Noord Cyprus
Lefkoşa (Nicosia)

Turkse Republiek Noord Cyprus
CYP
locatie
staatshoofden kaart


regeringsleiders

ga direct naar:     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Noord Cyprus heeft als Turks-Cypriotische Minderheidsregering al sinds 1963 een regeringsleider:
1967-1974 Fazıl Küçük, geboren op 14 maart 1906 te Nicosia en overleden op 15 januari 1984 te London, Verenigd Koninkrijk.

KTB
Voorzitter van het Algemene Comité:
21-12-1963 - 28-12-1967
Voorzitter van de Voorlopige Turkse Regering:
28-12-1967 - 05-07-1970
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Voorlopige Turkse Regering:
05-07-1970 - 21-04-1971
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Turkse Regering:
21-04-1971 - 26-08-1974
1973-1974
1974-1976
Rauf Raşit Raif Denktaş, geboren op 27 januari 1924 te Paphos en overleden op 13 januari 2012 te Nicosia.

UBP
Interim Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Turkse Regering voor Küçük:
18-02-1973 - 26-08-1974
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Autonome Cyprioots-Turkse Regering:
26-08-1974 - 08-10-1974
Voorzitter van de Raad van Ministers van de Autonome Cyprioots-Turkse Regering:
08-10-1974 - 13-02-1975
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Turkse Federale Staat Cyprus:
13-02-1975 - 05-07-1976
1976-1978 Nejat Osman Konuk, geboren in 1928 te Nicosia en overleden op 31 december 2014 te Istanbul, Turkije.

UBP
Premier:
05-07-1976 - 21-04-1978
1978 Osman Nuri Örek, geboren op 26 december 1925 te Nicosia en overleden 24 maart 1999 te Londen, Engeland.

UBP
Premier:
21-04-1978 - 12-12-1978
1978-1983 Mustafa Çağatay, geboren op 20 april 1937 te Limassol en overleden op 3 april 1989.

UBP
Premier:
12-12-1978 - 13-12-1983
1983-1985 Nejat Osman Konuk, geboren in 1928 te Nicosia en overleden op 31 december 2014 te Istanbul, Turkije.

UBP
Premier:
13-12-1983 - 19-07-1985
1985-1994 Derviş Eroğlu, geboren in 1938 te Famagusta.

UBP
Premier:
19-07-1985 - 01-01-1994
1994-1996 Hakkı Atun, geboren in 1935 te Famagusta.

DP
Premier:
01-01-1994 - 16-08-1996
1996-2004 Derviş Eroğlu, geboren in 1938 te Famagusta.

UBP
Premier:
16-08-1996 - 13-01-2004
2004-2005 Mehmet Ali Talat, geboren op 6 juli 1952 te Kyrenia.

CTP
Premier:
13-01-2004 - 23-04-2005
2005-2009 Ferdi Sabit Soyer, geboren op 5 maart 1952 te Nicosia.

CTP
Interim Premier:
23-04-2005 - 26-04-2005
Premier:
26-04-2005 - 05-05-2009
2009-2010 Derviş Eroğlu, geboren op 7 maart 1938 te Famagusta.

UBP
Premier:
05-05-2009 - 23-04-2010
2010 Hüseyin Özgürgün, geboren in 1965 te Nicosia.

UBP
Interim Premier:
23-04-2010 - 17-05-2010
2010-2013 İrsen Küçük, geboren in 1940 te Nicosia en overleden op 10 maart 2019 te Zuid-Nicosia.

UBP
Premier:
17-05-2010 - 13-06-2013
2013 Sibel Siber, geboren in 1960 te Nicosia.

CTP
Premier:
13-06-2013 - 02-09-2013
2013-2015 Özkan Yorgancıoğlu, geboren in 1954 te Lemba.

CTP
Premier:
02-09-2013 - 16-07-2015
2015-2016 Ömer Soyer Kalyoncu, geboren in 1950 te Kyrenia.

CTP
Premier:
16-07-2015 - 16-04-2016
2016-2018 Hüseyin Özgürgün, geboren in 1965 te Nicosia.

UBP
Premier:
16-04-2016 - 02-02-2018
2018-2019 Tufan Erhürman, geboren in 1970 te Nicosia.

CTP
Premier:
02-02-2018 - 22-05-2019
2019- ? Ersin Tatar, geboren in 1960 te Nicosia.

UBP
Premier:
22-05-2019 - heden