Noord-Korea
Pyongyang

Democratische Volksrepubliek Korea
PRK
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

SOVJET OVERHEERSING NOORD-KOREA: 26 AUGUSTUS 1945
DEMOCRATISCHE VOLKREPUBLIEK KOREA: 8 SEPTEMBER 1948
 
26-08-1945 - 08-09-1945 (Sovjet-Unie) 02-1946 - 08-09-1948 (Voorlopig Volkscomité) 08-09-1948 - heden
ga direct naar leiders Arbeiders Partij:     1990     2000     2010     2020
officiële staatshoofden: 1945     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1945 werd Noord Korea onderdeel van de Sovjet-Unie na de Japanse Overheersing: Zuid-Korea werd veroverd door de Verenigde Staten. Kim Il-soeng wierp zich op tot leider van de communistische partij in het land en werd zo al in 1945 de facto leider van Noord- Korea. Officieel was echter de Sovjet legercommandant staatshoofd. Hieronder eerst de de facto leiders van het land, de voorzitters van de Koreaanse Arbeiderspartij:
1945-1946 Kim Il-soeng, geboren op 15 april 1912 te Pyongyang en overleden op 8 juli 1994 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van het Centrale Comité van het Noordkoreaanse Bureau van de Koreaanse Communistische Partij:
13-10-1945 - 17-12-1945
Voorzitter van het Centrale Comité van de Noordkoreaanse Arbeiders Partij:
17-12-1945 - 28-08-1946
1946-1949 Kim Toe-bong, geboren op 16 maart 1886 te Dongnae en waarschijnlijk terechtgesteld in 1958.

CND
Voorzitter van het Centrale Comité van de Noordkoreaanse Arbeiders Partij:
28-08-1946 - 30-06-1949
Voorzitter van het Permanente Comité van de Volksvergadering:
22-02-1947 - 08-09-1948
Voorzitter van het Permanente Comité van de Opperste Volksvergadering:
08-09-1948 - 20-09-1957
1949-1994 Kim Il-soeng, geboren op 15 april 1912 te Pyongyang en overleden op 8 juli 1994 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van het Centrale Comité van de Koreaanse Arbeiders Partij:
30-06-1949 - 11-10-1966
Secretaris Generaal van het Centrale Comité van de Koreaanse Arbeiders Partij:
11-10-1966 - 08-07-1994
1994-1997   vacant 08-07-1994 - 08-10-1997
1997-2011 Kim Jong-il, geboren op 16 februari 1942 te Chabarovsk, Rusland(officieel in Paektushan) en overleden op 17 december 2011 nabij Pyongyang.

CND
Secretaris Generaal van het Centrale Comité van de Koreaanse Arbeiders Partij:
08-10-1997 - 17-12-2011
2011-2012   vacant 08-07-1994 - 08-10-1997
2012- ? Kim Jong-oen, geboren op 8 januari 1983 of 1984 te Pyongyang.

CND
Eerste Secretaris van de Koreaanse Arbeiders Partij:
11-04-2012 - 09-05-2016
Voorzitter van de Koreaanse Arbeiders Partij:
09-05-2016 - heden

Hieronder de officiële leiders van het land, die feitelijk zonder macht waren, vanwege de suprematie van de leiders van de Arbeiders Partij hierboven:
1945-1947 Ivan Michailovitsj Tsjistjakov, geboren op 27 september 1900 te Otrubnevo, Rusland en overleden op 7 maart 1979 te Moskou, Rusland.

Militair
Opperbevelhebber voor de Sovjet-Unie:
26-08-1945 - 03-04-1947
1947-1948 Gennadi Petrovitsj Korotkov, geboren op 24 juli 1898 te Gavrilov-Yam, Rusland en overleden op 23 november 1982 te Voronezh, Rusland.

Militair
Opperbevelhebber voor de Sovjet-Unie:
03-04-1947 - 08-09-1948
       
1947-1948
1948-1957
Kim Toe-bong, geboren op 16 maart 1886 te Dongnae en waarschijnlijk terechtgesteld in 1958.

CND
Voorzitter van het Permanente Comité van de Volksvergadering:
22-02-1947 - 08-09-1948
Voorzitter van het Permanente Comité van de Hoogste Volksvergadering:
08-09-1948 - 20-09-1957
1957-1972 Tsjoi Jong-koen, geboren op 21 juni 1900 te T'aech'ŏn en overleden op 19 september 1976 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van het Permanente Comité van de Hoogste Volksvergadering:
20-09-1957 - 28-12-1972
1972-1994 Kim Il-soeng, geboren op 15 april 1912 te Pyongyang en overleden op 8 juli 1994 te Pyongyang.

CND
President:
28-12-1972 - 08-07-1994
1994-1998   vacant 08-07-1994 - 05-09-1998
1998-2019 Kim Jong-nam, geboren op 4 februari 1928 te Pyongyang.

CND
Voorzitter van het Permanente Comité van de Hoogste Volksvergadering:
05-09-1998 - 11-04-2019
2019- ? Tsjow Rjong-hae, geboren op 15 januari 1950 te Sinchon.

CND
Voorzitter van het Permanente Comité van de Hoogste Volksvergadering:
11-04-2019 - heden