Noord-Korea
Pyongyang

Democratische Volksrepubliek Korea
PRK
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De twee regeringsleiders namens de Sovjet-Unie, gevolgd door de Koreaanse:
1945-1947 Andrej Aleksejevitsj Romanenko, geboren in 1903 te Aktobe, Kazachstan en overleden in 1979.

Militair
Bestuurder van de Sovjet Burgerregering:
03-10-1945 - 1947
1947-1948 Nikolaj Georgijevitsj Lebedev, geboren op 3 december 1901 te Buda, Rusland en overleden op 10 mei 1992 te Moskou, Rusland.

Militair
Bestuurder van de Sovjet Burgerregering:
1947 - 08-09-1948
     
1945-1946 Tsjo Man-sik, geboren op 1 februari 1883 te Kangsŏ en overleden op 15 oktober 1950 te Pyongyang.

Partijloos, later HM
Voorzitter van de Vijf Provincies Volkscomité Raad:
08-10-1945 - 19-11-1945
Voorzitter van het Vijf Provincies Regeringsbureau:
19-11-1945 - 08-02-1946
1946-1948
1948-1972
Kim Il-soeng, geboren op 15 april 1912 te Heijo, Japans Korea en overleden op 8 juli 1994 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van het Voorlopige Volkscomité voor Noord Korea:
08-02-1946 - 08-09-1948
Voorzitter van de Ministerraad:
08-09-1948 - 28-12-1972
1972-1976 Kim-Il, geboren op 20 maart 1910 te Chient-tao en overleden op 9 maart 1984.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
28-12-1972 - 29-04-1976
1976-1977 Pak Song-tsjol, geboren op 2 september 1913 te Chyeongju en overleden op 28 oktober 2008 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
29-04-1976 - 16-12-1977
1977-1984 Li Dzjong-ok, geboren op 10 januari 1916 te Kimch'aek en overleden op 23 september 1999 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
16-12-1977 - 27-01-1984
1984-1986 Kang Song-san, geboren op 3 maart 1931 te Hamgyong-pukto.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
27-01-1984 - 29-12-1986
1986-1988 Li Goen-mo, geboren op 5 april 1926 te P'yŏngan-namdo.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
29-12-1986 - 12-12-1988
1988-1992 Jon Hjong-moek, geboren op 3 november 1931 te Kyŏngwŏn-gun en overleden op 23 oktober 2005.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
12-12-1988 - 11-12-1992
1992-1997 Kang Song-san, geboren op 3 maart 1931 te Hamgyong-pukto.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
11-12-1992 - 21-02-1997
1997-2003 Hong Song-nam, geboren op 2 oktober 1924 of 1929 te Chyeongju en overleden op 31 maart 2009 te Pyongyang.

CND
Interim Voorzitter van de Ministerraad:
21-02-1997 - 05-09-1998
Voorzitter van de Ministerraad:
05-09-1998 - 03-09-2003
2003-2007 Pak Pong-Tsjoe, geboren op 24 oktober 1939 te Noord Hamgyong.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
03-09-2003 - 11-04-2007
2007-2010 Kim Jong-il, geboren op 2 mei 1944.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
11-04-2007 - 07-06-2010
2010-2013 Tsjow Jong-rim, geboren op 20 november 1930 te Ryanggang.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
07-06-2010 - 01-04-2013
2013-2019 Pak Pong-Tsjoe, geboren op 24 oktober 1939 te Noord Hamgyong.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
11-04-2013 - 11-04-2019
2019-2020 Kim Dzjae-rjong, (nog) geen gegevens bekend.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
11-04-2019 - 13-08-2020
2020- ? Kim Tok-hoen, geboren in 1961.

CND
Voorzitter van de Ministerraad:
13-08-2020 - heden