Peru
Lima

Republiek Peru
PER
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling
kaart


GOUVERNEMENT NIEUW CASTILIË: 1528
ONDERKONINKRIJK PERU: 15 MEI 1544
ONAFHANKELIJKHEID: 28 JULI 1821
STAAT PERU: 3 AUGUSTUS 1821
PERUVIAANSE REPUBLIEK: 17 DECEMBER 1822
PERU-BOLIVIA CONFEDERATIE (NOORD-PERU EN ZUID-PERU): 28 OKTOBER 1836
PERUVIAANSE REPUBLIEK: 23 AUGUSTUS 1838
CHILEENSE OVERHEERSING: 28 SEPTEMBER 1881 - 23 OKTOBER 1883
REPUBLIEK PERU: 28 JULI 1980

 
14-05-1820 - 21-10-1820
 
21-10-1820 - 15-03-1822
15-03-1822 - 31-05-1822
31-05-1822 - 25-02-1825
15-02-1825 - 11-08-1836
  
Peru-Bolivia: 01-05-1837 - 20-01-1839 Noord-Peru: 11-08-1836 - 20-01-1839 Zuid-Peru: 19/20-03-1836 - 20-01-1839 20-01-1839 - heden
ga direct naar:   1550    1600    1650    1700    1750    1800      onafhankelijk (1821-1836)      Peru-Bolivia Confederatie (1836-1839)
Peru: 1838    1850    1860    1870    1880    1890    1900    1910    1920    1930    1940    1950    1960    1970    1980    1990    2000    2010 
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Nadat de Inca's verslagen waren door de gebroeders Pizarro werd in 1528 het Gouvernement Nieuw Castilië in het leven geroepen, ruwweg op het gebied van het huidige Peru. Het gebied had tot 1544 drie gouverneurs, daarna ontstond het Onderkoninkrijk Peru, alles onder de vlag van het Spaanse moederland. De onderkoningen werden regelmatig opgevolgd door de president van de Koninklijke Audiëntie. Na het uitroepen van een onafhankelijk Peru bleven de onderkoningen nog tot 1826 in functie.
1528-1541 Francisco Pizarro González, geboren circa 1471 of 1476 te Trujillo, Spanje en overleden op 26 juni 1541 te Lima. Gouverneur van Nieuw Castilië:
1528 - 26-06-1541
1541-1542 Diego de Almagro Martínez, 'el Mozo', geboren in 1522 te Panama en overleden op 27 november 1542 te Cuzco. Gouverneur van Nieuw Castilië:
26-06-1541 - ??-09-1542
1542-1544 Cristóbal Vaca de Castro, geboren circa 1492 te Izagre, Spanje en overleden in 1566 te Valladolid, Spanje. Gouverneur van Nieuw Castilië:
??-09-1542 - 15-05-1544
1544-1546 Blasco Núñez Vela y Villalba, geboren in 1495 te Avila, Spanje en overleden op 18 januari 1546 te Iñaquito, Ecuador. Onderkoning:
15-05-1544 - 18-01-1546
1544-1548 Gonzalo Pizarro Alonso, geboren circa 1510 te Trujillo, Spanje en overleden op 10 april 1548 te Cuzco. Gouverneur in oppositie tegen de onderkoning:
1544 - 10-04-1548
1547-1550 Pedro de la Gasca, geboren in augustus 1493 te Navarregadilla, Spanje en overleden op 13 november 1567 te Sigüenza, Spanje. President van de Audientie:
10-04-1547 - 27-01-1550
1550-1551 Andrés de Cianca, geboren te Peñafiel, Spanje en overleden op 11 april 1553 te Lima. President van de Audientie:
27-01-1550 - 23-09-1551
1551-1552 Antonio de Mendoza y Pacheco, geboren circa 1493 te Mondéjar, Spanje en overleden op 21 juli 1552 te Lima. Onderkoning:
23-09-1551 - 21-07-1552
1552-1556 Melchor Bravo de Saravia Soto Mayor, geboren in 1512 te Soria, Spanje en overleden op 8 december 1577 te Soria, Spanje. President van de Audientie:
21-07-1552 - 29-06-1556
1556-1561 Andrés Hurtado de Mendoza y Cabrera, markies van Cañete, geboren circa 1510 te Cuenca en overleden op 14 september 1560 te Lima. Onderkoning:
29-06-1556 - 30-03-1561
1561-1564 Diego López de Zúñiga y Velasco, graaf van Nieva, geboren circa 1500 te Burgos, Spanje en overleden op 19 februari 1564 te Ciudad de los Reyes, Lima. Onderkoning:
17-04-1561 - 20-02-1564
1564 Juan Hernando de Saavedra, geboren te Valparaíso de Arriba, Spanje en overleden op 21 mei 1564 te Chuquinga. President van de Audientie:
20-02-1564 - 02-09-1564
1564-1569 Lope García de Castro, geboren in 1516 te Villanueva de Valdueza, Spanje en overleden op 8 januari 1576 te Madrid, Spanje. President van de Audientie:
02-09-1564 - 26-11-1569
1569-1581 Francisco Álvarez de Toledo y Figueroa, geboren op 10 juli 1515 te Oropesa, Spanje en overleden op 21 april 1582 te Escalona, Spanje. Onderkoning:
26-11-1569 - 23-09-1581
1581-1583 Martín Enríquez de Almansa y Ulloa, geboren circa 1510 te Toro, Sanje en overleden op 12 maart 1583 te Lima. Onderkoning:
23-09-1581 - 12-03-1583
1583-1584 Cristóbal Ramírez de Cartagena, geboren voor 1550 te Spanje en overleden in 1594 te Lima. President van de Audientie:
12-03-1583 - 1584
1584-1589 Fernando Torres de Portugal y Mesía Venegas y Ponce de León, graaf van Villa Don Pardo, geboren te Jaén, Spanje en overleden op 18 oktober 1592 te Villardompardo te Spanje. Onderkoning:
1584 - 20-11-1589
1589-1596 García Hurtado de Mendoza y Manrique, geboren op 21 juli 1535 te Cuenca, Spanje en overleden op 4 februari 1609 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
08-01-1590 - 24-07-1596
1596-1604 Luis de Velasco y Castilla, markies van Cañete, geboren in 1539 te Carrión de los Condes, Spanje en overleden op 7 september 1617 te Sevilla, Spanje. Onderkoning:
24-07-1596 - 18-01-1604
1604-1606 Gaspar de Zúñiga Acevedo y Velasco, graaf van Monterrey, geboren in 1560 te Monterrey, Spanje en overleden op 16 maart 1606 te Lima. Onderkoning:
1801-1604 - 16-03-1606
1606-1607 Diego de Núñez de Avendaño, geboren in Castillo de Garcimuñoz, Spanje en overleden op 26 mei 1606 te Lima. President van de Audientie:
16-03-1606 - 21-12-1607
1607-1615 Juan Manuel de Mendoza y Luna Manrique Hurtado de Padilla, markies van Montesclaros, geboren in januari 1571 te Guadelajara, Spanje en overleden op 9 oktober 1628 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
21-12-1607 - 18-12-1615
1615-1621 Francisco de Borja y Aragón, prins van Esquilache, graaf van Rebolledo, geboren in 1581 op de Tirreense Zee of in Madrid, Spanje en overleden op 26 september 1658 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
18-12-1615 - 31-12-1621
1622 Juan Jiménez de Montalvo, geboren in 1561 te Olmedo, Spanje en overleden in 1629 te Lima. President van de Audientie:
01-01-1622 - 25-07-1622
1622-1629 Diego Fernández de Córdoba y López de las Roelas Benavides y Melgarejo, markies van Guadalcázar, geboren in 1578 te Sevilla, Spanje en overleden op 6 oktober 1630 te Guadalcázar, Spanje. Onderkoning:
25-07-1622 - 14-01-1629
1629-1639 Luis Jeronimo Fernández de Cabrera Bobadilla Cerda y Mendoza, graaf van Chinchón, geboren op 20 oktober 1589 te Madrid, Spanje en overleden op 28 oktober 1647 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
14-01-1629 - 18-12-1639
1639-1648 Pedro Álvarez de Toledo y Leiva, markies van Mancera, geboren in 1585 te Úbeda, Spanje en overleden op 9 maart 1654 te Mancera de Abajo, Spanje. Onderkoning:
18-12-1639 - 20-09-1648
1648-1655 García Sarmiento de Sotomayor y Enríquez de Luna, graaf van Salvatierra, geboren circa 1595 te Valle de las Achas, Spanje en overleden op 26 april 1659 te Lima. Onderkoning:
20-09-1648 - 24-02-1655
1655-1661 Luis Enríquez de Guzmán y Coresma, graaf van Alba de Liste, geboren circa 1605 te Spanje en overleden op 12 maart 1667 te Lima. Onderkoning:
24-02-1655 - 31-12-1661
1661-1666 Diego de Benavides y de la Cueva y Bazán, graaf van Santisteban, geboren op 25 februari 1607 te Santisteban del Puerto, Spanje en overleden op 19 maart 1666 te Lima. Onderkoning:
31-12-1661 - 16-03-1666
1666-1667 Bernardo de Iturrizarra y Mansilla, geboren in 1608 te Ezcaray, Spanje en overleden op 17 juni 1678 te Lima. President van de Audientie:
16-03-1666 - 21-11-1667
1667-1672 Pedro Antonio Fernández de Castro Andrade y Portugal, graaf van Lemos, geboren op 20 oktober 1632 te Madrid, Spanje en overleden op 6 december 1672 te Lima. Onderkoning:
21-11-1667 - 06-12-1672
1672-1674 Álvaro de Ibarra de Carrión, geboren op 22 oktober 1619 te Lima en overleden op 18 januari 1675 te Lima. President van de Audientie:
06-12-1672 - 15-08-1674
1674-1678 Baltasar de la Cueva y Enríquez de Cabrera y Arias de Saavedra Pardo Tavera, markies van Malagón, graaf van Castellar, geboren in 1626 te Madrid, Spanje en overleden op 3 april 1686 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
15-08-1674 - 07-07-1678
1678-1681 Melchor de Liñán y Cisneros, aartsbisschop van Lima, geboren op 19 december 1629 te Torrelaguna, Spanje en overleden op 28 juni 1708 te Lima. Interim Onderkoning:
07-07-1678 - 20-11-1681
1681-1689 Melchor de de Navarra y Rocafull Martínez de Arroytia y Vique, prins van Massalubrense, hertog van La Palata, geboren in 1626 te Torrelacárcel en overleden op 13 april 1691 te Portobello, Panama. Onderkoning:
20-11-1681 - 15-08-1689
1689-1705 Melchor Portocarrero y Lasso de la Vegas, graaf van Monclova, geboren in 1636 te Madrid, Spanje en overleden op 22 september 1705 te Lima. Onderkoning:
15-08-1689 - 15-09-1705
1705-1707 Miguel Núñez de Sanabria, geboren op 3o juli 1645 te Lima en overleden op 28 juni 1729 te Lima. President van de Audientie:
15-09-1705 - 22-05-1707
1707-1710 Manuel de Oms de Santa Pau Olim de Sentamanat y Lanuza, markies van Castell dos Rios, geboren in 1651 te Barcelona en overleden op 24 april 1710 te Lima. Onderkoning:
22-05-1707 - 22-04-1710
1710 Miguel Núñez de Sanabria, geboren op 3o juli 1645 te Lima en overleden op 28 juni 1729 te Lima. President van de Audientie:
22-04-1710 - 14-09-1710
1710-1716 Diego Ladrón de Guevara Orozco y Calderón, bisschop van Quito, geboren in 1641 te Cifuentes, Spanje en overleden op 9 september 1718 te Mexico Stad, Mexico. Onderkoning:
14-09-1710 - 02-03-1716
1716 Mateo de la Mata y Ponce de León, geboren circa 1645 te Requena, Spanje en overleden op 16 november 1720 te Lima. President van de Audientie:
02-03-1716 - 15-08-1716
1716 Diego Morcillo Rubio de Auñón de Robledo, aartsbisschop van La Plata, geboren op 3 januari 1642 te Villarrobledo, Spanje en overleden op 12 maart 1730 te Lima. Interim Onderkoning:
15-08-1716 - 05-10-1716
1716-1720 Carmino Nicolás Caracciolo, prins van Santo Buono, geboren op 6 juli 1671 te Bucchianico, Italië en overleden op 26 juli 1726 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
05-10-1716 - 26-01-1720
1720-1724 Diego Morcillo Rubio de Auñón de Robledo, aartsbisschop van La Plata, geboren op 3 januari 1642 te Villarrobledo, Spanje en overleden op 12 maart 1730 te Lima. Onderkoning:
26-01-1720 - 14-05-1724
1724-1736 José de Armendáriz y Perurena Garrués de Usechi y Urquijo, markies van Castelfuerte, geboren in 1670 te Ribaforada, Spanje en overleden op 16 april 1740 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
14-05-1724 - 04-01-1736
1736-1745 José Antonio de Mendoza Caamaño y Sotomayor, markies van Villa-García en graaf van Barrantes, geboren op 13 maart 1667 te Vegas de Matute, Spanje en overleden op 17 december 1746 in de zee bij Kaap Hoorn. Onderkoning:
04-01-1736 - 12-07-1745
1745-1761 José Antonio Manso de Velasco y Sánchez de Samaniego, graaf van Superunda, geboren in 1688 te Torrecilla en Camenos, Spanje en overleden op 6 mei 1767 te Granada, Spanje. Onderkoning:
12-07-1745 - 12-10-1761
1761-1776 Manuel de Amat y Junient Planella Aimeric y Santa Pau, geboren op 21 maart 1707 te Vacarisas, Spanje en overleden op 14 februari 1782 te Barcelona, Spanje. Onderkoning:
12-10-1761 - 17-07-1776
1776-1780 José Manuel de Guirior Portal de Huarte Herdozain González de Sepúlveda, markies van Guirrior, geboren op 21 maart 1708 te Aoiz, Spanje en overleden op 25 november 1788 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
12-07-1776 - 21-07-1780
1780-1784 Agustín de Jáuregui y Aldecoa, geboren op 7 mei 1711 te Lecároz, Spanje en overleden op 29 april 1784 te Lima. Onderkoning:
21-07-1780 - 06-04-1784
1780-1781 Tupac Amaru II, geboren José Gabriel Condorcanqui Noguera markies van Oropesa, geboren op 19 maart 1838 te Surimana en overleden op 18 mei 1781 te Cuzco. Rebellerend Onderkoning:
04-11-1780 - 06-04-1781
1784-1790 Teodoro Francisco de Croix Heuchin, graaf van Croix, geboren op 30 juni 1730 te Lille, Frankrijk en overleden op 8 april 1792 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
06-04-1784 - 25-03-1790
1790-1796 Francisco Gil de Taboada y Lemos y Villa Marín, geboren op 24 september 1736 te Soutolongo, Spanje en overleden in 1809 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
25-03-1790 - 06-06-1796
1796-1801 Ambrosio Bernardo O'Higgins, markies van Osorno en Vallenar, baron van Ballynary, geboren circa 1720 te Ballynary, Ierland en overleden op 19 maart 1801 te Lima. Onderkoning:
06-06-1796 - 19-03-1801
1801 Manuel Antonio de Arredondo y Pellegrín, markies van San Juan de Nepomuceno, geboren circa 1738 te Bárcena de Cicero, Spanje en overleden op 10 februari 1822 te Lima. President van de Audientie:
19-03-1801 - 05-11-1801
1801-1806 Gabriel de Avilés Itúrbide y del Fierro, markies van Avilés, geboren in 1735 te Vich, Spanje en overleden op 19 september 1810 te Valparaíso, Chili. Onderkoning:
05-11-1801 - 20-08-1806
1806-1816 José Fernando Abascal y Sousa, markies van La Concordia, geboren op 30 mei of 3 juni 1743 te Oviedo, Spanje en overleden op 30 juni 1821 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
20-08-1806 - 07-07-1816
1816-1821 Joaquín de la Pezuela Griñán y Sánchez Muñoz de Velasco, markies van Viluma, geboren in 1761 te Naval, Spanje en overleden in 1830 te Madrid, Spanje. Onderkoning:
07-07-1816 - 29-01-1821
1821-1824 José de la Serna y Martínez de Hinojosa, geboren in 1770 te Jerez de la Frontera, Spanje en overleden op 6 juli 1832 te Cádiz, Spanje. Interim Onderkoning:
29-01-1821 - ??-12-1824
1824-1826 Juan Pío de Tristan y Moscoso, geboren op 11 juli 1773 te Arequipa en overleden op 24 augustus 1860 te Lima. Interim Onderkoning:
??-12-1824 - 23-01-1826

In 1821 wordt de onafhankelijkheid uitgeroepen, geproclameerd en de Staat Peru is ontstaan. Een jaar later verandert de naam in Peruviaanse Republiek. De presidenten tot de Peru-Bolivia Confederatie:
1820-1821
1821-1822
José Francisco de San Martín y Matorras, geboren op 25 februari 1778 te Yapeyú, Argentinië en overleden op 17 augustus 1850 te Boulogne-sur-Mer, Frankrijk.

Militair
Kapitein-generaal en Regerend Generaal:
08-09-1820 - 03-08-1821
Beschermer:
03-08-1821 - 20-09-1822
1822 Alejandro Toribio Rodríguez de Mendoza, geboren op 15 april 1750 te Chacapoyas en overleden op 12 juni 1825 te Lima. President van het Soevereine Afgevaardigde Congres:
20-09-1822 - 20-09-1822
1822 Francisco Xavier de Luna Pizarro y Pacheco Araus, geboren op 3 november 1780 te Arequipa en overleden op 9 februari 1855 te Lima. President van het Soevereine Afgevaardigde Congres:
20-09-1822 - 22-09-1822
1822-1823 José Domingo de la Merced de la Mar y Cortázar, geboren 12 mei 1778 te Cuenca, Ecuador en overleden op 11 oktober 1830 te San José, Costa Rica.

Militair
President van het Hoogste
Regeringsbestuur:
22-09-1822 - 27-02-1823
1823 José Bernardo de Tagle y Portocarrero, Markies van Torre-Tagle, geboren op 21 maart 1779 te Lima en overleden op 26 september 1825 te Callao.

Militair
Grootmaarschalk van het Leger van de Republiek Peru als Interim Bestuurder:
27-02-1823 - 28-02-1823
1823
1823
José Mariano de la Cruz de la Riva Agüero y Sánchez Boquete, geboren op 3 mei 1783 te Lima en overleden op 25 mei 1858 te Lima.

Militair
President:
28-02-1823 - 23-06-1823
President in oppositie:
23-06-1823 - 25-11-1823
1823 Antonio José Francisco de Sucre y Alcalá, geboren 3 februari 1795 te Cumaná, Venezuela en overleden op 4 juni 1830 te La Unión, Colombia.

Militair
Regerend Generaal van het Verenigde Vrijheidsleger:
23-06-1823 - 17-07-1823
1823-1824 José Bernardo de Tagle y Portocarrero, Markies van Torre-Tagle, geboren op 21 maart 1779 te Lima en overleden op 26 september 1825 te Callao.

Militair
Hoogste Politieke en Militaire Leider:
17-07-1823 - 16-08-1823
President:
16-08-1823 - 18-02-1824
1824-1827 Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar y Palacios Ponte y Blanco, geboren op 24 juli 1783 te Caracas, Venezuela en overleden op 17 december 1830 te Santa Marta, Colombia.

Militair
Interim Dictator:
18-02-1824 - 10-02-1825
Bevrijder:
10-02-1825 - 30-11-1826
President voor het Leven:
30-11-1826 - 28-01-1827
1826-1827
1827
José Andrés de Santa Cruz y Villavicencio y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
President van de Regeringsraad, interim voor Bolívar:
03-09-1826 - 28-01-1827
President:
28-01-1827 - 09-06-1827
1827 Manuel Salazar y Baquíjano, geboren op 24 juli 1777 te Lima en overleden op 7 november 1850 te Lima. Interim President:
09-06-1827 - 22-08-1827
1827-1829 José Domingo de la Merced de la Mar y Cortázar, geboren 12 mei 1778 te Cuenca, Ecuador en overleden op 11 oktober 1830 te San José, Costa Rica.

Militair
President:
22-08-1827 - 06-06-1829
1829 Antonio Gutiérrez de la Fuente, geboren op 8 september 1796 te Huantajaya en overleden op 14 maart 1878 te Lima. Voorlopig Hoogste Leider:
06-06-1829 - 01-09-1829
1829-1833 Agustín Gamarra y Messia, geboren op 27 augustus 1785 te Cuzco en overleden op 18 november 1841 te Ingavi.

Militair
Voorlopig President:
01-09-1829 - 22-12-1829
President:
22-12-1829 - 20-12-1833
1833 Francisco Xavier de Luna Pizarro y Pacheco Araus, geboren op 3 november 1780 te Arequipa en overleden op 9 februari 1855 te Lima. President van de Nationale Conventie:
20-12-1833 - 21-12-1833
1833-1836 Luis José de las Mercedes de Orbegoso y Moncada Galindo, geboren op 25 augustus 1795 te Huamachuco en overleden op 5 februari 1847 te Trujillo.

Militair
Voorlopig President:
21-12-1833 - 11-08-1836
1834 Pedro Pablo Bermúdez Ascarza, geboren op27 juni 1793 te Tarma en overleden op 30 maart 1852 te Lima.

Militair
Rebellerend Voorlopig Hoogste Leider:
04-01-1834 - 24-04-1834
1835-1836 Felipe Santiago Salaverry y del Solar, geboren op 3 mei 1806 te Lima en overleden op 18 februari 1836 te Arequipa.

Militair
Rebellerend Hoogste Leider:
25-02-1835 - 09-02-1836

In 1836 wordt het land onderdeel van de Peru-Bolivia Confederatie en bestaat uit drie landen: Bolivia en de al eerder uit de Peruviaanse scheiding voortgekomen Noord- en Zuid-Peru. Het eerste en enige staatshoofd van de confederatie was Andrés de Santa Cruz. Het Noorden en Zuiden hadden hun eigen 'Beschermer' en ook hun eigen voorlopige president.
1836-1839 José Andrés de Santa Cruz y Villavicencio y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
Hoogste Beschermer van Peru-Bolivia Confederatie:
28-10-1836 - 20-02-1839
       
1836-1839 José Andrés de Santa Cruz y Villavicencio y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
Hoogste Beschermer van Zuid-Peru:
17-03-1836 - 20-02-1839
1836 José Nicolás Fernández de Piérola y Flores del Campos, geboren in 1788 te Camaná en overleden op 23 januari 1857 te Chorrillos. Interim Hoogste Beschermer van Zuid-Peru voor Santa Cruz:
17-03-1836 - 19-03-1836
1837-1838 Ramón Herrera y de Paula Rodado, geboren 7 december 1799 te Chili en overleden in 1882 te Florence, Italië. Voorlopig President van Zuid-Peru:
17-09-1837 - 12-10-1838
1838-1839 Juan Pío de Tristan y Moscoso, geboren op 11 juli 1773 te Arequipa en overleden op 24 augustus 1860 te Lima. Voorlopig President van Zuid-Peru:
12-10-1838 - 22-02-1839
       
1836-1839 José Andrés de Santa Cruz y Villavicencio y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
Hoogste Beschermer van Noord-Peru:
11-08-1836 - 17-02-1839
1836
1837-1838
1838
Luis José de las Mercedes de Orbegoso y Moncada Galindo, geboren op 25 augustus 1795 te Huamachuco en overleden op 5 februari 1847 te Trujillo.

Militair
Interim Hoogste Beschermer van Noord-Peru voor Santa Cruz:
11-08-1836 - 16-08-1836
Voorlopig President van Noord-Peru:
21-08-1837 - 30-07-1838
Voorlopig President van Noord-Peru in dissidentie:
30-07-1838 - ??-11-1838
1838-1839 José Mariano de la Cruz de la Riva Agüero y Sánchez Boquete, geboren op 3 mei 1783 te Lima en overleden op 25 mei 1858 te Lima.

Militair
Voorlopig President van Noord-Peru:
30-07-1838 - 17-02-1839

In 1838 wordt de Peruviaanse Republiek uitgeroepen door Gamarra en de maanden erna wordt het land weer een bestuurlijke eenheid.
1838-1841 Agustín Gamarra y Messia, geboren op 27 augustus 1785 te Cuzco en overleden op 18 november 1841 te Ingavi.

Militair
Voorlopig President:
24-08-1838 - 11-07-1840
President:
11-07-1840 - 18-11-1841
1841 Manuel Ignacio de Vivanco Iturralde, geboren op 15 juni 1806 te Valparaíso, Chili en overleden op 16 september 1873 te Lima.

Militair
Rebellerende Hoogste Leider:
04-01-1841 - 20-05-1841
1841-1842 Manuel Menéndez y Gorozabel, geboren in 1793 te Lima en overleden op 2 mei 1847 te Lima. Interim President:
18-11-1841 - 16-08-1842
1842 Juan Crisóstomo Torrico González, geboren op 21 januari 1808 te Lima en overleden op 27 maart 1875 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Hoogste Leider:
16-08-1842 - 19-10-1842
1842
1842-1843
Juan Francisco de Vidal La Hoz, geboren op 2 april 1800 te Supe en overleden op 23 september 1863 te Lima.

Militair
Rebellerend President:
28-07-1842 - 19-10-1842
Interim President:
19-10-1842 - 16-03-1843
1843 Justo Figuerola de Estrada, geboren op 18 juni 1771 te Lambayeque en overleden op 23 mei 1854 te Lima. Interim President:
16-03-1843 - 20-03-1843
1843
1843-1844
Manuel Ignacio de Vivanco Iturralde, geboren op 15 juni 1806 te Valparaíso, Chili en overleden op 16 september 1873 te Lima.

Militair
Rebellerend Hoogste Directeur:
20-02-1843 - 20-03-1843
President:
20-03-1843 - 17-06-1844
1843-1844 Domingo Nieto y Márquez, geboren op 5 augustus 1803 te Ilo en overleden op 27 februari 1844 te Cuzco.

Militair
Rebellerend President van het Voorlopige Hoogste Regeringsbestuur van de "Vrije Departementen":
03-09-1843 - 17-02-1844
1844 Ramón Castilla y Marquesado, geboren op 31 augustus 1797 te Tarapacá en overleden op 30 mei 1867 te Tivilichi.

Militair
Rebellerend President van het Voorlopige Hoogste Regeringsbestuur van de "Vrije Departementen":
21-02-1844 - 10-12-1844
1844 Domingo Elías y Carbajo, geboren op 19 december 180 te Ica en overleden op 3 december 1867 te Lima. Politiek en Militair Leider:
17-06-1844 - 10-08-1844
1844 Manuel Ignacio de Vivanco Iturralde, geboren op 15 juni 1806 te Valparaíso, Chili en overleden op 16 september 1873 te Lima.

Militair
Rebellerende Hoogste
Directeur:
17-06-1844 - 22-07-1844
1844 Manuel Menéndez y Gorozabel, geboren in 1793 te Lima en overleden op 2 mei 1847 te Lima. Interim President:
10-08-1844 - 11-08-1844
1844 Justo Figuerola de Estrada, geboren op 18 juni 1771 te Lambayeque en overleden op 23 mei 1854 te Lima. Interim President:
11-08-1844 - 07-10-1844
1844-1845 Manuel Menéndez y Gorozabel, geboren in 1793 te Lima en overleden op 2 mei 1847 te Lima. Interim President:
07-10-1844 - 20-04-1845
1845-1851 Ramón Castilla y Marquesado, geboren op 31 augustus 1797 te Tarapacá en overleden op 30 mei 1867 te Tivilichi.

Militair
President:
20-04-1845 - 20-04-1851
1851-1855 José Rufino Echenique Benavente, geboren op 16 november 1808 te Puno en overleden op 16 juni 1887 te Lima.

Militair
President:
20-04-1851 - 05-01-1855
1853-1854 Domingo Elías y Carbajo, geboren op 19 december 180 te Ica en overleden op 3 december 1867 te Lima. Rebellerend Politiek Leider:
20-12-1853 - 07-01-1854
1854-1855
1855-1862
Ramón Castilla y Marquesado, geboren op 31 augustus 1797 te Tarapacá en overleden op 30 mei 1867 te Tivilichi.

Militair
Rebellerend Voorlopig President:
01-05-1854 - 05-01-1855
Voorlopig President:
05-01-1855 - 24-10-1858
President:
24-10-1858 - 24-10-1862
1862-1863 Miguel de San Román y Meza, geboren op 17 mei 1802 te Puno en overleden op 3 april 1863 te Lima.

Militair
President:
4-10-1862 - 03-04-1863
1863 Ramón Castilla y Marquesado, geboren op 31 augustus 1797 te Tarapacá en overleden op 30 mei 1867 te Tivilichi.

Militair
Interim President:
03-04-1863 - 09-04-1863
1863 Pedro Nolasco Diez Canseco Corbacho, geboren op 31 januari 1815 te Arequipa en overleden op 3 april 1893 te Chorrillos.

Militair
Interim President:
09-04-1863 - 05-08-1863
1863-1865 Juan Antonio Pezet y Rodríguez, geboren op 11 juli 1809 te Lima en overleden op 24 maart 1879 te Chorrillos.

Militair
Interim President:
05-08-1863 - 08-11-1865
1865 Mariano Ignacio Prado Ochoa, geboren op 18 juli 1826 te Huánuco en overleden op 5 mei 1901 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Rebellerende Voorlopige Hoogste Leider:
01-03-1865 - 24-06-1865
1865
1865
Pedro Nolasco Diez Canseco Corbacho, geboren op 31 januari 1815 te Arequipa en overleden op 3 april 1893 te Chorrillos.

Militair
Rebellerende Voorlopige Hoogste Leider:
25-06-1865 - 08-11-1865
Interim President:
08-11-1865 - 28-11-1865
1865-1868 Mariano Ignacio Prado Ochoa, geboren op 18 juli 1826 te Huánuco en overleden op 5 mei 1901 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Voorlopige Hoogste Leider:
28-11-1865 - 15-02-1867
Voorlopige President:
15-02-1867 - 31-08-1867
President:
31-08-1867 - 07-01-1868
1867-1868 Pedro Nolasco Diez Canseco Corbacho, geboren op 31 januari 1815 te Arequipa en overleden op 3 april 1893 te Chorrillos.

Militair
Rebellerende Voorlopige Hoogste
Leider:
22-09-1867 - 07-01-1868
1868 Luis La Puerta de Mendoza, geboren op25 augustus 1811 te Cuzco en overleden op 21 oktober 1896 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
07-01-1868 - 07-01-1868
18-12-1879 - 23-12-1879
1868 Pedro Nolasco Diez Canseco Corbacho, geboren op 31 januari 1815 te Arequipa en overleden op 3 april 1893 te Chorrillos.

Militair
Interim President:
07-01-1868 - 02-08-1868
1868-1872 José Toribio Balta y Montero, geboren op 25 april 1814 te Lima en overleden op 22 juli 1872 te Lima.

Militair
President:
02-08-1868 - 22-07-1872
1872 Tomás Gutiérrez Rojas, geboorte onbekend en overleden op 26 juli 1872 te Lima.

Militair
Hoogste
leider:
22-07-1872 - 26-07-1872
1872 Francisco Diez Canseco Corbacho, geboren op 21 maart 1821 te Arequipa en overleden op 5 mei 1884 te Lima.

Militair
Regeringsleider:
26-07-1872 - 27-07-1872
1872 Mariano Herencia Zevallos, geboren op 15 oktober 1821 te Cuzco en overleden op 2 februari 1873 te Chincha.

Militair
Interim President:
27-07-1872 - 02-08-1872
1872-1876 Manuel Justo Pardo y Lavalle, geboren op 9 augustus 1834 te Lima en overleden op 16 november 1878 te Lima.

PC
President:
02-08-1872 - 02-08-1876
1876-1879 Mariano Ignacio Prado Ochoa, geboren op 18 juli 1826 te Huánuco en overleden op 5 mei 1901 te Parijs, Frankrijk.

Militair
President:
02-08-1876 - 18-12-1879
1879 Luis La Puerta de Mendoza, geboren op25 augustus 1811 te Cuzco en overleden op 21 oktober 1896 te Lima.

Militair
President van de Ministerraad:
18-12-1879 - 23-12-1879
1879-1881 José Nicolás Baltasar Fernández de Piérola y Villena, El Califa, geboren op 5 januari 1839 te Arequipa en overleden op 23 juni 1913 te Lima.

PN, later PD
Hoogste Leider:
23-12-1879 - 12-03-1881
Rebellerende Hoogste Leider:
12-03-1881 -31-07-1881
Rebellerend President:
31-07-1881 - 28-11-1881
1881 Francisco García Calderón y Martínez Landa, geboren op 2 april 1834 te Arequipa en overleden op 21 september 1905 te Lima. Voorlopig President:
12-03-1881 - 28-09-1881
nominaal regerend:
28-09-1881 - 06-11-1881

De salpeteroorlog zorgt ervoor dat Peru in 1881 onder het regime van Chili komt onder gouverneur Lynch en enkele landsdelen aan de Chilenen moet afstaan. In 1883 eindigt de Chileense bezetting en ontstaan er twee militaire regeringen naast elkaar, welke al in oppositie in het leven werd geroepen tijdens de overheersing van Chili. In 1885 krijgt het land weer één president met Arenas.
1881-1883 Patricio Javier de los Dolores Lynch Solo de Zaldivar geboren op 1 december 1824 te Santiago, Chili en overleden op 13 mei 1886 op Tenerife, Spanje.

Militair
Chileens Gouverneur in Peru:
17-05-1881 - 23-10-1883
       
1881-1883 Lizardo Montero Flores, geboren op 27 mei 1832 te Ayabaca en overleden op 5 februari 1905 te Lima.

Militair
Interim President (1e opstandige regering tegen Chili):
15-11-1881 - 28-10-1883
1883-1885 Andrés Avelino Cáceres Dorregarray, geboren op 4 februari 1833 te Ayacucho en overleden op 10 oktober 1923 te Lima.

Militair, later militair/conservatief
Interim President (1e opstandige regering tegen Chili:
28-10-1883 - 03-12-1885
       
1882-1885 Miguel Iglesias Pino de Arce, geboren op 11 juni 1830 te Celendín en overleden op 7 november 1909 te Lima.

Militair
Hoogste Leider (2e opstandige regering tegen Chili):
31-08-1882 - 30-12-1882
Wedergeboren President (2e opstandige regering tegen Chili):
01-01-1883 - 01-03-1884
Voorlopig President (2e opstandige regering tegen Chili):
01-03-1884 - 03-12-1885
       
1885-1886 Manuel Antonio Arenas Merino, geboren op 13 juli 1808 te Lima en overleden op 27 december 1891 te Lima. President van de Ministerraad:
03-12-1885 - 03-06-1886
1886-1890 Andrés Avelino Cáceres Dorregarray, geboren op 4 februari 1833 te Ayacucho en overleden op 10 oktober 1923 te Lima.

Militair, later militair/conservatief
President:
03-06-1886 - 10-08-1890
1890-1894 Remigio Morales Bermúdez, geboren op 30 september 1836 te Pica en overleden op 1 april 1894 te Lima.

Militair/conservatief
President:
10-08-1890 - 01-04-1894
1894 Justiniano Borgoño Castañeda, geboren op 5 september 1836 te Trujillo en overleden op 27 januari 1921 te Lima.

Conservatief
Interim President:
01-01-1894 - 10-08-1894
1894-1995 Andrés Avelino Cáceres Dorregarray, geboren op 4 februari 1833 te Ayacucho en overleden op 10 oktober 1923 te Lima.

Militair, later militair/conservatief
President:
10-08-1894 - 20-03-1895
1895 Manuel González de Cándamo Iriarte, geboren op 14 juli 1841 te Lima en overleden op 7 mei 1904 te Arequipa.

PC
President van het Regeringsbestuur:
20-03-1895 - 08-09-1895
1895-1899 José Nicolás Baltasar Fernández de Piérola y Villena, El Califa, geboren op 5 januari 1839 te Arequipa en overleden op 23 juni 1913 te Lima.

PN, later PD
President:
08-09-1895 - 08-09-1899
1899-1903 Eduardo López de Romaña y Alvizuri, geboren op 19 maart 1847 te Arequipa en overleden op 26 mei 1912 te Yura.

PC + PD
President:
08-09-1899 - 08-09-1903
1903-1904 Manuel González de Cándamo Iriarte, geboren op 14 juli 1841 te Lima en overleden op 7 mei 1904 te Arequipa.

PC
President:
08-09-1903 - 07-05-1904
1904 Serapio Calderón Chirinos, geboren in 1843 te Paucartambo en overleden in 1922 te Cuzco.

PC
Interim President:
07-05-1904 - 24-09-1904
1904-1908 José Simón Pardo y Barreda, geboren op 24 februari 1864 te Lima en overleden op 3 augustus 1947 te Miraflores.

PC
President:
24-09-1904 - 24-09-1908
1908-1912 Augusto Bernardino Leguía y Salcedo, geboren op 19 februari 1863 Lambayeque en overleden op 6 februari 1932 te Lima.

PC, later PDR
President:
24-09-1908 - 24-09-1912
1912-1914 Eduardo Guillermo Enrique Billinghurst Angulo, geboren op 27 juli 1851 te Arica en overleden op 28 juni 1915 te Iquique, Chili.

PD
President:
24-09-1912 - 04-02-1914
1914-1915 Óscar Raimundo Benavides Larrea, geboren op 15 maart 1876 te Lima en overleden op 2 juli 1945 te Lima.

Militair
Voorzitter van de Regerings Junta:
04-02-1914 - 15-05-1914
Voorlopig President:
15-05-1914 - 18-08-1915
1915-1919 José Simón Pardo y Barreda, geboren op 24 februari 1864 te Lima en overleden op 3 augustus 1947 te Miraflores.

PC
President:
18-08-1915 - 04-07-1919
1919-1930 Augusto Bernardino Leguía y Salcedo, geboren op 19 februari 1863 Lambayeque en overleden op 6 februari 1932 te Lima.

PC, later PDR
Voorlopig President:
04-07-1919 - 12-10-1919
President:
12-10-1919 - 25-08-1930
1930 Manuel María Ponce Brousset, geboren op 5 april 1874 te Lima en overleden op 18 juli 1966 te Lima.

Militair
Voorzitter Militaire Junta:
25-08-1930 - 27-08-1930
1930
1930-1931
Luis Miguel Sánchez del Cerro, geboren op 12 augustus 1889 te Piura en overleden op 30 april 1933 te Lima.

Militair
Rebellerend President:
22-08-1930 - 27-08-1930
Voorzitter Militaire Junta:
27-08-1930 - 29-08-1930
Voorzitter Regerings Junta:
29-08-1930 - 01-03-1931
1931 Francisco Mariano Holguín Maldonado, geboren op 5 mei 1860 te Arequipa en overleden op 24 december 1945 te Lima.

Partijloos
Voorzitter van de Vergadering:
01-03-1931 - 01-03-1931
1931 Ricardo Leoncio Elías Arias, geboren op 12 september 1874 te Pisco en overleden op 20 maart 1951 te Lima.

Partijloos
Voorzitter Voorlopige Junta:
01-03-1931 - 05-03-1931
1931 Gustavo A. Jiménez, geboren in 1886 te Cerro de Pasco en overleden op 14 maart 1933 te Paiján.

Militair
Voorzitter Overgangs Junta:
05-03-1931 - 11-03-1931
1931 David Samanez Ocampo y Sobrino, geboren in 1866 te Huambo en overleden op 13 juli 1947 te Lima.

Onafhankelijk
Voorzitter Nationale Junta:
11-03-1931 - 08-12-1931
1931-1933 Luis Miguel Sánchez del Cerro, geboren op 12 augustus 1889 te Piura en overleden op 30 april 1933 te Lima.

Militair
President:
08-12-1931 - 30-04-1933
1933 José Matías Manzanilla Barrientos, geboren op 5 oktober 1867 te Ica en overleden op 6 oktober 1947 te Lima.

Onafhankelijk
Interim President:
30-04-1933 - 30-04-1933
(enkele uren)
1933-1939 Óscar Raimundo Benavides Larrea, geboren op 15 maart 1876 te Lima en overleden op 2 juli 1945 te Lima.

Militair
President:
30-04-1933 - 08-12-1939
1939-1945 Manuel Ignacio Prado y Ugarteche, geboren op 21 april 1889 te Lima en overleden op 15 augustus 1967 te Parijs, Frankrijk.

CC, Later MDP
President:
08-12-1939 - 28-07-1945
1945-1948 José Luis Pablo Bustamante y Rivero, geboren op 15 januari 1894 te Arequipa en overleden op 11 januari 1989 te Lima.

FDN
President:
28-07-1945 - 29-10-1948
1948-1950 José Manuel Arturo Odría Amoretti, geboren op 26 november 1896 te Tarma en overleden op 18 februari 1974 te Lima.

Militair, later PRP
Voorlopige President:
29-10-1948 - 31-10-1948
Voorzitter Militaire Junta:
31-10-1948 - 01-06-1950
1950 Zenón Noriega Agüero, geboren op 12 juli 1900 te Cajamarca en overleden op 7 mei 1957 te Lima.

Militair
Voorzitter Militaire Junta:
01-06-1950 - 28-07-1950
1950-1956 José Manuel Arturo Odría Amoretti, geboren op 26 november 1896 te Tarma en overleden op 18 februari 1974 te Lima.

Militair, later PRP
President:
28-07-1950 - 28-07-1956
1956-1962 Manuel Ignacio Prado y Ugarteche, geboren op 21 april 1889 te Lima en overleden op 15 augustus 1967 te Parijs, Frankrijk.

CC, Later MDP
President:
28-07-1956 - 18-07-1962
Ricardo Pío Pérez Godoy, geboren op 9 mei 1905 te Lima en overleden op 26 juli 1982 te Lima.

Militair
Leidend Commandant:
18-07-1962 - 20-07-1962
  Nicolás Eduardo Lindley López, geboren op 16 november 1908 te Lima en overleden op 3 mei 1995 te Lima.

Militair
Leidend Commandant:
18-07-1962 - 20-07-1962
 1962 Juan Francisco Torres Matos, geboren in 1906 en overleden in 1995.

Militair
Leidend Commandant:
18-07-1962 - 20-07-1962
Pedro Vargas Prada Peirano, geboren in 1912 en overleden in 1997.

Militair
Leidend Commandant:
18-07-1962 - 20-07-1962
1963 Ricardo Pío Pérez Godoy, geboren op 9 mei 1905 te Lima en overleden op 26 juli 1982 te Lima.

Militair
Voorzitter Militaire Junta:
20-07-1962 - 03-03-1963
1963 Nicolás Eduardo Lindley López, geboren op 16 november 1908 te Lima en overleden op 3 mei 1995 te Lima.

Militair
Voorzitter Militaire Junta:
03-03-1963 - 28-07-1963
1963-1968 Fernando Belaúnde Terry, geboren op 7 oktober 1912 te Lima en overleden op 4 juni 2002 te Lima.

AP
President:
28-07-1963 - 03-10-1968
Juan Francisco Velasco Alvarado, geboren op 16 juni 1910 te Piura en overleden op 24 december 1977 te Lima.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
03-10-1968 - 03-10-1968
(enkele uren)
1968 Mario Castro de Mendoza, overleden na 1968.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
03-10-1968 - 03-10-1968
(enkele uren)
Alberto López Causillas, overleden na 1968.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
03-10-1968 - 03-10-1968
(enkele uren)
Ernesto Montagne Sánchez Benavides, geboren op 18 augustus 1916 te Lima en overleden op 13 april 1993 te Lima.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
03-10-1968 - 03-10-1968
(enkele uren)
1968 Raúl Ríos Pardo de Zela, geboren in 1909 en overleden in 1974.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
03-10-1968 - 03-10-1968
(enkele uren)
Alberto López Causillas, overleden na 1968.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
03-10-1968 - 03-10-1968
(enkele uren)
1968-1975 Juan Francisco Velasco Alvarado, geboren op 16 juni 1910 te Piura en overleden op 24 december 1977 te Lima.

Militair
President:
03-10-1968 - 30-08-1975
Óscar Vargas Prieto, geboren op 8 augustus 1917 te Moquegua en overleden in 1989.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
30-08-1975 - 30-08-1975
(enkele uren)
1975 César Podestá Jiménez, overleden in 1995.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
30-08-1975 - 30-08-1975
(enkele uren)
Jorge Luis Parodi Galliani, geboren in 1923 en overleden in 2010.

Militair
Lid Revolutionaire Junta:
30-08-1975 - 30-08-1975
(enkele uren)
1975-1980 Francisco Morales Bermúdez Cerutti, geboren 4 oktober 1921 te Lima.

Militair
President:
30-08-1975 - 28-07-1980
1980-1985 Fernando Belaúnde Terry, geboren op 7 oktober 1912 te Lima en overleden op 4 juni 2002 te Lima.

AP
President:
28-07-1980 - 28-07-1985
1985-1990 Alan Gabriel Ludwig García Pérez, geboren op 23 mei 1949 te Lima en zelfmoord gepleegd op 17 april 2019 te Lima.

APRA
President:
28-07-1985 - 28-07-1990
1990-2000 Alberto Keinya Fujimori, geboren op 28 juli 1938 te Lima.

NM-C'90, AEP
President:
28-07-1990 - 22-11-2000
2000-2001 Valentín Demetrio Paniagua Corazao, geboren op 23 september 1936 te Cuzco en overleden op 16 oktober 2006 te Lima.

AP
President:
22-11-2000 - 28-07-2001
2001-2006 Alejandro Celestino Toledo Manrique, geboren op 28 maart 1946 te Cabana.

PP
President:
28-07-2001 - 28-07-2006
2006-2011 Alan Gabriel Ludwig García Pérez, geboren op 23 mei 1949 te Lima en zelfmoord gepleegd op 17 april 2019 te Lima.

APRA
President:
28-07-2006 - 28-07-2011
2011-2016 Ollanta Moisés Humala Tasso, geboren op 26 juni 1962 te Lima.

PNP
President:
28-07-2011 - 28-07-2016
2016-2018 Pedro Pablo Kuczynski Godard, geboren op 3 oktober 1938 te Lima.

PPK
President:
28-07-2016 - 23-03-2018
2018- ? Martín Alberto Vizacarra Cornejo, geboren op 22 maart 1963 te Lima.

PPK
President:
23-03-2018 - heden