Oekraïne
Kiev

Oekraïne
UKR
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
          ga direct naar:
            - niet communisme/ballingschap:     (1920     1930     1950     1970     1990)    
            - communisme:     (1917      1930     1950      1970      1990)
            - onafhankelijkheid:     (1991     2000     2010)
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De niet-communistische Volksrepubliek kent sinds 1917 navolgende regeringsleiders. In 1920 vluchtte Livitski in ballingschap.
1917-1918 Volodimir Kirilovitsj Vinnitsjenko, geboren op 26 juli 1880 te Kirovograd en overleden op 6 maart 1951 te Mougins, Frankrijk.

USDRP
Voorzitter van het Algemene Secretariaat:
15-06-1917 - 22-01-1918
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
22-01-1918 - 31-01-1918
1918 Vsevolod Oleksandrovitsj Holoebovitsj, geboren in februari 1885 te Moldavka en overleden op 16 mei 1939 te Jaroslavl, Rusland.

USRP
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
31-01-1918 - 28-04-1918
1918 Mikola Mikolajovitsj Sachno-Oestimovitsj, geboren in 1863 en overleden op 14 december 1918 te Kiev.

Partijloos
Voorzitter van de Ministerraad:
29-04-1918 - 30-04-1918
1918 Mikola Prokopovitsj Vasilenko, geboren op 14 februari 1866 te Jesman en overleden op 3 oktober 1935 te Kiev.

KDP
Voorzitter van de Ministerraad:
30-04-1918 - 10-05-1918
1918 Fedir Andriejovitsj Lizohoeb, geboren op 6 oktober 1851 te Sedniv en overleden in 1928 te Belgrado, Servië.

Oktober17
Voorzitter van de Ministerraad:
10-05-1918 - 14-11-1918
1918 Serhiej Mikolajovitsj Herbel, geboren in 1856 te Sint Petersburg, Rusland en overleden na 1919, hij vertrekt dat jaar naar Duitsland.

Partijloos
Voorzitter van de Ministerraad:
14-11-1918 - 14-12-1918
1918-1919 Volodimir Moesiejovitsj Tsjechivski, geboren op 19 juli 1876 te Horochoevatka en overleden op 3 november 1937 te Sandarmoch, Rusland.

USDRP
Voorzitter van de Raad van Commissarissen:
14-12-1918 - 24-12-1918
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
24-12-1918 - 13-02-1919
1919 Serhiej Stepanovitsj Ostapenko, geboren op 18 november 1881 te Trojaniv en overleden in 1937 in een werkkamp, Rusland.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
13-02-1919 - 09-04-1919
1919 Boris Mikolajovitsj Martos, geboren op 20 mei 1879 te Gradizk en overleden op 19 oktober 1977 te Bound Brook, NJ, USA.

USDRP
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
09-04-1919 - 27-08-1919
1919-1920 Isaäk Prochorovitsj Mazepa, geboren op 16 augustus 1884 te Kostrobobriv en overleden op 18 maart 1952 te Augsburg, Duitsland.

USDRP
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
27-08-1919 - 20-05-1920
1920 Vjatsjeslav Kostjantinovitsj Prokopovitsj, geboren op 10 juni 1881 te Kiev en overleden op 7 juni 1942 te Bessancourt, Frankrijk.

UPSF
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
20-05-1920 - 20-10-1920
1920 Andriej Michailovitsj Livitski, geboren op 9 april 1879 te Krasnyi Koet en overleden op 17 januari 1954 te Karlsruhe, Duitsland.

USDRP
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
20-10-1920 - 22-11-1920

De regeringsleiders van de niet-communistische Volksrepubliek verblijven sinds 1920 in ballingschap, hieronder weergegeven. In 1941 was Stetsko tien dagen premier in rebellie tegen het Duitse bewind:
1920-1921 Andriej Michailovitsj Livitski, geboren op 9 april 1879 te Krasnyi Koet en overleden op 17 januari 1954 te Karlsruhe, Duitsland.

USDRP
Premier in ballingschap:
22-11-1920 - 1921
1921 Vjatsjeslav Kostjantinovitsj Prokopovitsj, geboren op 10 juni 1881 te Kiev en overleden op 7 juni 1942 te Bessancourt, Frankrijk.

UPSF
Premier in ballingschap:
1921 - 05-08-1921
1921-1922 Pilip Kalenikovitsj Piliptsjoek, geboren in 1869 te Volin en overleden op 30 augustus 1940 te Chełm, Polen.

UNRP
Premier in ballingschap:
05-08-1921 - 14-01-1922
1922-1926 Andriej Michailovitsj Livitski, geboren op 9 april 1879 te Krasnyi Koet en overleden op 17 januari 1954 te Karlsruhe, Duitsland.

USDRP
Premier in ballingschap:
14-01-1922 - 25-05-1926
1926-1939 Vjatsjeslav Kostjantinovitsj Prokopovitsj, geboren op 10 juni 1881 te Kiev en overleden op 7 juni 1942 te Bessancourt, Frankrijk.

UPSF
Premier in ballingschap:
25-05-1926 - ??-10-1939
1939-1944 Oleksandr Jakovitsj Sjoelgin, geboren op 30 juni 1887 te Sofinje en overleden op 4 maart 1960 te Parijs, Frankrijk.

UPSF
Premier in ballingschap:
??-10-1939 - 1944
1941 Jaroslav Semjonovitsj Stetsko, geboren op 19 januari 1912 te Tsjernopil en overleden op 5 juli 1986 te München, Duitsland.

OUN-B
Rebellerend Voorzitter van de Raad van Volksministers:
30-06-1941 - 09-07-1941
1944-1945 Andriej Ivanovitsj Jakovliv, geboren op 29 november 1872 te Tsjigirin en overleden op 14 mei 1955 te New York, NY, USA.

Partijloos
Interim Premier in ballingschap:
1944 - 1945
1945-1948 Kost K. Pankivskiej, geboren op 6 december 1897 te Lviv en overleden op 20 januari 1973 te Livingston, County, NJ, USA.

UNSU
Premier in ballingschap:
1945 - 19-07-1948
1948-1952 Isaäk Prochorovitsj Mazepa, geboren op 16 augustus 1884 te Kostrobobriv en overleden op 18 maart 1952 te Augsburg, Duitsland.

USDRP
Voorzitter van de Raad van Volksministers:
27-08-1919 - 20-05-1920
Premier in ballingschap:
19-07-1948 - ??-01-1952
1952-1953 Stepan Ivanovitsj Baran, geboren op 25 januari 1879 te Kroekenitsji en overleden op 4 juli 1953 te München, Duitsland.

UNDO
Premier in ballingschap:
??-01-1952 - 04-06-1953
1953-1954 Stepan Porfirovitsj Vitvitski, geboren op 13 maart 1884 te Oechorniki en overleden op 9 oktober 1965 te New York, NY, USA.

UNDO
Premier in ballingschap:
04-06-1953 - 1954
1954 Spiridon Mikitovitsj Dovgal, geboren op 31 oktober 1896 te Nosivskij en overleden op 15 oktober 1975 te München, Duitsland.

USRP
Premier in ballingschap:
1954 - 1954
1954-1957 Simon Vasilovitsj Sozontiv, geboren in 1898 te Kharkiv en overleden in 1980 te Frankrijk.

Partijloos
Premier in ballingschap:
1954 - 1957
1957-1967 Mikola Andriejovitsj Livitski, geboren op 7 januari 1907 te Kiev en overleden op 8 december 1989 te Philadelphia, PA, USA.

UNSU
Premier in ballingschap:
1957 - 22-03-1967
1967-1969 Atanas Ivanovitsj Figol, geboren in 1908 te Kolomija en overleden in 1993 te München, Duitsland.

Partijloos
Premier in ballingschap:
22-03-1967 - 1969
1969-1972 Spiridon Mikitovitsj Dovgal, geboren op 31 oktober 1896 te Nosivskij en overleden op 15 oktober 1975 te München, Duitsland.

USRP
Premier in ballingschap:
1969 - 1972
1972-1974 Vasil Loekinovitsj Fedorontsjoek, geboren op 26 januari of 26 maart 1915 te Sokoliv en overleden op 4 november 1984 te Rome, Italië.

OUN
Premier in ballingschap:
1972 - 1974
1974-1980 Teofil Leontiej, overleden na 1980.

Partijloos
Premier in ballingschap:
1974 - 1980
1980-1989 Jaroslav-Bogdan Antonovitsj Roednitskiej, geboren op 28 november 1910 te Przemysł, Polen en overleden op 19 oktober 1995 te Montreal, Canada.

Partijloos
Premier in ballingschap:
1980 - 1989
1989-1992 Ivan Matviejovitsj Samiejlenko, geboren in 1912 te Valki en overleden op 3 november 2006 te South Bound Brook, NJ, USA.

UNSU
Premier in ballingschap:
1989 - 22-08-1992

De regeringsleiders van communistisch Oekraïne:
1917-1918 Jefhenieja Bogdanivna(Gottlibivna) Bosj, geboren op 23 augustus 1879 te Otsjikiv en overleden op 5 januari 1925 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Volkssecretaris van Interne Zaken:
30-12-1917 - 09-03-1918
1918 Mikola Oleksiejovitsj Skripnik, geboren op 25 januari 1872 te Jasinoevata en overleden op 7 juli 1933 te Charkiv.

RSDRP-B
Voorzitter van het Volkssecretariaat
09-03-1918 - 18-04-1918
1918-1919 Heorhiej Leonidovitsj Pjatakov, geboren op 18 augustus 1890 te Marjino en overleden op 30 januari 1937 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
28-11-1918 - 16-01-1919
1919 Fedir Andriejovitsj Serhejev, meestal Fedir Artem genoemd, geboren op 19 maart 1883 te Glebovo, Rusland en overleden op 24 juli 1921 te Toela, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
16-01-1919 - 24-01-1919
1919 Christiejan(Krastjo) Heorhiejovitsj Rakovski, geboren op 13 augustus 1873 te Gradets, Bulgarije en overleden op 11 september 1941 te Orjol, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
24-01-1919 - 29-01-1919
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
29-01-1919 - 11-12-1919
1919-1920 Hrihori Ivanovitsj Petrovski, geboren op 4 februari 1878 te Petsjenigi en overleden op 9 januari 1958 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van het Geheel Oekraïense Revolutionaire Comité:
11-12-1919 - 19-02-1920
1920-1923 Christiejan(Krastjo) Heorhiejovitsj Rakovski, geboren op 13 augustus 1873 te Gradets, Bulgarije en overleden op 11 september 1941 te Orjol, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
19-02-1920 - 15-07-1923
1923-1934 Vlas Jakovlevitsj Tsjoebar, geboren op 10 februari 1881 te Tsjoebarivka en overleden op 26 februari 1939 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
15-07-1923 - 28-04-1934
1934-1937 Panas Petrovitsj Ljoebtsjenko, geboren op 14 januari 1897 te Kagarlik en overleden op 28 augustus 1937 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
28-04-1934 - 30-08-1937
1937 Michailo Ilitsj Bondarenko, geboren op 8 september 1903 te Kirovograd en overleden op 10 februari 1938 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
30-08-1937 - 13-10-1937
1937-1938 Mikola Makarovitsj Martsjak, geboren op 5 januari 1904 te Zalistsi en overleden op 23 september 1938.

KPU
Interim Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
13-10-1937 - 21-02-1938
1938-1939 Demjan Serhiejovitsj Korottsjenko, geboren op 29 november 1894 te Pogribki en overleden op 7 april 1969 te Kiev.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
21-02-1938 - 06-08-1939
1939-1944 Leonid Romanovitsj Korniejets, geboren op 21 augustus 1901 te Bobrinets en overleden op 29 mei 1969 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
06-08-1939 - 25-06-1941
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen in ballingschap:
25-06-1941 - 02-02-1944
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
02-02-1944 - 05-02-1944
1944-1947 Mikita Serhejevitsj Chroesjtsjov, geboren op 17 april 1894 te Kalinovka, Rusland en overleden op 11 september 1971 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
05-02-1944 - 25-03-1946
Voorzitter van de Ministerraad:
25-03-1946 - 04-03-1947
1947-1954 Demjan Serhiejovitsj Korottsjenko, geboren op 29 november 1894 te Pogribki en overleden op 7 april 1969 te Kiev.

KPU
Voorzitter van de Ministerraad:
04-03-1947 - 15-01-1954
1954-1961 Nikifor Timofejevitsj Kaltsjenko, geboren op 27 januari 1906 te Kosjmanivka en overleden op 14 mei 1989 te Kiev.

KPU
Voorzitter van de Ministerraad:
15-01-1954 - 28-02-1961
1961-1963 Volodimir Vasilovitsj Sjtsjerbitski, geboren op 17 februari 1918 te Verchnodniprovsk en overleden op 16 februari 1990 te Kiev.

KPU
Voorzitter van de Ministerraad:
28-02-1961 - 28-06-1963
1963-1965 Ivan Pavlovitsj Kazanets, geboren op 12 oktober 1918 te Lotsmanska Kamjanka en overleden op 15 februari 2013 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Ministerraad:
28-06-1963 - 22-10-1965
1965-1972 Volodimir Vasilovitsj Sjtsjerbitski, geboren op 17 februari 1918 te Verchnodniprovsk en overleden op 16 februari 1990 te Kiev.

KPU
Voorzitter van de Ministerraad:
22-10-1965 - 08-06-1972
1972-1990 Oleksandr Pavlovitsj Ljasjko, geboren op 30 december 1915 te Rodakovo en overleden op 9 oktober 2002 te Kiev.

KPU
Voorzitter van de Ministerraad:
08-06-1972 - 10-07-1990
1990 Vitali Andriejovitsj Masol, geboren op 14 november 1928 te Olisjivka en overleden op 21 september 2018 te Kiev.

KPU, sinds 1991 partijloos
Voorzitter van de Ministerraad:
10-07-1990 - 23-10-1990
1990-1991 Vitold Pavlovitsj Fokin, geboren op 25 oktober 1932 te Novomikolaivka.

KPU, sinds 1991 partijloos
Interim Voorzitter van de Ministerraad:
23-10-1990 - 14-11-1990
Voorzitter van de Ministerraad:
14-11-1990 - 18-04-1991

De regeringsleiders van onafhankelijk Oekraïne:
1991-1992 Vitold Pavlovitsj Fokin, geboren op 25 oktober 1932 te Novomikolaivka.

KPU, sinds 1991 partijloos
Premier:
18-04-1991 - 02-10-1992
1992 Valentin Kostjantinovitsj Simonenko, geboren op 4 juli 1940 te Odessa.

Partijloos
Interim Premier:
02-10-1992 - 13-10-1992
1992-1993 Leonid Danilovitsj Koetsjma, geboren op 9 augustus 1938 te Tsjaikine.

Partijloos
Premier:
13-10-1992 - 22-09-1993
1993-1994 Joechim Leonidovitsj Zvjahilski, geboren op 20 februari 1933 te Donjetsk.

Partijloos
Interim Premier:
22-09-1993 - 16-06-1994
1994-1995 Vitali Andriejovitsj Masol, geboren op 14 november 1928 te Olisjivka en overleden op 21 september 2018 te Kiev.

KPU, sinds 1991 partijloos
Premier:
16-06-1994 - 06-03-1995
1995-1996 Jevhen Kirilovitsj Martsjoek, geboren op 28 januari 1941 te Dolinovka.

Partijloos
Interim Premier:
06-03-1995 - 08-06-1995
Premier:
08-06-1995 - 28-05-1996
1996-1997 Pavlo Ivanovitsj Lazarenko, geboren op 23 januari 1953 te Karpivka.

Hromada
Premier:
28-05-1996 - 02-07-1997
1997
1997
Vasil Vasilovitsj Doerdinets, geboren op 27 september 1937 te Romotsjevitsia.

Partijloos
Interim Premier voor Lazarenko:
19-06-1997 - 02-07-1997
Interim Premier:
02-07-1997 - 16-07-1997
1997-1999 Valeri Pavlovitsj Poestovoitenko, geboren op 23 februari 1947 te Adamivka.

NDP
Premier:
16-07-1997 - 22-12-1999
1999-2001 Viktor Andriejovitsj Joesjtsjenko, geboren op 23 februari 1954 te Choroezjivka.

Partijloos
Premier:
22-12-1999 - 29-05-2001
2001-2002 Anatoli Kirilovitsj Kinach, geboren op 4 augustus 1954 te Brătuşeni, Moldavië.

PPPU
Premier:
29-05-2001 - 21-11-2002
2002-2005 Viktor Fjedorovitsj Janoekovitsj, geboren op 9 juli 1950 te Jenakijeve.

PR
Premier:
21-11-2002 - 05-01-2005
2004
2005
Mikola Janovitsj Azarov, geboren op 17 december 1947 te Kaloega, Rusland.

PR
Interim Premier voor Janoekovitsj:
07-12-2004 - 28-12-2004
Interim Premier:
05-01-2005 - 24-01-2005
2005 Joelieja Volodimirovna Timosjenko, geboren op 27 november 1960 te Dnipropetrovsk.

VOB + BYuT
Interim Premier:
24-01-2005 - 04-02-2005
Premier:
04-02-2005 - 08-09-2005
2005-2006 Joeri Ivanovitsj Jechanoerov, geboren op 23 augustus 1948 te Belkatsji, Rusland.

NU
Interim Premier:
08-09-2005 - 22-09-2005
Premier:
22-09-2005 - 04-08-2006
2006-2007 Viktor Fjedorovitsj Janoekovitsj, geboren op 9 juli 1950 te Jenakijeve.

PR
Premier:
04-08-2006 - 18-12-2007
2007-2010 Joelieja Volodimirovna Timosjenko, geboren op 27 november 1960 te Dnipropetrovsk.

VOB + BYuT
Premier:
18-12-2007 - 11-03-2010
2010 Oleksandr Valentinovitsj Toertsjinov, geboren op 31 maart 1964 te Dnipropetrovsk.

VOB + BYuT
Interim Premier voor Timosjenko:
04-03-2010 - 09-03-2010
2010-2014 Mikola Janovitsj Azarov, geboren op 17 december 1947 te Kaloega, Rusland.

PR
Premier:
11-03-2010 - 28-01-2014
2014 Serhiej Henniadovitsj Arboezov, geboren op 24 maart 1976 te Donjetsk.

PR
Interim Premier:
28-01-2014 - 27-02-2014
2014-2016 Arseniej Petrovitsj Jatsenjoek, geboren op 22 april 1974 te Tsjernivtsi.

NF
Premier:
27-02-2014 - 14-04-2016
2014
2016-2019
Volodimir Borisovitsj Hroisman, geboren op 20 januari 1978 te Vinnitsja.

Partijloos
Interim Premier voor Jatsenjoek:
24-07-2014 - 31-07-2014
Premier:
14-04-2016 - 29-08-2019
2019-2020 Oleksiej Valeriovitsj Hontsjaroek, geboren op 7 juli 1984 te Horodnia.

SN
Premier:
29-8-2019 - 04-03-2020
2020- ? Denis Anatoliovitsj Sjmihal, geboren op 15 oktober 1975 te Lviv.

Partijloos
Premier:
04-03-2020 - heden