562 Niger - Niamey
Niger - Niamey

République du Niger (Republiek Niger)

 NE - NER  
locatie
premiers kaart

ONAFHANKELIJK: 3 AUGUSTUS 1960



23-11-1959 - heden

Niger werd in 1960 onafhankelijk van Frankrijk met een president als staatshoofd:

1960-1974 Hamani Diori (1916-1989)
1974-1987 Seyni Kountché (1931-1987)
1987-1993 Ali Saibou (1940-2011)
1993-1996 Mahamane Ousmane (1950)
1996-1999 Ibrahim Baré Maïnassara (1949-1999)
1999 Djibrilla Hima Hamidou (?)
1999 Daouda Malam Wanké (1946-2004)
1999-2010 Mamadou Tandzja (1938-2020)
2010-2011 Salou Dzjibo (1965)
2011-2021 Mahamadou Issoufou (1952)
2021- ? Mohamed Bazoum (1960)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens titel en regeerperiode  
Hamani Diori, geboren op 6 juni 1916 te Soudouré en overleden op 23 april 1989 te Rabat, Marokko.

PPN-RDA
President:
10-11-1960 - 15-04-1974
Seyni Kountché, geboren op 1 juli 1931 te Fandou en overleden op 10 november 1987 te Parijs, Frankrijk.

Militair
President van de Opperste Militaire Raad:
15-04-1974 - 10-11-1987
Ali Saibou, geboren op 17 juni 1940 te Dingajibanda en overleden op 31 oktober 2011 te Niamey.

Militair, sinds 1989 MNSD
Interim President van de Opperste Militaire Raad:
10-11-1987 - 14-11-1987
President van de Opperste Militaire Raad:
14-11-1987 - 17-05-1989
President van de Opperste Raad van Nationale Oriëntatie:
17-05-1989 - 18-12-1989
President:
18-12-1989 - 16-04-1993
Mahamane Ousmane, geboren op 20 januari 1950 te Zinder.

CDS-Rahama
President:
16-04-1993 - 27-01-1996
Ibrahim Baré Maïnassara, geboren op 9 mei 1949 te Dogondoutchi en vermoord op 9 april 1999 te Niamey.

Militair, sinds 1996 UNIRD
Voorzitter van het Nationale Reddingsraad:
27-01-1996 - 07-08-1996
President:
07-08-1996 - 09-04-1999
Djibrilla Hima Hamidou, geboorte niet bekend.

Militair
Voorzitter van de Militaire Dictatuur:
09-04-1999 - 11-04-1999
Daouda Malam Wanké, geboren op 6 mei 1946 te Yellou en overleden op 15 september 2004 te Niamey.
Militair
Voorzitter van de Nationale Verzoeningsraad:
11-04-1999 - 22-12-1999
Mamadou Tandzja, geboren in 1938 te Maïné-Soroa en overleden op 24 november 2020 te Niamey.

MNSD-Nassara
President:
22-12-1999 - 18-02-2010
Salou Dzjibo, geboren op 15 april 1965 te Namaro.
Militair
Voorzitter van de Opperste Raad van de Restauratie van de Democratie:
18-02-2010 - 07-04-2011
Mahamadou Issoufou, geboren in 1952 te Dandadji.

PNDS-Tarayya
President:
07-04-2011 - 02-04-2021
Mohamed Bazoum, geboren op 1 januari 1960 te Bilabrine.

PNDS-Tarayya
President:
02-04-2021 - heden