Noord-Macedonië
Skopje

Republiek van Noord-Macedonië
MKD
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:  1970      1980      1990      Onafhankelijk Macedonië      2000      2010      2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De regeringsleiders voor Macedonië binnen de socialistische republiek Joegoslavië:
1945 Emanuel Čučkov, geboren op 27 november 1901 te Štip en overleden op 1 september 1967 te Skopje.

Partijloos
Minister voor Macedonië:
07-03-1945 - 16-04-1945
1945-1953 Lazar Panev Koliševski, geboren op 12 februari 1914 te Sveti Nikola en overleden op 6 juli 2000 te Skopje.

KPM, sinds 1952 SKM
President van de Volksregering:
16-04-1945 - 08-03-1946
President van de Uitvoerende Raad:
08-03-1946 - 03-02-1953
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
03-02-1953 - 19-12-1953
1953-1960 Ljupčo Arsov, geboren op 10 mei 1910 te Štip en overleden op 18 november 1986 te Skopje.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
19-12-1953 - 22-12-1960
1960-1965 Aleksandar Grličkov, geboren op 18 januari 1923 te Štip en overleden op 26 juli 1989 te Struga.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
22-12-1960 - 11-05-1965
1965-1968 Nikola Minčev, geboren op 2 november 1915 te Kavadarci en overleden op 6 april 1997 te Skopje.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
11-05-1965 - 23-09-1968
1968-1974 Ksente Bogojev, geboren op 20 oktober 1919 te Leounovo en overleden op 20 april 2008 te Skopje.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
23-09-1968 - 08-05-1974
1974-1982 Blagoj Popov, geboren op 19 oktober 1920 te Kočani en overleden op 13 april 1992 te Skopje.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
08-05-1974 - 28-04-1982
1982-1986 Dragoljub Stavrev, geboren op 28 juni 1932 te Skopje en overleden op 23 december 2003 te Skopje.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
28-02-1982 - 28-04-1986
1986-1991 Gligorije Gogovski, geboren op 6 juli 1943 te Tetovo.

SKM
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
28-04-1986 - 20-03-1991

In 1991 verklaart Macedonië zich onafhankelijk van Joegoslavië en de laatste president van het presidentschap wordt de eerste president van het land. Zaev wordt in 2019 de eerste premier van Noord-Macedonië na de naamswijziging van het land.
1991-1992 Nikola Kljusev, geboren op 2 oktober 1927 te Štip en overleden op 16 januari 2008 te Skopje.

Partijloos
Premier:
27-01-1991 - 17-08-1992
1992-1998 Branko Crvenkovski, geboren op 12 oktober 1962 te Sarajevo, Bosnië.

SK-PDP/SDSM, SDSM/ZMZ
Premier:
17-08-1992 - 30-11-1998
1998-2002 Ljubčo Georgievski, geboren op 17 januari 1966 te Štip.

VMRO-DPMNE
Premier:
30-11-1998 - 01-11-2002
2002-2004 Branko Crvenkovski, geboren op 12 oktober 1962 te Sarajevo, Bosnië.

SK-PDP/SDSM, SDSM/ZMZ
Premier:
01-11-2002 - 12-05-2004
2004 Radmila Šekerinska Jankovska, geboren op 10 juni 1972 te Skopje.

SDSM
Interim Premier:
12-05-2004 - 02-06-2004
2004 Hari Kostov, geboren op 13 november 1959 te Probištip.

SDSM
Premier:
02-06-2004 - 18-11-2004
2004 Radmila Šekerinska Jankovska, geboren op 10 juni 1972 te Skopje.

SDSM
Interim Premier:
18-11-2004 - 17-12-2004
2004-2006 Vlado Bučkovski, geboren op 2 december 1962 te Skopje.

SDSM
Premier:
17-12-2004 - 27-08-2006
2006-2016 Nikola Gruevski, geboren op 31 augustus 1970 te Skopje.

VMRO-DPMNE
Premier:
27-08-2006 - 18-01-2016
2016-2017 Emil Dimitrijev, geboren op 19 maart 1979 te Probištip.

VMRO-DPMNE
Premier:
18-01-2016 - 31-05-2017
2017-2020 Zoran Zaev, geboren op 8 oktober 1974 te Strumica.

SDSM
Premier van Macedonië:
31-05-2017 - 12-02-2019
Premier van Noord-Macedonië:
12-02-2019 - 03-01-2020
2020- ? Oliver Spasovski, geboren op 21 oktober 1976 te Kumanovo.

SDSM
Premier van Noord-Macedonië:
03-01-2020 - heden