Oostenrijk
Wenen

Republiek Oostenrijk
AUT
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar Kanseliers: 1800    Leidinggevende Ministers: 1749     1800     1820     1840    Premiers: 1848     1860     1870     1880     1890     1900     1910
1e Republiek Oostenrijk: 1918     1925     1930     2e Republiek Oostenrijk: 1945     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Tot 1848 had Oostenrijk twee regeringsleiders: Kanselier voor Buitenlandse Zaken vanaf 1705 en de De Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken vanaf 1749, beiden met dezelfde status.
De Kanseliers voor Buitenlandse Zaken van 1705 tot 1848:
1705-1715 Johann Friedrich, graaf von Seilern und Anspang, geboren in 1646 te Ladenburg, Duitsland en overleden op 8 januari 1715 te Wenen. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
03-06-1705 - 08-01-1715
1715-1742 Philipp Ludwig Wenzel, graaf von Sinzendorf und Thannhausen, geboren op 26 december 1671 te Wenen en overleden op 8 februari 1742 te Wenen. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
08-01-1715 - 08-02-1742
1742 Johann Friedrich, graaf von Seilern und Anspang, geboren op 10 oktober 1676 te Heidelberg, Duitsland en overleden op 8 juni 1751 te Wenen. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
08-02-1742 - 15-02-1742
1742-1753 Corfitz Anton, graaf Ulfeldt, geboren op 15 juni 1699 te Kronstadt, Rusland en overleden op 31 december 1769 te Wenen Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
15-02-1742 - 13-05-1753
1753-1792 Wenzel Anton, graaf von Kaunitz-Rietberg, geboren op 2 februari 1711 te Wenen en overleden op 27 juni 1794 te Mariahilf. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
13-05-1753 - 19-08-1792
1792-1793 Johann Philipp, graaf von Cobenzl, geboren op 28 maart of mei 1741 te Ljubljana, Slovenië en overleden op 30 augustus 1810 te Wenen. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
19-08-1792 - 30-03-1793
1793-1800 Johann Amadeus Franz de Paula, vrijheer von Thugut, geboren op 8 maart 1736 te Linz en overleden op 29 mei 1818 te Wenen. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
30-03-1793 - 28-09-1800
1800-1805 Franz de Paula Karl, graaf von Colloredo-Waldsee, geboren op 23 mei 1736 te Wenen en overleden op 10 maart 1806 te Wenen. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
28-09-1800 - 30-11-1805
1805   vacant  30-11-1805 - 24-12-1805 
1805-1809 Johann Philipp Karl Joseph, graaf von Stadion-Thannhausen und Warthausen, geboren op 18 juni 1763 te Warthausen en overleden op 15 mei 1824 te Baden bei Wien. Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
24-12-1805 - 04-10-1809
1809   vacant  04-10-1809 - 08-10-1809
1809-1848 Klemens Wenzel Nepomuk Lothar, vorst von Metternich-Winneburg zu Weilstein, geboren op 15 mei 1773 te Koblenz, Duitsland en overleden op 11 juni 1859 te Wenen.

Conservatief
Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
08-10-1809 - 13-03-1848
1848 Karl Borromäus Rudolph, graaf von Inzaghi, geboren op 5 december 1777 te Idria en overleden op 17 mei 1856 te Graz.

Conservatief
Interim Kanselier voor Buitenlandse Zaken:
13-03-1848 - 20-03-1848

Tot 1848 had Oostenrijk twee regeringsleiders: Kanselier voor Buitenlandse Zaken vanaf 1705 en de De Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken vanaf 1749, beiden met dezelfde status.
De Leidinggevende Ministers voor Binnenlandse Zaken van 1705 tot 1848:
1749-1765 Friedrich Wilhelm, graaf von Haugwitz, geboren op 11 december 1702 te Chróstnik, Polen en overleden op 30 augustus 1765 te Miroslavské Knínice, Tsjechië. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
10-05-1749 - 11-09-1765
1765-1766 Wenzel Anton, graaf von Kaunitz-Rietberg, geboren op 2 februari 1711 te Wenen en overleden op 27 juni 1794 te Mariahilf. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
11-09-1765 - 02-09-1766
1766-1771 Johann Georg Adam, vorst vom Starhemberg, geboren op 10 augustus 1724 te Londen, Engeland en overleden op 19 april 1807 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
02-09-1766 - 15-12-1771
1771-1792 Carl Friedrich Anton, graaf von Hatzfeldt zu Gleichen, geboren op 14 september 1718 te Wenen en overleden op 5 september 1793 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
15-12-1771 - 17-11-1792
1792-1808 Leopold Vilém, graaf von Kolowrat-Krakowský-Liebsteinsky, geboren op 31 december 1727 te Praag, Tsjechië en overleden op 2 november 1809 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
17-11-1792 - 07-06-1808
1808-1809 Karl Johann Christian, graaf von Zinzendorf und Pottendorf, geboren op 5 januari 1739 te Dresden, Duitsland en overleden op 5 januari 1813 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
07-06-1808 - 07-12-1809
1809-1818 Joseph Maria, graaf von Colloredo-Mels und Waldsee, geboren op 11 september 1735 te Regensburg, Duitslanden overleden op 26 november 1818 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
07-12-1809 - 26-11-1818
1818-1826 Karl Joseph Franz Xaver Kasimir Johann von Nepomuk, graaf Zichy de Zich zu Vásonykeö, geboren op 4 maart 1753 te Bratislava, Slowakije en overleden op 28 september 1826 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
26-11-1818 - 28-09-1826
1826-1848 Franz Anton, graaf von Kolowrat-Liebsteinsky, geboren op 31 januari 1778 te Praag, Tsjechië en overleden op 4 april 1861 te Wenen. Leidinggevende Minister voor Binnenlandse Zaken:
28-09-1826 - 20-03-1848

Tijdens de regering van de laatste kanselier en leidinggevende minister lag de werkelijke politiek macht bij legercommandant Windisch. Omdat de politici hem weinig steun verleenden, trad hij 6 dagen later alweer af, waarna Oostenrijk één premier als regeringsleider aanstelde.
1848 Alfred Candidus Ferdinand, vorst von Windisch-Graetz, geboren op 1 mei 1787 te Brussel, België en overleden op 21 maart 1862 te Wenen.

Militair
Militair en Burgercommandant van de Hoofdstad:
14-03-1848 - 20-03-1848
1848 Franz Anton, graaf von Kolowrat-Liebsteinsky, geboren op 31 januari 1778 te Praag, Tsjechië en overleden op 4 april 1861 te Wenen.

Liberaal
Premier:
20-03-1848 - 18-04-1848
1848
1848
Karl Ludwig, graaf von Ficquelmont, geboren op 23 maart 1777 te Dieuze, Frankrijk en overleden op 21 maart 1862 te Venetië, Italië.

Militair
Interim Premier:
31-03-1848 - 18-04-1848
Premier:
18-04-1848 - 04-05-1848
1848 Franz Xaver (III), vrijheer von Pillersdorf, geboren op 1 maart 1786 te Brno, Tsjechië en overleden op 22 februari 1862 te Wenen.

Liberaal
Interim Premier:
04-05-1848 - 09-07-1848
1848 Anton (II), vrijheer von Doblhoff-Dier, geboren op 10 november 1800 te Gorizia, Italië en overleden op 16 april 1872 te Wenen.

Liberaal
Interim Premier:
09-07-1848 - 18-07-1848
1848 Johann Philipp, vrijheer von Wessenberg-Ampringen, geboren op 28 november 1773 te Dresden, Duitsland en overleden op 1 augustus 1858 te Freiburg am Breisgau, Duitsland.

Partijloos
Premier:
18-07-1848 - 21-11-1848
1848-1852 Felix, vorst zu Schwarzenberg, geboren op 2 oktober 1800 te Český Krumlov, Tsjechië en overleden op 5 april 1852 te Wenen.

Militair
Premier:
21-11-1848 - 05-04-1852
1852 Alexander, vrijheer von Bach, geboren op 4 januari 1813 te Loosdorf en overleden op 12 november 1893 te Unterwaltersdorf.

Conservatief
Interim Premier:
05-04-1852 - 11-04-1852
1852-1859 Karl Ferdinand, graaf von Buol-Schauenstein, geboren op 17 mei 1797 te Wenen en overleden op 28 oktober 1865 te Wenen.

Partijloos
Premier:
11-04-1852 - 17-05-1859
1852-1859 Alexander, vrijheer von Bach, geboren op 4 januari 1813 te Loosdorf en overleden op 12 november 1893 te Unterwaltersdorf.

Conservatief
Fetelijke Machthebber:
11-04-1852 - 17-05-1859
1859-1861 Johann Bernhard, graaf von Rechberg und Rothenlöwen, geboren op 17 juli 1806 te Regensburg, Duitsland en overleden op 26 februari 1899 te Kettenhof bij Wenen.

Partijloos
Premier:
17-05-1859 - 04-02-1861
1860 Agenor Romuald Gołuchowski, graaf von Gołuchowo, geboren op 8 februari 1812 te Skala-Podilska, Oekraïne en overleden op 23 mei 1893 te Lviv, Oekraïne.

Partijloos
Staatsminister:
20-10-1860 - 13-12-1860
1860-1861 Anton, ridder von Schmerling, geboren op 23 augustus 1805 te Wenen en overleden op 23 mei 1893 te Wenen.

Liberaal
Staatsminister:
13-12-1860 - 04-02-1861
1861-1865 Rainer Ferdinand Maria Johann Evangelist Franz Ignaz, aartshertog von Österreich, geboren op 11 januari 1827 te Milaan, Italië en overleden op 27 januari 1913 te Wenen.

Partijloos
Nominaal Premier:
04-02-1861 - 27-07-1865
1861-1865 Anton, ridder von Schmerling, geboren op 23 augustus 1805 te Wenen en overleden op 23 mei 1893 te Wenen.

Liberaal
Staatsminister:
04-02-1861 - 27-07-1865
1865 Alexander, graaf von Mensdorff-Pouilly, geboren op 4 augustus 1813 te Coburg, Duitsland en overleden op 14 februari 1871 te Praag, Tsjechië.

Liberaal
Interim Premier voor aartshertog Rainer:
26-06-1865 - 27-07-1865
1865-1867 Richard, graaf von Belcredi, geboren op 12 februari 1823 te Jimramov, Tsjechië en overleden op 2 december 1902 te Gmunden.

Partijloos
Premier en Staatsminister:
27-07-1865 - 07-02-1867
1867 Friedrich Ferdinand, vrijheer von Beust, geboren op 13 januari 1809 te Dresden, Duitsland en overleden op 24 oktober 1886 te St. Andrä-Wördern.

Partijloos
Premier:
07-02-1867 - 30-12-1867
1867-1868 Karl Wilhelm Philipp, vorst von Auersperg, geboren op 1 mei 1814 te Praag, Tsjechië en overleden op 4 januari 1890 te  Praag, Tsjechië.

Liberaal
Premier:
30-12-1867 - 24-09-1868
1868-1870 Eduard, graaf von Taaffe, geboren op 24 februari 1833 te Wenen en overleden op 29 november 1895 te Nalžovské Hory, Tsjechië.

Liberaal
Interim Premier:
24-09-1868 - 17-04-1869
Premier:
17-04-1869 - 15-01-1870
1870 Ignaz, edelheer von Plener, geboren op 21 mei 1810 te Wenen en overleden op 17 februari 1908 te Wenen.

Liberaal
Premier:
15-01-1870 - 01-02-1870
1870 Leopold Hasner, ridder von Artha, geboren op 15 maart 1818 te Praag, Tsjechië en overleden op 5 juni 1891 te Bad Ischl.

Liberaal
Premier:
01-02-1870 - 12-04-1870
1870-1871 Alfred (II) Józef Marian, graaf Potocki von Pilawa, geboren op 29 juli 1817 of 1822 te Łańcut, Polen en overleden op 18 mei 1889 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
12-04-1870 - 06-02-1871
1871 Karl Sigmund, graaf Hohenwart von Gerlachstein, geboren op 12 februari 1824 te Wenen en overleden op 26 april 1899 te Wenen.

Conservatief
Interim Premier:
06-02-1871 - 30-10-1871
1871 Ludwig, vrijheer von Holzgethan, geboren op 1 oktober 1800 te Wenen en overleden op 12 juni 1876 te Wenen.

Partijloos
Interim Premier:
30-10-1871 - 25-11-1871
1871-1879 Adolf Carl Daniel, vorst von Auersperg, geboren op 17 mei 1797 te Vlašim, Tsjechië en overleden op 5 januari 1885 te Neidling.

Liberaal
Premier:
25-11-1871 - 15-02-1879
1879 Karl Borromäus Anton Franz Seraph, ridder von Stremayr, geboren op 30 oktober 1823 te Graz en overleden op 22 juni 1904 te Pottschach.

Liberaal
Interim Premier:
15-02-1879 - 12-08-1879
1879-1893 Eduard, graaf von Taaffe, geboren op 24 februari 1833 te Wenen en overleden op 29 november 1895 te Nalžovské Hory, Tsjechië.

Liberaal
Premier:
12-08-1879 - 11-11-1893
1893-1895 Alfred (III) August Karl Maria Wolfgang Erwin, vorst zu Windisch-Graetz, geboren op 31 oktober 1851 te Praag, Tsjechië en overleden op 23 november 1927 te Tachov, Tsjechië.

Conservatief
Premier:
11-11-1893 - 19-06-1895
1895 Erich, graaf von Kielmansegg, geboren op 13 februari 1847 te Hannover, Duitsland en overleden op 5 februari 1923 te Wenen.

Partijloos
Interim Premier:
19-06-1895 - 29-09-1895
1895-1897 Kasimir Felix, graaf von Badeni, geboren op 14 oktober 1846 te Surochów, Polen en overleden op 10 maart 1909 te Krasne, Oekraïne.

Partijloos
Premier:
29-09-1895 - 30-11-1897
1897-1898 Paul Gautsch, vrijheer von Frankenthurn, geboren op 26 februari 1851 te Döbling en overleden op 20 april 1918 te Wenen.

Partijloos
Premier:
30-11-1897 - 07-03-1898
1898-1899 Franz Anton, graaf von Thun und Hohenstein, geboren op 2 september 1847 te Děčín, Tsjechië en overleden op 1 november 1916 te Děčín, Tsjechië.

Partijloos
Premier:
07-03-1898 - 02-10-1899
1899 Manfred Alexander, graaf von Clary und Aldringen, geboren op 30 mei 1852 te Wenen en overleden op 12 februari 1928 te Salzburg.

Partijloos
Premier:
02-10-1899 - 21-12-1899
1899-1900 Heinrich Franz Ferdinand, ritter von Wittek, geboren op 29 januari 1844 te Wenen en overleden op 9 april 1930 te Wenen.

Partijloos
Interim Premier:
21-12-1899 - 18-01-1900
1900-1904 Ernest Karl Franz Joseph Thomas Friedrich von Koerber, geboren op 6 november 1850 te Trento, Italië en overleden op 5 maart 1919 te Baden bei Wien.

Liberaal
Premier:
18-01-1900 - 31-12-1904
1904-1906 Paul Gautsch, vrijheer von Frankenthurn, geboren op 26 februari 1851 te Döbling en overleden op 20 april 1918 te Wenen.

Partijloos
Premier:
31-12-1904 - 02-05-1906
1906 Konrad Maria Eusebius, prins zu Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürst, geboren op 16 december 1863 te Wenen en overleden op 21 december 1918 te Kammern im Liesingtal.

Partijloos
Premier:
02-05-1906 - 02-06-1906
1906-1908 Max Wladimir, vrijheer von Beck, geboren op 6 september 1854 te Wenen en overleden op 20 januari 1943 te Wenen.

Partijloos
Premier:
02-06-1906 - 15-11-1908
1908-1911 Richard, vrijheer von Bienerth-Schmerling, geboren op 2 maart 1863 te Verona, Italië en overleden op 3 juni 1918 te Wenen.

Partijloos
Premier:
15-11-1908 - 28-06-1911
1911 Paul Gautsch, vrijheer von Frankenthurn, geboren op 26 februari 1851 te Döbling en overleden op 20 april 1918 te Wenen.

Partijloos
Premier:
28-06-1911 - 03-11-1911
1911-1916 Karl, graaf Stürgkh, geboren op 30 oktober 1859 te Graz en overleden op 21 oktober 1916 te Wenen.

Partijloos
Premier:
03-11-1911 - 21-10-1916
1916 Friedrich Robert, vrijheer von Georgi, geboren op 27 januari 1852 te Praag, Tsjechië en overleden op 23 januari 1926 te Wenen.

Militair
Interim Premier:
21-10-1916 - 28-10-1916
1916 Ernest Karl Franz Joseph Thomas Friedrich von Koerber, geboren op 6 november 1850 te Trento, Italië en overleden op 5 maart 1919 te Baden bei Wien.

Liberaal
Premier:
28-10-1916 - 20-12-1916
1916-1917 Heinrich Karl Maria, graaf Clam-Martinic, geboren op 1 januari 1863 te Wenen en overleden op 7 maart 1932 te Klam.

Partijloos
Premier:
20-12-1916 - 23-06-1917
1917-1918 Ernst Wilhelm Engelhardt Seidler, ridder von Feuchtenegg, geboren op 5 juni 1862 te Schwechat en overleden op 23 januari 1931 te Wenen.

Partijloos
Premier:
23-06-1917 - 25-07-1918
1918 Max Hussarek, vrijheer von Heinlein, geboren op 3 mei 1865 te Bratislava, Slowakije en overleden op 6 maart 1935
 te Wenen.

CSP
Premier:
25-07-1918 - 27-10-1918
1918 Heinrich Lammasch, geboren op 21 mei 1853 te Seitenstetten en overleden op 6 januari 1920 te Salzburg.

Liberaal
Premier:
27-10-1918 - 12-11-1918

Tijdens de Oostenrijkse republiek werd een kanselier aan het hoofd van de regering gesteld. Als Oostenrijk in 1938 wordt geannexeerd blijft Seyß-Inquart nog ruim een jaar aan als regeringsleider in het bezette land.
1918-1920 Karl Renner, geboren op 14 december 1870 te Untertannowitz en overleden op 31 december 1950 te Wenen.

SDAP
Bondskanselier:
12-11-1918 - 07-07-1920
1920-1921 Michael Mayr, geboren op 10 april 1864 te Adlwang en overleden op 21 mei 1922 te Waldneukirchen.

CSP
Bondskanselier:
07-07-1920 - 21-06-1921
1921-1922 Johann Schober, geboren op 14 november 1874 te Perg en overleden op 19 augustus 1932 te Baden bei Wien.

Partijloos
Bondskanselier:
21-06-1921 - 26-01-1922
1922 Walter Breisky, geboren op 8 juli 1871 te Bern, Zwitserland en overleden op 25 september 1944 te Klosterneuburg.

Partijloos
Bondskanselier:
26-01-1922 - 27-01-1922
1922 Johann Schober, geboren op 14 november 1874 te Perg en overleden op 19 augustus 1932 te Baden bei Wien.

Partijloos
Bondskanselier:
27-01-1922 - 31-05-1922
1922-1924 Ignaz Seipel, geboren op 19 juli 1876 te Wenen en overleden op 2 augustus 1932 te Pernitz.

CSP
Bondskanselier:
31-05-1922 - 20-11-1924
1924-1926 Rudolf Ramek, geboren op 12 april 1881 te Teschen en overleden op 24 juli 1941 te Wenen.

CSP
Bondskanselier:
20-11-1924 - 20-10-1926
1926-1929 Ignaz Seipel, geboren op 19 juli 1876 te Wenen en overleden op 2 augustus 1932 te Pernitz.

CSP
Bondskanselier:
20-10-1926 - 04-05-1929
1929 Ernst Streeruwitz, Ritter Streer von Streeruwitz, geboren op 23 september 1874 te Stříbro, Tsjechië en overleden op 19 oktober 1952 te Wenen.

CSP
Bondskanselier:
04-05-1929 - 26-09-1929
1929-1930 Johann Schober, geboren op 14 november 1874 te Perg en overleden op 19 augustus 1932 te Baden bei Wien.

Partijloos
Bondskanselier:
26-09-1929 - 30-09-1930
1930 Carl Vaugoin, geboren op 8 juli 1873 te Wenen en overleden op 10 juni 1949 te Krems an der Donau.

CSP
Bondskanselier:
30-09-1930 - 04-12-1930
1930-1931 Otto Ender, geboren op 24 december 1875 te Altach en overleden op 25 juni 1960 te Bregenz.

CSP
Bondskanselier:
04-12-1930 - 20-06-1931
1931-1932 Karl Buresch, geboren op 12 oktober 1878 te Groß-Enzersdorf en overleden op 16 september 1936 te Wenen.

CSP
Bondskanselier:
20-06-1931 - 20-05-1932
1932-1934 Engelbert Dollfuß,geboren op 4 oktober 1892 te Texing en overleden op 25 juli 1934 te Wenen.

CS, sinds 1934 VF
Bondskanselier:
20-05-1932 - 01-05-1934
Bundesführer:
01-05-1934 - 25-07-1934
1934 Kurt Alois Josef Johann, edelheer von Schuschnigg, geboren op 14 december 1897 te Riva del Garda, Italië en overleden op 18 november 1977 te Mutters.

VF
Interim Bondskanselier:
25-07-1934 - 26-07-1934
1934 Ernst Rüdiger Starhemberg, geboren op 10 mei 1899 te Eferding en overleden op 15 maart 1956 te Schruns.

VF
Interim Bondskanselier:
26-07-1934 - 30-07-1934
1934-1938 Kurt Alois Josef Johann, edelheer von Schuschnigg, geboren op 14 december 1897 te Riva del Garda, Italië en overleden op 18 november 1977 te Mutters.

VF
Bondskanselier (ook: Bundesführer):
30-07-1934 - 11-03-1938
1938
1938-1939
Arthur Seyß-Inquart, geboren op 22 juli 1892 te Stonařov, Tsjechië en overleden op 16 oktober 1946 te Nürnberg, Duitsland.

NS
Bondskanselier:
11-03-1938 - 15-03-1938
Leider van de Oostenrijkse Staatsregering:
15-03-1938 - 30-04-1939

In 1945 wordt Oostenrijk weer onafhankelijk van het Duitse Rijk en wordt Renner andermaal als bondskanselier aangesteld.
1945 Karl Renner, geboren op 14 december 1870 te Untertannowitz en overleden op 31 december 1950 te Wenen.

SPÖ
Bondskanselier:
27-04-1945 - 20-12-1945
1945-1953 Leopold Figl, geboren op 2 oktober 1902 te Rust en overleden op 9 mei 1965 te Wenen.

ÖVP
Bondskanselier:
20-12-1945 - 02-04-1953
1953-1961 Julius Raab, geboren op 29 november 1891 te St. Pölten en overleden op 8 januari 1964 te Wenen.

ÖVP
Bondskanselier:
02-04-1953 - 11-04-1961
1961-1964 Alfons Gorbach, geboren op 2 september 1898 te Imst en overleden op 31 juli 1972 te Graz.

ÖVP
Bondskanselier:
11-04-1961 - 02-04-1964
1964-1970 Josef Klaus, geboren op 15 augustus 1910 te Mauthen en overleden op 25 juli 2001 te Wenen.

ÖVP
Bondskanselier:
02-04-1964 - 21-04-1970
1970-1983 Bruno Kreisky, geboren op 22 januari 1911 te Wenen en overleden op 29 juli 1990 te Wenen.

SPÖ
Bondskanselier:
21-04-1970 - 24-05-1983
1983-1986 Fred Sinowatz, geboren op 5 februari 1929 te Neufeld an der Leutha en overleden op 11 augustus 2008 te Wenen.

SPÖ
Bondskanselier:
24-05-1983 - 16-06-1986
1986-1997 Franz Vranitzky, geboren op 4 oktober 1937 te Wenen.

SPÖ
Bondskanselier:
16-06-1986 - 28-01-1997
1997-2000 Viktor Klima, geboren op 4 juni 1947 te Schwechat.

SPÖ
Bondskanselier:
28-01-1997 - 04-02-2000
2000-2007 Wolfgang Schüssel, geboren op 7 juni 1945 te Wenen.

ÖVP
Bondskanselier:
04-02-2000 - 11-01-2007
2007-2008 Alfred Gusenbauer, geboren op 8 februari 1960 te St. Pölten.

SPÖ
Bondskanselier:
11-01-2007 - 02-12-2008
2008-2016 Werner Faymann, geboren op 4 mei 1960 te Wenen.

SPÖ
Bondskanselier:
02-12-2008 - 09-05-2016
2016 Reinhold Mitterlehner, geboren op 10 december 1955 te Helfenberg.

ÖVP
Interim Bondskanselier:
09-05-2016  - 17-05-2016
2016-2017 Christian Kern, geboren op 4 januari 1966 te Wenen.

SPÖ
Bondskanselier:
17-05-2016 - 18-12-2017
2017-2019 Sebastian Kurz, geboren op 27 augustus 1986 te Wenen.

ÖVP
Bondskanselier:
18-12-2017 - 28-05-2019
2019 Hartwig Löger, geboren op 15 juli 1965 te Selzthal.

ÖVP
Interim Bondskanselier:
28-05-2019 - 03-06-2019
2019- ? Brigitte Bierlein, geboren op 25 juni 1949 te Wenen.

Partijloos
Bondskanselier:
03-06-2019