Papoea-Nieuw-Guinea
Port Moresby

Onafhankelijke Staat Papoea-Nieuw-Guinea
PNG
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Drie jaar voor de onafhankelijkheid werd de eerste regeringsleider aangesteld in Papoea-Nieuw-Guinea:
1972-1980 Michael Thomas Somare, geboren op 9 april 1936 te Rabaul.

PGU
Hoogste Minister:
27-04-1972 - 16-09-1975
Premier:
16-071975 - 11-03-1980
1980-1982 Sir Julius Chan, geboren op 29 augustus 1939 te Tanga Islands.

PPP
Premier:
11-03-1980 - 02-08-1982
1982-1985 Michael Thomas Somare, geboren op 9 april 1936 te Rabaul.

PGU
Premier:
02-08-1982 - 21-11-1985
1985-1988 Paias Wingti, geboren op 2 februari 1951 te Moika village.

PDM
Premier:
21-11-1985 - 04-07-1988
1988-1992 Sir Rabbie Langanai Namaliu, geboren op 3 april 1947 te Kokopo.

PGU
Premier:
04-07-1988 - 17-07-1992
1992-1994 Paias Wingti, geboren op 2 februari 1951 te Moika village.

PDM
Premier:
17-07-1992 - 30-08-1994
1994-1997 Sir Julius Chan, geboren op 29 augustus 1939 te Tanga Islands.

PPP
Premier:
30-08-1994 - 22-07-1997
1997 John Giheno, geboren in 1950.

PPP
Interim Premier voor Chan:
27-03-1997 - 02-06-1997
1997-1999 Sir William Jack Skate, geboren op 26 september 1953 te Ara'ara en overleden op 3 januari 2006 te Brisbane, Australië.

PNC
Premier:
22-07-1997 - 14-07-1999
1999-2002 Sir Mekere Morauta, geboren op 12 juni 1946 te Kukipi.

PDM
Premier:
14-07-1999 - 05-08-2002
2002-2011 Sir Michael Thomas Somare, geboren op 9 april 1936 te Rabaul.

NAP
Premier:
05-08-2002 - 02-08-2011
2010-2011
2011
Samuel Tei Abal, geboren in 1958.

NAP
Interim Premier voor Somare:
13-12-2010 - 17-01-2011
04-04-2011 - 02-08-2011
2011-2019 Peter Charles Paire O'Neill, geboren op 13 februari 1965 te Ialibu-Pangia.

PNC
Premier:
02-08-2011 - 25-05-2012
Interim Premier:
25-05-2012 - 30-05-2012
Premier:
30-05-2012 - 29-05-2019
2011-2012 Sir Michael Thomas Somare, geboren op 9 april 1936 te Rabaul.

NAP
Premier in oppositie:
14-12-2011 - 03-08-2012
2019- ? James Marape, geboren op 24 april 1971.

PNUP
Premier:
30-05-2019 - heden