Oman
Masqat

Soeltanaat Oman
OMN
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar: 1900     1920     1940     1960     1980     2000     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1832 kent Masqat & Oman een regeringsleider (Wazir). De regeerperioden zijn onvolledig en niet altijd aansluitend op elkaar:
1832-1856 Soelajman ibn Hamad al Boesa'idi, geboren ca. 1785 en overleden in 1873. Hoogste Minister (Wazir):
1832 - 1856
1868-1870 Sa'id ibn Chalfan al Chalili, geboren in 1811 en overleden in 1870. Hoogste Minister (Wazir):
1868 - 1870
1871-1873 Thoewajni ibn Moehammad al Boesa'idi, geboren in 1838 en overleden in 1873. Hoogste Minister (Wazir):
1871 - 13-08-1873
1873-1888 Sa'id ibn Moehammad al Boesa'idi, geboren in 1840 en overleden in 1901. Hoogste Minister (Wazir):
1873 - 1888
1888-1895 Moehammad ibn 'Azzan al Boesa'idi, geen gegevens bekend. Hoogste Minister (Wazir):
1888 - 1895
1896-1901 Sa'id ibn Moehammad al Boesa'idi, geboren in 1840 en overleden in 1901. Hoogste Minister (Wazir):
1873 - 1888
1900-1920 Moehammad ibn Achmad al Ghasjam, geboren voor 1880 en overleden in 1929. Hoogste Minister (Wazir):
1900 - 1920
1920 R.C. McCollum, geen gegevens bekend. Hoogste Minister (Wazir):
1920

In 1920 wordt Nadir ibn Fajsal de eerste voorzitter van de ministerraad, Tarik ibn Taimoer krijgt in 1970 de titel premier:
1920-1926 Nadir ibn Fajsal al Boesa'idi, geboren in 1888 en overleden in 1971. Voorzitter van de Ministerraad:
08-1920 - 1926
1926-1928 Moehammad ibn Achmad al Ghasjam, geboren voor 1880 en overleden in 1929. Voorzitter van de Ministerraad:
1926 - 1928
1929-1970 Sa'id III ibn Taimoer al Sa'id, geboren op 13 augustus 1910 te Masqat en overleden op 19 oktober 1972 te Londen, Engeland. Voorzitter van de Ministerraad:
1929 - 1970
1970 Barajk ibn Hamad, gegevens onbekend. Interim Voorzitter van de Ministerraad:
24-05-1913 - 23-07-1920
1970-1972 Tarik ibn Taimoer al Sa'id, geboren op 30 juni 1921 te Mumbai, India en overleden op 19 oktober 1972 te Londen, Engeland.

Partijloos
Premier:
14-08-1970 - 02-01-1972
1972-2020 Qaboes ibn Sa'id al Sa'id, geboren op 18 november 1940 te Salalah en overleden op 10 januari 2020 te Muscat.

Partijloos
Premier:
02-01-1972 - 10-01-2020
2020- ? Haitham ibn Tarik al Sa'id, geboren op 13 oktober 1954 te Muscat.

Partijloos
Premier:
11-01-2020 - heden