Nederland
Amsterdam

Koninkrijk der Nederlanden

NLD  
locatie
staatshoofden provincies kaart

Ministers van Financiën

Klik  HIER  om terug te keren naar het overzicht van de regeringsleiders en ministeries.
ga direct naar:    1860    1870    1880    1890    1900    1910    1920    1930    1940    1950    1960    1970    1980    1990    2000    2010
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Van 1848 tot heden Ministerie van Financiën
1848 Gerrit, graaf Schimmelpenninck, geboren op 25 februari 1794 te Amsterdam en overleden op 4 oktober 1863 te Arnhem.

Conservatief
Minister van Financiën:
25-03-1848 - 13-05-1848
1848 Pieter Adrianus Ossewaarde, geboren op 14 augustus 1775 te Goes en overleden op 21 maart 1853 te Arnhem.

Partijloos
Interim Minister van Financiën:
17-05-1848 - 03-06-1848
1848-1853 Pieter Philip van Bosse, geboren op 16 december 1809 te Amsterdam en overleden op 21 februari 1879 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
03-06-1848 - 21-11-1848
21-11-1848 - 01-11-1949
01-11-1849 - 19-04-1853
1853-1854 Jonkheer Elisa Cornelis Unico van Doorn, geboren op 13 oktober 1799 te Oosterwijk en overleden op 2 augustus 1882 te Maarn.

Conservatief
Minister van Financiën:
19-04-1853 - 05-01-1854
1854 Floris Adriaan, baron van Hall, geboren op 15 mei 1791 te Amsterdam en overleden op 29 maart 1866 te 's-Gravenhage.

Conservatief liberaal
Interim Minister van Financiën:
05-01-1854 - 31-03-1854
1854-1858 Agnites Vrolik, geboren op 28 februari 1810 te Amsterdam en overleden op 8 juni 1894 te Arnhem.

Conservatief
Minister van Financiën:
31-03-1854 - 01-07-1856
01-07-1856 - 18-03-1858
1858-1860 Pieter Philip van Bosse, geboren op 16 december 1809 te Amsterdam en overleden op 21 februari 1879 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
18-03-1858 - 23-02-1860
1860-1861 Floris Adriaan, baron van Hall, geboren op 15 mei 1791 te Amsterdam en overleden op 29 maart 1866 te 's-Gravenhage.

Conservatief liberaal
Minister van Financiën:
23-02-1860 - 23-02-1861
1861 Johannes Servaas Lotsy, gedoopt op 31 mei 1808 Dordrecht en overleden op 4 april 1863 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Interim Minister van Financiën:
23-02-1861 - 14-03-1861
 
1861-1862 Jonkheer Jacob George Hieronymus van Tets van Goudriaan, geboren op 7 december 1812 te Haarlem en overleden op 14 maart 1885 te Nijmegen.

Liberaal
Minister van Financiën:
14-03-1861 - 01-02-1862
1862-1865 Gerardus Henri Betz, geboren op 30 oktober 1816 te Breda en overleden op 20 mei 1868 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
01-02-1862 - 27-11-1865
1865-1866 Nicolaas Olivier, geboren op 1 augustus 1808 te Utrecht en overleden op 12 november 1869 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Interim Minister van Financiën:
27-11-1865 - 10-02-1866
1866 Pieter Philip van Bosse, geboren op 16 december 1809 te Amsterdam en overleden op 21 februari 1879 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
10-02-1866 - 01-06-1866
1866-1868 Rutger Jan, graaf Schimmelpenninck, Heer van Nijenhuis en Peckedam, geboren op 9 mei 1821 te Amsterdam en overleden op 23 april 1893 te 's-Gravenhage.

Conservatief
Minister van Financiën:
01-06-1866 - 04-06-1868
1868-1971 Pieter Philip van Bosse, geboren op 16 december 1809 te Amsterdam en overleden op 21 februari 1879 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
04-06-1868 - 04-01-1871
1871-1872 Pieter Blussé van Oud-Alblas, geboren op 11 maart 1812 te Dordrecht en overleden op 19 mei 1887 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
04-01-1871 - 06-07-1872
1872-1874 Albertus van Delden, geboren op 21 februari 1828 te Deventer en overleden op 8 november 1898 te Deventer.

Liberaal
Minister van Financiën:
06-07-1872 - 27-08-1874
1874-1877 Hendrik Jacob van der Heim, geboren op 19 januari 1824 te Middelburg en overleden op 13 februari 1890 te Florence, Italië.

Conservatief
Minister van Financiën:
27-08-1874 - 03-11-1877
1877-1879 Johan George Gleichman, geboren op 19 juli 1834 te Rotterdam en overleden op 30 april 1906 te 's-Gravenhage.

Liberaal
Minister van Financiën:
03-11-1877 - 20-08-1879
1879-1881 Simon Vissering, geboren op 23 juni 1818 te Amsterdam en overleden op 21 augustus 1888 te Ellecom.

Liberaal
Minister van Financiën:
20-08-1879 - 30-06-1881
1881-1883 Constantijn Theodoor, graaf van Lynden van Sandenburg, geboren op 24 februari 1826 te Utrecht en overleden op 18 november 1885 te Nederlangbroek.

Conservatief protestant
Interim Minister van Financiën:
13-06-1881 - 15-09-1881
Minister van Financiën:
15-09-1881 - 23-04-1883
1883-1885 Willem Johan Lucas Grobbée, geboren op 9 april 1822 te Zwolle en overleden op 6 april 1907 te 's-Gravenhage.

Conservatief
Minister van Financiën:
23-04-1883 - 04-05-1885
1885-1888 Jacobus Cornelis Bloem, geboren op 25 februari 1822 te Tilburg en overleden op 1 september 1902 te 's-Gravenhage.

Conservatief
Minister van Financiën:
04-05-1885 - 21-04-1888
1888-1891 Karel Antonie Godin de Beaufort, geboren op 16 januari 1850 te Utrecht en overleden op 7 april 1921 te Maarsbergen.

ARP
Minister van Financiën:
21-04-1888 - 21-08-1891
1891-1894 Nicolaas Gerard Pierson, geboren op 7 februari 1839 te Amsterdam en overleden op 24 december 1909 te Heemstede.

Liberale Unie
Minister van Financiën:
21-08-1891 - 09-05-1894
1894-1897 Jacobus Petrus Sprenger van Eyk, geboren op 20 januari 1842 te Hilvarenbeek en overleden op 21 maart 1907 te Utrecht.

Conservatief liberaal
Minister van Financiën:
09-05-1894 - 27-07-1897
1897-1901 Nicolaas Gerard Pierson, geboren op 7 februari 1839 te Amsterdam en overleden op 24 december 1909 te Heemstede.

Liberale Unie
Minister van Financiën:
27-07-1897 - 01-08-1901
1901-1905 Joannes Josephus Ignatius Harte van Tecklenburg, geboren op 15 okotber 1853 te Utrecht en overleden op 4 juli 1937 te 's-Gravenhage.

RK
Minister van Financiën:
01-08-1901 - 17-08-1905
1905-1908 Theodoor Herman de Meester, geboren op 16 december 1851 te Harderwijk en overleden op 27 december 1919 te 's-Gravenhage.

Liberale Unie
Minister van Financiën:
17-08-1905 - 12-02-1908
1908-1913 Maximilien Joseph Caspar Marie Kolkman, geboren op 9 maart 1853 te Dordrecht en overleden op 19 februari 1924 te 's-Gravenhage.

RK kiesvereniging
Minister van Financiën:
12-02-1908 - 29-08-1913
1913-1914 Anthonij Ewoud Jan Bertling, geboren op 13 december 1860 te Assen en overleden op 2 februari 1945 te Hilversum.

Liberaal-partijloos
Minister van Financiën:
29-08-1913 - 24-10-1914
1914-1916 Marie Willem Frederik Treub, geboren op 30 november 1858 te Voorschoten en overleden op 24 juli 1931 te 's-Gravenhage.

VDB, Liberaal-partijloos
Minister van Financiën:
24-10-1914 - 08-02-1916
1916-1917 Anton van Gijn, geboren op 17 september 1866 te Dordrecht en overleden op 11 mei 1933 te 's-Gravenhage.

Oud- of vrije liberaal
Minister van Financiën:
08-02-1916 - 22-02-1917
1917-1918 Marie Willem Frederik Treub, geboren op 30 november 1858 te Voorschoten en overleden op 24 juli 1931 te 's-Gravenhage.

VDB, Liberaal-partijloos
Minister van Financiën:
22-02-1917 - 09-09-1918
1918-1921 Simon de Vries, geboren op 9 januari 1869 te Zaandam en overleden op 27 september 1961 te Wassenaar.

ARP
Minister van Financiën:
09-09-1918 - 28-07-1921
1921-1923 Dirk Jan de Geer, geboren op 14 december 1870 te Groningen en overleden op 27 november 1960 te Soest.

CHU
Minister van Financiën:
28-07-1921 - 18-09-1922
18-09-1922 - 11-08-1923
1923-1926 Hendrikus Colijn, geboren op 22 juni 1869 te Burgerveen en overleden op 18 september 1944 te Ilmenau, Duitsland.

ARP
Minister van Financiën:
11-08-1923 - 04-08-1925
04-08-1925 - 08-03-1926
1926-1933 Dirk Jan de Geer, geboren op 14 december 1870 te Groningen en overleden op 27 november 1960 te Soest.

CHU
Minister van Financiën:
08-03-1926 - 10-08-1929
10-08-1929 - 26-05-1933
1933-1937 Pieter Jacobus Oud, geboren op 5 december 1886 te Purmerend en overleden op 12 augustus 1968 te Rotterdam.

VDB
Minister van Financiën:
26-05-1933 - 31-07-1935
31-07-1935 - 24-06-1937
1937-1939 Jacob Adriaan de Wilde, geboren op 7 januari 1879 te Goes en overleden op 10 januari 1956 te 's-Gravenhage.

ARP
Minister van Financiën:
24-06-1937 - 19-05-1939
1939 Hendrikus Colijn, geboren op 22 juni 1869 te Burgerveen en overleden op 18 september 1944 te Ilmenau, Duitsland.

ARP
Interim Minister van Financiën:
19-05-1939 - 25-07-1939
1939 Christiaan Wilhelm Bodenhausen, geboren op 24 juni 1869 te Leeuwarden en overleden op 8 april 1966 te Bloemendaal.

Liberaal-partijloos
Minister van Financiën:
25-07-1939 - 10-08-1939
1939-1940 Dirk Jan de Geer, geboren op 14 december 1870 te Groningen en overleden op 27 november 1960 te Soest.

CHU
Minister van Financiën:
10-08-1939 - 14-05-1940
Minister van Financiën in ballingschap:
14-05-1940 - 03-09-1940
1940-1941 Charles Joseph Ignace Welter, geboren op 6 april 1880 te 's-Gravenhage en overleden op 28 maart 1972 te 's-Gravenhage.

RKSP
Minister van Financiën in ballingschap:
03-09-1940 - 27-07-1941
1941 Maximilien Paul Léon Steenberghe, geboren op 2 mei 1899 te Leiden en overleden op 22 januari 1972 te Goirle.

RKSP
Minister van Financiën in ballingschap:
27-07-1941 - 17-11-1941
1941-1942 Johan Willem Albarda, geboren op 5 juni 1877 te Leeuwarden en overleden op 19 april 1957 te 's-Gravenhage.

SDAP
Minister van Financiën in ballingschap:
17-11-1941 - 09-12-1942
1942-1945 Johannes van den Broek, geboren op 26 oktober 1882 te Haarlem en overleden op 22 oktober 1946 te 's-Gravenhage.

Partijloos
Minister van Financiën in ballingschap:
09-12-1942 - 23-02-1945
1945 Gerardus Wilhelmus Maria Huysmans, geboren op 29 april 1902 te Eindhoven en overleden op 18 maart 1948 te 's-Gravenhage.

RKSP
Minister van Financiën in ballingschap:
23-02-1945 - 05-05-1945
Minister van Financiën:
05-05-1945 - 24-06-1945
1945-1952 Pieter Lieftinck, geboren op 30 september 1902 te Muiderberg en overleden op 9 juni 1989 te 's-Gravenhage.

PvdA
Minister van Financiën:
24-06-1945 - 03-07-1946
03-07-1946 - 07-08-1948
07-08-1948 - 15-03-1951
15-03-1951 - 01-07-1952
1952 Willem Drees, geboren op 5 juli 1886 te Amsterdam en overleden op 14 mei 1988 te 's-Gravenhage.

SDAP/PvdA
Interim Minister van Financiën:
01-07-1952 - 02-09-1952
1952-1956 Johan van de Kieft, geboren op 21 mei 1884 te Amsterdam en overleden op 22 augustus 1970 te Assen.

PvdA
Minister van Financiën:
02-09-1952 - 13-10-1956
1956-1958 Hendrik Jan Hofstra, geboren op 28 september 1904 te Amsterdam en overleden op 16 februari 1999 te Wassenaar.

PvdA
Minister van Financiën:
13-10-1956 - 22-12-1958
1958-1963 Jelle Zijlstra, geboren op 27 augustus 1918 te Oosterbierum en overleden op 23 december 2001 te Wassenaar.

ARP
Minister van Financiën:
22-12-1958 - 19-05-1959
19-05-1959 - 24-07-1963
1963-1965 Hendrikus Johannes Witteveen, geboren op 12 juni 1921 te Zeist en overleden op 23 april 2019 te Wassenaar.

VVD
Minister van Financiën:
24-07-1963 - 14-04-1965
1965-1966 Anne Vondeling, geboren op 2 maart 1916 te Appelscha en overleden op 22 november 1979 te Mechelen, België.

PvdA
Minister van Financiën:
14-04-1965 - 22-11-1966
1966-1967 Jelle Zijlstra, geboren op 27 augustus 1918 te Oosterbierum en overleden op 23 december 2001 te Wassenaar.

ARP
Minister van Financiën:
22-11-1966 - 05-04-1967
1967-1971 Hendrikus Johannes Witteveen, geboren op 12 juni 1921 te Zeist en overleden op 23 april 2019 te Wassenaar.

VVD
Minister van Financiën:
05-04-1967 - 06-07-1971
1971-1973 Roelof Johannes Nelissen, geboren op 4 april 1931 te Hoofdplaat en overleden op 18 juli 2019 te Hilversum.

KVP
Minister van Financiën:
06-07-1971 - 09-08-1972
09-08-1972 - 11-05-1973
1973-1977 Willem Frederik Duisenberg, geboren op 9 juli 1935 te Heerenveen en overleden op 31 juli 2005 te Faucon, Frankrijk. PvdA. Minister van Financiën:
11-05-1973 - 19-12-1977
1977-1980 Franciscus Henricus Johannes Joseph Andriessen, geboren op 2 april 1929 te Utrecht en overleden op 22 maart 2019 te Bilthoven.

KVP, later CDA
Minister van Financiën:
19-12-1977 - 22-02-1980
1980 Gijsbert Michiel Vredenrijk van Aardenne, geboren op 18 maart 1930 te Rotterdam en overleden op 10 augustus 1995 te Dordrecht.

VVD
Minister van Financiën:
22-02-1980 - 04-03-1980
1980-1982 Alphonsus Petrus Johannes Mathildus Maria van der Stee, geboren op 30 juli 1928 te Langeweg en overleden op 9 september 1999 te 's-Gravenhage.

KVP, later CDA
Minister van Financiën:
04-03-1980 - 11-09-1981
11-09-1981 - 29-05-1982
29-05-1982 - 04-11-1982
1982-1989 Herman Onno Christiaan Rudolf Ruding, geboren op 15 augustus 1939 te Breda.

CDA
Minister van Financiën:
04-11-1982 - 14-07-1986
14-07-1986 - 07-11-1989
1989-1994 Willem Kok, geboren op 29 september 1938 te Bergambacht en overleden op 20 oktober 2018 te Amsterdam.

PvdA
Minister van Financiën:
07-11-1989 - 22-08-1994
1994-2002 Gerrit Zalm, geboren op 6 mei 1952 te Enkhuizen.

VVD
Minister van Financiën:
22-08-1994 - 03-08-1998
03-08-1998 - 22-07-2002
1996 Johannes Wijers, geboren op 15 december 1950 te Amsterdam.

D66
Interim Minister van Financiën:
04-06-1996 - 26-06-1996
2002-2003 Johannes Hoogervorst, geboren op 19 april 1956 te Haarlem.

VVD
Minister van Financiën:
22-07-2002 - 27-05-2003
2003-2007 Gerrit Zalm, geboren op 6 mei 1952 te Enkhuizen.

VVD
Minister van Financiën:
27-05-2003 - 07-07-2006
07-07-2006 - 22-02-2007
2007-2010 Wouter Jacob Bos, geboren op 14 juli 1963 te Vlaardingen.

PvdA
Minister van Financiën:
22-02-2007 - 23-02-2010
2010-2012 Jan Cornelis de Jager, geboren op 10 februari 1969 te Kapelle.

CDA
Minister van Financiën:
23-02-2010 - 14-10-2010
14-10-2010 - 05-11-2012
2012-2017 Jeroen René Victor Anton Dijsselbloem, geboren op 29 maart 1966 te Eindhoven.

PvdA
Minister van Financiën:
05-11-2012 - 26-10-2017
2017- ? Wopke Bastiaan Hoekstra, geboren op 30 september 1975 te Bennekom.

CDA
Minister van Financiën:
26-10-2017 - heden