Oekraïne
Kiev

Oekraïne
UKR
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

OEKRAÏENSE VOLKSREPUBLIEK (NIET COMMUNISTISCH): 22 JANUARI 1918
OEKRAÏENSE VOLKSREPUBLIEK (COMMUNISTISCH): 19 MAART 1918
OEKRAÏENSE STAAT: 29 APRIL 1918
OEKRAÏENSE VOLKSREPUBLIEK (COMMUNISTISCH) HERSTELD: 29 NOVEMBER 1918
OEKRAÏENSE VOLKSREPUBLIEK (NIET COMMUNISTISCH) HERSTELD: 14 DECEMBER 1918
OEKRAÏENSE SOCIALISTISCHE SOVJET REPUBLIEK: 6 JANUARI 1919
OEKRAÏENSE VOLKSREPUBLIEK IN BALLINGSCHAP (NIET COMMUNISTISCH): 22 NOVEMBER 1920
COMPONENT OPRICHTING VAN DE SOJET UNIE: 30 DECEMBER 1922
DUITSE OVERHEERSING: 25 JUNI 1941 - 2 FEBRUARI 1944
OEKRAÏENSE STAAT (NIET ERKEND): 30 JUNI 1941 - 9 JULI 1941
ONAFHANKELIJKHEID VAN DE SOVJET UNIE: 24 AUGUSTUS 1991
 
29-04-1918 - 07-05-1921
(niet communistisch)
24/25-12-1917 - 18-04-1918 19-03-1918 - ??-04-1918 10-03-1919 - ??-01-1920
07-05-1921 - 22-08-1992
(in ballingschap)
??-01-1920 - 10-08-1921 10-08-1921 - 30-01-1937 30-01-1937 - ??-05-1937
??-05-1937 - 1945 1945 - 21-11-1949 21-11-1949 - 21-01-1992 04-09-1991 - heden
ga direct naar:
  - niet communisme/ballingschap:     (1920     1930     1950     1970     1990)     Duitse overheersing     (1941-1944)
  - communisme:     (1917      1930     1950      1970      1990)     leiders partij:     (1918      1930      1950     1970     1990)
  - onafhankelijkheid:     (1991     2000     2010)
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1917 werd De (niet-communistische) Oekraïense Volksrepubliek uitgeroepen, welke zich drie maanden later in 1918 onafhankelijk verklaarde van Rusland. Op 29 april 1918 werd de Oekraïense Staat onder bezetting een feit. In december van datzelfde jaar wordt de Oekraïense Volksrepubliek hersteld, maar slechts tweeënhalf jaar daarna wordt het geabsorbeerd door de Oekraïense Socialistische Sovjet Republiek en de regering van de Volksrepubliek verblijft sinds van 1920-1992 in ballingschap, waarna de functie werd opgeheven i.v.m. het uiteenvallen van de Sovjet Unie. In 1941 werd nog kort de Oekraïense Staat uitgeroepen, deze werd echter niet erkend, hield slechts tien dagen stand en werd door de Duitsland ontbonden. De leiders:
1918 Michailo Serhiejovitsj Chroesjevski, geboren op 29 september 1866 te Chełm, Polen en overleden op 24 november 1934 te Kislovodsk, Rusland.

USRP
Voorzitter van de Oekraïense Centrale Raad:
22-01-1918 - 29-04-1918
1918 Pavlo Petrovitsj Skoropadski, geboren op 3 mei 1873 te Wiesbaden, Duitsland en overleden op 26 april 1945 te Metten, Duitsland.

Militair
Hetman:
29-04-1918 - 14-12-1918
1918-1919 Volodimir Kirilovitsj Vinnitsjenko, geboren op 26 juli 1880 te Kirovograd en overleden op 6 maart 1951 te Mougins, Frankrijk.

USDRP
Voorzitter van het Directoraat:
13-11-1918 - 09-02-1919
Simon Vasilovitsj Petljoera, geboren op 10 mei 1879 te Poltava en overleden op 25 mei 1926 te Parijs, Frankrijk.

USRP
Roulerend Voorzitter van het Directoraat:
09-02-1919 - 09-05-1919
Fedir Petrovitsj Sjvets, geboren op 11 november 1882 te Zjabotin en overleden op 20 juni 1940 te Praag, Tsjechië.

USRP
Roulerend Voorzitter van het Directoraat:
09-02-1919 - 09-05-1919
1919 Andriej Chavrilovitsj Makarenko, geboren op 17 juli 1886 te Chadjats en overleden op 28 september 1963 te Houston, TX, USA.

Partijloos
Roulerend Voorzitter van het Directoraat:
09-02-1919 - 09-05-1919
Opanas Michailovitsj Andriejevski, geboren in 1878 te Oemanski en overleden op 16 mei 1955 te Spittal an der Drau, Oostenrijk.

UPSI
Roulerend Voorzitter van het Directoraat:
09-02-1919 - 09-05-1919
1919-1920 Simon Vasilovitsj Petljoera, geboren op 10 mei 1879 te Poltava en overleden op 25 mei 1926 te Parijs, Frankrijk.

USRP
Voorzitter van het Directoraat:
09-05-1919 - 20-11-1920
       
1920-1926 Simon Vasilovitsj Petljoera, geboren op 10 mei 1879 te Poltava en overleden op 25 mei 1926 te Parijs, Frankrijk.

USRP
Voorzitter van het Directoraat in ballingschap:
20-11-1920 - 25-05-1926
1926-1954 Andriej Michailovitsj Livitski, geboren op 9 april 1879 te Krasnyi Koet en overleden op 17 januari 1954 te Karlsruhe, Duitsland.

USDRP
Voorzitter van het Directoraat in ballingschap:
25-05-1926 - 16-07-1948
President in ballingschap:
16-07-1948 - 17-01-1954
1941 Jaroslav Semjonovitsj Stetsko, geboren op 19 januari 1912 te Tsjernopil en overleden op 5 juli 1986 te München, Duitsland.

OUN-B
Rebellerend President van de Oekraïense Staat:
30-06-1941 - 09-07-1941
1954-1965 Stepan Porfirovitsj Vitvitski, geboren op 13 maart 1884 te Oechorniki en overleden op 9 oktober 1965 te New York, NY, USA.

UNDO
Interim President in ballingschap:
17-01-1954 - 06-03-1954
President in ballingschap:
06-03-1954 - 19-10-1965
1965-1989 Mikola Andriejovitsj Livitski, geboren op 7 januari 1907 te Kiev en overleden op 8 december 1989 te Philadelphia, PA, USA.

UNSU
Interim President in ballingschap:
19-10-1965 - 22-03-1967
President in ballingschap:
22-03-1967 - 08-12-1989
1989-1992 Mikola Vasiljovitsj Plavjoek, geboren op 5 juni 1925 te Roesiv en overleden op 10 maart 2012 te Hamilton, ON, Canada.

OUN
President in ballingschap:
08-12-1989 - 22-08-1992

In 1917 werd De (communistische) Oekraïense Volksrepubliek uitgeroepen, welke zich drie maanden later in 1918 onafhankelijk verklaarde van Rusland. Ruim een maand later werd de onafhankelijkheid bij het verdrag van Brest-Litevsk ongedaan gemaakt maar al in november 1918 werd het de communistische regering in ere hersteld. In 1919 wordt Oekraïne als de Oekraïense Socialistische Sovjet Republiek onderdeel van de Sovjet Unie. De voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet werd het staatshoofd van de republiek:
Volodimir Christjanovitsj Aoessem, geboren op 14 juli 1879 te Orjol, Rusland en overleden in 1936 of 1937.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
26-12-1917 - 30-12-1917
Issak Leibovitsj Erliherman, ook: Volodimir Giorgijovitsj Ehrlich, geboren in 1892 te Korboelo, Moldavië en overleden op 3 oktober 1938 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
26-12-1917 - 30-12-1917
1917 Jefhenia Bohdanivna(Hottlibivna) Bosj, geboren op 23 augustus 1879 te Otsjikiv en overleden op 5 januari 1925 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
26-12-1917 - 30-12-1917
Serhiej Serhiejovitsj Bakinski, geboren in 1886 te Riga, Letland en overleden in 1939 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
26-12-1917 - 30-12-1917
Vasil Matviejovitsj Sjachrai, geboren op 11 februari 1888 te Charkiv en overleden in 1919 te Koeban, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
26-12-1917 - 30-12-1917
1917-1918 Joechim Hrihorovitsj Medvedev, geboren op 1 april 1886 te Artemivsk en overleden op 7 juni 1938 te Charkiv.

RSDRP-B
Voorzitter van het Centraal Uitvoerend Comité:
30-12-1917 - 19-03-1918
Volodimir Petrovitsj Zatonski, geboren op 8 augustus 1888 te Lisets en overleden op 29 juli 1938 te Kiev.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
Jan Chamarnik, geboren Jakiv Borisovitsj Poedikovitsj, geboren op 2 juni 1894 te Zjitomir en overleden op 31 mei 1937 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
Heorhi Fedorovitsj Laptsjinski, geboren op 7 januari 1887 te Pushkin, Rusland en overleden op 13 maart 1938 te Kolyma, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
Leonid Korobtsjoek, geen data bekend.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
1918 Afanasi Semjenovitsj Severov-Odojevski, geboren in 1884 te Zaporozhye en geëxecuteerd op 26 augustus 1918 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
Pavlo Fedorovitsj Bojtsjenko, geen data bekend.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
Jefhen Petrovitsj Terletski, geboren op 13 maart 1892 te Lozovi Jar en overleden op 22 oktober 1938 te Moskou, Rusland.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
Viktor Hrihorovitsj Chrisj, geen data bekend.

RSDRP-B
Interim Presidiumlid van het Uitvoerend Comité:
20-03-1918 - 25-03-1918
1918 Volodimir Petrovitsj Zatonski, geboren op 8 augustus 1888 te Lisets en overleden op 29 juli 1938 te Kiev.

RSDRP-B
Voorzitter van het Centraal Uitvoerend Comité:
25-03-1918 - 28-04-1918
1918-1919 Heorhiej Leonidovitsj Pjatakov, geboren op 18 augustus 1890 te Marjino en overleden op 30 januari 1937 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
28-11-1918 - 16-01-1919
1919 Fedir Andriejovitsj Serhejev, meestal Fedir Artem genoemd, geboren op 19 maart 1883 te Glebovo, Rusland en overleden op 24 juli 1921 te Toela, Rusland.

KPU
Interim Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
16-01-1919 - 19-01-1919
Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
19-01-1919 - 24-01-1919
1919 Christjan (Krastjo) Heorhiejovitsj Rakovski, geboren op 13 augustus 1873 te Gradets, Bulgarije en overleden op 11 september 1941 te Orjol, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Voorlopige Arbeiders- en Boerenregering:
24-01-1919 - 29-01-1919
1919   vacant 29-01-1919 - 14-03-1919
1919-1938 Hrihori Ivanovitsj Petrovski, geboren op 4 februari 1878 te Petsjenigi en overleden op 9 januari 1958 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van het Centraal Uitvoerend Comité:
14-03-1919 - ??-03-1938
1938 Leonid Romanovitsj Korniejets, geboren op 21 augustus 1901 te Bobrinets en overleden op 29 mei 1969 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van het Centraal Uitvoerend Comité:
??-03-1938 - 25-07-1938
1938 Michailo Oleksiejevitsj Boermistenko, geboren op 22 november 1902 te Aleksandrovka, Rusland en overleden op 20 september 1941 te Drjoekovtsjina.

CPSU
Voorzitter van de Hoogste Sovjet:
25-07-1938 - 27-07-1938
1938-1939 Leonid Romanovitsj Korniejets, geboren op 21 augustus 1901 te Bobrinets en overleden op 29 mei 1969 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
27-07-1938 - 28-07-1939
1939-1941 Michailo Serhiejovitsj Hrestjoecha, geboren op 19 september 1902 te Mosjni en overleden op 15 mei 1976 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
28-07-1939 - 01-09-1941

De vertegenwoordigers van de Duitse overheersing van 1941 tot 1944:
1941 Karl Rudolf Gerd von Rundstedt, geboren op 12 december 1875 te Aschersleben, Duitsland en overleden op 24 februari 1953 te Hannover, Duitsland.

Militair
Duits Commandant:
25-06-1941 - 31-08-1941
1941-1943 Erich Koch, geboren op 19 juni 1896 te Elberfeld, Duitsland en overleden op 12 november 1986 te Barczewo, Polen.

NSDAP
Rijkscommissaris:
01-09-1941 - 06-10-1943
1942-194? Paul Dargel, geboren op 28 december 1903 te Elbing, Duitsland en overleden na 1945.

NSDAP
Interim Rijkscommissaris voor Koch:
1942 - 194?
1943-1944 Curt Gustav Friedrich Walter von Gottberg, geboren op 11 februari 1896 te Snamenskoje, Rusland en overleden op 31 mei 1945 te Flensburg, Duitsland.

NSDAP
Rijkscommissaris:
06-10-1943 - 02-02-1944

Hrestjoecha werd in 1941 verdreven in ballingschap en keerde na de Duitse bezetting in 1944 terug als staatshoofd tot 1954:
1941-1944
1944-1954
Michailo Serhiejovitsj Hrestjoecha, geboren op 19 september 1902 te Mosjni en overleden op 15 mei 1976 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet in ballingschap:
01-09-1941 - 02-02-1944
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet
:
02-02-1944 - 18-01-1954
1954-1969 Demjan Serhiejovitsj Korotsjenko, geboren op 29 november 1894 te Pogribki en overleden op 7 april 1969 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
18-01-1954 - 07-04-1969
1969-1972 Oleksandr Pavlovitsj Ljasjko, geboren op 30 december 1915 te Rodakovo en overleden op 9 oktober 2002 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
20-06-1969 - 28-07-1972
1972-1976 Ivan Samiejlovitsj Hroesjetski, geboren op 22 augustus 1904 te Komisjoevacha en overleden op 28 november 1982 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
28-07-1972 - 24-06-1976
1976-1984 Oleksej Fedosiejovitsj Vatsjenko, geboren op 25 februari 1914 te Lizaveto-Kamjanka en overleden op 22 november 1984 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
24-06-1976 - 22-11-1984
1984-1990 Valentina Semenivna Sjevtsjenko, geboren op 12 maart 1935 te Krivyi Rih en overleden op 3 februari 2020 te Kiev.

KPU
Voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet:
22-11-1984 - 04-06-1990
1990 Volodimir Antonovitsj Ivasjko, geboren op 28 oktober 1932 te Poltava, Oekraïne en overleden op 13 november 1994 te Moskou, Rusland.

KPU
Voorzitter van de Hoogste Sovjet:
04-06-1990 - 18-07-1990
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
28-09-1989 - 22-06-1990
1990 Ivan Stepanovitsj Pljoesjtsj, geboren op 11 september 1941 te Borzna en overleden op 25 juni 2014 te Kiev.

KPU
Interim Voorzitter van de Hoogste Sovjet:
18-07-1990 - 23-07-1990
1990-1991 Leonid Makarovitsj Kravtsjoek, geboren op 10 januari 1934 te Velikij Zhitin, Polen.

KPU, later partijloos
Voorzitter van de Hoogste Sovjet:
23-07-1990 - 24-08-1991
Voorzitter van de Hoogste Raad:
24-08-1991 - 05-12-1991
President:
05-12-1991 - 19-07-1994

De voorzitter van het Presidium van de Hoogste Sovjet was staatshoofd van de republiek, maar de feitelijke macht lag bij de Eerste Secretaris van de Communistische Partij tijdens de Sovjet periode:
1918 Heorhiej Leonidovitsj Pjatakov, geboren op 18 augustus 1890 te Marjino en overleden op 30 januari 1937 te Moskou, Rusland.

KPU
Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
12-07-1918 - 09-09-1918
1918 Serafima Ilivna Hopner, geboren op 7 april 1880 te Cherson en overleden op 25 maart 1966 te Moskou, Rusland.

KPU
Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
09-09-1918 - 23-10-1918
1918-1919 Emmanoeil Ionovitsj Kviring, geboren op 13 september 1888 te Frizental en overleden op 26 november 1937 te Moskou, Rusland.

KPU
Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
23-10-1918 - 30-05-1919
1919 Stanislav Vikentevitsj Kosior, geboren op 18 november 1889 te Węngrów, Polen en overleden op 26 februari 1939 te Moskou, Rusland.

KPU
Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
30-05-1919 - 10-12-1919
1919-1920   vacant 10-12-1919 - ??-01-1920
1920 Rafail Borisovitsj Farbman, geboren in 1893 te Koersk, Rusland en overleden in 1966.

KPU
Interim Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
??-01-1920 - 23-03-1920
1920 Mikola Ilitsj Mikolajiv, geboren in 1895 en overleden in 1937.

KPU
Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
23-03-1920 - 25-03-1920
1920 Stanislav Vikentevitsj Kosior, geboren op 18 november 1889 te Węngrów, Polen en overleden op 26 februari 1939 te Moskou, Rusland.

KPU
Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
25-03-1920 - 23-11-1920
1920-1921 Vjatsjeslav Michailovitsj Molotov, 9 maart 1890 te Koekarka, Rusland en overleden op 8 november 1986 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
23-11-1920 - 22-03-1921
1921 Feliks Jakovitsj Kon, geboren op 30 mei 1864 te Warschau, Polen en overleden op 28 juli 1941 te Moskou, Rusland.

KPU
Uitvoerend Secretaris van het Centraal Comité van de Oekraïense Communistische Partij:
22-03-1921 - 15-12-1921
1921-1923 Dmitro Zacharovitsj Manoeilski, geboren op 21 oktober 1883 te Svjatets en overleden op 22 februari 1959 te Kiev.

KPU
Eerste Secretaris van de Communistische Partij:
15-12-1921 - 10-04-1923
1923-1925 Emmanoeil Ionovitsj Kviring, geboren op 13 september 1888 te Frizental en overleden op 26 november 1937 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van de Communistische Partij:
10-04-1923 - 20-03-1925
Algemeen Secretaris het Centraal Comité van de Communistische Partij:
20-03-1925 - 07-04-1925
1925-1928 Lazar Moisejevitsj Kahanovitsj, geboren op 22 november 1893 te Kabani en overleden op 25 juli 1991 te Moskou, Rusland.

KPU
Algemeen Secretaris het Centraal Comité van de Communistische Partij:
07-04-1925 - 14-07-1928
1928-1938 Stanislav Vikentevitsj Kosior, geboren op 18 november 1889 te Węngrów, Polen en overleden op 26 februari 1939 te Moskou, Rusland.

KPU
Algemeen Secretaris het Centraal Comité van de Communistische Partij:
14-07-1928 - 23-01-1934
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
23-01-1934 - 27-01-1938
1938-1947 Mikita Serhiejevitsj Chroesjtsjov, geboren op 17 april 1894 te Kalinovka, Rusland en overleden op 11 september 1971 te Moskou, Rusland.

KPU
Interim Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
27-01-1938 - 18-06-1938
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
18-06-1938 - 01-09-1941
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij in ballingschap:
01-09-1941 - 02-02-1944
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
02-02-1944 - 03-03-1947
1947 Lazar Moisejevitsj Kahanovitsj, geboren op 22 november 1893 te Kabani en overleden op 25 juli 1991 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
03-03-1947 - 26-12-1947
1947-1949 Mikita Serhiejevitsj Chroesjtsjov, geboren op 17 april 1894 te Kalinovka, Rusland en overleden op 11 september 1971 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
26-12-1947 - 16-12-1949
1949-1953 Leonid Heorgiejovitsj Melnikov, geboren op 31 mei 1908 te Degtjarivka en overleden op 16 april 1981 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
16-12-1949 - 04-06-1953
1953-1957 Oleksej Ilarionovitsj Kiritsjenko, geboren op 25 februari 1908 te Tsjornobaivka en overleden op 28 december 1975 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
04-06-1953 - 26-12-1957
1957-1963 Mikola Viktorovitsj Pidhorni, geboren op 18 februari 1903 te Karlovka, Oekraïne en overleden op 12 januari 1983 te Kiev, Oekraïne.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
26-12-1957 - 02-07-1963
1963-1972 Petro Joechimovitsj Sjelest, geboren op 14 februari 1908 te Andriïvtsi en overleden op 22 januari 1996 te Moskou, Rusland.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
02-07-1963 - 25-05-1972
1972-1989 Volodimir Vasilovitsj Sjtsjerbitski, geboren op 17 februari 1918 te Verchnodniprovsk en overleden op 16 februari 1990 te Kiev.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
25-05-1972 - 28-09-1989
1990-1991 Stanislav Ivanovitsj Hoerenko, geboren op 30 mei 1936 te Ilovajsk en overleden op 14 april 2013 te Kiev.

KPU
Eerste Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij:
22-06-1990 - 01-09-1991

De presidenten van Oekraïne na het uiteenvallen van de Sovjet Unie:
1991-1994 Leonid Makarovitsj Kravtsjoek, geboren op 10 januari 1934 te Velikij Zhitin, Polen.

KPU, later partijloos
Voorzitter van de Hoogste Raad:
24-08-1991 - 05-12-1991
President:
05-12-1991 - 19-07-1994
1994-2005 Leonid Danilovitsj Koetsjma, geboren op 9 augustus 1938 te Tsjaikine.

Partijloos
President:
19-07-1994 - 23-01-2005
2005-2010 Viktor Andriejovitsj Joesjtsjenko, geboren op 23 februari 1954 te Choroezjivka.

NUSU, sinds 2007 NU
President:
23-01-2005 - 25-02-2010
2010-2014 Viktor Fjedorovitsj Janoekovitsj, geboren op 9 juli 1950 te Jenakijeve.

PR, sinds 2010 onafhankelijk
President:
25-02-2010 - 22-02-2014
2014 Oleksandr Valentinovitsj Toertsjinov, geboren op 31 maart 1964 te Dnipropetrovsk.

VOB, sinds 2014 NF
Interim President:
23-02-2014 - 07-06-2014
2014-2019 Petro Oleksiejevitsj Porosjenko, geboren op 26 september 1965 te Bolgrad.

BPP, sinds 2015 BPP-S
President:
07-06-2014 - 20-05-2019
2019- ? Volodimir Oleksandrovitsj Zelenski, geboren op 25 januari 1978 te Kryvyi Rih.

SN
President:
20-05-2019 - heden