Noord Cyprus
Lefkoşa (Nicosia)

Turkse Republiek Noord Cyprus
CYP
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

TURKSE-CYPRIOTISCHE MINDERHEIDSREGERING: 28 DECEMBER 1967
AUTONOME TURKSE-CYPRIOTISCHE REGERING: 1 OKTOBER 1974
FEDERATIEVE TURKSE-CYPRIOTISCHE STAAT: 13 FEBRUARI 1975
ONAFHANKELIJK (de facto): 15 NOVEMBER 1983
 
   
  15-11-1983 - 13-03-1984 13-03-1984 - heden  
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1967 komt een beweging op gang voor een onafhankelijk Noord Cyprus en als gevolg wordt acht jaar later de Turkse Federale Staat Cyprus uitgeroepen door de Turken, welke in 1983 officieel als Turkse Republiek Noord Cyprus als onafhankelijk land wordt erkend, echter alleen door Turkije. De presidenten:
1967-1973 Fazıl Küçük, geboren op 14 maart 1906 te Nicosia en overleden op 15 januari 1984 te London, Verenigd Koninkrijk.

KTB
Voorzitter van de Voorlopige Turkse Regering:
28-12-1967 - 05-07-1970
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Voorlopige Turkse Regering:
05-07-1970 - 21-04-1971
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Turkse Regering:
21-04-1971 - 26-08-1974
1973-1974
1974-1990
Rauf Raşit Raif Denktaş, geboren op 27 januari 1924 te Paphos en overleden op 13 januari 2012 te Nicosia.

UBP
Interim Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Turkse Regering voor Küçük:
18-02-1973 - 26-08-1974
Voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Autonome Cyprioots-Turkse Regering:
26-08-1974 - 08-10-1974
Voorzitter van de Raad van Ministers van de Autonome Cyprioots-Turkse Regering:
089-10-1974 - 13-02-1975
Staatshoofd:
13-02-1975 - 15-11-1983
President:
15-11-1983 - 15-03-1990
1990 Hakkı Atun, geboren in 1935 te Famagusta.

UBP
Interim President:
15-03-1990 - 25-04-1990
1990-2005 Rauf Raşit Raif Denktaş, geboren op 27 januari 1924 te Paphos en overleden op 13 januari 2012 te Nicosia.

UBP
President:
25-04-1990 - 24-04-2005
2005-2010 Mehmet Ali Talat, geboren op 6 juli 1952 te Kyrenia.

CTP
President:
24-04-2005 - 23-04-2010
2010-2015 Derviş Eroğlu, geboren in 1938 te Ergazi.

UBP
President:
23-04-2010 - 30-04-2015
2015-2020 Mustafa Akıncı, geboren op 28 december 1947 te Limassol.

TDP
President:
30-04-2015 - 23-10-2020
2020- ? Ersin Tatar, geboren op 7 september 1960 te Nicosia.

UBP
President:
23-10-2020 - heden