima. President van de Ministerraad:
09-11-1865 - 26-11-1865
1865 José Gabriel Gálvez Egúsquiza, geboren op 17 maart 1819 te Cajamarca en overleden op 2 mei 1866 te Callao. President van de Ministerraad:
26-11-1865 - 28-11-1865
1865-1867 Mariano Ignacio Prado Ochoa, geboren op 18 juli 1826 te Huánuco en overleden op 5 mei 1901 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Dictator met de taak President van de Ministerraad:
28-11-1865 - 15-02-1867
1867   vacant 15-02-1867 - 02-03-1867
1867 Pedro José Tordoya Montoya, geboren in 1813 te Caravelí en overleden op 31 juli 1883 te Lima.

Onafhankelijk
President van de Ministerraad:
02-03-1867 - 26-04-1867
1867   vacant 26-04-1867 - 03-06-1867
1867 Pedro Paz Soldán y Ureta, geboren op 20 juni 1809 te Arequipa en overleden op 19 juni 1876 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
03-06-1867 - 01-09-1867
1867 Luis La Puerta de Mendoza, geboren op25 augustus 1811 te Cuzco  en overleden op 21 oktober 1896 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
01-09-1867 - 12-10-1867
1867-1868 Pedro Paz Soldán y Ureta, geboren op 20 juni 1809 te Arequipa en overleden op 19 juni 1876 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
12-10-1867 - 08-01-1868
1868   vacant 08-01-1868 - 22-01-1868
1868 Manuel Antonio Arenas Merino, geboren op 13 juli 1808 te Lima en overleden op 27 december 1891 te Lima. President van de Ministerraad:
22-01-1868 - 02-08-1868
1868-1871 José Toribio Balta y Montero, geboren op 25 april 1814 te Lima en overleden op 22 juli 1872 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
02-08-1868 - 02-08-1871
1871 José Allende, geboren in 1793 te Lima en overleden op 29 juni 1873 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
02-08-1871 - 07-12-1871
1871-1872 José Jorge Loayza, geboren op 23 april 1827 te Lima en overleden op 28 mei 1904 te Lima. President van de Ministerraad:
07-12-1871 - 26-07-1872
1872 Juan Antonio Ribeyro Estrada, geboren in 1810 te Lima en overleden op 6 december 1886 te Lima. President van de Ministerraad:
26-07-1872 - 07-08-1872
1872-1873 José Miguel Medina Elera, geboren op 21 maart 1821 te Arequipa en overleden op 5 mei 1884 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
07-08-1872 - 03-09-1873
1873-1874 José Carlos Fulgencio Pedro Regalado de la Riva Agüero y Looz Corswarem, geboren op 25 mei 1827 te Brussel, België en overleden op 16 augustus 1881 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
1873 - 1874
1874-1875 José Eusebio Sánchez Pedraza, geboren op 14 augustus 1823 te Lima en overleden op 16 november 1903 te Lima. President van de Ministerraad:
1874 - 01-02-1875
1875-1876 Nicolás Freire González de Neira, geboren op 10 september 1808 te Lima en overleden op 1 november 1887 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
01-02-1875 - 02-08-1876
1876 Manuel Antonio Arenas Merino, geboren op 13 juli 1808 te Lima en overleden op 27 december 1891 te Lima. President van de Ministerraad:
02-08-1876 - 26-08-1876
1876-1877 Teodoro La Rosa, geboren in 1818 te Arequipa en overleden in 1882 te Lima. President van de Ministerraad:
26-08-1876 - 04-06-1877
1877-1878 Juan Domingo Buendía y Noriega geboren in januari 1816 te Lima en overleden op 27 mei 1895 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
04-06-1877 - 18-06-1878
1878 José Jorge Loayza, geboren op 23 april 1827 te Lima en overleden op 28 mei 1904 te Lima. President van de Ministerraad:
18-06-1878 - 17-12-1878
1878-1879 Manuel Yrigoyen Arias y Larrea, geboren op 31 maart 1829 te Lima en overleden op 5 juni 1912 te Lima. President van de Ministerraad:
17-12-1878 - 19-05-1879
1879 Manuel de Mendiburu Bonet, geboren op 20 oktober 1805 te Lima en overleden op 21 januari 1885 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
19-05-1879 - 16-10-1879
1879 Manuel González de la Cotera, geboren in Ayabaca en overleden op 24 juni 1884 te Morropón.

Militair
President van de Ministerraad:
16-10-1879 - 23-12-1879
1879-1881 José Nicolás Baltasar Fernández de Piérola y Villena, El Califa, geboren op 5 januari 1839 te Arequipa en overleden op 23 juni 1913 te Lima.

PN, later PD
Dictator met de taak President van de Ministerraad:
23-12-1879 - 12-03-1881
1881 Marco Aurélio Denegri Valega, geboren op 3 september 1840 te Lima en overleden op 19 februari 1909 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
12-03-1881 - 18-07-1881
1881 Camilo Nicanor Carrillo Martínez, geboren op 15 december 1830 te Paita en overleden op 7 mei 1901 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
18-07-1881 - 28-09-1881

Tijdens de regering van Carrillo vallen de Chilenen het land binnen. Carrillo blijft regeringsleider, opgevold door García. Nadat de positie van premier ruim een maand vacant is geweest komt er een nieuwe regeringsleider onder de oproerige regering van Montero tot okotber 1883 (blauw). Vanaf januari 1883 wordt er een tweede regeringsleider aangesteld onder de eveneens rebellerende Iglesias (groen). Op 2 december 1885 heeft Peru weer één President van de Ministerraad.
1881 Camilo Nicanor Carrillo Martínez, geboren op 15 december 1830 te Paita en overleden op 7 mei 1901 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
28-09-1881 - 30-10-1881
1881 Aurelio García y García, geboren op 28 november 1836 te Lima en overleden aan boord van de Santa Rosa op 25 juni 1888 nabij Callao.

Militair
President van de Ministerraad:
30-10-1881 - 26-11-1881
1881-1882   vacant 26-11-1881 - 04-01-1882
1882 Juan Manuel Arbaiza, overleden na 1882. President van de Ministerraad:
04-01-1882 - 04-09-1882
1882-1883 Camilo Nicanor Carrillo Martínez, geboren op 15 december 1830 te Paita en overleden op 7 mei 1901 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
04-09-1882 - 10-01-1883
1883 Manuel Velarde Seaone, geboren op 12 juni 1833 te Lima en overleden op 12 november 1900 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
10-01-1883 - ??-04-1883
1883 Mariano Nicolás Valcárcel Salazar, geboren op 10 september 1850 te Arequipa en overleden op 1 december 1921 te Lima. President van de Ministerraad:
??-04-1883 - 20-10-1883
       
1883 Lorenzo Iglesias Pino de Arce, geboren in 1844 te Cajamarca en overleden in 1885 te Huancayo. President van de Ministerraad:
03-01-1883 - 27-08-1883
1883-1884 Manuel Antonio Barinaga Rato, geboren in 1831 te Lima en overleden op 13 juni 1897 te Lima. President van de Ministerraad:
27-08-1883 - 07-04-1884
1884-1885 Mariano Castro Zaldívar Iglesias, geboren op 12 september 1828 te Cajamarca en overleden op 30 december 1906 te Lima. President van de Ministerraad:
07-04-1884 - 14-05-1885
1885 José Joaquín Iglesias Pino de Arce, geboren in 1822 te Cajamarca en overleden in 1888 te Lima. President van de Ministerraad:
14-05-1885 - 02-12-1885
       
1885-1886 Manuel Antonio Arenas Merino, geboren op 13 juli 1808 te Lima en overleden op 27 december 1891 te Lima. President van de Ministerraad:
02-12-1885 - 03-06-1886
1886 Pedro Alejandrino del Solar Gabans, geboren op 26 november 1829 te Lima en overleden op 6 juni 1909 te Lima.

Conservatief
President van de Ministerraad:
03-06-1886 - 06-10-1886
1886 José Nicolás de Araníbar y Llano, geboren op 23 december 1835 te Lima en overleden op 11 juli 1903 te Lima. President van de Ministerraad:
06-10-1886 - 22-11-1886
1886-1887 Pedro Alejandrino del Solar Gabans, geboren op 26 november 1829 te Lima en overleden op 6 juni 1909 te Lima.

Conservatief
President van de Ministerraad:
22-11-1886 - 22-08-1887
1887 Mariano Santos Álvarez Villegas, geboren op 11 november 1823 te Lima en overleden in 1893 te Lima. President van de Ministerraad:
22-08-1887 - 12-09-1887
1887 Carlos María Elías y de la Quintana, geboren op 18 september 1841 te Lima en overleden op 20 augustus 1907 te Lima. President van de Ministerraad:
12-09-1887 - 05-10-1887
1887 Raymundo Morales Arias, geboren in 1827 en overleden in 1920 te Lima. President van de Ministerraad:
05-10-1887 - 08-11-1887
1887-1889 Marco Aurélio Denegri Valega, geboren op 3 september 1840 te Lima en overleden op 19 februari 1909 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
08-11-1887 - 08-03-1889
1889 José Mariano Jiménez Wald, geboren op 30 januari 1843 te Arica en overleden op 1 augustus 1901 te Lima. President van de Ministerraad:
08-03-1889 - 04-04-1889
11-05-1893 - 01-04-1894
1889-1890 Pedro Alejandrino del Solar Gabans, geboren op 26 november 1829 te Lima en overleden op 6 juni 1909 te Lima.

Conservatief
President van de Ministerraad:
04-04-1889 - 10-02-1890
1890 Manuel Yrigoyen Arias y Larrea, geboren op 31 maart 1829 te Lima en overleden op 5 juni 1912 te Lima. President van de Ministerraad:
11-02-1890 - 10-08-1890
1890-1891 Mariano Nicolás Valcárcel Salazar, geboren op 10 september 1850 te Arequipa en overleden op 1 december 1921 te Lima. President van de Ministerraad:
10-08-1890 - 24-07-1891
1891 Alberto Augusto Federico Elmore Fernández de Córdoba, geboren op 28 augustus 1844 te Lima en overleden op 7 juni 1916 te Chorrillos. Interim President van de Ministerraad:
24-07-1891 - 14-08-1891
1891 Federico Herrera, geboren in 1845 en overleden na 1892. President van de Ministerraad:
14-08-1891 - 24-08-1891
1891 Justiniano Borgoño Castañeda, geboren op 5 september 1836 te Trujillo en overleden op 27 januari 1921 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
24-08-1891 - 14-10-1891
1891-1892 Federico Herrera, geboren in 1845 en overleden na 1892. Interim President van de Ministerraad:
14-10-1891 - 27-11-1891
President van de Ministerraad:
27-11-1891 - 14-04-1892
1892 Juan Ibarra, overleden na 1892 te Peru.

Militair
Interim President van de Ministerraad:
14-04-1892 - 02-05-1892
President van de Ministerraad:
02-05-1892 - 30-06-1892
1892-1893 Carlos María Elías y de la Quintana, geboren op 18 september 1841 te Lima en overleden op 20 augustus 1907 te Lima. President van de Ministerraad:
30-06-1892 - 03-03-1893
1893-1894 Manuel Velarde Seaone, geboren op 12 juni 1833 te Lima en overleden op 12 november 1900 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
03-03-1893 - 01-04-1894
1894 Baltasar García Urrutia Muro, geboren in 1838 te Peru en overleden na 1894 te Peru. President van de Ministerraad:
01-04-1894 - 10-08-1894
1894 Cesáreo Chacaltana Reyes, geboren op 25 februari 1845 te Lima en overleden op 14 november 1906 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
10-08-1894 - 16-11-1894
1894-1895 Manuel Yrigoyen Arias y Larrea, geboren op 31 maart 1829 te Lima en overleden op 5 juni 1912 te Lima. President van de Ministerraad:
16-11-1894 - 21-03-1895
1895   vacant 21-03-1895 - 08-09-1895
1895 Antonio Bentín y La Fuente, geboren in 1826 te Lima en overleden in 1897 te Lima.

PD
President van de Ministerraad:
08-09-1895 - 30-11-1895
1895-1896 Manuel Antonio Barinaga Rato, geboren in 1831 te Lima en overleden op 13 juni 1897 te Lima. President van de Ministerraad:
30-11-1895 - 08-08-1896
1896-1897 Manuel Pablo Olaechea Guerrero, geboren op 25 januari 1843 te Ica en overleden op 9 oktober 1913 te Lima.

PD
President van de Ministerraad:
08-08-1896 - 25-11-1897
1897-1898 Alejandro López de Romaña y Alvizuri, ge geboren in Peru en overleden na 1898 te Peru.

PD
President van de Ministerraad:
25-11-1897 - 16-05-1898
1898-1899 José Jorge Loayza, geboren op 23 april 1827 te Lima en overleden op 28 mei 1904 te Lima. President van de Ministerraad:
16-05-1898 - 08-09-1899
1899 Manuel María Gálvez Egúsquiza, geboren op 2 oktober 1838 te Cajamarca en overleden 28 maart 1917 te Lima. President van de Ministerraad:
08-09-1899 - 14-12-1899
1899-1900 Enrique Eugenio Manuel de la Riva Agüero Riglos, geboren op 6 september 1857 te Lima en overleden 10 juli 1930 te Rome, Italië.

PC
President van de Ministerraad:
14-12-1899 - 30-08-1900
1900 Enrique Coronel Zegarra Castro, geboren op 6 mei 1851 te Piura en overleden op 14 oktober 1919 te Lima.

PD
President van de Ministerraad:
30-08-1900 - 02-10-1900
1900-1901 Manuel Domingo Melquiades Almenara Butler, geboren op 4 augustus 1848 te Moquegua en overleden op 20 juni 1931 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
02-10-1900 - 11-09-1901
1901-1902 Cesáreo Chacaltana Reyes, geboren op 25 februari 1845 te Lima en overleden op 14 november 1906 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
11-09-1901 - 09-08-1902
1902 Alejandro Octavio Deustua Escarza, geboren op 22 maart 1849 te Huancayo en overleden op 6 augustus 1945 te Lima. President van de Ministerraad:
09-08-1902 - 04-11-1902
1902-1903 Eugenio Larrabure y Unanue, geboren op 9 januari 1844 te Miraflores en overleden op 12 mei 1916 te Lima. President van de Ministerraad:
04-11-1902 - 08-09-1903
1903-1904 José Simón Pardo y Barreda, geboren op 24 februari 1864 te Lima en overleden op 3 augustus 1947 te Miraflores.

PC
President van de Ministerraad:
08-09-1903 - 14-05-1904
1904 Alberto Augusto Federico Elmore Fernández de Córdoba, geboren op 28 augustus 1844 te Lima en overleden op 7 juni 1916 te Chorrillos. President van de Ministerraad:
14-05-1904 - 24-09-1904
1904-1907 Augusto Bernardino Leguía y Salcedo, geboren op 19 februari 1863 Lambayeque en overleden op 6 februari 1932 te Lima.

PC, later PDR
President van de Ministerraad:
24-09-1904 - 01-08-1907
1907 Agustín Tovar Aquilar, geboren op 28 augustus 1852 te Arequipa en overleden 1915 te Peru.

PC
President van de Ministerraad:
01-08-1907 - 09-10-1907
1907-1908 Carlos Alberto Washburn Salas Fuenzalida, geboren op 21 juni 1854 te Trujillo en overleden in 1925 te Lima. President van de Ministerraad:
09-10-1907 - 24-09-1908
1908-1909 Eulogio Ignacio Romero Salcedo, geboren in 1855 of 1866 te Peru en overleden in 1931 te Peru. President van de Ministerraad:
24-09-1908 - 08-06-1909
1909-1910 Rafael Fernández de Villanueva Cortez, geboren op 30 november 1839 te Cajamarca en overleden in 1931 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
08-06-1909 - 14-03-1910
1910 Javier Prado y Ugarteche, geboren op 3 december 1871 te Lima en overleden op 25 juni 1921 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
14-03-1910 - 03-08-1910
1910 Germán Schreiber Waddington, geboren in 1862 te Huaraz en overleden op 16 augustus 1930 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
03-08-1910 - 03-11-1910
1910 José Salvador Cavero Ovalle, geboren op 19 februari 1850 te Huanta en overleden op 19 februari 1940 te Lima.

Conservatief
President van de Ministerraad:
03-11-1910 - 27-12-1910
1910-1911 Enrique Carlos Basadre Stevenson, geboren in 1848 te Tacna en overleden op 22 februari 1922 te Lima. President van de Ministerraad:
27-12-1910 - 31-08-1911
1911-1912 Agustín Guillermo Ganoza y Cavero, geboren in 1854 te Trujillo en overleden op 23 maart 1926 te Londen, Engeland.

PC
President van de Ministerraad:
31-08-1911 - 24-09-1912
1912 Elías Malpartida Franco, geboren 21 juli 1844 te Cerro de Pasco en overleden op 10 augustus 1922 te Lima.

PD
President van de Ministerraad:
24-09-1912 - 23-12-1912
1912-1913 Enrique Varela Vidaurre, geboren in 1856 te Lima en overleden op 4 februari 1914 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
24-12-1912 - 24-02-1913
1913 Federico Luna y Peralta, geboren in 1853 te Peru en overleden in 1927 t Peru. President van de Ministerraad:
24-02-1913 - 17-06-1913
1913 Aurelio Sousa y Matute, geboren op 31 augustus 1860 te Cajamarca en 25 februari 1925 te Nice, Frankrijk. President van de Ministerraad:
17-06-1913 - 27-07-1913
1913-1914 Enrique Varela Vidaurre, geboren in 1856 te Lima en overleden op 4 februari 1914 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
27-07-1913 - 04-02-1914
1914   vacant 04-02-1914 - 16-05-1914
1914 Pedro E. Muñiz Sevilla, geboren in 1862 te Lima en overleden op 16 november 1915 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
16-05-1914 - 01-08-1914
1914 Manuel Melitón Carvajal Ambulodegui, geboren op 10 maart 1847 te Lima en overleden op 19 september 1935 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
01-08-1914 - 22-08-1914
1914 Aurelio Sousa y Matute, geboren op 31 augustus 1860 te Cajamarca en 25 februari 1925 te Nice, Frankrijk. President van de Ministerraad:
22-08-1914 - 11-11-1914
1914-1915 Germán Schreiber Waddington, geboren in 1862 te Huaraz en overleden op 16 augustus 1930 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
11-11-1914 - 19-02-1915
1915 Carlos Isaac Abril Galindo, geboren op 4 november 1863 te Lima en overleden in 1925 te Lima. President van de Ministerraad:
19-02-1915 - 24-09-1915
1915-1917 Enrique Eugenio Manuel de la Riva Agüero Riglos, geboren op 6 september 1857 te Lima en overleden 10 juli 1930 te Rome, Italië.

PC
President van de Ministerraad:
24-09-1915 - 27-07-1917
1917-1918 Francisco Tudela y Varela, geboren op 24 december 1876 te Parijs, Frankrijk en overleden op 19 november 1962 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
27-07-1917 - 18-12-1918
1918-1919 Germán Arenas y Loayza, geboren in 1870 te Lima en overleden in 1948 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
18-12-1918 - 26-04-1919
1919 Juan Manuel Zuloaga, geboren in 1862 te Lima en overleden op 7 november 1944 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
26-04-1919 - 04-07-1919
1919 Mariano Hilario Cornejo Zenteno, geboren op 28 oktober 1866 te Arequipa en overleden op 25 maart 1942 te Parijs, Frankrijk. President van de Ministerraad:
04-07-1919 - 25-08-1919
1919 Melitón F. Porras Osores, geboren op 26 oktober 1860 te Lima en overleden op 5 april 1944 te Lima. President van de Ministerraad:
25-08-1919 - 06-12-1919
1919-1922 Germán Leguía y Martínez Jakeway, geboren op 30 april 1861 te Lambayeque en overleden op 21 november 1928 te Magdalena del Mar.

PDR
President van de Ministerraad:
06-12-1919 - 07-10-1922
1922-1924 Julio Enrique Ego-Aguirre Dongo, geboren op 19 juli 1865 te Lima en overleden op 12 juni 1941 te Lima.

PDR
President van de Ministerraad:
07-10-1922 - 12-10-1924
1924-1926 Alejandrino Maguiña, geboren in 1864 te Huaraz en overleden in 1935 te Lima. President van de Ministerraad:
12-10-1924 - 07-12-1926
1926-1929 Pedro José Rada y Gamio, geboren op 15 augustus 1873 te Arequipa en overleden op 25 mei 1938 te Lima.

PDR
President van de Ministerraad:
07-12-1926 - 12-10-1929
1929-1930 Benjamín Huamán de los Heros, geboren in 1878 te San Miguel de Sondór en overleden op 2 oktober 1936 te Lima.

PDR
President van de Ministerraad:
12-10-1929 - 23-08-1930
1930 Fernando Sarmiento Ramírez, geboren in 1874 en overleden in 1939.

Militair
President van de Ministerraad:
23-08-1930 - 25-08-1930
1930 Luis Miguel Sánchez del Cerro, geboren op 12 augustus 1889 te Piura en overleden op 30 april 1933 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
25-08-1930 - 24-11-1930
1930-1931 Antonio Beingolea Balarezo, geboren in 1881 en overleden in 1950.

Militair
President van de Ministerraad:
24-11-1930 - 01-03-1931
1931-1932 Germán Arenas y Loayza, geboren in 1870 te Lima en overleden in 1948 te Lima.

PC
President van de Ministerraad:
08-12-1931 - 28-01-1932
1932 Francisco R. Lanatta Ramírez, geboren in 1879 te Lima en overleden in 1945 te Lima.

UR
President van de Ministerraad:
29-01-1932 - 13-04-1932
1932 Luis Alberto Flores Medina, geboren in 1899 te Ayabaca en overleden op 28 mei 1969 te Lima.

UR
President van de Ministerraad:
13-04-1932 - 20-05-1932
1932 Ricardo Rivadeneira Barnuevo, geboren in 1872 en overleden in 1954. President van de Ministerraad:
21-05-1932 - 09-09-1932
1932 Carlos Zavala Loayza, geboren op 24 juli 1882 te Lima en overleden op 24 september 1957 te Lima. President van de Ministerraad:
10-09-1932 - 24-12-1932
1932-1933 José Matías Manzanilla Barrientos, geboren op 5 oktober 1867 te Ica en overleden op 6 oktober 1947 te Lima. President van de Ministerraad:
24-12-1932 - 29-06-1933
1933 Jorge Prado y Ugarteche, geboren op 13 mei 1887 te Lima en overleden op 20 juli 1970 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
29-06-1933 - 24-11-1933
1933-1934 José de la Riva Agüero y Osma, geboren op 26 februari 1885 te Lima en overleden op 25 oktober 1944 te Lima. President van de Ministerraad:
24-11-1933 - 18-05-1934
1934 Alberto Rey de Castro y Romaña, geboren op 1 juli 1869 te Arequipa en overleden op 18 mei 1961 te Arequipa. President van de Ministerraad:
18-05-1934 - 24-12-1934
1934-1935 Carlos Arenas y Loayza, geboren op 7 oktober 1885 te Lima en overleden op 19 juli 1955 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
24-12-1934 - 18-05-1935
1935-1936 Manuel Encarnación Rodríguez Davila, geboren in 1853 te Peru en overleden in 1952 te Peru.

Militair
President van de Ministerraad:
18-05-1935 - 13-04-1936
1936-1939 Ernesto Montagne Markholz, geboren in 1885 te Lima en overleden op 27 augustus 1954 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
13-04-1936 - 12-04-1939
1939 Manuel Ugarteche Jiménez, geboren op 22 mei 1872 te Arequipa en overleden op 3 april 1942 te Arequipa. President van de Ministerraad:
12-04-1939 - 08-12-1939
1939-1944 Alfredo Solf y Muro, geboren op 15 maart 1872 te Lambayeque en overleden op 14 augustus 1969 te Lima. President van de Ministerraad:
08-12-1939 - 03-12-1944
1944 Manuel Cisneros Sánchez, geboren op 1 november 1904 te Lima en overleden op 14 september 1971 te Lima.

Partijloos, later MDP
President van de Ministerraad:
03-12-1944 - 09-12-1944
1944-1945 Julio Juan Luis East Treviño, geboren op 24 maart 1876 te Lima en overleden na 1945. President van de Ministerraad:
09-12-1944 - 28-07-1945
1945-1946 Juan Rafael Atalo Belaúnde Diez Canseco, geboren op 8 maart 1886 te Arequipa en overleden op 10 april 1972 te Lima.

FDN
President van de Ministerraad:
28-07-1945 - 31-01-1946
1946-1947 Julio Ernesto Portugal Escobedo, geboren in 1894 te Arequipa en overleden op 18 juni 1972 te Lima.

FDN
President van de Ministerraad:
31-01-1946 - 12-01-1947
1947 José R. Alzamora Freundt, geboren op 23 juli 1891 te Callao en overleden op 23 oktober 1953 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
12-01-1947 - 30-10-1947
1947-1948 Roque Augusto Saldías Maninat, geboren op 5 mei 1892 te Valencia, Venezuela en overleden op 17 mei 1974 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
30-10-1947 - 17-06-1948
1948 Armando Revoredo Iglesias, geboren op 17 juni 1896 te Contumazá en overleden op 25 juni 1978 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
17-06-1948 - 27-10-1948
1948-1950   vacant 27-10-1948 - 28-07-1950
1950-1954 Zenón Noriega Agüero, geboren op 12 juli 1900 te Cajamarca en overleden op 7 mei 1957 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
28-07-1950 - 09-08-1954
1954-1956 Roque Augusto Saldías Maninat, geboren op 5 mei 1892 te Valencia, Venezuela en overleden op 17 mei 1974 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
09-08-1954 - ??-06-1956
1956 Juan Mendoza Rodríguez, geboren op 27 augustus 1902 te Santa en overleden op 28 juli 1995 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
??-06-1956 - 28-07-1956
1956-1958 Manuel Cisneros Sánchez, geboren op 1 november 1904 te Lima en overleden op 14 september 1971 te Lima.

Partijloos, later MDP
President van de Ministerraad:
28-07-1956 - 09-06-1958
1958-1959 Luis Gallo Porras, geboren op 9 november 1894 te Lima en overleden op 22 juni 1972 te Lima.

MDP
President van de Ministerraad:
09-06-1958 - 17-07-1959
1959-1961 Pedro Gerardo María Beltrán Espantoso, geboren op 17 februari 1897 te Lima en overleden op 16 februari 1979 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
17-07-1959 - 24-11-1961
1961-1962 Carlos Gregorio José Moreyra y Paz Soldán, geboren op 17 november 1898 te Lima en overleden op 16 november 1981 te Lima.

MDP
President van de Ministerraad:
24-11-1961 - 18-07-1962
1962-1963 Nicolás Eduardo Lindley López, geboren op 16 november 1908 te Lima en overleden op 3 mei 1995 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
18-07-1962 - 28-07-1963
1963 Julio Óscar Trelles Montes, geboren op 23 augustus 1904 te Andahuaylas en overleden op 2 oktober 1990 te Lima.

AP
President van de Ministerraad:
28-07-1963 - 31-12-1963
1963-1965 Fernando Schwalb López-Aldana, geboren op 26 augustus 1916 te Lima en overleden op 22 juli 2002 te Lima.

AP
President van de Ministerraad:
31-12-1963 - 15-09-1965
1965-1967 Daniel Arnaldo Becerra de la Flor, geboren op 23 januari 1906 te Moquegua en overleden op 1 maart 1987 te Lima.

AP
President van de Ministerraad:
15-09-1965 - 06-09-1967
1967 Edgardo Seoane Corrales, geboren op 15 mei 1903 te Chorrillos en overleden op 25 mei 1978 te Lima.

AP
President van de Ministerraad:
06-09-1967 - 17-11-1967
1967-1968 Raúl Ferrero Rebagliati, geboren op 20 september 1911 te Barranco en overleden op 22 april 1977 te Lima.

DC
President van de Ministerraad:
17-11-1967 - 30-05-1968
1968 Oswaldo Hercelles García, geboren op 19 juli 1908 te Lima en overleden op 24 december 1969 te Santiago, Chili.

Partijloos
President van de Ministerraad:
30-05-1968 - 02-10-1968
1968 Miguel Elías Mujica Gallo, geboren op 27 maart 1910 te Lima en overleden op 11 augustus 2001 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
02-10-1968 - 03-10-1968
1968-1973 Ernesto Montagne Sánchez Benavides, geboren op 18 augustus 1916 te Lima en overleden op 13 april 1993 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
03-10-1968 - 31-01-1973
1973-1975 Luis Edgardo Mercado Jarrín, geboren op 19 september 1919 te Barranco en overleden op 18 juni 2012 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
31-01-1973 - 01-02-1975
1975 Francisco Morales Bermúdez Cerutti, geboren 4 oktober 1921 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
01-02-1975 - 30-08-1975
1975-1976 Óscar Vargas Prieto, geboren op 8 augustus 1917 te Moquegua en overleden in 1989.

Militair
President van de Ministerraad:
30-08-1975 - 31-01-1976
1976 Jorge Fernández Maldonado Solari, geboren op 29 mei 1922 te Ilo en overleden op 10 november 2000 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
31-01-1976 - 16-07-1976
1976-1978 Guillermo Arbulú Galliani, geboren op 1 maart 1921 te Trujillo en overleden in 1998 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
17-07-1976 - 30-01-1978
1978-1979 Óscar Molina Pallochia, geboren op 27 september 1921 te Lima en overleden op 20 oktober 1990 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
30-01-1978 - 31-01-1979
1979-1980 Pedro Richter Prada, geboren op 4 januari 1921 te Huamanga.

Militair
President van de Ministerraad:
31-01-1979 - 28-07-1980
1980-1983 Manuel Ulloa Elías, geboren op 12 november 1992 te Lima en overleden op 9 augustus 1992 te Madrid, Spanje.

AP
President van de Ministerraad:
28-07-1980 - 03-01-1983
1983-1984 Fernando Schwalb López-Aldana, geboren op 26 augustus 1916 te Lima en overleden op 22 juli 2002 te Lima.

AP
President van de Ministerraad:
03-01-1983 - 10-04-1984
1984 Sandro Tiziano Mariátegui Chiappe, geboren op 9 december 1921 te Rome, Italië en overleden op 28 september 2013 te Lima.

AP
President van de Ministerraad:
10-04-1984 - 12-10-1984
1984-1985 Luis Ciro Pércovich Roca, geboren op 14 juli 1931 te Yungay.

AP
President van de Ministerraad:
12-10-1984 - 28-07-1985
1985-1987 Luis Juan Alva Castro, geboren op 17 februari 1942 te Trujillo.

APRA
President van de Ministerraad:
28-07-1985 - 26-06-1987
1987-1988 Guillermo Larco Cox, geboren op 19 februari 1932 te Trujillo en overleden op 12 juli 2002 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
26-06-1987 - 17-05-1988
1988-1989 Armando Villanueva del Campo, geboren op 25 november 1915 te Lima en overleden op 14 april 2013 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
17-05-1988 - 15-05-1989
1989 Luis Alberto Felix Sánchez Sánchez, geboren op 12 oktober 1900 te Lima en overleden op 6 februari 1994 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
15-05-1989 - 30-09-1989
1989-1990 Guillermo Larco Cox, geboren op 19 februari 1932 te Trujillo en overleden op 12 juli 2002 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
30-09-1989 - 28-07-1990
1990-1991 Juan Carlos Hurtado Miller, geboren op 16 november 1939 te Lima.

C'90
President van de Ministerraad:
28-07-1990 - 15-02-1991
1991 Carlos Guillermo Torres y Torres Lara, geboren op 1 november 1942 te Lima en overleden op 16 juni 2000 te Lima.

C'90
President van de Ministerraad:
15-02-1991 - 06-11-1991
1991-1992 Alfonso Arturo de los Heros Pérez-Albela, geboren op 15 januari 1939 te Lima.

C'90
President van de Ministerraad:
06-11-1991 - 06-04-1992
1992-1993 Óscar de la Puente Raygada, geboren op 4 oktober 1938 te Lima.

C'90
President van de Ministerraad:
06-04-1992 - 28-08-1993
1993-1994 Alfonso Bustamante y Bustamante, geboren in 1941 te Arequipa.

C'90
President van de Ministerraad:
28-08-1993 - 17-02-1994
1994-1995 Efraín Goldenberg Schreiber, geboren op 29 december 1929 te Lima.

C'90
President van de Ministerraad:
17-02-1994 - 28-07-1995
1995-1996 Dante Córdova Blanco, geboren op 3 juni 1943 te Lima.

NM-C'90
President van de Ministerraad:
28-07-1995 - 03-04-1996
1996-1998 Alberto Pandolfi Arbulú, geboren op 20 augustus 1940 te Lima.

NM-C'90
President van de Ministerraad:
03-04-1996 - 04-06-1998
1998 Javier Maximiliano Alfredo Hipólito Valle Riestra González Olaechea, geboren op 5 januari 1932 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
04-06-1998 - 21-08-1998
1998-1999 Alberto Pandolfi Arbulú, geboren op 20 augustus 1940 te Lima.

NM-C'90
President van de Ministerraad:
21-08-1998 - 03-01-1999
1999 Víctor Dionisio Joy Way Rojas, geboren op 10 mei 1945 te Huánuco.

C'90
President van de Ministerraad:
03-01-1999 - 10-10-1999
1999-2000 José Alberto Bustamante Belaúnde, geboren op 12 september 1950 te Arequipa en overleden op 7 februari 2008 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
10-10-1999 - 29-07-2000
2000 Luis Federico Salas Guevara Schultz, geboren op 4 september 1950 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
29-07-2000 - 25-11-2000
2000-2001 Javier Felipe Ricardo Pérez de Cuéllar de la Guerra, geboren op 19 januari 1920 te Lima en overleden op 4 maart 2020 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
25-11-2000 - 28-07-2001
2001-2002 Roberto Enrique Dañino Zapata, geboren op 2 maart 1951 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
28-07-2001 - 12-07-2002
2002-2003 Luis María Santiago Eduardo Solari de la Fuente, geboren op 28 januari 1948 te Lima.

PP
President van de Ministerraad:
12-07-2002 - 28-06-2003
2003 Martha Beatriz Merino Lucero, geboren op 15 november 1947 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
28-07-2003 - 15-12-2003
2003-2005 Carlos Ernesto Fernando Ferrera Costa, geboren op 7 februari 1941 te Lima.

PP
President van de Ministerraad:
15-12-2003 - 16-08-2005
2005-2006 Pedro Pablo Kuczynski Godard, geboren op 3 oktober 1938 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
16-08-2005 - 28-07-2006
2006-2008 Jorge Alfonso Alejandro del Castillo Gálvez, geboren op 2 juli 1950 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
28-07-2006 - 14-10-2008
2008-2009 Yehude Simon Munaro, geboren op 18 juli 1947 te Lima.

PHP
President van de Ministerraad:
14-10-2008 - 11-07-2009
2009-2010 Ángel Javier Velásquez Quesquén, geboren op 12 maart 1960 te Eten.

APRA
President van de Ministerraad:
11-07-2009 - 14-09-2010
2010-2011 José Antonio Chang Escobedo, geboren op 19 mei 1958 te Lima.

APRA
President van de Ministerraad:
14-09-2010 - 19-03-2011
2011 Rosario del Pilar Fernández Figueroa, geboren op 9 november 1955 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
19-03-2011 - 28-07-2011
2011 Salomón Lerner Ghitis, geboren op 4 februari 1946 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
28-07-2011 - 11-12-2011
2011-2012 Óscar Eduardo Valdés Dancuart, geboren op 3 april 1949 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
11-12-2011 - 23-07-2012
2012-2013 Juan Federico Jiménez Mayor, geboren op 5 augustus 1964 te Lima.

Partijloos
President van de Ministerraad:
23-07-2012 - 31-10-2013
2013-2014 César Villanueva Arévalo, geboren op 5 augustus 1946 te Tarapoto.

MRNA
President van de Ministerraad:
31-10-2013 - 24-02-2014
2014 René Helbert Cornejo Díaz, geboren op 6 januari 1962 te Arequipa.

Partijloos
President van de Ministerraad:
24-02-2014 - 22-07-2014
2014-2015 Ana Ethel del Rosario Jara Velásquez, geboren op 11 mei 1968 te Ica.

PNP
President van de Ministerraad:
22-07-2014 - 02-04-2015
2015-2016 Pedro Álvaro Cateriano Bellido, geboren op 26 juni 1958 te Lima.

PNP
President van de Ministerraad:
02-04-2015 - 28-07-2016
2016-2017 Fernando Zavala Lombardi, geboren op 16 februari 1971 te Zacna.

PPK
President van de Ministerraad:
28-07-2016 - 17-09-2017
2017-2018 Mercedes Rosalba Aráoz Fernández, geboren op 5 augustus 1961 te Lima.

PPK
President van de Ministerraad:
17-09-2017 - 02-04-2018
2018-2019 César Villanueva Arévalo, geboren op 5 augustus 1946 te Tarapoto.

APP
President van de Ministerraad:
02-04-2018 - 11-03-2019
2019 Salvador Alejandro Jorge del Solar Labarthe, geboren op 1 mei 1970 te Lima.

Onafhankelijk
President van de Ministerraad:
11-03-2019 - 30-09-2019
2019-2020 Vicente Antonio Zeballos Salinas, geboren op 10 mei 1963 te Moquegua.

BL
President van de Ministerraad:
30-09-2019 - 15-07-2020
2020 Pedro Álvaro Cateriano Bellido, geboren op 26 juni 1958 te Lima.

PNP
President van de Ministerraad:
15-07-2020 - 06-08-2020
2020- ? Walter Roger Martos Ruiz, geboren op 2 november 1957 te Cajamarca.

Onafhankelijk
President van de Ministerraad:
15-07-2020 - heden