Oman
Masqat

Soeltanaat Oman
OMN
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

IMAMAAT OMAN: 750
SULTANAAT VAN MASQAT & OMAN: 6 APRIL 1861
IMAMAAT OMAN: 3 OKTOBER 1868
SULTANAAT VAN MASQAT & OMAN HERSTELD: 30 JANUARI 1871
IMAMAAT OMAN: 24 MEI 1954 - 11 AUGUSTUS 1957 BINNEN MASQAT & OMAN
ONAFHANKELIJK SULTANAAT VAN OMAN: 9 AUGUSTUS 1970
 
1649 - 12-10-1868  03-10-1868 - 30-01-1871  30-01-1871 -  17-12-1970
 
Imamaat:  24-05-1913 - 11-08-1957 17-12-1970 - 25-04-1995  25-04-1995 - heden 
ga direct naar: 1500     1550     1600     1650     1700     1750     1800     1850     1900     1950     2000
Imamaat 1913-1957
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Het gebied waar het huidige Oman van uitmaakt wordt sinds 750 geregeerd door de Imams, waarvan namen en regeer periodes niet altijd accuraat. Sinds 1406 regeert de Nabhani dynasty:
1406-1435 Machzoem ibn al Fallach Imam:
1406 - 1435
1435-1451 Aboel Hasan Imam:
1435 - 1451
1451-1490 Omar ibn al Chattab Imam:
1451 - 1490
1490-1500 Omar al Sjarif Imam:
1490 - 1500
1500-1529 Mohammad ibn Ismail Imam:
1500 - 1529
1529-1560 Barakat ibn Mohammad Imam:
1529 - 1560
1560-1624 Abdoella ibn Mohammad Imam:
1560 - 1624

In 1624 wordt Nasir bin Moersjid de eerste Imam van de Jaroeba dynasty:
1624-1649 Nasir ibn Moersjid, overleden op 14 april 1649. Imam:
1624 - 14-04-1649
1649-1679 Soeltan I ibn Sajf, overleden in 1679. Imam:
14-04-1649 - 1679
1679-1692 Bil'arab ibn Soeltan, overleden in 1692 te Jabrin. Imam:
1679 - 1692
1692-1711 Sajf I ibn Soeltan, overleden op 4 oktober 1711. Imam:
1692 - 04-10-1711
1711-1718 Soeltan II ibn Sajf, overleden in 1718. Imam:
04-10-1711 - 1718
1718-1724 Sajf II ibn Soeltan Imam:
1718/1719 - 09-1724
1724-1728 Mohammad ibn Nasir Imam:
02-10-1724 - 03-1728
1728-1743 Sajf II ibn Soeltan Imam:
11-04-1728 - 02-1742
Imam met Soeltan III:
02-1743 - 1743
1732-1738 Bal'arab ibn Himajr ibn Soeltan Imam in disiidentie:
1732 - 1738
1742-1743 Soeltan III ibn Moersjid ibn 'Adi Imam met Sajf II:
02-1742 - 1743
Imam:
1743 - 20-06-1743
1744-1749 Bal'arab ibn Himajr ibn Soeltan Imam:
1744 - 10-06-1749

In 1749 wordt Aboe Hilal de eerste Imam van de Al Busa'id dynasty:
1749-1783 Aboe Hilal ibn Achmad ibn Sa'id al Boesa'idi, geboren in 1710 bij Adam en overleden op 14 december 1783 te Rustacq. Imam:
10-06-1749 - 14-12-1783
1783-1784 Sa'id I ibn Achmad, geboren circa 1741 te Oman en overleden in 1803 of 1811 te Rustacq. Imam:
14-12-1783 - 1784
1784-1792 Hamad ibn Sa'id, overleden in 1792. Hamis:
1784 - 13-03-1792
1792-1804 Soeltan ibn Achmad, geboren ca. 1745 en overleden op 14 of 20 november 1804. Hamis:
13-03-1792 - 14-11-1804
1804-1806 Salim I ibn Soeltan, geboren in 1789 en overleden in februari 1821. Hamis met Sa'id II:
20-11-1804 - 14-09-1806
1804-1856 Sa'id II ibn Soeltan al Sa'id, geboren op 5 juni 1797 te Sumail en overleden op 19 oktober 1856 te Mahé, Seychellen. Hamis met Salim I:
20-11-1804 - 14-09-1806
Hamis:
14-09-1806 - 19-10-1856
1804-1806 Badr ibn Sajf, geboorte onbekend en overleden op 7 december 1876 te Hyderabad, India. Regent voor Sa'id II:
20-11-1804 - 31-07-1806
1856-1866 Thoewajni ibn Sa'id al Sa'id, geboren in 1821 te Masqat en overleden op 11 februari 1866 te Sohar. Hamis:
11-1856 - 06-04-1861
Sultan:
06-04-1861 - 11-02-1866
1866-1868 Salim II ibn Thoewajni al Sa'id, geboorte onbekend en overleden op 7 december 1876 te Hyderabad, India. Sultan:
11-02-1866 - 03-10-1868
Sultan samen met Imam 'Azzan:
03-10-1868 - 12-10-1868
1868-1871 'Azzan ibn Qais al Sa'id, geboorte onbekend en overleden op 30 januari 1871. Imam samen met Sultan Salim II:
03-10-1868 - 12-10-1868
Imam:
12-10-1868 - 30-01-1871
1871-1888 Toerki ibn Sa'id al Sa'id, geboren in 1832 te Masqat en overleden op 4 juni 1888 te Masqat. Sultan:
30-01-1871 - 04-06-1888
1875 Badr ibn Sajf, overleden in 1806. Regent voor Sa'id II:
08-1875 - 12-1875
1888-1913 Fajsal ibn Toerki al Sa'id, geboren in 1864 en overleden op 15 oktober 1913. Sultan:
04-06-1888 - 04-10-1913

Van 1913 tot 1957 regeert in het binnenland van Oman het Imamaat van Oman, meestal in oppositie tegen de regering van de sultan. Hieronder de imams:
1913-1920 Salim ibn Rasjid al Charoesi, overleden op 23 juli 1920. Imam:
24-05-1913 - 23-07-1920
1920-1954 Aboe 'Abdallah Moehammad ibn 'Abdallah al Chalili al Charoesi, geboren circa 1885 en overleden op 3 mei 1954. Imam:
30-07-1920 - 03-05-1954
1954-1955
1957
Ghalib ibn 'Ali ibn Hilal al-Hinai, geboren in 1912 of 1919 te Oman en overleden op 29 november 2009 te Damman, Saoedi-Arabië. Imam:
03-05-1954 - 17-12-1955
??-07-1957 - 11-08-1957

Vervolg van de sultans na Fajsal ibn Toerki (1888-1913):
1913-1932 Al-Wasik Billach al Madzjid Sjeich Taimoer ibn Fajsal ibn Toerki, geboren in 1886 te Masqat en overleden in 1965 te Mumbay, India. Sultan:
04-10-1913 - 10-02-1932
1932-1970 Sa'id III ibn Taimoer al Sa'id, geboren op 13 augustus 1910 te Masqat en overleden op 19 oktober 1972 te Londen, Engeland. Sultan:
10-02-1932 - 23-07-1970
1970-2020 Qaboes ibn Sa'id al Sa'id, geboren op 18 november 1940 te Salalah en overleden op 10 januari 2020 te Muscat. Sultan:
23-07-1970 - 10-01-2020
2020- ? Haitham ibn Tarik al Sa'id, geboren op 13 oktober 1954 te Muscat.

Partijloos
Premier:
11-01-2020 - heden