Oeganda
Kampala

Republiek Oeganda
UGA
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Oeganda heeft sinds 1961 een regeringsleider:
1961-1962 Benedicto Kagimu Mugumba Kiwanuka, geboren op 8 mei 1922 te Kisabwa en vermoord op 22 september 1972 te Makindye.

DP
Eerste Minister:
02-07-1961 - 01-03-1962
Premier:
01-03-1962 - 30-04-1962
1962-1966 Apollo Milton Opeto Obote, geboren op 28 december 1924 te Akokoro en overleden op 10 oktober 2005 te Johannesburg, Zuid-Afrika.

UPC
Premier:
30-04-1962 - 15-04-1966
1966-1980 afgeschaft 15-04-1966 - 18-12-1980
1980-1985 Erifasi Otema Allimadi, geboren op 11 februari 1929 te Kitgum en overleden op 5 augustus 2001 te Kampala.

UPC
Premier:
18-12-1980 - 27-07-1985
1985   vacant 27-07-1985 - 01-08-1985
1985 Paulo Muwanga, geboren in 1924 te Mpigi en overleden op 1 april 1991 nabij Kampala.

Partijloos
Premier:
01-08-1985 - 25-08-1985
1985-1986 Abraham Nkaluba Waligo, geboren op 28 juni 1928 en overleden op 6 maart 2000 te Komamboga.

Partijloos
Premier:
25-08-1985 - 26-01-1986
1986   vacant 26-01-1986 - 30-01-1986
1986-1991 Samson Babi Mululu Kisekka, geboren op 23 juni 1912 te Mengo en overleden op 25 oktober 1999 te Londen, Groot-Brittannië.

NRM
Premier:
30-01-1986 - 22-01-1991
1991-1994 George Cosmas Adyebo, geboren op 18 juni 1947 te Owiny en overleden op 19 november 2000 te Kampala.

NRM
Premier:
22-01-1991 - 18-11-1994
1994-1999 Kintu Musoke, geboren op 5 augustus 1938 te Masaka.

NRM
Premier:
18-11-1994 - 05-04-1999
1999-2011 Apolo Robin Nsibambi, geboren op 27 november 1938 te Oeganda en overleden op 28 mei 2019.

NRM
Premier:
05-04-1999 - 24-05-2011
2011-2014 Patrick Amama Mbabazi, geboren op 16 januari 1949 te Mparo.

NRM
Premier:
24-05-2011 - 08-09-2014
2014- ? Ruhakana Rugunda, geboren op 7 november 1947 te Kabale.

NRM
Premier:
08-09-2014 - heden